آینده شغلی فیزیک

مدیران انجمن: parse, javad123javad

matrix

نام: علیرضا

سپاس: 31

Re: آینده شغلی فیزیک

پست توسط matrix »

Archimedes نوشته شده:سلام
کلا مشغله های فکری دیگه اجازه نوشتن و شرکت در بحث ها رو نمیده، هر چند هوپا هم خیلی وقته ساکت شده
بنده پس از مدت ها، دیروز به خاطر درگذشت پروفسور هاوکینگ، یادی از هوپا کردم و متنی نوشتم
در کل هوپا و بحث های آن برای بنده دوران خوب و آموزنده ای بود و این موضوع گذشته.
امیدوارم برای دیگران و شما نیز چنین شود
.
موفق باشید

سلام
من خیلی دیر با اینجا آشنا شدم. قبلا به یکسری دوستان گفتم یکی از حسرت های من این هست که دیر با اینجا آشنا شدم. هرچی میخوام این حسرت رو از ذهنم دور کنم نمیشه. ولی دیگه کاری نمیشه کرد. حتی یک فروم جدید هم طراحی کردم که دوباره همه جمع بشن و اون دوران تکرار بشه ولی کسی نیومد. زمان مثل اینکه هیچ رحمی نداره و تکرار پذیر نیست.
شما هم موفق باشید.
Sad but true

نمایه کاربر
SH.

سپاس: 7

پست توسط SH. »

به قول یه استادی فیزیک یه رشته ی رویایی و هیجان انگیز و باکلاس برای یه بچه پولداره که بیاد ازهمه طرف حمایت مالی بشه و با خیال را حت بدون دغدغه برای شغل بخوندش. درین صورت نهایت لذت را میتونه ببره ولی اگه شغل براتون مطرح و مهم هست به یه رشته ی دیگه فکر کنید. البته تنها در صورتی میتونید توی فیزیک از نظر شغلی به یه موقعیت عادی برسید، اونم بعد از دکتری که توی یک دانشگاه معتبر ایران به فیزیک کاملا مسلط بشید و جزو نفرات اول باشید. درین صورت میتونید به عنوان یه شغل بهش فکر کنید اونم نه شغل پولساز. بلکه یه شغل عادی. خلاصه فیزیک یک دل شیر یا یک بابای پولدار با یک علاقه ی نزدیک به جنون میخواد.
اینکه کاری کنی همه ازت راضی باشن غیر ممکنه. درعوض اینکه کاری کنی همه ازت شاکی بشن اسونه. خیلی هم باحاله

نمایه کاربر
[email protected]

نام: م. ج. معروف به گربه ی زَبادی

محل اقامت: تهران

سپاس: 514

تماس:

پست توسط [email protected] »

به نظر من یکی از علل عقب ماندگی ما، ترس از آینده ست. یه دانشمند واقعی برای رسیدن به حقیقت باید از خود گذشتگی داشته باشه، باید به معنای واقعی قانع باشه و حتی حاضر باشه از ارضای برخی امیال طبیعیش دست بکشه یا اون ها رو به صورت ناقص براورده کنه. یعنی هر چقدر هم که گرسنگی بکشه و ناملایمات روزگار و تمسخرهای دیگران بهش فشار بیاره، همچنان باید دلیرانه به سمت هدفش حرکت کنه ...

نمایه کاربر
einstein313

سپاس: 91

پست توسط einstein313 »

اگه دنبال اینی بخونی و بعد سریع بگن بفرما بیا برو تو فلان ارگان کار کن، فیزیک بدترین گزینه ممکن است

بعد اینکه یه چیزایی یادگرفتی از فیزیک، میتونی خودت طرح و ایده و کار تولیدی انجام بدی
تو زمینه های اپتیکی بیشتر و راحت تر میشه وار کار شد
اللهم العن قاتلیک یا فاطمه الزهرا

اَللّهُمَّ الْعَنْ اَوَّلَ ظالِمٍ ظَلَمَ حَقَّ مُحَمَّدٍ وَآلِ مُحَمَّدٍ ، وَآخِرَ تابِعٍ لَهُ عَلى ذلِكَ ، اَللّهُمَّ الْعَنِ الْعِصابَةَ الَّتى جاهَدَتِ الْحُسَيْنَ ( علیه السلام ) ، وَشٰايَعَتْ وَبٰايَعَتْ وَتٰابَعَتْ عَلىٰ قَتْلِهِ

اَللّٰهُمَّ الْعَنْهُمْ جَميعاً

اسلام به ذات خود ندارد عیبی .......... هر عیب که هست از مسلمانی ماست

ارسال پست