اپیدمی جنسی

مدیران انجمن: parse, javad123javad

ارسال پست
نمایه کاربر
فروهر

سپاس: 107

تماس:

اپیدمی جنسی

پست توسط فروهر »

این پست یا جستار(همراستای پارسی) پیرامون این مسئله می چرخد که رابطه برقرار کردن میان دختر و پسر ایرانی بیشتر در چارچوب قانونی خود چرا و چگونه آنقدر سخت است .

به زبان ساده تر این سوال مطرح است که چرا وقتی یک پسر به دختری ابراز علاقه می کند. دختر اولین فکری که به سرش می زند. مسئله جنسیست. و نهال این فکر اینگونه در ذهن دختر (دوشیزگان) کاشته می شود. که قصد پسر از ارتباط با وی رسیدن به رابطه جنسی است. و همین طرز تفکر باعث فاصله گرفتن دختر ها از جنس مخالفی می شود که به ایشان ابراز علاقه می کند. که باعث پدید آمدن جامعه گریزی بانوان و منزوی شدن و نقش کمتر آنها در جامعه است.همین پدیده باعث می شود بانوان و آقایان به سختی بتوانند یک دیگر را بشناسند و حتی ارتباط برقرار کردن کلامی هم به خاطر حجب و حیای جنسی به شدت سخت شود.

به نظر شما این یک اپیدمی جنسی نیست ؟که نسل به نسل بین بانوان این سرزمین چرخیده و تبدیل به یک اپیدمی شده به این معنا که ارتباط کلامی با جنس مخالف = رابطه جنسی... بخاطر همین به شدت باید از آنها فاصله بگیری...

بانوان محترم اگه پسری با شما هم کلام نشه و هم نشین نشه چطور شما رو بشناسه از تو چشماتون بفهمه؟! تازه اونم از راه دور فقط یه لحظه نگاهتون باید بکنه؟ ؟! آخه مگه آقایان قدرت تله پاتی دارند که از چشمها شمارو بشناسند؟

خلاصه این پست پیرامون یک سمینار با مضمون زناشویی بود که یکی خانمها یک سوال مطرح کردند و انتقاد کردند چرا خواستگاری آقایان کم شده و چرا ما ترشیده ایم؟؟!

به نظر شما مسائل عقیدتی چقدر روی این موضوع تأثیر داره.

بانوان محترم بدونید برخی از آقایان نیز حجب و حیا دارند و اگه شما در وهله اول همچین فکری راجع به ایشان داشته باشید مطمئن باشید زود تر از خود شما از شما فاصله می گیرند..
عشق صیدیست که تیرت به خطا هم برود
لذتش کنج دلت تا به ابد خواهد ماند...

نمایه کاربر
[email protected]

نام: م. ج. معروف به گربه ی زَبادی

محل اقامت: تهران

سپاس: 514

تماس:

Re: اپیدمی جنسی

پست توسط [email protected] »

شاید درست باشه ولی به نظر من به مرور زمان و با ورود فرهنگ غرب از طریق ماهواره و اینترنت، رفتار دخترها مقداری نسبت به قبل (مثلاً 40 سال پیش) معقول تر شده البته نمی دونم لغت "معقول" رو درست به کار بردم یا نه. ولی روی هم رفته، هر چند که خودم تجربه ی قابل ملاحظه ای در روابط عاطفی نداشتم، فکر می کنم دخترای ایرانی یا شاید "شرقی" بیشتر از اینکه حجب و حیا داشته باشن، یه مقداری مغرورتر از دخترای غربی هستن و رفتارای ناهنجاری که بعضاً ازشون سر می زنه ممکنه ریشه در همین غرورشون داشته باشه تا حجب و حیاشون.

Vahid75

سپاس: 13

پست توسط Vahid75 »

قبول دارم بیشتر حساسیتها مربوط به خانمها هست ولی خب مردان ایرانی هم کم هیز نیستن معمولا مردها در برخورد با خانمها در همون برخورد اول چند بار صحنه های س/ک...س با اون خانوم رو توی ذهن شون مرور میکنن پس باید حق بدین به خانمها که خیلی حساس تر در روابط شون برخورد کنن
در مورد شناخت اگر پسری واقعا قصد ازدواج داشته باشه راههای زیادی برای آشنایی بیشتر وجود داره که خودتون بهتر میدونید و من نه حوصله تایپ دارم و نه شما حوصله خوندن شون رو
حسرت نبرم به خواب آن مرداب
کارام درون دشت شب خفته است

دریایم و نیست باکم از طوفان
دریا همه عمر خوابش آشفته است.

نمایه کاربر
فروهر

تماس:

پست توسط فروهر »

[email protected] نوشته شده:شاید درست باشه ولی به نظر من به مرور زمان و با ورود فرهنگ غرب از طریق ماهواره و اینترنت، رفتار دخترها مقداری نسبت به قبل (مثلاً 40 سال پیش) معقول تر شده البته نمی دونم لغت "معقول" رو درست به کار بردم یا نه. ولی روی هم رفته، هر چند که خودم تجربه ی قابل ملاحظه ای در روابط عاطفی نداشتم، فکر می کنم دخترای ایرانی یا شاید "شرقی" بیشتر از اینکه حجب و حیا داشته باشن، یه مقداری مغرورتر از دخترای غربی هستن و رفتارای ناهنجاری که بعضاً ازشون سر می زنه ممکنه ریشه در همین غرورشون داشته باشه تا حجب و حیاشون.

اول از همه بهت تسلیت میگم

بعدش دیگه.. هیچی دیگه باهات موافقم.

نمایه کاربر
فروهر

تماس:

پست توسط فروهر »

Vahed75 نوشته شده:
قبول دارم بیشتر حساسیتها مربوط به خانمها هست ولی خب مردان ایرانی هم کم هیز نیستن معمولا مردها در برخورد با خانمها در همون برخورد اول چند بار صحنه های س/ک...س با اون خانوم رو توی ذهن شون مرور میکنن پس باید حق بدین به خانمها که خیلی حساس تر در روابط شون برخورد کنن
در مورد شناخت اگر پسری واقعا قصد ازدواج داشته باشه راههای زیادی برای آشنایی بیشتر وجود داره که خودتون بهتر میدونید و من نه حوصله تایپ دارم و نه شما حوصله خوندن شون رو

چطور میشه تو یه نگاه فهمید. این پدیده رو دقیقا نمیشه موشکافی کرد

مثلا خود شما از یکی خوشتون میاد و همین طور می رید خواستگاری ...چطور وقتی طرف رو نمیشناسید. می رید خواستگاری. یا از کجا معلوم طرف هم از شما خوشش بیاد.

Vahid75

پست توسط Vahid75 »

فروهر نوشته شده:
Vahed75 نوشته شده:قبول دارم بیشتر حساسیتها مربوط به خانمها هست ولی خب مردان ایرانی هم کم هیز نیستن معمولا مردها در برخورد با خانمها در همون برخورد اول چند بار صحنه های س/ک...س با اون خانوم رو توی ذهن شون مرور میکنن پس باید حق بدین به خانمها که خیلی حساس تر در روابط شون برخورد کنن

چطور میشه تو یه نگاه فهمید. این پدیده رو دقیقا نمیشه موشکافی کرد

مثلا خود شما از یکی خوشتون میاد و همین طور می رید خواستگاری ...چطور وقتی طرف رو نمیشناسید. می رید خواستگاری. یا از کجا معلوم طرف هم از شما خوشش بیاد.
من نمیگم با یک نگاه میشه خواستگاری کرد ولی خب بدلیل آسیب پذیر بودن خانمها بهتره اگه قراره شناختی صورت بگیره زیر نظر خانواده ها باشه این دوران نامزدی بدرد همین میخوره

matrix

نام: علیرضا

سپاس: 31

پست توسط matrix »

نظرتون درباره ازدواج سنتی و الزام باکره بودن چیه؟ چون این دو تا که جواب داده بشه یه سری سوالای دیگه هم جواب داده میشه
Sad but true

Vahid75

پست توسط Vahid75 »

matrix2013 نوشته شده:نظرتون درباره ازدواج سنتی و الزام باکره بودن چیه؟ چون این دو تا که جواب داده بشه یه سری سوالای دیگه هم جواب داده میشه
بستگی به روحیات طرفین داره خیلی ها رو میشناسم به طریق سنتی ازدواج کردن و ناموفق بوده و خیلی ها هم موفق بودن اما باکره بودن یا نبودن به نظرم احتیاج داره چند نسل روش کار بشه تا حساسیت ها تا مقداری کم بشه

نمایه کاربر
You-See

نام: U30

محل اقامت: تهران

سپاس: 787

تماس:

پست توسط You-See »

به نظرم بسته به توافق طرفین داره، ممکنه برای کسی گذشته زیاد مهم نباشه، ولی برای کسی باشه، معمولا کسی که تو گذشته اش شیطونی کرده باشه نباید براش مهم باشه. و برعکس.
دوستای گلم حمایت کنید : https://cafebazaar.ir/app/com.nikanmehr.marmarxword/

عبدالرضا علي پور

نام: عبدالرضا علي پور

محل اقامت: بوشهر

سپاس: 142

پست توسط عبدالرضا علي پور »

الان که دیگه فضای مجازی میتونه خیلی کارها را اسان بکنه و باعث بشه که قبل از اینکه بخوان در معرض اینگونه افکار باشند هر نفری بیوگرافی کاملی از طرف مقابل در ابتدا به ساکن بدست بیاره زمان ما که این چیزا نبود ولی خوب و بد کردیم و سبک و سنگین کردیم اخرش ازدواج کردیم

عبدالرضا علي پور

نام: عبدالرضا علي پور

محل اقامت: بوشهر

سپاس: 142

پست توسط عبدالرضا علي پور »

عبدالرضا علي پور نوشته شده:
جمعه ۱۳۹۹/۶/۱۴ - ۲۱:۴۳
الان که دیگه فضای مجازی میتونه خیلی کارها را اسان بکنه و باعث بشه که قبل از اینکه بخوان در معرض اینگونه افکار باشند هر نفری بیوگرافی کاملی از طرف مقابل در ابتدا به ساکن بدست بیاره زمان ما که این چیزا نبود ولی خوب و بد کردیم و سبک و سنگین کردیم اخرش ازدواج کردیم
بعد اینکه بخوای واقعا ازدواج بکنی و تشکیل خانواده با زید پیدا کردن خیلی فرق داره عزیز دل smile058

ارسال پست