فيزيك در پيام نور

مدیران انجمن: parse, javad123javad

ارسال پست
alirezaha

سپاس: 1

فيزيك در پيام نور

پست توسط alirezaha »

به نظرتون تحصيل رشته فيزيك اتمي توي پيام نور شيراز خوبه يا نه؟
كدوم دانشگاه كشور كارشناسي فيزيك ذرات بنيادي داره؟

نمایه کاربر
DARKENERGY

نام: Melina

محل اقامت: krj_teh

سپاس: 4151

تماس:

Re: فيزيك در پيام نور

پست توسط DARKENERGY »

ذرات بنيادي يكي از گرايش‌هاي ارشد هست و در مقطع ليسانس تا جايي كه ميدونم (در ايران) گرايش ذرات بنيادي نداره.

smile072

*

آنکه رفت، به حُرمت آنچه با خود برد حقِ بازگشت ندارد

*

آدمی که از آفتابِ صبح گرم نشه، از آفتاب غروب گرم نمیشه

نمایه کاربر
فروهر

سپاس: 107

تماس:

پست توسط فروهر »

alirezaha نوشته شده:به نظرتون تحصيل رشته فيزيك اتمي توي پيام نور شيراز خوبه يا نه؟

خواهش می کنم این ریکس هارو نکنین.

مدرک پیام نور به درد لای جرز می خوره...

تازه ما می گیم،آزادم نه....(ملّی)
عشق صیدیست که تیرت به خطا هم برود
لذتش کنج دلت تا به ابد خواهد ماند...

نمایه کاربر
بهزاد

سپاس: 85

تماس:

پست توسط بهزاد »

alirezaha نوشته شده:به نظرتون تحصيل رشته فيزيك اتمي توي پيام نور شيراز خوبه يا نه؟

تو پیام نور واقعا پایه تون قوی نمیشه درسته به خود ادم بستگی داره اما جو و محیط علمی بسیااااار تاثیر گذاره
یعنی میتونید کارشناسی پیام نور بخونید و کنکور ارشد به راحتی با یه کم تست کار کردن حتی رتبه تک رقمی بیارید ولی مطمئن باشید از لحاظ پایه ای و مسائل دیگه ای مثل بروز بودن و توانایی تحلیل مسئله و .... از کسایی که دانشگاه های سراسری خوب خوندند خیلییییییی فاصله دارید

همونطور که DARKENERGY 'گفت کارشناسی ذرات نداریم ( اخه اصلا مهم نیست کل گرایش های فیزیک فقط ۱۸ واحد باهم فرق دارن و واقعا تو کارشناسی گرایش مهم نیست

اما میتونید دانشگاه هایی مثل صنعتی اصفهان که ذرات بنیادی کار زیادی دارن برید و مطمئنا دروس اختیاری که ارائه میشن همه پیرامون ذرات هستن و خودبخود پایه تون واسه ارشد ذرات هم قوی میشه
( هر چند به نظر من گرایش تو ارشد هم مهم نیست و تا اخر ارشد فقط مهم تسلط کامل به مفاهیم اصلی فیزیک مثل کوانتوم ، مغناطیس ،اماری و ترمودینامیک، مکانیک کلاسیک ، ریاضی فیزیک و نسبیت هست و یادگیری نحوه ی سرچ کردن و تحلیل داده ها و عادت کرن به مقاله خوانی)

به نظر من تا اخر ارشد فیزیک خوندن یعنی همین ها حالا این که میخوام فلان زمینه کار کنم و این جدید نیست و به اون یکی علاقه دارم و اینااا تا اخر مقطع ارشد اشتباست و شما رو از مقصد اصلی دور میکنه (منظورم این نیست که کلا علاقه نادیده گرفته بشه ها)
دوره دکتری باید به این چیزا پرداخته بشه و درواقع زندگی علمی و حرفه ای یک شخص و زمینه کاری یک پژوهش گر از اواسط دوره دکتری اغاز میشه چه بسا افراد بسیاار زیااادی مدت ها بعد از دکتری زمینه کاری شون رو تغییر دادن و حتی بسیاااااااااااار موفق بودن و در حد جهانی معروف شدن

البته اینا نظر من بود صرف اینکه بگم زیاد سخت گیری نکنید اونم واسه کارشناسی
“It doesn’t matter how beautiful your theory is, it doesn’t matter how smart you are or what your name is.
If it doesn’t agree with experiment, it’s wrong.”

Richard Feynman

nafas25

سپاس: 1

پست توسط nafas25 »

مواظب باش اینه که میگن دانشگاه پ نورو ازاد بده دلتونزنه میتونم بگم هیچ هیچ فرقی ندارن بعضی جاهافقط ادعاشون میشه.عملاهیچ.....
جو روخودت بوجودمیاری جاهای دیگه خبری نیس ازدانشگاه براخودت ایده ال نساز هرجاهستی فقط دنبال هدف خودت باش....
موفق باشی smile072

نمایه کاربر
سمیرا عطابخش

محل اقامت: germany

سپاس: 19

پست توسط سمیرا عطابخش »

سلام
بله
به دنبال هدف بودن، بهترین انتخاب است... مهم خودت هستی و خودت
محیط تاثیرگذار هست اما در نهایت فقط "خودت" . "هدفت"
I have a Dream...know myself

نمایه کاربر
Azinkm

سپاس: 19

پست توسط Azinkm »

فروهر نوشته شده:

خواهش می کنم این ریکس هارو نکنین.

مدرک پیام نور به درد لای جرز می خوره...

تازه ما می گیم،آزادم نه....(ملّی)

جناب پاس کردن دروس در دانشگاه پیام نور بسیار سخت است.
ابتدا تحقیق بفرمایید ، بعد اینگونه سخن بگویید. بنده هم در دانشگاه ملی تحصیل کردم هم پیام نور!!!
smile072

نمایه کاربر
mrfane

محل اقامت: تهران

سپاس: 550

تماس:

پست توسط mrfane »

سلام
بعد از نمی دانم چند وقت برگشتم. احتمالا زیاد هم نمی مانم.
تحصیل در پیام نور «کاملا» به خودتون بستگی داره. خودتون با توجه به وضعیت اراده خودتون در دوره دبیرستان قضاوت کنید که آیا اهل درس خواندن هستید یا نه؟
در دانشگاه پیام نور شما خودتان درس می خوانید. از این جهت که جو علمی نداره و استادهاش وقت نمی گذارند، نقطه ضعف داره؛ از طرفی چون دانشجو مجبوره خودش درس رو تحلیل کنه و درکش کنه (نه این که جزوه استاد را حفظ کنه) نقطه قوت داره. می بینید که کاملا به خودتون ربط داره.
من در دوره کارشناسی پیام نور بودم، ارشد روزانه علم و صنعت قبول شدم.
آنچه دانه را شکافت، آن خدای من است.

ارسال پست