مشاوره در مورد تعیین رشته

مدیران انجمن: parse, javad123javad

ارسال پست
Valfajrali

مشاوره در مورد تعیین رشته

پست توسط Valfajrali »

من لیسانس عمران دارم میخوام برا ارشد توی ازمون فراگیر بیام نور شرکت کنم ولی مشکل اینه که دقیقا نمیدونم کدوم رشته رو ادامه بدم در واقع بین رشته های عمران گرایش محیط زیست و شهرسازی و عمران راه موندم کدوم رو انتخاب کنتم از طرفی شهر که توی اون زندگی میکنم فقط رشته عمران گرایش محیط زست داره میخواستم بدونم رشته محیط زیست بازار کارش چطوره و اصلا بازار کار کدوم یک از این سه رشته بهتره؟ یه سوال دیگه هم اینکه اگر رشته ای رو انتخاب کنم که شهر خودم نداشته باشه امتحاناتش رو توی همون شهر برگزار میشه؟ ایا نمیشه یه جور توی شهر خودم امتحانات بایان ترم بدم ؟ ممنون میشم اگه راهنمایی کنید

نمایه کاربر
Azinkm

سپاس: 19

Re: مشاوره در مورد تعیین رشته

پست توسط Azinkm »

Valfajrali نوشته شده:من لیسانس عمران دارم میخوام برا ارشد توی ازمون فراگیر بیام نور شرکت کنم ولی مشکل اینه که دقیقا نمیدونم کدوم رشته رو ادامه بدم در واقع بین رشته های عمران گرایش محیط زیست و شهرسازی و عمران راه موندم کدوم رو انتخاب کنتم از طرفی شهر که توی اون زندگی میکنم فقط رشته عمران گرایش محیط زست داره میخواستم بدونم رشته محیط زیست بازار کارش چطوره و اصلا بازار کار کدوم یک از این سه رشته بهتره؟ یه سوال دیگه هم اینکه اگر رشته ای رو انتخاب کنم که شهر خودم نداشته باشه امتحاناتش رو توی همون شهر برگزار میشه؟ ایا نمیشه یه جور توی شهر خودم امتحانات بایان ترم بدم ؟ ممنون میشم اگه راهنمایی کنید

سلام جناب مهندس
رشته محیط زیست در حال حاضر در خارج از کشور از بین گرایش های عمران با استقبال بسیار بالایی تر روبه رو هست ( اما بیشتر جنبه شیمی و... دارد به این نکته توجه بفرمایید. سعی بفرمایید مواردی که در ارشد به عنوان دروس مطالعه می کنند رو حتما مورد ارزیابی قرار بدهید)
اما راه، این رشته در حال حاضر رشته ای است که گفته می شود جذب هیئت علمی در آن صورت می گیرد اما بنا بر شنیده های این جانب بازار کار آن در حال حاضر از ژئوتکنیک پایین تر می باشد.
در باب سایر مواردی که فرمودید، امیدوارم سایر اساتید فن پاسخ گو باشند.

ارسال پست