*گفتگوی آزاد*

Re: *گفتگوی آزاد*

نوشتهاز سوی saeedparach در سه شنبه 14 خرداد 1398 - 16:14

matrix2013 نوشته است:
saeedparach نوشته است:بله حس میکنم حرفاتون درست باشه ولی چونکه الان زیاد داخل این مسائل نیستم قشنگ شاید به عمق حرف های شما پی نبرم...
نظرتون راجب ادامه تحصیل در خارج چیه؟ فک میکنم زمینه برای انجام تحقیقات و ... اونور راحتر باشه
مدرسه و دانشگاه بال و پر خلاقیت و ایده پردازی ادمو میچینه و ادم دیگه نمیتونه پرواز کنه. یه سریا که توی مدرسه و دانشگاه میرن و درس هم خیلی نمیخونن به خاطر اینه که با این کار خودآگاه یا ناخودآگاه از خلاقیتشون توی مدرسه یا دانشگاه دفاع میکنن. یعنی میخوان با این کار داخل ساختار آکادمیک حل نشن تا قدرت ایده پردازیشون از بین نره و ناخودآگاه از این موقعیت احساس خطر میکنن و سپری برای دفاع از ایده پردازیشون میشه درس نخوندن که البته سپر جالبی هم نیست

تحصیل تو خارج چی؟؟

سپـاس : 0

ارسـال : 0

نام نویسی: 98/2/31

ذکر نشده

نوشتهاز سوی Vahed75 در سه شنبه 14 خرداد 1398 - 17:16

حدود ۴۲۵۰۰ نفر از سالیان دور توی این سایت عضو شدن امروز یهو حس بدی بهم دست داد.
کی میدونه از این تعداد چند نفرشون مردن؟و فقط یک اکانت ازشون باقی مونده
فکر کردن به این مساله خیلی حال آدمو بد میکنه
زندگی لهنتی
در آن غروب دلگیر وقتی غروب میشد
گویا به جای خورشید من زخم خورده بودم

یک عمر غریب و تنها ،تنها به جرم آنکه
او سرسپرده میخواست،من دل سپرده بودم

سپـاس : 10

ارسـال : 30

نام نویسی: 96/9/16

ذکر نشده

نوشتهاز سوی matrix2013 در سه شنبه 14 خرداد 1398 - 20:01

mycolony نوشته است:افسردگی کجا بود
من ایقدر موجود فانیم
اقا علی شاهده smile039
بیا بهت تزریق کنم smile022 smile021
نماد کاربر

سپـاس : 21

ارسـال : 47

نام: علیرضا معتمدی نیا
نام نویسی: 94/2/2

ذکر نشده

نوشتهاز سوی matrix2013 در سه شنبه 14 خرداد 1398 - 20:07

saeedparach نوشته است:تحصیل تو خارج چی؟؟
خب اون دانشگاهایی که رتبه علمی بالایی دارن و میشه داخلش تحقیق یا پژوهش کرد خیلی خوبه چون و بودجه خوبی هم دارن ولی دانشگاهای با رتبه علمی پایین چندان این تحقیقات انجام نمیشه و بودجه هم خیلی ندارن. از طرفی اون رتبه بالاها اعتبار بیشتری هم بین شرکت ها دارن پس از استخدام هم خیلی راحت تره. ولی خب اگر بخوایم خیلی آرمان گرایانه بهش نگاه کنیم همه دانشگاها با سیستمی که دارن و خصوصا استرس امتحانای پایان ترم، خلاقیت رو میگیرن
نماد کاربر

سپـاس : 21

ارسـال : 47

نام: علیرضا معتمدی نیا
نام نویسی: 94/2/2

ذکر نشده

نوشتهاز سوی mycolony در سه شنبه 14 خرداد 1398 - 20:10

Vahed75 نوشته است:حدود ۴۲۵۰۰ نفر از سالیان دور توی این سایت عضو شدن امروز یهو حس بدی بهم دست داد.
کی میدونه از این تعداد چند نفرشون مردن؟و فقط یک اکانت ازشون باقی مونده
فکر کردن به این مساله خیلی حال آدمو بد میکنه
زندگی لهنتی

ای داد smile054
دهانم را بنگر که چگونه اسطوره وار فریاد های پیروزی سر می دهد!
نماد کاربر

سپـاس : 241

ارسـال : 784

نام نویسی: 92/1/2

ذکر نشده

نوشتهاز سوی M_J1364@yahoo.com در سه شنبه 14 خرداد 1398 - 23:47

بچه ها جونم! عیدتون مبارک. نماز روزه هاتونم قبول باشه ایشالّا تصویر
ای که مجنون گشته ای در عشقِ ما............کِی بُوَد.. لیلی.. تو را.. نامی.. سزا؟!
سویِ.. من... پروانه.. شو... پروا مکن............در..... میانِ.... آتشم.... رقصان.... بیا
نماد کاربر

سپـاس : 435

ارسـال : 1196

نام: محمّد جوانشیری
شهر: تهران
نام نویسی: 90/9/24

ذکر نشده

نوشتهاز سوی saeedparach در چهارشنبه 15 خرداد 1398 - 10:50

matrix2013 نوشته است:
saeedparach نوشته است:تحصیل تو خارج چی؟؟
خب اون دانشگاهایی که رتبه علمی بالایی دارن و میشه داخلش تحقیق یا پژوهش کرد خیلی خوبه چون و بودجه خوبی هم دارن ولی دانشگاهای با رتبه علمی پایین چندان این تحقیقات انجام نمیشه و بودجه هم خیلی ندارن. از طرفی اون رتبه بالاها اعتبار بیشتری هم بین شرکت ها دارن پس از استخدام هم خیلی راحت تره. ولی خب اگر بخوایم خیلی آرمان گرایانه بهش نگاه کنیم همه دانشگاها با سیستمی که دارن و خصوصا استرس امتحانای پایان ترم، خلاقیت رو میگیرن

ممنون از راهنماییاتون...

ذکر نشده

نوشتهاز سوی saeedparach در چهارشنبه 15 خرداد 1398 - 10:52

به اعضا پیشنهاد میکنم که سریالgenius رو حتما ببینن. در رابطه با زندگی انیشتین هست...

ذکر نشده

نوشتهاز سوی Vahed75 در چهارشنبه 15 خرداد 1398 - 11:13

M_J1364@yahoo.com نوشته است:بچه ها جونم! عیدتون مبارک. نماز روزه هاتونم قبول باشه ایشالّا [ تصویر ]
عید بر شما هم مبارک باشه محمد آقا
واقعا چه لذتی داره
هر چی گرسنگی و تشنگی تو ماه رمضون آدم تحمل کنه به لذت و شیرینی این عید می ارزه
در آن غروب دلگیر وقتی غروب میشد
گویا به جای خورشید من زخم خورده بودم

یک عمر غریب و تنها ،تنها به جرم آنکه
او سرسپرده میخواست،من دل سپرده بودم

سپـاس : 10

ارسـال : 30

نام نویسی: 96/9/16

ذکر نشده

نوشتهاز سوی saeedparach در چهارشنبه 15 خرداد 1398 - 12:53

یکی دیگه سوال هم داشتم در رابطه با گرایش های فیزیک یکم شفاف سازی میخواستم و اینکه در انتخاب رشته برای بعد از کنکور باید گرایش انتخاب کنیم یا نه؟؟؟

ذکر نشده

نوشتهاز سوی M_J1364@yahoo.com در چهارشنبه 15 خرداد 1398 - 18:47

امروز توی حیاطمون کلّی باغبونی کردم، خسته شدم ولی خوش گذشت. تصویر
ای که مجنون گشته ای در عشقِ ما............کِی بُوَد.. لیلی.. تو را.. نامی.. سزا؟!
سویِ.. من... پروانه.. شو... پروا مکن............در..... میانِ.... آتشم.... رقصان.... بیا
نماد کاربر

ذکر نشده

نوشتهاز سوی mycolony در چهارشنبه 15 خرداد 1398 - 23:09

M_J1364@yahoo.com نوشته است:امروز توی حیاطمون کلّی باغبونی کردم، خسته شدم ولی خوش گذشت. [ تصویر ]

ما شا الله افرین
تازه شما زمین کشاورزی منو ندیدین smile039
دهانم را بنگر که چگونه اسطوره وار فریاد های پیروزی سر می دهد!
نماد کاربر

سپـاس : 241

ارسـال : 784

نام نویسی: 92/1/2

ذکر نشده

نوشتهاز سوی younessh65 در پنجشنبه 16 خرداد 1398 - 13:11

M_J1364@yahoo.com نوشته است:جلسه ی 16 و 17 کلاسای آقای گلشنی راجع به نسبیت خاصه که بعضی از قسمتاش برام جالب بود. مثلاً آقای گلشنی درباره ی اندازه گیری سرعت نور (دقیقه ی 55 جلسه ی 16) مطرح می کنه که این اندازه گیری در تمام آزمایش های انجام شده مربوط به میانگین سرعت "رفت و برگشت" فوتون هست و نمی شه ادعا کرد که سرعت "یک طرفه" ی فوتون (رفت یا برگشت) هم لزوماً ثابته! من راجع به این قضیه قبلاً جسته گریخته چیزایی خونده و شنیده بودم ولی باورش برام سخته که این نکته بتونه در آینده ی نزدیک تغییرات اساسیی رو توی نسبیت منجر بشه. کما اینکه خودمم کمی با درک متفاوت بودنِ سرعت رفت و برگشت نور مشکل دارم.

اصول فلسفی مکانیک کوانتوم-جلسه ی 16
اصول فلسفی مکانیک کوانتوم-جلسه ی 17
اصول فلسفی مکانیک کوانتوم-جلسه ی 18

توی جلسه ی 16 به طور خلاصه روشی برای به دست آوردنِ معادلات لورنتس معرفی و توی جلسه ی 17 روشی عمومی تر بررسی میشه که اولین بار یه دانشمند ایتالیایی به اسم Frank Tangherlini اون رو معرفی کرده که البته قابلیتِ احیایِ یه چارچوب مرجع رو هم داره. توی این حالت کلی، دیگه معادلات ناوردا نیستن و فرض می شه که سرعت "متوسط رفت و برگشت" نور همون ثابت نور هست. در این حالت، سرعت یه پرتوی نور (منتشر شده از منبعی مشخص) توی چارچوب ساکن در همه ی جهات همون ثابتِ نور فرض میشه ولی توی چارچوبی که با سرعت ثابت نسبت به این چارچوب ساکن داره حرکت می کنه، سرعتِ نورِ مذکور وابسته به زاویه ی انتشار نوره. (البته ظاهراً این چارچوب ساکن، یه چارچوبِ ساکن دلخواه نیست بلکه یه چارچوب کاملاً مطلقِ فرضیه که توی اون فرض میشه که سرعت نور در همه ی جهات همون ثابتِ c هست.) جلسه ی 18 هم ادامه ی بررسی تبدیلات Tangherlini و تبدیلات Selleri هست. توی این جلسه تبدیلات مربوط به دو چارچوب دلخواه با حذف چارچوب مطلق یاد شده به دست میاد. (مربوط به تبدیلات Selleri)

البته تا اونجایی که من می بینم، اگه سرعت نسبی بین دو چارچوب، به اندازه ی کافی نزدیک سرعت نور باشه، سرعتِ یه پرتوی نور از دید ناظر متحرک، توی برخی جهات، می تونه به بینهایت هم میل کنه که حالا طبق گفته های آقای گلشنی، نتایج معادلات تَنگِرلینی با معادلات لورنتس از نظر آزمایش هر دو تا الان مورد قبول بوده!

محمد جان چقد زیبا توضیح دادی لذت بردم ایشالا این ویدیوهارو با هم دنبال می کنیم مخصوصا قسمت نسبیت خاص و تبدیلات فرانک
ساحل افتاده گفت : « گر چه بسی زیستم

هیچ نه معلوم شد آه که من کیستم .»

موج ز خود رفته ای، تیز خرامید و گفت :

« هستم اگر می روم گر نروم نیستم . »

سپـاس : 1

ارسـال : 15

نام: یونس شهسواری
شهر: خرم آباد
نام نویسی: 96/12/22

مرد

نوشتهاز سوی M_J1364@yahoo.com در پنجشنبه 16 خرداد 1398 - 16:48

younessh65 نوشته است:محمد جان چقد زیبا توضیح دادی لذت بردم ایشالا این ویدیوهارو با هم دنبال می کنیم مخصوصا قسمت نسبیت خاص و تبدیلات فرانک

ممنون یونس جان، smile006 همَشو تقریباً خود آقای گلشنی توضیح داد. من الان رسیدم به اواسط قسمت 23 فلسفه ی مکانیک کوانتوم. اگه خدا بخواد سعی می کنم تمام ویدئوهاشو ببینم. ممنون که این سایتو بهِم معرفی کردی smile072
نماد کاربر

ذکر نشده

نوشتهاز سوی saeedparach در پنجشنبه 16 خرداد 1398 - 23:27

دوستان اگه یه ادم مبتندی بخواد یه خورده در مورد فضا-زمان مطالعه داشته باشه چه کتابی یا مقاله یا... رو پیشنهاد میکنین؟؟ این مبحث چه گرایشی از فیزیک میشه؟؟

ذکر نشده

قبلیبعدی

بازگشت به گفتگوی آزاد

چه کسی هم اکنون اینجاست ؟

کاربرانی که در این تالار هستند: بدون کاربران عضو شده و 6 مهمان