اختلاف سن در ازدواج

مدیران انجمن: parse, javad123javad

نمایه کاربر
Devil!.

سپاس: 1

تماس:

اختلاف سن در ازدواج

پست توسط Devil!. »

درود

در هنگام ازدواج شما ترجیح میدهید اختلاف سنی میان خودتان و همسرتان چند سال باشد؟

اختلاف سنی مسئله مهمی هست؟

اختلاف سنی زیاد چه مشکلاتی را پیش خواهد آورد؟

برای مثال:
اگر زنی از همسر آینده خود سی سال کوچک تر باشد اما هم مرد و هم زن در کنار یکدیگر احساس رضایت را داشته باشند و افکار و رفتار آنها به یک دیگر شباهت داشته باشد، آیا ازدواج اشتباهی کرده اند؟

آیا در ازدواج سن طرفین سخن اصلی را میگوید ؟ یا مسائل دیگر مهم است؟!

منتظر نظرات کاربران عزیز هستم smile072
شادباشید
در جسم بشری من
ابدیت تکرار میشود!
به شادی میلاد یک حباب
و غم ترکیدن حبابی دیگر !
تکرار میشود آری...
زوزه جگر سوز سگهای معصوم غرایزم
از کشیدن این سورتمه لت و پار..!

تصویر

نمایه کاربر
آرژنا

نام: نسرین آذری

سپاس: 153

Re: اختلاف سن در ازدواج

پست توسط آرژنا »

در ازدواج فقط مسایل روحی مطرح نیست.مسائل جسمی هم بسیار مهم است. چنین اختلاف سنی ای ازدواجی ناپایدار ایجاد میکند. بماند که این اختلاف سنی اختلافاتی از نظر روحی ایجاد میکند که ممکن است در ابتدا زوجین متوجه آن نباشند.

سن مناسب بین 5 تا 7 سال است زمانی که دختر 18 ساله است و این اختلاف سنی با افزایش سن زوجین کاهش مییابد به طوریکه دختر و پسر 30 ساله(هم سن) از نظر روانشناسی بدون مشکل میتوانند ازدواج کنند. و این به خاطر تفاوت زمانی در بلوغ عاطفی و اجتماعی و ... در دختر و پسر است.

مراجعه کنید به اینجا
فرقی نمی کند گودال کوچک آبی باشی یا دریایی بیکران
زلال که باشی
آسمان در توست!

vahids

سپاس: 60

پست توسط vahids »

اینا 23 سال اختلاف سنی دارن smile021

تصویر
این نیز بگذرد ...

نمایه کاربر
Amir75

سپاس: 78

پست توسط Amir75 »

وحیدزجان,اینجا ایران,
زنهای ایران تو ۴۵سالگی هزارتا در ومرض می گیرن,
مثلا همین گوگوش خودمون یا شهره که نژادشون برا ایران وببین,
با مامانت که نه بانامان بزرگت مقایسه کن,پس حرفای ارمانی که اختلاف سن مهم نیست برا ایران نیست,مگر استثنا.اونم پول دار
به نظر من اختلاف سنی حدودای ۴_۵سال خوبه,تو این اختلاف سنی که اونم پسر بزرگتر باشه,پسر بزرگتر استقلال بیشتری پیدا کرده,تو این چندسال تفاوت پخته تر شده,بعد دختر و پسر باهم بزرگ می شن,باهم کارای اقتضای سنشونو انجام میدن.
امیدواری به خداوند، ارزشمندترین چیزها و نردبان عزت است. "امام جواد(ع)"

سرگشته بودن در وادی امید، بهتر از بدبینی است. "ویل دورانت"

نمایه کاربر
nazila2

نام: نازیلا

محل اقامت: گرگان

سپاس: 28

تماس:

پست توسط nazila2 »

vahids نوشته شده:اینا 23 سال اختلاف سنی دارن smile021

[ تصویر ]
واسه همین هرکدوم دارن به یک سمت متفاوت نگاه میکنن! smile039
سر تا پاي‌ خودم‌ را كه‌ خلاصه‌ مي‌كنم، مي‌شوم‌ قد يك‌ كف‌ دست‌ خاك‌ كه‌ ممكن‌ بود يك‌ تكه‌ آجر باشد توي‌ ديوار يك‌ خانه، يا يك‌ قلوه‌ سنگ‌ روي‌ شانه‌ يك‌ كوه، يا مشتي‌ سنگ‌ريزه، ته‌ته‌ اقيانوس؛ يا حتي‌ خاك‌ يك‌ گلدان‌ باشد؛ خاك‌ همين‌ گلدان‌ پشت‌ پنجره.

يك‌ كف‌ دست‌ خاك‌ ممكن‌ است‌ هيچ‌ وقت، هيچ‌ اسمي‌ نداشته‌ باشد و تا هميشه، خاك‌ باقي‌ بماند، فقط‌ خاك.

نمایه کاربر
Devil!.

سپاس: 1

تماس:

پست توسط Devil!. »

ممنون از نظراتتان. smile072

اما به نظر من اختلاف سنی در موقعی که هر دو طرف اخلاق و رفتار های مشابهی دارند و در کنار هم خوشحال هستند مسئله مهمی نیست.
اگر ازدواج با اختلاف سنی بالا با کمال میل انجام شود مشکلی ندارد.

شاید برای مثال: طوری که آن مرد زن را که 30 سال از خود کوچک تر است میفهمد و درک میکند و مثل اوست هیچ کس دیگر به آن اندازه نه درکش کند نه اورا بفهمد و نه حتی مثل او باشد.

در هر شرایطی استثنا وجود دارد.
در جسم بشری من
ابدیت تکرار میشود!
به شادی میلاد یک حباب
و غم ترکیدن حبابی دیگر !
تکرار میشود آری...
زوزه جگر سوز سگهای معصوم غرایزم
از کشیدن این سورتمه لت و پار..!

تصویر

vahids

پست توسط vahids »

nazila2 نوشته شده:واسه همین هرکدوم دارن به یک سمت متفاوت نگاه میکنن! smile039
نه همیشه smile039
-johnny-depp-amber-heard.jpg
1C0EDC1B00000578-438_6.jpg
شما دسترسی جهت مشاهده فایل پیوست این پست را ندارید.
این نیز بگذرد ...

vahids

پست توسط vahids »

البته خب ایشون جانی دپ هستن هر گردی هم گردو نیست smile021
این نیز بگذرد ...

نمایه کاربر
nazila2

تماس:

پست توسط nazila2 »

vahids نوشته شده:البته خب ایشون جانی دپ هستن هر گردی هم گردو نیست smile021
تازه اصلا به نظر نمیاد که 23سال بزرگتره! خوب مونده! smile039 .حالا داشته باش این وضع رو! وایستا!
سر تا پاي‌ خودم‌ را كه‌ خلاصه‌ مي‌كنم، مي‌شوم‌ قد يك‌ كف‌ دست‌ خاك‌ كه‌ ممكن‌ بود يك‌ تكه‌ آجر باشد توي‌ ديوار يك‌ خانه، يا يك‌ قلوه‌ سنگ‌ روي‌ شانه‌ يك‌ كوه، يا مشتي‌ سنگ‌ريزه، ته‌ته‌ اقيانوس؛ يا حتي‌ خاك‌ يك‌ گلدان‌ باشد؛ خاك‌ همين‌ گلدان‌ پشت‌ پنجره.

يك‌ كف‌ دست‌ خاك‌ ممكن‌ است‌ هيچ‌ وقت، هيچ‌ اسمي‌ نداشته‌ باشد و تا هميشه، خاك‌ باقي‌ بماند، فقط‌ خاك.

نمایه کاربر
nazila2

تماس:

پست توسط nazila2 »

بسیاری در مورد شروع رابطه "جنیفر لوپز" ستاره موسیقی 44 ساله و دوست پسر جوانش "کاسپر اسمارت" 26 ساله بدبین بودند و تصور بر این بود که این رابطه بسیار زود گذر بوده و سریعا به اتمام برسد. اما اکنون با گذشت 2 سال از این رابطه بسیاری از انتقادات با شکست مواجه شد.
تصویر
http://www.parsnaz.ir/news_detail_6996.html
http://ofoghnews.ir/fa/29167/%D8%AF%D8% ... B1-%D8%B1/
http://www.parsnaz.ir/news_detail_21857.html

نمایه کاربر
آرژنا

نام: نسرین آذری

سپاس: 153

پست توسط آرژنا »

Devil!. نوشته شده:ممنون از نظراتتان. smile072

اما به نظر من اختلاف سنی در موقعی که هر دو طرف اخلاق و رفتار های مشابهی دارند و در کنار هم خوشحال هستند مسئله مهمی نیست.
اگر ازدواج با اختلاف سنی بالا با کمال میل انجام شود مشکلی ندارد.

شاید برای مثال: طوری که آن مرد زن را که 30 سال از خود کوچک تر است میفهمد و درک میکند و مثل اوست هیچ کس دیگر به آن اندازه نه درکش کند نه اورا بفهمد و نه حتی مثل او باشد.

در هر شرایطی استثنا وجود دارد.
به اون لینکی که خدمتتون عرض کردم مراجعه کنید و سخنرانی ها رو گوش کنید. درک کردن فقط یک بعد ماجراست. فکر کنم دارید عجولانه تصمیم میگیرید.البته فقط فکر کنم.
به هر جهت پیشنهاد میکنم سخنرانی های آدم های بسیار متخصص در حرفه ی روانشناسی رو از دست ندید.
فرقی نمی کند گودال کوچک آبی باشی یا دریایی بیکران
زلال که باشی
آسمان در توست!

vahids

پست توسط vahids »

من به مدونا هم قانعم smile021
این نیز بگذرد ...

user8604

سپاس: 877

پست توسط user8604 »

vahids نوشته شده:
nazila2 نوشته شده:واسه همین هرکدوم دارن به یک سمت متفاوت نگاه میکنن! smile039
نه همیشه smile039
-johnny-depp-amber-heard.jpg
1C0EDC1B00000578-438_6.jpg
تو فیلم هم همش چشش دنبال برآمدگی های دختره بود!

نمایه کاربر
اماتور

سپاس: 2151

تماس:

پست توسط اماتور »

در هنگام ازدواج شما ترجیح میدهید اختلاف سنی میان خودتان و همسرتان چند سال باشد؟
از 1 تا نهایتا 5-6 . حالا 7تم شد مشکلی نیست smile014 پذیرفته میشه.( استثنا هم وجود داره )
اختلاف سنی مسئله مهمی هست؟
خب بستگی ه شخصش داره .برای بعضیا یا خانواده ها مهمه برای بعضیام نه ... . این یه دیده خانوادگی و شخصیه
اختلاف سنی زیاد چه مشکلاتی را پیش خواهد آورد؟
خب هم مشکلات داره هم اینکه فوایدی هم داره. که این موضوع به خوده اون طرف برمیگرده ( شوهر y ) ( زن x) که اختاف زیادتر باشه
اون y به قول معروف پخته تره - جا افتاده تره بالاخره دیده باز تری نسبت به مشکلات خانواده و جامعه داره .و جدا از این موضوع اون
شخصی که جوون تره نسبت به اون شوهری که خیلی اختلاف سنی داره شور و شوق بیشتری داره انرژی بیشتری داره . حوصله ای
که x داره yنداره. مثلا x میگه اره بزنیم بریم چمیدونم جهانگردی.... کلا کارای پرانرژی و پرفعالیت اما اون y که 15- 20 یا همون 30 سالی
که میگی اختلاف داره حوصله اینجور کارارو به اندازه تو نداره هی میزنه تو ذوقت. میگی بریم پیتزا بخوریم اون میگه نه چربی داره فلان
داره و الی اخر. در نهایت زندگی واقعا چه از لحاظ روند یه زندگی مشترک و چه از لحاظ روحی x اسیب میبینه . چون تو محدودیت قرار
گرفته و همش باید از تحرک و انرژی و شورو شوق جوونیش به دلیل این اختلاف سنی بزرگ بزنهو عین این کلثوم ننه ها زندگی کنه
اگر زنی از همسر آینده خود سی سال کوچک تر باشد اما هم مرد و هم زن در کنار یکدیگر احساس رضایت را داشته باشند و افکار و رفتار آنها به یک دیگر شباهت داشته باشد، آیا ازدواج اشتباهی کرده اند؟
ببین برای همینه که میگم قبل از ازدواج خیلی حرفا باید زده بشه. ازدواج شوخی بردار نیست حرفه یه عمر زندگیه. نه اشتباه نیست
اگر واقعا تا اخر عمرشون با همین رضایت ( پایدار ) زندگی کنن نه. چه اشکالی داره ؟ خب وقتی احساس رضایت هست دیگه ازین بیشتر
از ازدواج چی میخواد. درسته که اون طرف سنش زیاده ولی دلش جوونه smile039
آیا در ازدواج سن طرفین سخن اصلی را میگوید ؟ یا مسائل دیگر مهم است؟!
ازدواج یه مجموعه که سن یا اختلاف سنی گوشه ای از این مجموعست یا یکی از پارامتراست. وگرنه شخصیت هست - خانواده
طرفین هست - شغل و درامد هست خیلی موارد دیگه برای یه ازدواج موفق وجود داره. که به دیده شخص و خانواده برمیگرده بعضی
از خانواده ها معمولی در نظر میگیرن بعضیا خیلی سطحی نگرن فقط به شغل طرف نگا میکنن همین. بعضیام سختگیرن مثل
نظامیا یعنی خداییش بعضیاشون اخر سختگیریناااا smile001

vahids

پست توسط vahids »

اماتور جان میشه بگی چن تا بچه کافیه؟
این نیز بگذرد ...

ارسال پست