فروم علمی هوپا

مدیران انجمن: parse, javad123javad

ارسال پست
نمایه کاربر
ویستاM

سپاس: 351

فروم علمی هوپا

پست توسط ویستاM »

سلام
دوستان راستش من اولین باری که عضو هوپا شدم از اینکه حقیقتا وارد یک فروم کاملا علمی شدم خوشحال و در فکر پیداکردن رهیافتی بودم که توقعات من از تبادلات حقیقتا علمی در فیزیک رو برآورده کنه.
اما امروز خیلی دیر به اینجا میام و دیگه از اون شوق خبری نیست.نمیدونم دانش من زیاد تر شده یا سطح این فروم پایین اومده.
مدام با تاپيک هایی مواجه میشیم که دوستان زیادی درش نظر میدن و همه اونها هم میخوان پایه های اصلی علم فیزیک مثل قوانین پایستگی و یا نسبيت ها رو به لرزه در بيارن و باعث ي انفجار علمی بشن! اونقدر از کلمات بیگ بنگ،کوانتوم،نسبیت،عدم قطعیت،انرژی،زمان و... بدون دونستن معانی و کاربردهای اون ها استفاده میکنند که من تعجب میکنم معلم های فیزیک در دبیرستان ها مشغول به آموزش چی هستند!و یا سیستم های دانشگاهی ما دارن چی به دانشجوها ياد میدن!
تاپيک هایی که درش یک سوال علمی استخوون دار مطرح بشه خیلی کمه و همه ی مشت نظریه و مفاهیم تئوری ارائه میکنند.
من امروز برای این فروم متاسف نیستم،برای جامعه ای تاسف میخورم که کسی به دنبال حقیقت علم نباشه ...
امیدوارم همگی موفق باشید
نمیدونم این تاپيک تکراری بود یا نه اما صرفا برای متوجه کردن دوستان کوچک تر از خودم به راهی که پیش گرفتند بود.
موید باشید
ضمنا از مدیر فروم،ادمين عزیز و همه دوستاني که برای هوپا زحمت ميکشند سپاسگذارم
ويستا
جهان به حق مدیون ملت و ملیت ایرانی است
با افتخار و غرور ایرانی ام بر سر جهانیان فریاد میزنم که:
من نواده ی کوروش کبیرم

نمایه کاربر
ostad eshgh

محل اقامت: اصفهان

سپاس: 82

Re: فروم علمی هوپا

پست توسط ostad eshgh »

ویستاM نوشته شده:سلام
دوستان راستش من اولین باری که عضو هوپا شدم از اینکه حقیقتا وارد یک فروم کاملا علمی شدم خوشحال و در فکر پیداکردن رهیافتی بودم که توقعات من از تبادلات حقیقتا علمی در فیزیک رو برآورده کنه.
اما امروز خیلی دیر به اینجا میام و دیگه از اون شوق خبری نیست.نمیدونم دانش من زیاد تر شده یا سطح این فروم پایین اومده.
مدام با تاپيک هایی مواجه میشیم که دوستان زیادی درش نظر میدن و همه اونها هم میخوان پایه های اصلی علم فیزیک مثل قوانین پایستگی و یا نسبيت ها رو به لرزه در بيارن و باعث ي انفجار علمی بشن! اونقدر از کلمات بیگ بنگ،کوانتوم،نسبیت،عدم قطعیت،انرژی،زمان و... بدون دونستن معانی و کاربردهای اون ها استفاده میکنند که من تعجب میکنم معلم های فیزیک در دبیرستان ها مشغول به آموزش چی هستند!و یا سیستم های دانشگاهی ما دارن چی به دانشجوها ياد میدن!
تاپيک هایی که درش یک سوال علمی استخوون دار مطرح بشه خیلی کمه و همه ی مشت نظریه و مفاهیم تئوری ارائه میکنند.
من امروز برای این فروم متاسف نیستم،برای جامعه ای تاسف میخورم که کسی به دنبال حقیقت علم نباشه ...
امیدوارم همگی موفق باشید
نمیدونم این تاپيک تکراری بود یا نه اما صرفا برای متوجه کردن دوستان کوچک تر از خودم به راهی که پیش گرفتند بود.
موید باشید
ويستا

سلام
smile072
خب شما یک بحث استخوون دار رو شروع کنید مطمینا کسانی هنوز هستن که استقبال کنن
just keep going

نمایه کاربر
آرژنا

نام: نسرین آذری

سپاس: 153

پست توسط آرژنا »

بسیار بسیار با نظر ویستاM موافقم.
من البته اون زمانی رو که میگید بحثای خوب توی هوپا مطرح میشده عضو نبودم اما حالا هم که عضو ام زیاد نمیام.
در مورد اصطلاحاتی که زیاد استفاده میشه باهاتون موافقم.

به جای اینکه یه مسئله مطرح بشه و همه با هم خوب و شیرین تحلیلش کنن بیشتر افراد میخوان بگن ما راجع به مسائل بسیار پیچیده اطلاعات زیادی داریم. گاهی وقتی آدم با یه همچین جوی مواجه میشه با خودش میگه یه وقت زشت نباشه من یه مسئله راجع به مکانیک کلاسیک، الکترو مغناطیس یا ... مطرح کنم؟
من نمیدونم چرا باید افرادی که معمولا هم سنشون کمه و حتی کاهی دانشگاه هم هنوز نیومدند فقط از نسبیت خاص و عام و کرم چاله و مفهوم زمان و ... حرف بزنند. یعنی واقعا اینقدر همه ی چیزای پایه رو کامل بلدند؟
فکر کنم فیزیک خوندن در ایران نیاز به فرهنگ سازی داره.

البته شاید تقصیر خودمونه که بحثای جدید و خوب شروع نمی کنیم
فرقی نمی کند گودال کوچک آبی باشی یا دریایی بیکران
زلال که باشی
آسمان در توست!

نمایه کاربر
You-See

نام: U30

محل اقامت: تهران

سپاس: 787

تماس:

پست توسط You-See »

خب من موافق نیستم.
من دو سه تا کلا سوال داشتم، که همش بی جواب مونده!
کلا یا کسی بلد نیست، یا حالش رو نداره، یا سوال خیلی چرته..
همه فروم ها همین طور هستند. بنده مدیر دو تا فروم برنامه نویسی هم هستم، اونجا هم وضع همین طوره. کلا انگار حس هیچی نیست!
نسل قدیم اشباع شده، نسل جدید هم دنبال تیله بازی خودشه.
دوستای گلم حمایت کنید : https://cafebazaar.ir/app/com.nikanmehr.marmarxword/

نمایه کاربر
Archimedes

سپاس: 824

پست توسط Archimedes »

بنده نمی دونم منظور دوستان معترض از گفته هاشون چیه؟
اینکه موضوعی پیچیده باشه یا پایه و اساس فیزیک باشه و یا حتی موضوعی باشه که اینشتین و پلانک و... نتونستن حلش بکنن دلیل نمیشه که یه بچه چهار ساله هم نتونه اون مسئله رو حل کنه.
این حرف از اصول منطق پیروی نمی کنه و در نتیجه باطله.
شما دوستان فرهیخته بهتره در جستار مورد اعتراضتون جستجو کنید و گفته های دیگر کاربران رو به نقد بکشین اگه واقعا نقدی در چنته دارید.
با این اعتراضات کلی و غیر حرفه ای به جایی نمی رسید.
و همان طور که جناب استاد عشق گفتند بهتر است بجای درست کردن دیگران اول از خودتان شروع کنید و جستاری در خور فیزیک بگذارید تا ما هم استفاده کنیم. و آگاه شویم.
ممنون و موفق باشید.
کز دیو و دد ملولم و انسانم آرزوست

نمایه کاربر
آرژنا

نام: نسرین آذری

سپاس: 153

پست توسط آرژنا »

Archimedes نوشته شده:اینکه موضوعی پیچیده باشه یا پایه و اساس فیزیک باشه و یا حتی موضوعی باشه که اینشتین و پلانک و... نتونستن حلش بکنن دلیل نمیشه که یه بچه چهار ساله هم نتونه اون مسئله رو حل کنه.

smile024 smile024 smile024
با منطق من جور در نمیاد

من نه فکر می کنم آدم فرهیخته ای هستم و نه قصدم به نقد کشیدن دیگرانه. فقط فکر میکنم اینکه روی پله ی سوم وایساده باشیم و به صورت تئوریک از پله ی صدم حرف بزنیم زیاد به جایی نمیرسیم.
فرقی نمی کند گودال کوچک آبی باشی یا دریایی بیکران
زلال که باشی
آسمان در توست!

نمایه کاربر
Archimedes

سپاس: 824

پست توسط Archimedes »

آرژنا نوشته شده:
Archimedes نوشته شده:اینکه موضوعی پیچیده باشه یا پایه و اساس فیزیک باشه و یا حتی موضوعی باشه که اینشتین و پلانک و... نتونستن حلش بکنن دلیل نمیشه که یه بچه چهار ساله هم نتونه اون مسئله رو حل کنه.

smile024 smile024 smile024
با منطق من جور در نمیاد

من نه فکر می کنم آدم فرهیخته ای هستم و نه قصدم به نقد کشیدن دیگرانه. فقط فکر میکنم اینکه روی پله ی سوم وایساده باشیم و به صورت تئوریک از پله ی صدم حرف بزنیم زیاد به جایی نمیرسیم.

اینشتین زمانی که لیسانس داشت نظریه نسبیت خاص و فوتوالکتریک رو ارائه داد تا اینکه بخاطر این نظریات دکترای افتخاری گرفت. پس اینشتین از روی پله سوم درباره پله صدم حرف زد و حرفش هم درست بود.
ویتگنشتاین زمانی که دانشجوی مهندسی هوانوردی بود رساله منطقی - فلسفی خودشو تو زندان تو جنگ جهانی نوشت و به دانشگاه ارائه داد و دکترای فلسفه گرفت بدون اینکه قبلش فلسفه بخونه پس ویتگنشتاین از روی پله سوم در باره پله صدم حرف زد و حرفش درست بود.
و بسیاری اشخاص دیگه...
پس بنظر منطقی میاد.
کز دیو و دد ملولم و انسانم آرزوست

نمایه کاربر
candle

سپاس: 935

پست توسط candle »

Archimedes نوشته شده:اینشتین زمانی که لیسانس داشت نظریه نسبیت خاص و فوتوالکتریک رو ارائه داد تا اینکه بخاطر این نظریات دکترای افتخاری گرفت. پس اینشتین از روی پله سوم درباره پله صدم حرف زد و حرفش هم درست بود.
ویتگنشتاین زمانی که دانشجوی مهندسی هوانوردی بود رساله منطقی - فلسفی خودشو تو زندان تو جنگ جهانی نوشت و به دانشگاه ارائه داد و دکترای فلسفه گرفت بدون اینکه قبلش فلسفه بخونه پس ویتگنشتاین از روی پله سوم در باره پله صدم حرف زد و حرفش درست بود.
و بسیاری اشخاص دیگه...
پس بنظر منطقی میاد.

بله، حتی اثر امپمبا Mpemba effect « پدیده زودتر منجمد شدن آب داغ » در سال ۱۹۶۹، توسط یک دانش‌آموز دبیرستانی تانزانیایی، معرفی شد و به نام وی هم ثبت شد. (قابل توجه دوستانی که معتقدند بدون تسلط کامل بر ریاضیات، مطلقا هیچ مفهوم فیزیکی قابل درک نیست!).

لینک مرتبط:

http://www.hupaa.com/forum/viewtopic.php?f=1&p=471433#p471433

اما این گفته را هم قبول دارم که در هوپا، نسخه دم دستی و ساده شده مباحث نظری مطرح در مرزهای پیشرفته دانش فیزیک، بسیار بیشتر از مسائل عملی دیگر مورد توجه قرار دارند.

نمایه کاربر
ویستاM

سپاس: 351

پست توسط ویستاM »

Archimedes نوشته شده:بنده نمی دونم منظور دوستان معترض از گفته هاشون چیه؟
اینکه موضوعی پیچیده باشه یا پایه و اساس فیزیک باشه و یا حتی موضوعی باشه که اینشتین و پلانک و... نتونستن حلش بکنن دلیل نمیشه که یه بچه چهار ساله هم نتونه اون مسئله رو حل کنه.
این حرف از اصول منطق پیروی نمی کنه و در نتیجه باطله.
شما دوستان فرهیخته بهتره در جستار مورد اعتراضتون جستجو کنید و گفته های دیگر کاربران رو به نقد بکشین اگه واقعا نقدی در چنته دارید.
با این اعتراضات کلی و غیر حرفه ای به جایی نمی رسید.
و همان طور که جناب استاد عشق گفتند بهتر است بجای درست کردن دیگران اول از خودتان شروع کنید و جستاری در خور فیزیک بگذارید تا ما هم استفاده کنیم. و آگاه شویم.
ممنون و موفق باشید.

سلام
ممنون از پاسخ شما
این نوشته اعتراض نیست بیشتر هدفم متوجه کردن دوستان کوچکتر بود که بدونند از کلمات چطور استفاده کنند و یاد بگیرند به اندازه دانششون در اون مورد حرف بزنند.
در مورد جستاری که فرمودید باید بگم من در فکرش هستم اما مطالعات و بررسی هام هنوز تکمیل نشده و به زودی یک بحث جالب رو پی میگیرم که در هوپا بسیار بسیار کم استفاده شده. محصولی مشترک بین فیزیک کوانتومی و مهندسی مکاترونیک!

candle نوشته شده:
Archimedes نوشته شده:اینشتین زمانی که لیسانس داشت نظریه نسبیت خاص و فوتوالکتریک رو ارائه داد تا اینکه بخاطر این نظریات دکترای افتخاری گرفت. پس اینشتین از روی پله سوم درباره پله صدم حرف زد و حرفش هم درست بود.
و بسیاری اشخاص دیگه...
پس بنظر منطقی میاد.

بله، حتی اثر امپمبا Mpemba effect « پدیده زودتر منجمد شدن آب داغ » در سال ۱۹۶۹، توسط یک دانش‌آموز دبیرستانی تانزانیایی، معرفی شد و به نام وی هم ثبت شد. (قابل توجه دوستانی که معتقدند بدون تسلط کامل بر ریاضیات، مطلقا هیچ مفهوم فیزیکی قابل درک نیست!).

لینک مرتبط:

http://www.hupaa.com/forum/viewtopic.php?f=1&p=471433#p471433

اما این گفته را هم قبول دارم که در هوپا، نسخه دم دستی و ساده شده مباحث نظری مطرح در مرزهای پیشرفته دانش فیزیک، بسیار بیشتر از مسائل عملی دیگر مورد توجه قرار دارند.

سلام
ممنون از پاسخ شما
دوستان اینیشتین موقعی که در اداره ثبت اختراعات کار میکرد روی نظریه کار کرد و قبلش هم لیسانس ریاضی داشت!
شما نمیتونید با این مثال ها اهمیت دانش کامل روی یک موضوع در پی ایراد یک نظریه رو نادیده بگیرید. هرگز نمیتونید بگید نظریه های بزرگ یم اتفاق علمی بوده! این در حالیه که اثری امپمبا درست در پی یک اتفاق مشاهداتی ردیابی شد! و این یعنی ارزش و اهمیت مشاهده و دقت! که متاسفانه در دبیرستان های ما جاش رو داده به یافتن دانش آموزان تیز هوش برای ارائه نظریاتی که قوانین نیوتن رو نقض کنه!
من همین رو میگم!
نمیشه نادیده گرفت برای برای ثبت نظریه یا ورود به یک موضوع مفصل علمی باید حداقل راجب به اطلاعات گذشته در مورد کارهای دانشمندان دیگه اطلاعات کسب کرد و هرگز نمیشه بر اساس یک اتفاق نظر داد...
من معتقد نیستم بدون ریاضیات فیزیک مفهومی نداره اما بهتره دیدگاهمون رو در مورد فیزیک پیشرفته تغییر بدیم که اصولا بدون ریاضیات تقریبا یک بازی فلسفه بیش نیست. من معتقدم به یک دانشجوی تازه وارد باید اول ریاضیات رو یاد داد و بعد اروم اروم مفاهیم عمیق فیزیکی رو از دلش بیرون اورد. اینطوره که یک دانشجو میتونه با همین تفکر نظریه ای درخور خلق کنه.
دوستان کوچگتر از من این رو بدونند که دنیای علم اونقدر تخصصی و پیچیده شده که بعید میدونم کسی بتونه یک انقلابی از نوع انقلاب های اینیشتین، نیوتن، کوری و... یه وجود بیاره.
یه جای اینکه تلاش کنیم نظریات بزرگ رو زیر سوال ببریم و خودمون رو ثابت کنیم کمی به فکر اعتلای دانش در خودمون و جامعمون باشیم.
موفق باشید
ویستا
جهان به حق مدیون ملت و ملیت ایرانی است
با افتخار و غرور ایرانی ام بر سر جهانیان فریاد میزنم که:
من نواده ی کوروش کبیرم

نمایه کاربر
MENERVA

سپاس: 96

پست توسط MENERVA »

You-See نوشته شده:خب من موافق نیستم.
من دو سه تا کلا سوال داشتم، که همش بی جواب مونده!
کلا یا کسی بلد نیست، یا حالش رو نداره، یا سوال خیلی چرته..
همه فروم ها همین طور هستند. بنده مدیر دو تا فروم برنامه نویسی هم هستم، اونجا هم وضع همین طوره. کلا انگار حس هیچی نیست!
نسل قدیم اشباع شده، نسل جدید هم دنبال تیله بازی خودشه.

از وقتی شبکه های اجتماعی اومدن بحث جدی و فروم و اینا برکنار شد و نسل قدیمی تکنولوژی جای خودشو به نسل جدید داد.. مردم ترجیح میدن همون یه ساعتی که اینترنت می گردن رو توی فیسبوک و پلاس و... وقت بگذرونن تا بیان بحث علمی و جدی کنن...

توی فیسبوک هم که هرگز بحث علمی و جدی ای شکل نمی گیره... ادمین فروم یه سری افکار چرخ شده و دو سه تا شعار چاشنی پستش می کنه تا لایک و شیر بیشتری بگیره... کسی هم اونجا کامنت بده بخاطر حجم انبوه مطالب و مخاطبای کم سواد و ...هرگز بحثی شکل نمی گیره و صرفا کامنته.

کلن فضای شبکه های اجتماعی همینه که ایده ها و باورها و.. هرگز نقد نمی شن و اکثریت کامنت ها در جهت مثبت و تایید نویسنده پیش می ره که شیر و لایک بیشتری از آن خودشون بکنن.. کسی هم برخلاف موج بره ترور شخصیتی و.. می شه. کلا فضای مزخرفی به شبکه های اجتماعی حاکمه. ماهیت شبکه های اجتماعی برای "دوستیابی" طراحی شده و الانم که هرکسی گدایی لایک و شیر و می کنه که پُز بیشتری بده.

نمایه کاربر
mmeftahpour

نام: مسعود مفتاح پور

سپاس: 394

پست توسط mmeftahpour »

باسلام
حقیقتش این جستار من رو یاد یک جستار دیگه انداخت: "نوابیغ"

باید عاشق فیزیک بود وگرنه نه نونی داره و نه آبی.
اینکه بخواهیم بدونیم واقعا چقدر فیزیک رو دوست داریم یک کار آماری ساده: تکرار و تداوم بحث ها رو تو دو ستون تالار گفتگو و گفتگوی آزاد مقایسه کنید.

سه تای برتر تالار گفتگو سه تای برتر گفتگوی آزاد
1.شوخی و فکاهی (495) 1.مشاعره (5282)
2.معمای سخت (253) 2. هر چی جوک (2273)
3.بیا تو سئوال بپرس (122) 3.جملات ارزشمند(2160)

اینکه دوستان میگن جستار خوب؛ بحث های جالبی مثل "سئوال ریاضی با جواب تشریحی" ، "سئوال دینامیکی با جواب تشریحی" و...
ایجاد شدن ولی ظاهرا استقبال از اونها به اندازه مشاعره و جوک نبود.
تنها سئوالاتی که خیلی جدی پرسیده میشن، سئوالات امتحانات و یا تکالیف استاد هست. مثلا کل سئوالات امتحان انتقال حرارت رو می نویسن و میگن جواب بدین/
آخرین ویرایش توسط mmeftahpour یک‌شنبه ۱۳۹۳/۱۱/۱۲ - ۰۲:۲۶, ویرایش شده کلا 2 بار

نمایه کاربر
sunrise

سپاس: 115

Re:فروم علمی هوپا

پست توسط sunrise »

سلام؛

دوست عزیز ویستا ام، ریاضیات بدون فیزیک ارزش چندانی واسش نمیمونه که بتونه پز مثلاً "زبان علم با ریاضیات عجین شده"و... رو بده.

تو این زمونه حتی اگه دانشمندی بیاد و مثل نیوتون تو یه کاغذ بنویسه:"قانون اول:اجسام وضعیت سکون یا حرکت یکنواخت بر روی خط راست...؛ دوم:اگه به جسمی نیرو وارد کنیم شتابی هم جهت با نیرو میگیرد که ...؛سوم: هرگاه جسمی به جسم دیگر نیرو وارد کند جسم دوم هم ..." واسه این نوشته هاش ارزشی قائل نمیشن چون: حتماً بدون دانش عالی از ریاضیات و در اتاق خواب یا در یک آزمایشگاه غیر استاندارد با وسایل عتیقه، بدون تحصیلات عالیه و تنهایی و به قول خودتان:

من معتقد نیستم بدون ریاضیات فیزیک مفهومی نداره اما بهتره دیدگاهمون رو در مورد فیزیک پیشرفته تغییر بدیم که اصولا بدون ریاضیات تقریبا یک بازی فلسفه بیش نیست. من معتقدم به یک دانشجوی تازه وارد باید اول ریاضیات رو یاد داد و بعد اروم اروم مفاهیم عمیق فیزیکی رو از دلش بیرون اورد. اینطوره که یک دانشجو میتونه با همین تفکر نظریه ای درخور خلق کنه.
دوستان کوچگتر از من این رو بدونند که دنیای علم اونقدر تخصصی و پیچیده شده که بعید میدونم کسی بتونه یک انقلابی از نوع انقلاب های اینیشتین، نیوتن، کوری و... یه وجود بیاره.
به جای اینکه تلاش کنیم نظریات بزرگ رو زیر سوال ببریم و خودمون رو ثابت کنیم کمی به فکر اعتلای دانش در خودمون و جامعمون باشیم.

بله، چون به قول آن دانشمندان درهاروارد تحصیل کرده،با این شرایط بسیار بسیار غیر معتبر و ناشناخته و افتضاح کشف گشته است.
درحالیکه در عصر حاضر گروهی متخصص با تحصیلات عالی در آزمایشگاه های پیشرفته و به روز با همکاری هم و تقسیم وظایف این قوانین را کشف میکنند و از بین ما فارغان از تحصیلات عالیه در دانشگاه های معتبر بهتره کسی در این امور تخصصی دخالت نکند؛

واسه همینم دیگه نابغه ای نمیمونه بیاد و با کمترین امکانات، کشفیاتی رو بکنه؛
چونکه قبلش باید هفت خان رستم رو بگذرونه و البته لزوماً هم غربی باشه تا فرصت تحصیل در دانشگاه های عالی رو داشته باشه؛
و اما در آخر با یه تیم علمی در آزمایشگاه های پیشرفته اون چیزی رو که بهشون سپردن رو به نحو احسن انجام بدن.

باز صد رحمت به اونا تو ایران که واسه "نخبگان و استعدادهای درخشان" یه سکه هم که به قهرمانان ورزشی کرور کرور میدن، نمیدن ....!

نمایه کاربر
You-See

نام: U30

سپاس: 787

تماس:

پست توسط You-See »

دوستان ریشه یابی مشکل یه چیزه، اصلاحش مهم تر!
پیشنهاد می کنم یک جمع علمی ایجاد کنیم با امکان عضوگیری محدود، همه بحث هاش کارشناسی باشه، یا مثلا دور همی های ماهانه، فصلانه، سالانه تشکیل بدیم. مثلا تو نمایشگاهی چیزی. ما در گروه های برنامه نویسی، این دور همی رو هر سال در نمایشگاه الکامپ و به بهونه اون انجام می دیم. خیلی ها هم از اون دور همی ها به نون و نوایی رسیدن (شوهر و .. smile058 smile058 )
یکی دیگه از ایرادات ما (و من) اینه که مشکل رو فقط شناسایی می کنیم!
خب قدم برداریم. من هستم!
دوستای گلم حمایت کنید : https://cafebazaar.ir/app/com.nikanmehr.marmarxword/

نمایه کاربر
فروهر

سپاس: 107

تماس:

پست توسط فروهر »

ویستاM نوشته شده:سلام
امیدوارم همگی موفق باشید
موید باشید
ويستا

smile072 smile072 smile072 smile072 smile072 smile072
عشق صیدیست که تیرت به خطا هم برود
لذتش کنج دلت تا به ابد خواهد ماند...

ارسال پست