آیا هوش‌مصنوعی بازار کار برنامه‌نویسان را کساد می‌کند؟

مدیران انجمن: parse, javad123javad

ارسال پست
nerset

نام: حسین اختر محققی

عضویت : دوشنبه ۱۳۹۷/۲/۱۷ - ۲۱:۵۸


پست: 60

سپاس: 19

جنسیت:

تماس:

آیا هوش‌مصنوعی بازار کار برنامه‌نویسان را کساد می‌کند؟

پست توسط nerset »

این خبر در بخش اخبار سایت هوپا درج شده است که:
"آیا هوش‌مصنوعی بازار کار برنامه‌نویسان را کساد می‌کند؟"
مجله علمی ایلیاد - آیا از نوشتن کدهای برنامه‌نویسی ملال‌آورتان برای نرم‌افزارهای جدید خسته شده‌اید؟ حالا نوعی هوش مصنوعی وجود دارد که می‌تواند این کار را برای‌تان انجام بدهد. BAYOU نرم‌افزار یادگیری عمیق است که مانند موتور جستجویی برای کد نویسی عمل می‌کند؛ کافی است به آن بگویید چه نوع برنامه‌ای را می‌خواهید با یک سری کلیدواژه ایجاد کنید تا کد جاوا را در اختیارتان قرار دهد.

این کد براساس بهترین گزینه‌های احتمالی‌اش، همان کاری را انجام خواهد داد که به دنبالش هستید. گروهی از دانشمندان کامپیوتر از دانشگاه رایس، این ابزار را توسعه داده‌اند. آن‌ها کمک‌های مالی را از سوی ارتش آمریکا و گوگل دریافت کرده‌اند. در مقاله‌ای که اخیراً در arXiv منتشر شد، دانشمندان نحوه‌ی ساخت BAYOU را توصیف کرده و به برنامه‌نویسان می‌گوید که چه نوع مسائلی را می‌توانند با آن ابزار حل کنند.

اساساً، BAYOU کد منبع ۱،۵۰۰ برنامه‌ی اندروید را می‌خواند؛ تمامی این کدها وارد شبکه‌ی عصبی BAYOU می‌شوند. این کارها باعث دستیابی به هوش مصنوعی می‌شود که می‌تواند نرم‌افزارهای دیگر را برنامه‌نویسی کند. اگر کدی که BAYOU خوانده، حاوی اطلاعاتی درباره‌ی نقش کد باشد، در این صورت BAYOU یاد می‌گیرد که آن برنامه‌ها قصد انجام چه کاری را دارند و چگونه این کار به انجام می‌رسد.

این اطلاعات بافتی به هوش مصنوعی اجازه می‌دهد تا نرم‌افزار عملی را بر اساس چند کلیدواژه و اطلاعات پایه در خصوص خواسته‌های برنامه‌نویس بنویسد. تکالیف خانه‌تان هم می تواند با سهولت بیشتری به انجام برسد. افراد نیز نحوه‌ی کدنویسی را با راحتی بیشتری انجام می‌دهند، چرا که شاید روزی از این هوش‌مصنوعی جدید برای ایجاد نمونه کد یا حتی چک کردن کار خودشان استفاده نمایند.

در حال حاضر، BAYOU در مراحل ابتدایی خود قرار دارد و گروه دانشمندان در حال بهبود و تایید فناوری آن هستند. BAYOU در حال حاضر فقط طرحی از برنامه‌ای را ایجاد می‌کند که مرتبط با خواسته‌های برنامه‌نویس است. این طرح‌ها باید در مقیاس بزرگتری به کار برده شوند تا کاربردپذیری آن‌ها به تایید برسد.

اگرچه این فناوری مراحل ابتدایی خود را می‌گذراند، اما گام مهمی در جستجوی برنامه‌نویسی هوش‌مصنوعی است؛ هدفی که محققان علوم کامپیوتری از مدت‌ها پیش به دنبالش هستند. سایر اقدامات برای ایجاد چیزی مثل BAYOU مستلزم راهکارهای جامعی برای راهنمایی برنامه‌نویسان در جهت نوع صحیح کد برنامه‌نویسی بوده است. چون BAYOU می‌تواند با چند کلیدواژه کارش را آغاز کند، زمان زیادی نیاز ندارد و استفاده از آن با راحتی همراه است.
==================================================================================
خبر بسیار جالب و شگفت انگیزی است چون در آینده علاوه بر دسترسی به کدهای فوق العاده بی نقص و بدون باگ فقط کافی است که ذهن خلاقی داشت تا از برنامه های هوش مصنوعی کدهای نرم افزاری و نرم افزارهای کاملا جدیدی را درخواست کرد smile006 ولی سئوال اصلی اینجا است که آیا می توان پس از تکمیل بسیار زیاد این برنامه های هوش مصنوعی از آنها درخواست بخش های تکمیلی نرم افزاری برای اتصال به خود هوش مصنوعی و یا حتی بالاتر از آن درخواست ارائه برنامه های هوش های مصنوعی جدیدتر و بهتر از خودشان را هم درخواست نمود؟ smile039 smile039 smile018

ارسال پست