مشکلات آموزشی---> حرف دل های چاره ساز

مدیران انجمن: parse, javad123javad

Hall

محل اقامت: تهران

سپاس: 105

Re: مشکلات آموزشی---> حرف دل های چاره ساز

پست توسط Hall »

سلام
مرسی از تاپیک خوبت
من خودم همین مشکل رو دارم، اگه سوالی برام پیش بیاد ، نمیتونم سوالم رو سر کلاس بپرسم .
سوال سر کلاس واقعا باعث فهمیدن درس و جریان فکری میشه حتی اگه سوال چرتی باشه بقیه جرئت میکنن سوالاشونو بپرسن. ولی یه بدی اینه که هر کسی سر کلاس ما سوال میپرسه ، اونقدر همهمه زیاد میشه که مثلا من که گوشامو تیز میکنم نمیشنوم جواب استاد رو. یعنی بچه ها سوال همکلاسیشونو اصلا گوش نمیدن در حالیکه اون سواله ممکنه خیلی مفید تر از خود مطلب باشه . چرا گوش نمیدن؟ چون احتمالا توی امتحان نمیاد. چرا نمره ی امتحان اینقدر مهمه به جای یاد گرفتن و خلاقیت ؟ چون مثل دستگاه کپی برداری میکنی تحویل میدی نمرتو میگیری مثل اون بچه های مقاله ای که دادین . چون به پتنت و کارای تحقیقاتی زیاد بها داده نمیشه تا نمره. کسی نمیگه چرا کار تحقیقاتی نداری ولی همه میگن چرا نمرت کم شد. (این قسمتش محرک و انگیزه ی بیرونیه که نداریم )
اما قسمتی که دست ماست ،به نظر من یه کار اینه که وقتی مطالب رو میخونی (چه پیش خوانی، چه درس های قبلی) همیشه حداقل با یک سوال بری سر کلاس.
یه چیز دیگه هم اینه که بعضیا درس خوندنشونو پنهان میکنن انگار چیز بدیه ... انگار هرکی کمتر بخونه باهوش تره.
یه کار دیگه هم اینه که توی یک گروه مثلا 5 تایی هرهفته یک ساعتی رو بذاریم برای بحث روی یک موضوع درسی، مثلا ما ژنتیک یک مبحثی رو میخونیم یکشنبه ها بین دو کلاس سوالامونو از هم بپرسیم و در نهایت سوالایی که بدون جواب میمونه رو از استاد بپرسیم. حتی مثلا یک آزمایش هست که توی کتاب توضیح داده رو کلاسای رویان مثلا داره ، قرار بذاریم اونو بریم و عملی یادش بگیریم. تازه آدم لذت هم میبره اونوقت از یادگیریش.. ولی بعضیا به این حرفا میخندن چه برسه به کیسه خواب گذاشتن کنار کتابخونه!

نمایه کاربر
آرژنا

نام: نسرین آذری

سپاس: 153

Re: مشکلات آموزشی---> حرف دل های چاره ساز

پست توسط آرژنا »

Hall نوشته شده:،به نظر من یه کار اینه که وقتی مطالب رو میخونی (چه پیش خوانی، چه درس های قبلی) همیشه حداقل با یک سوال بری سر کلاس.
یه چیز دیگه هم اینه که بعضیا درس خوندنشونو پنهان میکنن انگار چیز بدیه ... انگار هرکی کمتر بخونه باهوش تره.
یه کار دیگه هم اینه که توی یک گروه مثلا 5 تایی هرهفته یک ساعتی رو بذاریم برای بحث روی یک موضوع درسی، مثلا ما ژنتیک یک مبحثی رو میخونیم یکشنبه ها بین دو کلاس سوالامونو از هم بپرسیم و در نهایت سوالایی که بدون جواب میمونه رو از استاد بپرسیم. حتی مثلا یک آزمایش هست که توی کتاب توضیح داده رو کلاسای رویان مثلا داره ، قرار بذاریم اونو بریم و عملی یادش بگیریم.
smile072 smile072 smile072 smile072 smile072 smile072 smile072 smile072 smile072
عالی بود.مرسی
فرقی نمی کند گودال کوچک آبی باشی یا دریایی بیکران
زلال که باشی
آسمان در توست!

ارسال پست