انتخاب رشته سال نهم

مدیران انجمن: parse, javad123javad

ارسال پست
hoopadark blue

نام: علی.ح

محل اقامت: شیراز

سپاس: 3

تماس:

انتخاب رشته سال نهم

پست توسط hoopadark blue »

سلام دوستان
میخواستم نظرتون رو درباره انتخاب رشته سال نهم بپرسم smile042
من میخوام برم کامپیوتر ولی مثه اینکه میگن فنی حرفه ای خوب نیست smile025
اگه از ریاضی هم بخوام برم که کم میارم چون نه به ریاضی علاقه دارم و نه تن به حل کردن یه مسئله ریاضی میدم smile012
اگر کسی در رابطه با این مسئله چیزی میدونه بگه و بهم کمک کنه smile124
اگر هم میتونید راجع به فنی حرفه ای بگید توی سایت ها چیز بخوصوصی دستگیرم نشد!! smile031
از اول یک وهم ، یک فریب بیش نبوده ایم و حال هم به جز یک مُشت افکار پریشان موهوم چیز دیگری نیستیم!

صادق_هدایت

نمایه کاربر
4you

سپاس: 2

Re: انتخاب رشته سال نهم

پست توسط 4you »

سلام

متاسفانه با بهایی که به مهندسی و پزشکی داده شد و خودش داستان درازی داره، همه ی بچه های زرنگ به ریاضی و تجربی کشونده میشدن و میشن و ته مونده ها میرن علوم انسانی و فنی و بخاطر همین جو این رشته ها خیلی داغونه. من اینو که دیدم یاد اون روزای خودم افتادم که عاشق نقشه کشی بودم و حتی با وجود مخالفت مدیر و معلما و بقیه فنی رو به ریاضی ترجیح دادم و توی سومین هنرستان کشورم قبول شدم!اونجا جوش بد نبود و خودمم بچه ی پخمه ای نبودم، ولی بخاطر یه مسائل واقعا پیش پا افتاده ای ولش کردم و دست از پا درازتر برگشتم ریاضی و.. اولش واسه دلداری خودم میگفتم طوری نیست از ریاضیم میشه رفت نقشه کشی ولی بعدش کلا مسیر زندگیم عوض شد! (اگه رفته بودم مثل بعضی از هم کلاسی هام الان توی پول غلت میزدم :( :) )

حالا شما هم میتونی از ریاضی بری کامپیوتر ولی چون از ریاضی خوشت نمیاد شاید نتونی پیشرفتی بکنی پس یا باید به ریاضیات علاقه پیدا کنی! یا بری فنی ولی گرفتار جوش نشی و دنبال مسخره بازی و دختر بازی و اینا نری،یا کم بری!
نقد بازار جهان بنگر و آزار جهان
گر شما را نه بس
این سود و زیان ما را بس!

نمایه کاربر
RobertPlant

پست توسط RobertPlant »

این اطلاعات یکم منسوخ شده چون سیستم اموزشی فک کنم با زمان ما فرق کرده حتما اینی ک میگم درست نیس.

بشین تکلیف خودتو روشن کن میخای بری دانشگاه یا نه.
فنی حرفه ای ی خوبی داره ی بدی اونم اینه عملی هم بهتون یاد میدن برعکس رشته های نظری، ولی از نظر ریاضی خیلی ضعیف میای بالا یعنی در حد هیچ! این مشکل میتونه تو دانشگاه برات تو رشته کامپیوتر مشکل ساز بشه.
ی خوبی دیگه یک سال عمرت سر پیش دانشگاهی تلف نمیشه و دیپلم سریع میگیری (میری دنبال زندگیت)ولی ازون طرف اگه بخای دانشگاه بری از دماغت درمیارن.
دانشگاه کاردانی پیوسته فنی حرفه ای دولتی یا دانشگاه سما آزاد میری ک از هر لحاظ با دبیرستان توفیری نداره یعنی دانشگاتون دختر پسر جداس، زمان ما ک اینجوری بود الانو نمیدونم!(درواقع فوق دیپلم کاردانی پیوسته(فنی حرفه ای) هم ارزش پیش دانشگاهی نظری میشه ب معنای واقعی)
بعد برای خوندن کارشناسی باید کنکور بدی ولی تا کاردانی از کنکور دادن معافی.(اگه بخاطر کنکور میخای بری فنی حرفه ای الان رشته های نظری هم بدون کنکور میتونن وارد دانشگاه بشن)
کارشناسی باز مشکلت میشه درسای ریاضی ازون طرف واحد اضافی بهتون میدن ب جای ۴ سال دانشگاه همون ۵ ۶ سال باید بشینی بخونی اگه زرنگ باشی. نکته دیگه ای ب ذهنم نمیرسه.

اینا چیزایی بود ک زمان ما بحث میشد الانو دیگه نمیدونم سیستم چجوریه.
خودت سبک سنگین کن ببین چیکار میخای بکنی و کدوم راه برات بهتره.

Daytime is not my time ...

تصویر

نمایه کاربر
einstein313

سپاس: 91

پست توسط einstein313 »

hoopadark blue نوشته شده:سلام دوستان
اگه از ریاضی هم بخوام برم که کم میارم چون نه به ریاضی علاقه دارم و نه تن به حل کردن یه مسئله ریاضی میدم smile012
اگر هم میتونید راجع به فنی حرفه ای بگید توی سایت ها چیز بخوصوصی دستگیرم نشد!! smile031

نهم انتخاب رشته میکنند ؟ عوض شده ؟ ما اول دبیرستان رو میگذروندیم بعد انتخاب رشته میکردیم smile042
چه چیز کامپیوتر رو دوست داری ؟ سخت افزار ؟ نرم افزار ؟ گرافیک ؟ برنامه نویسی ؟ هوش مصنوعی ؟ و..

هدفت از رشته کامپیوتر چیه ؟ در ذهنت چه تصوری از رشته کامپیوتر داری ؟
اللهم العن قاتلیک یا فاطمه الزهرا

اَللّهُمَّ الْعَنْ اَوَّلَ ظالِمٍ ظَلَمَ حَقَّ مُحَمَّدٍ وَآلِ مُحَمَّدٍ ، وَآخِرَ تابِعٍ لَهُ عَلى ذلِكَ ، اَللّهُمَّ الْعَنِ الْعِصابَةَ الَّتى جاهَدَتِ الْحُسَيْنَ ( علیه السلام ) ، وَشٰايَعَتْ وَبٰايَعَتْ وَتٰابَعَتْ عَلىٰ قَتْلِهِ

اَللّٰهُمَّ الْعَنْهُمْ جَميعاً

اسلام به ذات خود ندارد عیبی .......... هر عیب که هست از مسلمانی ماست

نمایه کاربر
4you

سپاس: 2

پست توسط 4you »

نمی دونم منسوخ شده کامل یا نه ولی حتما تغییرایی کرده!
فنی خوندن همونظور که گفتی این مزیتو داره که تا دیپلم کار عملی هم آموزش داده میشه ولی یکی از بدی هاش اینه که گزینه های آینده رو نسبت به ریاضی کم میکنه. ریاضی که بری میتونی وقت انتخاب دقیق رشتتو تا چند سال دیگه که پخته تر شدی تمدید کنی و میتونی طیف زیادی از رشته ها رو بری .خیلی از علاقه های آدم تو این سن بروز پیدا نمیکنه ؛ بعضی علاقه ها توی دانشگاه کشف میشن و آدما رو از مهندسی میکشونن به علوم پایه یا از علوم پایه به انسانی و هنر و..

بخاطر همین من با اینکه مطمئنم اگه فنی میموندم الان اوضاع مالیم توپ بود ولی اصلا پشیمون نیستم چون اینجوری دقیقا رسیدم به جایی که ازش راضیم .
نقد بازار جهان بنگر و آزار جهان
گر شما را نه بس
این سود و زیان ما را بس!

matrix

نام: علیرضا

سپاس: 31

پست توسط matrix »

یک کاغذی رو بهتون میدن که اولویت ها رو براتون نوشته که میشه فنی و حرفه ای یا ریاضی یا... اسمش چی بود؟ هدایت تحصیلی؟ تو باید همون اولی رو بری دیگه. اجباری هم هست و انتخاب دیگه ای هم نداری. قبلا اینطوری نبود اما الان اینطور شده. حالا بحثت اینجا چیه؟
Sad but true

Paradoxy

سپاس: 1012

پست توسط Paradoxy »

اگه دنبال بازار کار هستید و سریع می خواید شغل پیدا کنید، فنی بزنید. دیگه کمه کمه کمش میتونید فری لنسری کنید، یعنی به شکل اینترنتی برای خودتون کار پیدا کنید، طراحی سایت، برنامه نویسی و ... که بسیار هم میتونه در آمد زا باشه برخلاف نظر دوستان. همین الان میتونید سرچ بزنید پونیشا و ... ببینید چقدر جا برای کار کردن هستش.
اگر می خواید یه شغل دولتی در دراز مدت پیدا کنید و دنبال مدرکید بیشتر، ریاضی بزنید. باز اگه با ریاضیات مشکل دارید و حفظیاتتون بهتره، تجربی بزنید ولی ریسکش بالاس و ممکنه توی قبول شدن در دانشگاه خوب به مشکل بخورید. خوبی این ها فرار از سربازی هستش.

در نهایت به حرف هیچ کس گوش ندید و کاری که خودتون فکر می کنید درسته رو انجام بدید، چون اگه راهی رو برید که خودتون دوست داشتید، حتی اگر تهش به مصیبت و بدبختی هم برسه افسوس نمی خورید که چرا این راه رو طی کردید. اما مبادا اگه به حرف بنی بشری گوش بدید و برخلاف میلتون عمل کنید. حتی اگه موفقیت هم بدست بیارید بازهم قانع نمی شید.

hoopadark blue

تماس:

4you نوشته شده:سلام

متاسفانه با بهایی که به مهندسی و پزشکی داده شد و خودش داستان درازی داره، همه ی بچه های زرنگ به ریاضی و تجربی کشونده میشدن و میشن و ته مونده ها میرن علوم انسانی و فنی و بخاطر همین جو این رشته ها خیلی داغونه. من اینو که دیدم یاد اون روزای خودم افتادم که عاشق نقشه کشی بودم و حتی با وجود مخالفت مدیر و معلما و بقیه فنی رو به ریاضی ترجیح دادم و توی سومین هنرستان کشورم قبول شدم!اونجا جوش بد نبود و خودمم بچه ی پخمه ای نبودم، ولی بخاطر یه مسائل واقعا پیش پا افتاده ای ولش کردم و دست از پا درازتر برگشتم ریاضی و.. اولش واسه دلداری خودم میگفتم طوری نیست از ریاضیم میشه رفت نقشه کشی ولی بعدش کلا مسیر زندگیم عوض شد! (اگه رفته بودم مثل بعضی از هم کلاسی هام الان توی پول غلت میزدم :( :) )

حالا شما هم میتونی از ریاضی بری کامپیوتر ولی چون از ریاضی خوشت نمیاد شاید نتونی پیشرفتی بکنی پس یا باید به ریاضیات علاقه پیدا کنی! یا بری فنی ولی گرفتار جوش نشی و دنبال مسخره بازی و دختر بازی و اینا نری،یا کم بری!

مرسی از راهنماییتون
ولی درمورد ریاضی باید بگم که علاقه دارم نکه ندارم ولی واقعا حال نمیکنم همبنجوری هی چندتا عدد جلوم بریزن و بگن برآیندشونو بگیرو ضربشون کنو ازین جور چیزا
اصلا اگه به ریاضی علاقه نداشته باشم برنامه نویسی هم واسم بی معنیه چون واقعا مثل ریاضیه ولی دیگه لازم نیست زیادی با عدد ها سر و کله بزنم و مسئله حل کنم اینجوری فقط باید چیزی که میخوام رو خلق کنم
از اول یک وهم ، یک فریب بیش نبوده ایم و حال هم به جز یک مُشت افکار پریشان موهوم چیز دیگری نیستیم!

صادق_هدایت

hoopadark blue

تماس:

einstein313 نوشته شده:

نهم انتخاب رشته میکنند ؟ عوض شده ؟ ما اول دبیرستان رو میگذروندیم بعد انتخاب رشته میکردیم smile042
چه چیز کامپیوتر رو دوست داری ؟ سخت افزار ؟ نرم افزار ؟ گرافیک ؟ برنامه نویسی ؟ هوش مصنوعی ؟ و..

هدفت از رشته کامپیوتر چیه ؟ در ذهنت چه تصوری از رشته کامپیوتر داری ؟

نهم همون اول دبیرستان میشه!
هوش مصنوعی که خیلی عالیه ولی تو ایران حمایت نمیشه و نیست اگر بخوام برم صد در صد میرم نرم افزار

صادق_هدایت

hoopadark blue

تماس:

edwardfurlong نوشته شده:
hoopadark blue نوشته شده:نهم همون اول دبیرستان میشه!
هوش مصنوعی که خیلی عالیه ولی تو ایران حمایت نمیشه و نیست اگر بخوام برم صد در صد میرم نرم افزار

چرا میشه و هست.
روز فیزیک اومدی دانشگاه؟ واسه دبیرستانی ها آزمایش نشون میدادن.

جان!؟؟ smile032
یعنی هوش مصنوعی داریم smile031

صادق_هدایت

متین حق مدد میلانی

پست توسط متین حق مدد میلانی »

مگه هنوز پیش دانشگاهی داریم؟

Alborz Omidi sh

نام: Alborz Omidi sh

محل اقامت: In milky way galaxy

سپاس: 42

پست توسط Alborz Omidi sh »

من کلاس نهم هستم تصمیم دارم برم تجربی البته برای ژنتیک و میکروبیولوژی. هر چند که مطمئنم توی ایران این دو تا رشته به هیچ جایی نمی‌رسن و در بهترین حالت خارج ایران ژنتیک یا میکروبیولوژی رو میخونم. وقتی اینا هم تموم شدن خب میرم دیرینه شناسی میخونم😄
🦖❤️🦕

ارسال پست