جمع دوستان المپیادی

مدیران انجمن: parse, javad123javad

ddnarges

جمع دوستان المپیادی

پست توسط ddnarges »

سلام
لطفا دوستانی که دارن برای المپیاد فیزیک میخونن . بیان اینجا خودشونو معرفی کنن . که بتونیم با همدیگه آشنا بشیم تا شاید درموارد درسی و مشاوره ای بتونیم باهم همراه باشیم ...
من خودم امسال میرم سوم و یه جورایی تازه شروع به خوندن کردم .

نمایه کاربر
storm

نام: یه دیکتاتور

محل اقامت: tehran

سپاس: 45

Re: جمع دوستان المپیادی

پست توسط storm »

ddnarges نوشته شده:سلام
لطفا دوستانی که دارن برای المپیاد فیزیک میخونن . بیان اینجا خودشونو معرفی کنن . که بتونیم با همدیگه آشنا بشیم تا شاید درموارد درسی و مشاوره ای بتونیم باهم همراه باشیم ...
من خودم امسال میرم سوم و یه جورایی تازه شروع به خوندن کردم .
ایول تاپیک خوبیه smile015
علیک سلام
منم میرم سوم .دوسه ماهیه شروع کردم
خب هرکی میاد بگه چیا هم خونده. معرفی فایده نداره که.
من هالیدی تا آخر فصل 6 + حل تمارینش. ایرودوف فصل 1 . کلپنر کمی از فصل 1. مشتق کامل . انتگرال در حدی بلدم. الکتریسیته فصل 1 هالیدی +تمارین و الان فعلا فصل 2 ام +توماس 4 فصل اول بدون انتگرال smile039
شخصی را به جهنم بردند  

در راه برمیگشت و به عقب خیره می شد ، ناگهان خدا فرمود: او را به بهشت ببرید

فرشتگان پرسیدند چرا ؟؟؟؟پروردگار فرمود : او چند بار به عقب نگتاه کرد ، او امید به بخشش داشت

(خدايا خيلي مخلصتم....)

نمایه کاربر
kimiya2000

نام: كيميا ابريشمي فر

محل اقامت: همدان

سپاس: 1

تماس:

پست توسط kimiya2000 »

سلام.من تا حال تو المپياد شركت نكردم.ميرم سوم راهنمايي.براي شروع بايد از چه كتاب هايي استفاده كنم؟ smile054 smile039
شاید زندگی آن جشنی نباشد که انتظارش را داشتی اما حالا که به ان دعوت شده ای تا می توانی زیبا برقص!

نمایه کاربر
Angel!

سپاس: 955

پست توسط Angel! »

منم که میدونید میرم سال چندم :)

لفطن بگید که باید چطور واسه المپیاد درس بخونم
هم المپیاد فیزیک هم نجوم
کتابها طرز تست زنی و ساعات مطالعه هر چیزی که لازمرو بگید

ممنون (^__^)

نمایه کاربر
اماتور

سپاس: 2151

تماس:

پست توسط اماتور »

maryam! نوشته شده:منم که میدونید میرم سال چندم :)

لفطن بگید که باید چطور واسه المپیاد درس بخونم
هم المپیاد فیزیک هم نجوم
کتابها طرز تست زنی و ساعات مطالعه هر چیزی که لازمرو بگید

ممنون (^__^)
من نمیدونم المپیاد نجوم چطوری. اما میدونم که اکثرش یا تمامش محاسباتی

سال سوم راهنمایی که بودم اخترفیزیک امتحان دادم دور اول 30- گرفتم. تو دور دوم از 100 نمره 78 گرفتم. فقط محاسباتت رو خوب کن

تمرین کن.کتاب والا نمونه سوالات اخترفیزیک - المپیاد نجوم - نجوم کروی - کلا محاسبات

شمایی که سر از نجوم درنمیاری فعلا برو نجوم به زبان ساده رو بخون. خودتو با اجرام - انواعشون - اسامیشون - شماره کاتالوگا اشنا

کن. تعریفارو بخون گونه هارو یاد بگیر - انواعشونو بشناس. بازم تکرار میکنم محاسبات محاسبات برو مطالعه کن بخون تمرین کن

cosmographer

نام: مجتبی

محل اقامت: خوزستان.اهواز

سپاس: 20

تماس:

پست توسط cosmographer »

سلام دوستان smile054 smile054 smile054
من... smile054 smile054 من smile054 smile054
دارم میرم دوم دبیرستان رشته ی ریاضی خب ؟ smile012 چند وقتی هست که قصد شرکت در المپیاد فیزیک و شاید هم نجوم رو دارم
متاسفانه تو شهرمون کتاب واسه المپیاد گیر نمیاد منم شروع کردم به گشتن سایت ها و خرید کتاب که هنوز فیزیک هالیدی و کلپنر و خیلی کتابهای مهم رو پیدا نکردم که تا چند وقت دیگه میرم یه شهر دیگه گیرشون میارم خلاصه فعلا چیز زیادی نخوندم ولی یکی دوتا کتاب ساده ی فیزیک خوندم smile018 اونقدرها هم پرت نیستم smile019 حالا کی میتونه یه برنامه ریزی درست به من به اگه اینکارو بکنه ممنون میشم smile039

نمایه کاربر
Angel!

پست توسط Angel! »

اماتور نوشته شده: من نمیدونم المپیاد نجوم چطوری. اما میدونم که اکثرش یا تمامش محاسباتی

سال سوم راهنمایی که بودم اخترفیزیک امتحان دادم دور اول 30- گرفتم. تو دور دوم از 100 نمره 78 گرفتم. فقط محاسباتت رو خوب کن

تمرین کن.کتاب والا نمونه سوالات اخترفیزیک - المپیاد نجوم - نجوم کروی - کلا محاسبات

شمایی که سر از نجوم درنمیاری فعلا برو نجوم به زبان ساده رو بخون. خودتو با اجرام - انواعشون - اسامیشون - شماره کاتالوگا اشنا

کن. تعریفارو بخون گونه هارو یاد بگیر - انواعشونو بشناس. بازم تکرار میکنم محاسبات محاسبات برو مطالعه کن بخون تمرین کن
پس از نجوم به زبان ساده شروع کنم بعد محاصباتیو انجام بدم و بخونم

مثلا یه نمونه سوال محاصباتی میزارید من دقیقا بدونم چطوریه ؟
بعد دوم دبیرستان المپیاد نجومش به کشوری و کل میرسه دیگه ؟ آره؟

اگه میشه منابع بیشتریو هم لطف کنید ممنون میشم
بعد طوری هم کتابارو بگید که به ترتیب باشه بدونم از کدوم کتاب شروع کنم .
cosmographer نوشته شده:سلام دوستان smile054 smile054 smile054
من... smile054 smile054 من smile054 smile054
دارم میرم دوم دبیرستان رشته ی ریاضی خب ؟ smile012 چند وقتی هست که قصد شرکت در المپیاد فیزیک و شاید هم نجوم رو دارم
متاسفانه تو شهرمون کتاب واسه المپیاد گیر نمیاد منم شروع کردم به گشتن سایت ها و خرید کتاب که هنوز فیزیک هالیدی و کلپنر و خیلی کتابهای مهم رو پیدا نکردم که تا چند وقت دیگه میرم یه شهر دیگه گیرشون میارم خلاصه فعلا چیز زیادی نخوندم ولی یکی دوتا کتاب ساده ی فیزیک خوندم smile018 اونقدرها هم پرت نیستم smile019 حالا کی میتونه یه برنامه ریزی درست به من به اگه اینکارو بکنه ممنون میشم smile039
منم مشکل تورو دارم فیزیکو تا پیش رفتم اما نجوم مشکل بیشتری دارم که البته المپیاد نجوم واسم خیلی مهمه

بین کاربرای عزیز کسی هست که بتونه منو مشاوره تحصیلی بده؟ من کاملا گیجیدم smile052

نمایه کاربر
Angel!

پست توسط Angel! »

یه چیز دیگه من توی درس ریاضی خیلی مشکل دارم یعنی نمیتونم درکش کنم واسم جذاب نیست
میشه راهنمایی کنید ریاضیو چطور واسه خودم جذاب و دوست داشتنی کنم ؟
این موضوع که نمیتونم ریاضیو خوب بفهمم اذیتم میکنه smile037

امید سیدیان

سپاس: 565

پست توسط امید سیدیان »

سلام،
maryam! نوشته شده:کسی هست که بتونه منو مشاوره تحصیلی بده؟
ببینید، اگه می خواید المپیاد نجوم شرکت کنید، خُب باید مکانیک بلد باشید.
برای این هم که مکانیک رو یاد بگیرید باید توی حسابان تسلط نسبی داشته باشید.
اول باید برید سراخ کتاب های وزارت؛ تا انتها بر اونها مسلط بشید.
بعد باید سراغ کتاب های فیزیک عمومی دانشگاهی مثل اُهانیان یا هالید و واکر برید.
بعد باید برید سراغ متن های پیشرفته تر*، مثل کتابِ خوب دنیل کلپنر.
در حین این کار ها باید مفاهیم و مبانی نجوم رو هم باهاش آشنایی داشته باشید؛ برای این کار کتاب نجوم به زبان ساده خوب هست؛ ولی یک کتاب هم هست که به نظر من خیلی بهتر است. کتاب نجوم دینامیکی** از دیکسون.
به هر حال المپیاد نجوم از المپیاد فیزیک ساده تر هست.

===============================================
* البته برای مرحله ی اول، همون کتاب های وزارت (آموزش و پروش) کافی هستند.
** اسم کتاب کمی غلط اندازه! من هیچ جای کتاب معادلات ریاضی خاصی ندیدم!
یک روز پادشاهی بهتر از چهل سال بندگی است

امید سیدیان

سپاس: 565

پست توسط امید سیدیان »

maryam! نوشته شده:یه چیز دیگه من توی درس ریاضی خیلی مشکل دارم یعنی نمیتونم درکش کنم واسم جذاب نیست
خیلی خیلی مهمه که شما توی ریاضی تسلط داشته باشید.
اصلاً تقریباً بیشتر بچه های المپیاد، با حسابان کارشون رو به طور جدی شروع می کنند.
توی المپیاد ها، باید در سطح سال اول دانشگاه باشید!
منظورم نیست که توی این مرحله خیلی اثبات محور و صوری ریاضی بلد باشید.
ولی باید بتونید حل مسأله کنید؛ مثلاً باید دیگه بتونید یه معادله ی دیفرانسیل ساده رو از روی مساله در بیارید و حل کنید.
یک روز پادشاهی بهتر از چهل سال بندگی است

نمایه کاربر
Angel!

پست توسط Angel! »

آقای سیدیان نوشته شده:سلام،
maryam! نوشته شده:کسی هست که بتونه منو مشاوره تحصیلی بده؟
ببینید، اگه می خواید المپیاد نجوم شرکت کنید، خُب باید مکانیک بلد باشید.
برای این هم که مکانیک رو یاد بگیرید باید توی حسابان تسلط نسبی داشته باشید.
اول باید برید سراخ کتاب های وزارت؛ تا انتها بر اونها مسلط بشید.
بعد باید سراغ کتاب های فیزیک عمومی دانشگاهی مثل اُهانیان یا هالید و واکر برید.
بعد باید برید سراغ متن های پیشرفته تر*، مثل کتابِ خوب دنیل کلپنر.
در حین این کار ها باید مفاهیم و مبانی نجوم رو هم باهاش آشنایی داشته باشید؛ برای این کار کتاب نجوم به زبان ساده خوب هست؛ ولی یک کتاب هم هست که به نظر من خیلی بهتر است. کتاب نجوم دینامیکی** از دیکسون.
به هر حال المپیاد نجوم از المپیاد فیزیک ساده تر هست.

===============================================
* البته برای مرحله ی اول، همون کتاب های وزارت (آموزش و پروش) کافی هستند.
** اسم کتاب کمی غلط اندازه! من هیچ جای کتاب معادلات ریاضی خاصی ندیدم!

خیلی ممنونم آقای سیدیان اگه دوباره سوالی برام پیش اومد حتما ازتون میپرسم smile072
آقای سیدیان نوشته شده: خیلی خیلی مهمه که شما توی ریاضی تسلط داشته باشید.
اصلاً تقریباً بیشتر بچه های المپیاد، با حسابان کارشون رو به طور جدی شروع می کنند.
توی المپیاد ها، باید در سطح سال اول دانشگاه باشید!
منظورم نیست که توی این مرحله خیلی اثبات محور و صوری ریاضی بلد باشید.
ولی باید بتونید حل مسأله کنید؛ مثلاً باید دیگه بتونید یه معادله ی دیفرانسیل ساده رو از روی مساله در بیارید و حل کنید.
پس باید در مرحله اول ریاضیمو قوی کنم . بعد سراغ المپیاد برم
همیشه به خودم میگم میتونم ریاضیو واسه خودم ساده کنم آسونش کنم که با علاقه بخونم اما برام مشکله

معلمای ما هم که تا چندتا نمره بد میگیری کلا نا امیدت میکنن از لحاظ روحی اعتماد به نفس منو خیلی آوردن پایین معلما که واقعا انگیزه ای ندارم ریاضی بخونم .

امیدوارم مشکلم با ریاضی خیلی زود بر طرف شه

بازم ممنونم که جوابمو دادین smile072

cosmographer

تماس:

پست توسط cosmographer »

maryam! نوشته شده:یه چیز دیگه من توی درس ریاضی خیلی مشکل دارم یعنی نمیتونم درکش کنم واسم جذاب نیست
سلام مریم خانوم smile061 من علاوه بر کتابهای فیزیکی به کتابهای روانشناسی هم علاقه دارم و میخونم smile018 توی یکی از کتابها نوشته که (ضمیر ناخودآگاه شما هر چیزی رو که بگید باور میکنه یعنی اگه بگید ریاضی رو بلد نیستید ضمیر ناخودآگاه شما اونو یه دستور حساب میکنه و میگه باشه،از این به بعد من هر کاری میکنم که تو ریاضی رو بلد نباشی.شما هرچیزی رو که بگید اعم از راست یا دروغ ضمیر ناخودآگاه شما اونو باور میکنه،پس شما حتی اگر ریاضی رو بلد نیستید که بعید میدونم نباشید به خودتون مدام تلقین کنید که ؛ وای چقدر ریاضی درس شیرینیه!!! چقدر من دوسش دارم!!! من استعداد خیلی بالایی تو ریاضی دارم و خیلی خوب میفهممش و از این جور حرفا!!!)
البته شما هرگز از این کلامات منفی (من باید فلان کارو بکنم و من نمیتونم فلان کارو بکنم)استفاده نکنید و ز کلمات(من فلان کارو میتونم انجام بدم و من از این به بعد فلان کارو انجام میدم) استفاده کنید

نمایه کاربر
کوه یخ

نام: iceberg

محل اقامت: ice field

سپاس: 36

تماس:

پست توسط کوه یخ »

من پاره المپیادیم
فرقش با المپیاد یه پاره است
مثل پاره المپیک
کوه یخم من که رو آب شدم شناور
داغ حوادث میکنه آبم سراسر

(ابی)
این آخرین باره من ازت میخوام برگردی به خونه//این آخرین باره من ازت میخوام عاقل شی دیوونه...
(ابی+این آخرین باره...)

*و صدای متلاشی شدن شیشه شادی در شب...(سهراب سپهری)

*داداش وقتی داری خالی میندی حرفه ای خالی ببند!!! ما رو خر فرض نکن!!!

ما که رسوای جهانیم//غم عالم به پشم

نمایه کاربر
Angel!

پست توسط Angel! »

cosmographer نوشته شده:
سلام مریم خانوم smile061 من علاوه بر کتابهای فیزیکی به کتابهای روانشناسی هم علاقه دارم و میخونم smile018 توی یکی از کتابها نوشته که (ضمیر ناخودآگاه شما هر چیزی رو که بگید باور میکنه یعنی اگه بگید ریاضی رو بلد نیستید ضمیر ناخودآگاه شما اونو یه دستور حساب میکنه و میگه باشه،از این به بعد من هر کاری میکنم که تو ریاضی رو بلد نباشی.شما هرچیزی رو که بگید اعم از راست یا دروغ ضمیر ناخودآگاه شما اونو باور میکنه،پس شما حتی اگر ریاضی رو بلد نیستید که بعید میدونم نباشید به خودتون مدام تلقین کنید که ؛ وای چقدر ریاضی درس شیرینیه!!! چقدر من دوسش دارم!!! من استعداد خیلی بالایی تو ریاضی دارم و خیلی خوب میفهممش و از این جور حرفا!!!)
البته شما هرگز از این کلامات منفی (من باید فلان کارو بکنم و من نمیتونم فلان کارو بکنم)استفاده نکنید و ز کلمات(من فلان کارو میتونم انجام بدم و من از این به بعد فلان کارو انجام میدم) استفاده کنید
سلام

خیلی ممنونم از راهنمایی شما واقعا استفاده کردم
حتما این کارو میکنم و به خودم میگم که میتونم : )
از این حرفای زیباتون بیشتر بنویسید تا استفاده کنم
موفق باشید smile072

cosmographer

تماس:

پست توسط cosmographer »

cosmographer نوشته شده:
یه راه حل ساده واسه این هست اینکه همون جملات منفی که گفتم به کار نبرید و اینکه میتوند دستورهایی رو که به ضمیر ناخودآگاهتون بدید رو رو یه نوار ضبط کنید مثلا بگید که من به ریاضی خیلی علاقه دارم من خیلی خوب میفهممش و یا اینکه من هیچوقت عصبانی نمیشم و... اینارو روی یه نوار ضبط کنید و هرروز به آن گوش کنید لازم نیست که بفهمید چی گفتید همین که صداش بیاد ضمیر ناخودآگاهتون میفهمه بازهم تاکید میکنم اصلا جملات منفی به کار نبرید smile012

ارسال پست