انتخاب رشته

مدیران انجمن: parse, javad123javad

ارسال پست
نمایه کاربر
shia muslim

نام: محمد

سپاس: 1

انتخاب رشته

پست توسط shia muslim »

سلام دوستان
من به مدت 4 ترم دانشجوی فیزیک(تبریز) بودم
امسال کنکور انسانی شرکت کردم و شدیدا بین انتخاب دو رشته فلسفه یا علوم اجتماعی دودل موندم
این رو هم بگم که قطعا هر دو رشته رو سراسری تبریز قبول میشم
اگه ممکنه کمکم کنید خیلی تردید دارم
یاعلی
ممنون
اما هرگز کوری را به خاطر آرامش تحمل نکن...
معلم شهید علی شریعتی

meaning

سپاس: 223

تماس:

Re: انتخاب رشته

پست توسط meaning »

فلسفه در دانشگاه؟ میخواهید چه چیزی به شما بیاموزند؟ یا دانشگاه چه چیزی می خواهد به شما بیاموزد؟ اگر برای یادگیری فلسفه به دانشگاه می روید چنین کاری نکنید چون نهایتاً سرخورده میشوید بهتر است علوم اجتماعی بخوانید که حداقل با چند کتاب مفید چیزی بیش از فلسفه در دانشگاه می آموزید. فلسفه (به فصد پرورش حکمت و اندیشه) را در هیچ دانشگاهی تدریس نمی کنند. لازمه فهم اندیشه های فیلسوفان نیز فهم علوم جامعه‌شناسی است.
“ Two things awe me most, the starry sky above me and the moral law within me“.
Immanuel Kant
Critique of Practical Reason, 1788

jhvh

سپاس: 284

پست توسط jhvh »

پس فلسفه رو کی یاد میده؟

نمایه کاربر
shia muslim

نام: محمد

سپاس: 1

پست توسط shia muslim »

meaning نوشته شده:فلسفه در دانشگاه؟ میخواهید چه چیزی به شما بیاموزند؟ یا دانشگاه چه چیزی می خواهد به شما بیاموزد؟ اگر برای یادگیری فلسفه به دانشگاه می روید چنین کاری نکنید چون نهایتاً سرخورده میشوید بهتر است علوم اجتماعی بخوانید که حداقل با چند کتاب مفید چیزی بیش از فلسفه در دانشگاه می آموزید. فلسفه (به فصد پرورش حکمت و اندیشه) را در هیچ دانشگاهی تدریس نمی کنند. لازمه فهم اندیشه های فیلسوفان نیز فهم علوم جامعه‌شناسی است.

سلام
ممنون که جواب دادید
به نظر شما اگر در دانشگاه علوم اجتماعی بخوانم میتونم فلسفه رو با مطالعه آزاد یاد بگیرم؟
اما هرگز کوری را به خاطر آرامش تحمل نکن...
معلم شهید علی شریعتی

meaning

سپاس: 223

تماس:

پست توسط meaning »

فلسفه دانشی مشخص و محصور و خلاصه در چند کتاب و جزوه درسی نیست که به قصد یادگیری آن به دانشگاه بروید یا نزد کسی بروید و بخواهید به شما فلسفه بیاموزد, شما حقوق می خوانی یا جامعه شناسی یا سیاست یا ریاضیات یا جغرافیا یا طبیعیات یا بیولوژی بعد پرسش‌هایی مهادین و بنیادی پیرامون مسائل و مفاهیم مطرح در آن دانش در ذهن شما شکل می گیرد و پس پی جواب آنها می روید به این میگویند فلسفه, فلسفه وسیع تر از آن است که در دانشگاهی تدریس شود. پیشنهاد میکنم این مقدار اندک علاقه خود به ریشه یابی «چرا»ها و «چگونه‌»ها که در ذهن دارید را با خیال اینکه در دانشگاه به آنها به جواب می رسید نخشکانید و همانطور که الان مطالعه آزاد پیرامون فلسفه دارید به همین رویه ادامه دهید و از مدرسان و فضای دانشکده برای مطالعه و یادگیری علوم اجتماعی استفاده کنید.
“ Two things awe me most, the starry sky above me and the moral law within me“.
Immanuel Kant
Critique of Practical Reason, 1788

ارسال پست