استعفای مدیرکل دفتر امور فناوری وزارت علوم

مدیران انجمن: parse, javad123javad

ارسال پست
نمایه کاربر
candle

سپاس: 935

استعفای مدیرکل دفتر امور فناوری وزارت علوم

پست توسط candle »

دکتر مصطفی کریمیان اقبال؛ مدیر کل سابق دفتر سیاستگذاری و برنامه‌ریزی امور فناوری وزارت علوم، در بیان دلایل استعفای خود اظهار داشت:

اعتراف می‌کنم که فناوری و نوآوری -در دولت- یک اولویت استراتژیک نیست و بخش دولتی، در بسیاری از این موارد ناکارآمد و یا بی توجه است... به عنوان نمونه؛ میزان بودجه اختصاص یافته به بخش فناوری در وزارت علوم در مقایسه با آموزش و پژوهش، تنها یک درصد از کل بودجه وزارت علوم است. ... در کشور ما که دست دولت در کیسه نفت است و پاسخگویی به مردم، جایگاه چندانی ندارد، مسوولان اگر قادر به انجام کار نیستند باید هر چه زودتر استعفا دهند چرا که در غیر این صورت، سیکل باطل عدم کارایی و هدر رفت منابع ملی ادامه پیدا می کند. خوشحال هستم که مجددا به فضای کسب و کار غیر دولتی به خصوص در زمینه فناوری باز می گردم.

منبع
شما دسترسی جهت مشاهده فایل پیوست این پست را ندارید.

نمایه کاربر
sunrise

سپاس: 115

Re: استعفای مدیرکل دفتر امور فناوری وزارت علوم

پست توسط sunrise »

سلام، به نظرتون این یارو همونطور که خودش گفته از کم بودن بودجه بخش فناوری وزارت علوم ناراحته و حالا که برگشته به کسب و کار غیر دولتی خوشحاله (به قول هادی نونش تو روغنه) یا نه واقعا دلش واسه هدر رفت منابع ملی و ملت سوخته، استعفا داده?????!!!! smile047 smile048

نمایه کاربر
candle

پست توسط candle »

sunrise نوشته شده:سلام، به نظرتون این یارو همونطور که خودش گفته از کم بودن بودجه بخش فناوری وزارت علوم ناراحته و حالا که برگشته به کسب و کار غیر دولتی خوشحاله (به قول هادی نونش تو روغنه) یا نه واقعا دلش واسه هدر رفت منابع ملی و ملت سوخته، استعفا داده?????!!!!

به هرحال اصل موضوع هر چه که باشد؛ واقعیت غیر قابل انکار اینه که بودجه بخش فناوری در وزارت علوم، فقط یک درصد از کل بودجه وزارت علوم است؛ اون هم در دولتی که گفته می خواهد اقتصاد کشور را از نفت بنیان به دانش بنیان دگرسان کند.
آخرین ویرایش توسط candle سه‌شنبه ۱۳۹۳/۱۰/۳۰ - ۱۰:۵۳, ویرایش شده کلا 1 بار

نمایه کاربر
Cartouche

سپاس: 957

پست توسط Cartouche »

پيشنهاد ميكنم كتاب چهار سال در وزارت عتف را بخوانيد.
دوای درد عاشق را کسی کو سهل پندارد

ز فکر آنان که در تدبیر درمانند در مانند

نمایه کاربر
MENERVA

محل اقامت: تهران

سپاس: 96

پست توسط MENERVA »

Cartouche نوشته شده:پيشنهاد ميكنم كتاب چهار سال در وزارت عتف را بخوانيد.

به جای ارجاع به یه کتاب سیصد صفحه ای و خلاص، خودتون از اطلاعات شخصیتون یه توضیحی بدین یا حداقل سه خط درمورد کتاب بنویسین ببینیم چی هس که اصن بریم سراغش یا نه!

نمایه کاربر
غلامعلی نوری

سپاس: 885

تماس:

پست توسط غلامعلی نوری »

Stormborn نوشته شده:
Cartouche نوشته شده:پيشنهاد ميكنم كتاب چهار سال در وزارت عتف را بخوانيد.

به جای ارجاع به یه کتاب سیصد صفحه ای و خلاص، خودتون از اطلاعات شخصیتون یه توضیحی بدین یا حداقل سه خط درمورد کتاب بنویسین ببینیم چی هس که اصن بریم سراغش یا نه!

خورا وکیلی من آن کتاب را نه خوانده ام و نه نامش را پیشتر شنیده

ولی با نگرش به اینکه روال کار در ایران اس-لامی بر همگان روشن گشته گمان می کنم راستای کتاب درباه ریخت و پاش ها نابایسته و چاپیدن ها ؛ بخور بخور ها و کار گردانی ناشایستگان باشد

نمایه کاربر
MENERVA

محل اقامت: تهران

سپاس: 96

پست توسط MENERVA »

نوری نیرو نوشته شده:خورا وکیلی من آن کتاب را نه خوانده ام و نه نامش را پیشتر شنیده

ولی با نگرش به اینکه روال کار در ایران اس-لامی بر همگان روشن گشته گمان می کنم راستای کتاب درباه ریخت و پاش ها نابایسته و چاپیدن ها ؛ بخور بخور ها و کار گردانی ناشایستگان باشد

شما که متنتون همیشه به پارسی سره و پاکه این سوال واسم بوجود اومد.

چرا به جای "کتاب" از واژه‌ی "نسک" استفاده نکردین؟؟ یعنی "کتاب" ریشه پارسی داره که توی پستتون از این لغت استفاده کردین؟ یا اینکه از روی سهل انگاری بود؟

smile072

نمایه کاربر
غلامعلی نوری

سپاس: 885

تماس:

پست توسط غلامعلی نوری »

Stormborn نوشته شده:
نوری نیرو نوشته شده:خورا وکیلی من آن کتاب را نه خوانده ام و نه نامش را پیشتر شنیده

شما که متنتون همیشه به پارسی سره و پاکه این سوال واسم بوجود اومد.

چرا به جای "کتاب" از واژه‌ی "نسک" استفاده نکردین؟؟ یعنی "کتاب" ریشه پارسی داره که توی پستتون از این لغت استفاده کردین؟ یا اینکه از روی سهل انگاری بود؟

smile072

کتاب ریشه پارسی نداره ولی آگاهانه این واژه را آورده ام

رویه خود را اندکی دگر گون کرده ام تا با یاری یارانی چون شما برابر واژگان پارسیِ نا پارسی بیشتر به چشم آید

نسک در پارسی سره برابر همان کتاب گرفته می شود

ولی خود کتاب هم مانی درستی ندارد

برای اینکه آماج ما از آ نچه که کتاب نامیده شده مکتوب است ( ینی نوشته شده )

کتاب زبانزد نادرستی است که برای آنچه که نوشته شده بکار می رود در هالی که باید گفته شود مکتوب

گویی اربهای باستان از دستور زبان خودشان نیز نا آگاه بوده اند و بجای مکتوب کتاب می گفتند

چند سده پس از اسلام ایرانیانی چون راغب اسپاهانی دستور زبان برای زبان اربی نوشتند !!! چون اربها خودشان نمی دانستند

که چگونه برای زبانشان دستور زبان بنگارند

هر آینه شاید کتاب هم خاستگاه نا ارب داشته باشد

چونکه همانگونه که گفته شد کتاب مانی آنچه که نوشته شده است را نمی دهد باید مکتوب گفته
شود نه کتاب

در پارسی میانه به جای کتاب نامک (به پارسی دری نامه) گفته می‌شد

تصویر

نمایه کاربر
Cartouche

سپاس: 957

پست توسط Cartouche »

Stormborn نوشته شده:

من برخلاف شما و سایر دوستان، اطلاعات و سواد ِ کافی را برای توضیح دادن در این مورد ندارم.

این کتاب هم آن طور که از عنوانش مشخص است، در مورد چهار سال تلاش ِ یک شخص ِ علمی ( و نه سیاسی) در وزارت ِ عتف (علوم، تحقیقات و فناوری) و مشکلات ِ پیش روست. (آن هم در زمان یکی از بهترین وزارت های ِ علوم ِ بعد از انقلاب در ایران به نظر شخصی ِ من)
من فکر کردم که عنوان ِ کتاب برای کسانی همچون candle گرامی که علاقه مندند، کافیست که بتوانند تصمیم بگیرند نگاهی به آن بیندازند یا خیر.

این کتاب به صورت رایگان منتشر شده، میتوانید آن را دانلود کنید:
لینک دریافت
دوای درد عاشق را کسی کو سهل پندارد

ز فکر آنان که در تدبیر درمانند در مانند

نمایه کاربر
candle

پست توسط candle »

Cartouche نوشته شده:
این کتاب هم آن طور که از عنوانش مشخص است، در مورد چهار سال تلاش ِ یک شخص ِ علمی ( و نه سیاسی) در وزارت ِ عتف (علوم، تحقیقات و فناوری) و مشکلات ِ پیش روست. (آن هم در زمان یکی از بهترین وزارت های ِ علوم ِ بعد از انقلاب در ایران به نظر شخصی ِ من)
من فکر کردم که عنوان ِ کتاب برای کسانی همچون candle گرامی که علاقه مندند، کافیست که بتوانند تصمیم بگیرند نگاهی به آن بیندازند یا خیر.

این کتاب به صورت رایگان منتشر شده، میتوانید آن را دانلود کنید:
لینک دریافت

دست مریزاد، به جا و به موقع! smile072 smile072 smile072 smile072 smile072

البته چند ساعت پیش آن را به هر صورت بود، پیدا کرده و مشغول مطالعه بودم.

ارسال پست