گفتگو

مدیران انجمن: parse, javad123javad

Matador

نام: مازیار نبی عبدالیوسفی

گفتگو

پست توسط Matador »

با سلام
من دانش آموز کلاس سوم راهنمایی هستم.
به شدت به رشته مکانیکی کوآنتوم علاقه دارم ولی چند سوال دارم.
درآمد این شغل چقدره؟
بازار کار در این رشته چطوره؟
به چه رتبه ای در کنکور نیاز دارم؟

نمایه کاربر
rohamjpl

نام: Roham Hesamiرهام حسامی

محل اقامت: فعلا تهران قیطریه بلوار کتابی 8 متری صبا City of Leicester Area of Leicestershire LE7

سپاس: 3160

تماس:

Re: گفتگو

پست توسط rohamjpl »

ببین دوست گرامی هنوز کلاس 8 یا نهم هستی خوب نمیدونی .منم حدود 6 سال پیش هم سن و سال شما و مثل شما بودم .اما به این چیزها فکر هم نکن .میتونی در کنار رشته اصلی بخونی اما اینکه بری نه تنها درامد نداری بلکه جایی هم نیست بری تحقیق و ازمایش کنی .وگرنه صرفا رشته فیزیک بخونی میتونی گرایش مکانیک کوانتوم بگیری البته در کارشناسی و بالاتر .ولی عوض اون مکانیک بخون که تمام اونچه در دوربرت میبینی واقعا ببینی چطور کار میکنه .اونچه را که لمس میکنی میبینی چه نیروهایی وارد میشه بر چه اساسی کار میکنه .من سن تو به فیزیک هسته ای هم علاقه داشتم اما عشقم سفر به میان فضای بیکران بود گفتم بهتره عوض اینها بچسبم به همون فضا و دینامیک پرواز اون چیزی که واقعا در دوست هاست و میتونی بهش برسی لذتی داره که هیچ چیز تو دنیا بهش نمیرسه .پات تو مریخ بزاری و اینکه سفینه ای طراحی کنی که با پیشران اون به مریخ بروند .هواپیمایی طراحی کنی با ایده های نو ویا موتوری که با مصرف سوخت کم و قدرت زیاد فواصل درنورده .مثال جت چطور اختراع شد شما نوع جدیدی اختراع کن .حالا هر چی .من صرفا خودم نه سردرمیارم نه بهش علاقه دارم فقط گاهی مطالعه ای میکنم .پس اگه دنبال درامد هستی اصلا نرو اگه واقعا علاقه داری مثل شرودینگر و بور و پلانک اینها هستی خوب برو دنبالش تا انقلابی در مکانیک کوانتوم راه بندازی مثل دانشمند فکر کن .دنبال پول که باشی اصلا لذت علم نمیبری نمیگم پول بده خیلی هم خوبه منم دوسش دارم اما برای راحتی زندگی و رفاه اما دانش و عشق علاقه و لذت برن ازش چز دیگه هست .منم یادمه عاشق فون براون و اوهاین بودم و هستم .پس ببین واقعا دنبال چی هستی .یک فیزیکدان که بشی دارمدت زیاد نیست اما تو جامعه احترام خاصی داری .یک مهندس نامی از یک بازاری درامدش کمتره و احترام و نامش بیشتره .چون تو سازنده هستی و بقیه مصرف کننده تو طراح هستی فکر از تو هست .پس دنبال این چیزا نباش
تصویر

Hadis_ro1400510

نام: Hadis rohi

پست توسط Hadis_ro1400510 »

https://ki2100.com/images/meta/microorganism/jeen.jpg
این تصویر داستانش چیه؟!

نمایه کاربر
rohamjpl

نام: Roham Hesamiرهام حسامی

محل اقامت: فعلا تهران قیطریه بلوار کتابی 8 متری صبا City of Leicester Area of Leicestershire LE7

سپاس: 3160

تماس:

پست توسط rohamjpl »

فقط تخیل انسان وگرنه تا کنون هیچ موجود فضایی دیده نشده .اینها زاده ذهن بشری و نویسندگان داستان علمی تخیلی انسان سبز لاغر با چشم درشت سر کشیده .بسته به گرانش ان سیاره شکلشون فرق داره ولزوما نباید شبیه ما باشند .همین که دستی داشته و بتونند از ابزار استفاده کنند .
تصویر

Hadis_ro1400510

نام: Hadis rohi

پست توسط Hadis_ro1400510 »

آها
آخه چون گفته بودن بحث راجبه زیست شناسیه
واسه همین پرسیدم:/

ارسال پست