کتاباتونو معرفی کنید

مدیران انجمن: parse, javad123javad

ارسال پست
یک سوال مبهم!

سپاس: 1

کتاباتونو معرفی کنید

پست توسط یک سوال مبهم! »

کتابایی که خوندید رو یا کتاب هایی که خیلی تاثیر گذار بودن بنظرتون تو هر زمینه ای معرفی کنید و یه چند خطی توضیح بدید در موردش
(ترجیحا چیزی که خودم مدنظرمه کتاب تو زمینه ی فیزیک یکی معرفی کرد و قشنگ بوده میخونم)
سه کتابی که خودم معرفی میکنم:
1-کتاب انسان خردمند از آقای یووال نوح هراری واقعا کتاب قشنگیه در مورد اینکه انسان چی بوده چی شده و اکثر این عادات های که داریم اصلا از کجا میان و چرا ذاتا از ی چیزایی ترس داریم میگه و تاریخ انسان های اولیه و چی شد که هوشمند تر شدن از نوع های قبلیشون و تیره های دیگه و در مورد خیلی تکامل های ما صحبت میکنه و منشا اونارو همه از انسان های اولیه میدونه اگه بخوام یکی مثال بزنم میگه انگشت شست از پرتاب کردن سنگ توسط انسان های اولیه بوجود اومد و فرمش اینجوری شده و خیلی محکم سنگ رو پرتاب میکرد و ...
2- هنر خوب زندگی کردن از آقای رولف دوبلی این نویسنده واقعا خیلی واقع نگره:))...یه کتاب کوچیک و جمع و جور که هر سری در مورد یه داستان صحبت میکنه اصلا خستتون نمیکنه و شما رو به فکر کردن وا میداره مثلا میگه چه خبرتونه همه میخوایین تو نیویورک زندگی کنید زندگی چه اینجا چه اونجا هیچ فرقی نداره به نقل از خودش میگه : ((رفته بودم پاریس و ی دعوا دیدم که طرف میگفت چرا اتاق من رو به برج ایفل باز نمیشه در حالی که میتونست ساعت ها بره بیرون و برج ایفل رو از نزدیک ببینه))
و در اخر 3-کتاب قلعه حیوانات از جورج اورول واقعا جز محدود رمان هایی هست که تو عمرم خوندم...در مورد یه مزرعه هست که حیونای توش دست به انقلاب میزنن و مزرعه دار رو بیرون میکنن و اتفاقاتی که بعدش میوفته و داستان هایی که به وجود میاد ... چقدر قلم قدرتمندی داره جورج اورول واقعا دوست داشتم کتابشو چندین سال قبل خوندم اون زمون خیلی بهم چسبید و فکر کنم تا پنجاه سال دیگه یکی از کتابای تاثیر گذار زندگیم باشه
هرچند کتابی که دوست داشتید معرفی کنید و توضیح بدید ممنون

ارسال پست