ریاضی یا تجربی؟

مدیران انجمن: parse, javad123javad

مادلین

سپاس: 72

Re: ریاضی یا تجربی؟

پست توسط مادلین »

F.N.R نوشته شده:
مادلین نوشته شده:اگر می خوای هم ریاضی رو داشته باشی و هم تجربی رو => برای دانشگاه برو دنبال رشته «فلسفه علم»‌که بازار کارش فقط استادی دانشگاهه!
استادی دانشگاه که همینو درس بدم که دانشجو ها دوباره برن استاد همین شن smile039 smile039
دقیقا! خیلی از رشته ها اینجورین مثلا کسی که در دانشگاه در زمینه شاهنامه تخصص می گیره! تنها گزینه کاری که پیش رو داره: تحقیق/کتاب/استادی/بند پ!
یک گروه مشخص تر از این نوع رشته ها، رشته های نقادی اند که اصطلاحا به «ذهنهای سطح دوم» نسبت می دهند! ذهن های درجه اول می سازند و و ذهنهای درجه دوم ساخته ها رو نقد می کنند. مثل نویسندگی و نقد ادبی :)

F.N.R

نام: faezeh.n.r

محل اقامت: O_O

سپاس: 1

پست توسط F.N.R »

مادلین نوشته شده:
F.N.R نوشته شده:
مادلین نوشته شده:اگر می خوای هم ریاضی رو داشته باشی و هم تجربی رو => برای دانشگاه برو دنبال رشته «فلسفه علم»‌که بازار کارش فقط استادی دانشگاهه!
استادی دانشگاه که همینو درس بدم که دانشجو ها دوباره برن استاد همین شن smile039 smile039
دقیقا! خیلی از رشته ها اینجورین مثلا کسی که در دانشگاه در زمینه شاهنامه تخصص می گیره! تنها گزینه کاری که پیش رو داره: تحقیق/کتاب/استادی/بند پ!
یک گروه مشخص تر از این نوع رشته ها، رشته های نقادی اند که اصطلاحا به «ذهنهای سطح دوم» نسبت می دهند! ذهن های درجه اول می سازند و و ذهنهای درجه دوم ساخته ها رو نقد می کنند. مثل نویسندگی و نقد ادبی :)
اصلا اینکارو دوست ندارم smile020 smile026

مادلین

سپاس: 72

پست توسط مادلین »

F.N.R نوشته شده: اصلا اینکارو دوست ندارم smile020 smile026
چه کاری؟!

edq

نام: حمید طاهرزاده

پست توسط edq »

سلام خدمت همه ی شما دوستان عزیز
راستش من الان سوم دبیرستان رشته ی ریاضی فیزیکم اما حالا تصمیم گرفتم تغییر رشته بدم و برم تجربی چونکه هرکی رو میبینم بهم میگه کار و پول تو ریاضی نیست از اون موقع اصلن دیدم نسبت به حسابان و هندسه2 و ... تغییر کرده حالا به نظر شما من همین ریاضی بمونم یا برم تجربی؟ نمرات نوبت اولم : هندسه 12 - حسابان 15 - جبر 15 - فیزیک 17 smile025

edq

نام: حمید طاهرزاده

پست توسط edq »

راستی یادم رفت بگم : من بیشتر به ریاضی و چیزای حل کردنی علاقه مندم و زیاد از زیست خوشم نمیاد البته اگه لازم بشه به زورم شده میخونمش

jhvh

سپاس: 284

پست توسط jhvh »

edq نوشته شده:راستی یادم رفت بگم : من بیشتر به ریاضی و چیزای حل کردنی علاقه مندم و زیاد از زیست خوشم نمیاد البته اگه لازم بشه به زورم شده میخونمش
اگه مهندس خوبی باشی پول خوب واسه توم هست
با اطلاعاتی که من در اختیار دارم دندون و مهندسی پا به پای هم میان البته جا برای فعالیت دیگه ی اقتصادی واسه دندونا بازتره ینی مثلا بعد یه مدت کلینیک مال خودشون میشه و در امدشون دوبرابر میشه
یه دندون پزشکم اگه جورب عرضه نشون نده به جایی نمیرسه
مهندس شدی باید مهندس نمونی این کار ساده ای نیست
رشته ی تجربی جوریه که پتانسیل افزایش درامد داره اگه کلینیک مال خودت باشه اگه کارت خوب باشه مریض از در و دیوار بباره
اما مهندسی اولش کم نمیاره ولی آنچنان جای گسترش نداره

8mhm0

نام: محمّد حسن محمّدی

سپاس: 37

تماس:

پست توسط 8mhm0 »

فقط تجربی چون عاشق زیست و شیمی ام و بیشتر می خواهم با بدن انسان سرو کار داشته باشم تا با جبر،هندسه،آمار و........خوب بالآخره هر کی به یه چیزی علاقه داره.
یکی از سه آیه حجاب در قرآن:آیه 59 سوره احزاب:(ترجمه)

ای پیامبر!به همسران و دختران و زنان مومن بگو:جلبابها(روسری های بلند در آن دوران که از موی سر تا ناخن را می پوشاند و نزدیک ترین لباس به چادر امروزی)خود را بر خویش فرو افکنند،این کار برای آنکه مورد آزار و اذیت قرار نگیرند و شناخته نشوند بهتر است (و اگر تا کنون خطا و کوتاهی از آنان سر زده توبه کنند) که خداوند آمرزنده مهربان است.

محض اطلای خانم هایی که می گن در قرآن از حجاب آیه ای نیامده است.

kimiya...kh

نام: کیمیا

محل اقامت: همدان

سپاس: 10

تماس:

پست توسط kimiya...kh »

عاقا شما اگه جای من بودین چیکار می کردین؟
اگه برم رشته تجربی بسیار بسیار بسیار موفق میشم.حتی می تونم تو المپیاد طلا بیارم.ولی اصلا علاقه ای به زیست ندارم.
اگه برم ریاضی چون فیزیک و ریاضیم خوبه(عالی نیست) شاید موفق بشم.علاقه زیادی هم دارم
من بین علاقه و موفقیت(اینده درخشان)نمی دونم کدوم رو انتخاب کنم.
هدفم دانشگاه های خارج از کشوره
شما جای من بودید چیکار می کردید؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

F.N.R

نام: faezeh.n.r

محل اقامت: O_O

سپاس: 1

پست توسط F.N.R »

حالا من چیکار کنمممممممممممممممممم؟؟؟؟ smile054 smile054 smile054 smile054 smile054

البته به نظر من بین خلاقیت و پول در آوردن رابطه ی مستقیم هست گر چه به شغلم مربوطه

ارسال پست