*گفتگوی آزاد*

Re: *گفتگوی آزاد*

نوشتهاز سوی Vahed75 در يكشنبه 29 ارديبهشت 1398 - 20:40

mycolony نوشته است:اقا علی چرا پیامتون رو اون ور پاک کردین ؟ smile031
والا چی بگم smile033
فقط میشه اظهار تاسف کرد به حال جماعتی که ادعای مسلمونی شون گوش فلک رو کر کرده اما در عمل روی شمر و خولی رو سفید کردن!
حالا اگه خواستین خصوصی بهتون توضیح میدم
در آن غروب دلگیر وقتی غروب میشد
گویا به جای خورشید من زخم خورده بودم

یک عمر غریب و تنها ،تنها به جرم آنکه
او سرسپرده میخواست،من دل سپرده بودم

سپـاس : 10

ارسـال : 30

نام نویسی: 96/9/16

ذکر نشده

نوشتهاز سوی mycolony در يكشنبه 29 ارديبهشت 1398 - 22:13

Vahed75 نوشته است:
mycolony نوشته است:اقا علی چرا پیامتون رو اون ور پاک کردین ؟ smile031
والا چی بگم smile033
فقط میشه اظهار تاسف کرد به حال جماعتی که ادعای مسلمونی شون گوش فلک رو کر کرده اما در عمل روی شمر و خولی رو سفید کردن!
حالا اگه خواستین خصوصی بهتون توضیح میدم

خصوصی بگید
دهانم را بنگر که چگونه اسطوره وار فریاد های پیروزی سر می دهد!
نماد کاربر

سپـاس : 241

ارسـال : 784

نام نویسی: 92/1/2

ذکر نشده

نوشتهاز سوی Vahed75 در يكشنبه 29 ارديبهشت 1398 - 23:23

هیچ وقت نفهمیدم نهنگا چرا خودکشی میکنن؟
آخه بزرگوار تو با اون جثه چقد میتونی دل نازک باشی ؟
نه اجاره خونه میدی
نه مهریه
نه زیدت با یکی دیگه رفته
نه کسی جرئت داره چيزی بت بگه
موادم که نمیزنی،
بالای کَلَه ات هم که آبشار داری،
آپشن از این لاکچری تر؟
خو چه مرگته دیگه؟

ذکر نشده

نوشتهاز سوی M_J1364@yahoo.com در دوشنبه 30 ارديبهشت 1398 - 00:37

Vahed75 نوشته است:هیچ وقت نفهمیدم نهنگا چرا خودکشی میکنن؟

نهنگا از زمانی دارن خودکشی می کنن که یکی از اون ها برای نجاتِ حضرت یونس خودشو به ساحل انداخت و خودکشی کرد! (البته جداً باور من همینه!). این رسم برای بزرگداشت واقعه ی نجات یونس داره انجام میشه. فکر کنم خدا جونم بهشون وحی کرده که این کارو بکنن smile036
ای که مجنون گشته ای در عشقِ ما............کِی بُوَد.. لیلی.. تو را.. نامی.. سزا؟!
سویِ.. من... پروانه.. شو... پروا مکن............در..... میانِ.... آتشم.... رقصان.... بیا
نماد کاربر

سپـاس : 435

ارسـال : 1196

نام: محمّد جوانشیری
شهر: تهران
نام نویسی: 90/9/24

ذکر نشده

نوشتهاز سوی Vahed75 در دوشنبه 30 ارديبهشت 1398 - 01:27

M_J1364@yahoo.com نوشته است:

نهنگا از زمانی دارن خودکشی می کنن که یکی از اون ها برای نجاتِ حضرت یونس خودشو به ساحل انداخت و خودکشی کرد! (البته جداً باور من همینه!). این رسم برای بزرگداشت واقعه ی نجات یونس داره انجام میشه. فکر کنم خدا جونم بهشون وحی کرده که این کارو بکنن smile036
این جمله رو با لهجه ترامپ بخونید:اَمِریکا فرست،اَمِریکا فرست اَمِریکا فرست smile058
گفتین نهنگ و یونس یه بنده خدایی سر همین جریان توی یه سایت دیگه ای از اونجا اخراج شد smile055
ها بوخودا راس موگوم از مای کلونی بپرسید smile058

ذکر نشده

نوشتهاز سوی mycolony در دوشنبه 30 ارديبهشت 1398 - 01:45

Vahed75 نوشته است:

این جمله رو با لهجه ترامپ بخونید:اَمِریکا فرست،اَمِریکا فرست اَمِریکا فرست smile058
گفتین نهنگ و یونس یه بنده خدایی سر همین جریان توی یه سایت دیگه ای از اونجا اخراج شد smile055

چگونه یونس خود را قورت بدهید smile039
نماد کاربر

ذکر نشده

نوشتهاز سوی Vahed75 در دوشنبه 30 ارديبهشت 1398 - 21:24

mycolony نوشته است:
Vahed75 نوشته است:

چگونه یونس خود را قورت بدهید smile039
به جای این حرفا برید یه کم صرف و نحو بخونید تا اونجا توی دبه ترشی از پس مشکلات بر بیایین smile058

ذکر نشده

نوشتهاز سوی mycolony در دوشنبه 30 ارديبهشت 1398 - 21:45

من هنوز جوونم
دبه ترشی کجا بود :))
نماد کاربر

ذکر نشده

نوشتهاز سوی Vahed75 در دوشنبه 30 ارديبهشت 1398 - 23:38

mycolony نوشته است:من هنوز جوونم
دبه ترشی کجا بود :))
ولی صرف و نحو خوندن رو فراموش نکنید.
یه نفر رو میشناسم نزدیک به سی ساله داره صرف و نحو میخونه این همه صرف و نحو نمی دونم کجای زندگی بدرد میخوره!

ذکر نشده

نوشتهاز سوی M_J1364@yahoo.com در چهارشنبه 1 خرداد 1398 - 00:18

خدا جونم شُکرِت بخاطرِ این بارونِ رحمتت ... تصویر
ای که مجنون گشته ای در عشقِ ما............کِی بُوَد.. لیلی.. تو را.. نامی.. سزا؟!
سویِ.. من... پروانه.. شو... پروا مکن............در..... میانِ.... آتشم.... رقصان.... بیا
نماد کاربر

ذکر نشده

نوشتهاز سوی M_J1364@yahoo.com در پنجشنبه 2 خرداد 1398 - 21:49

چند روز پیش، یونس جان سایتی رو بهم معرفی کرد که توش کلاسای فلسفه ی علم آقای گلشنی به صورت ضبط شده موجوده.
این کلاسا به نظرم خیلی خوبه. هم آقای گلشنی روی مکانیک کوانتوم مسلطه و هم حرفای جانبیِ جالب و قابل تأمّلی می زنه. هر چند من خودم از مکانیک کوانتوم پیشرفته زیاد سر در نمیارم ولی دیدن این ویدئوها رو خالی از لطف نیافتم و دارم دنبالشون می کنم! مثلاً دیدن این ویدئوی زیر که مربوط به جلسه ی هفتمِ اصول فلسفیِ مکانیک کوانتومه رو توصیه می کنم که حاوی جرّ و بحثِ جالبِ آقای گلشنی با یکی از شاگردا درباره ی تفاوت نظریه ی بوهم با مکانیک کوانتومِ پذیرفته شدست. [نظریه ی بوهم به عنوان رغیب یا جایگزینی برای مکانیک کوانتوم مطرحه که آقای گلشنی هم روی همین تئوری دارن کار می کنن.] smile006

(این جرّ و بحث مربوط به دقیقه ی شصتو هشتمِ این لینکه)
نماد کاربر

ذکر نشده

نوشتهاز سوی M_J1364@yahoo.com در پنجشنبه 9 خرداد 1398 - 12:59

جلسه ی 16 و 17 کلاسای آقای گلشنی راجع به نسبیت خاصه که بعضی از قسمتاش برام جالب بود. مثلاً آقای گلشنی درباره ی اندازه گیری سرعت نور (دقیقه ی 55 جلسه ی 16) مطرح می کنه که این اندازه گیری در تمام آزمایش های انجام شده مربوط به میانگین سرعت "رفت و برگشت" فوتون هست و نمی شه ادعا کرد که سرعت "یک طرفه" ی فوتون (رفت یا برگشت) هم لزوماً ثابته! من راجع به این قضیه قبلاً جسته گریخته چیزایی خونده و شنیده بودم ولی باورش برام سخته که این نکته بتونه در آینده ی نزدیک تغییرات اساسیی رو توی نسبیت منجر بشه. کما اینکه خودمم کمی با درک متفاوت بودنِ سرعت رفت و برگشت نور مشکل دارم.

اصول فلسفی مکانیک کوانتوم-جلسه ی 16
اصول فلسفی مکانیک کوانتوم-جلسه ی 17
اصول فلسفی مکانیک کوانتوم-جلسه ی 18

توی جلسه ی 16 به طور خلاصه روشی برای به دست آوردنِ معادلات لورنتس معرفی و توی جلسه ی 17 روشی عمومی تر بررسی میشه که اولین بار یه دانشمند ایتالیایی به اسم Frank Tangherlini اون رو معرفی کرده که البته قابلیتِ احیایِ یه چارچوب مرجع رو هم داره. توی این حالت کلی، دیگه معادلات ناوردا نیستن و فرض می شه که سرعت "متوسط رفت و برگشت" نور همون ثابت نور هست. در این حالت، سرعت یه پرتوی نور (منتشر شده از منبعی مشخص) توی چارچوب ساکن در همه ی جهات همون ثابتِ نور فرض میشه ولی توی چارچوبی که با سرعت ثابت نسبت به این چارچوب ساکن داره حرکت می کنه، سرعتِ نورِ مذکور وابسته به زاویه ی انتشار نوره. (البته ظاهراً این چارچوب ساکن، یه چارچوبِ ساکن دلخواه نیست بلکه یه چارچوب کاملاً مطلقِ فرضیه که توی اون فرض میشه که سرعت نور در همه ی جهات همون ثابتِ c هست.) جلسه ی 18 هم ادامه ی بررسی تبدیلات Tangherlini و تبدیلات Selleri هست. توی این جلسه تبدیلات مربوط به دو چارچوب دلخواه با حذف چارچوب مطلق یاد شده به دست میاد. (مربوط به تبدیلات Selleri)

البته تا اونجایی که من می بینم، اگه سرعت نسبی بین دو چارچوب، به اندازه ی کافی نزدیک سرعت نور باشه، سرعتِ یه پرتوی نور از دید ناظر متحرک، توی برخی جهات، می تونه به بینهایت هم میل کنه که حالا طبق گفته های آقای گلشنی، نتایج معادلات تَنگِرلینی با معادلات لورنتس از نظر آزمایش هر دو تا الان مورد قبول بوده!
نماد کاربر

ذکر نشده

نوشتهاز سوی M_J1364@yahoo.com در جمعه 10 خرداد 1398 - 21:34

آهای! کجا غیبتون زده بی خاصیتا؟! حوصِلَمون سر رفت بابا اه ... تصویر
نماد کاربر

ذکر نشده

نوشتهاز سوی saeedparach در شنبه 11 خرداد 1398 - 03:11

باسلام خدمت دوستان عزیز یه سوالی داشتم اگه کسی توانایی پاسخگویی داشت ممنون میشم پاسخ بده. من علاقه مند به تحصیل در رشته فیزیک هستم.یکی از مشاورین بهم پیشنهاد داد که برای تحصیل در فیزیک بروم رشته دبیری فیزیک و چهار سال درس را انجا بخوانم و 5سال تعهد خدمت برای انجام سربازی که باید در اموزش و پرورش را باشیم به تدریس و همچنین ادامه تحصیلات بپردازم و بعد از ان اگر خواستم از اموزش و پرورش خارج شوم. میخواستم بدانم تفاوت 4سال تحصیل در رشته فیزیک و دبیری فیزیک از لحاظ سواد علمی چقدر است و ایا این پیشنهاد خوبی است یا نه؟؟

سپـاس : 0

ارسـال : 0

نام نویسی: 98/2/31

ذکر نشده

نوشتهاز سوی M_J1364@yahoo.com در شنبه 11 خرداد 1398 - 19:33

saeedparach نوشته است:میخواستم بدانم تفاوت 4سال تحصیل در رشته فیزیک و دبیری فیزیک از لحاظ سواد علمی چقدر است و ایا این پیشنهاد خوبی است یا نه؟؟

سلام
ببینید، من یه نصیحت دوستانه بهتون می کنم: به دانشگاه نرید چون اصولاً اگه هر رشته ای رو به صورت "آکادمیک" دنبال کنید به احتمال خیلی زیاد "بی سواد" خواهید شد و متأسفانه خودتون هم متوجه این ضعفِ علمی نمی شید! فرقِ زیادی هم نداره که مدرک دکتری تون رو از دانشگاهِ آزادِ دُقّوزآباد بگیرید یا از هارواردِ ماساچوسِت. فقط فردی که از مراکز معروف مدرکش رو می گیره، توی برنامه ریزی، انگیزه و تدوین اطلاعات جلوتر از بقیه ی آدمای آکادمیکه و نه لزوماً توی "سوادِ علمی". به نظر من اگه واقعاً به فیزیک یا هر رشته ی دیگه ای علاقه دارید، به صورت "مستقل"، "به دور از دغدغه ی پول دراوردن" و با "آزادگی" اون علم رو ادامه بدید. smile072
نماد کاربر

ذکر نشده

قبلیبعدی

بازگشت به گفتگوی آزاد

چه کسی هم اکنون اینجاست ؟

کاربرانی که در این تالار هستند: بدون کاربران عضو شده و 10 مهمان