گفتگو

مدیران انجمن: javad123javad, parse

نمایه کاربر
فروهر

سپاس: 106

تماس:

Re: گفتگو

پست توسط فروهر »

matrix نوشته شده:
چهارشنبه ۱۴۰۰/۳/۵ - ۱۹:۱۰
فروهر نوشته شده:
چهارشنبه ۱۴۰۰/۳/۵ - ۱۹:۰۲
چون هر بازاری سبک خاص خودشو برای هولد کردن داره...
زیر سیکل حرف بزن منم بفهمم smile162
په این تاپیک زبانت کو؟

ببین روندی که یک بازار در گذشته داره از تکرار آن روند در آینده خبر میده

گذشته هر کانال در واقع سیگنالیست برای آینده...

مثلا همه اقتصاد دان ها میدونن توی تورم 40 درصدی وقتی سرمایه گذاری میکنی در واقع روی یه حباب سرمایه گذاری کردی که هر آن ممکنه بترکه یا توسط نهنگ ها مورد سواستفاده قرار بگیره

حالا من و امثال من چرا وقتی این اگاهی رو داریم دست به سرمایه گذاری در بازاری پر ریکس مثل بورس میزنیم؟ سوال خوبیه نه؟

بخاطر حفظ ارزش پول....

حالا سوال بعدیت اینه چرا طلا نگرفتی؟ چون طلا روند لاکپشتی نسبت به بورس داره...

یا چرا دلار؟ دلار میشه خرید اما دلار رو وقتی میخری فقط ارزش پولتو از موقعی که خریدی حفظ میکنه... و ضرر های گذشته رو جبران نمی کنه...
و درضمن دلار رو مثل سهام نمی تونی آب کنی و ممکنه تو صف صرافی گیر کنی... هزارتا بدبختی داره...

بهترین راه بور سه...بورس نه تنها ضرراتو تو اون لحظه جبران میکنه بلکه ضرر های گذشتتم جبران میکنه تازه بهت سودم میده...و به علت آنلاین بودن خیلی سریع میتونی سهامو بفروشی...

در واقع من وقتی خدمتم تموم شد... شروع کردم به پس انداز...خب آدم هیچوقت از اینده با خبر نیست منم مثل شما هیچوقت فکر نمی کردم بر جام از بین بره اما بعد از این که ترامپ برجامو پاره کرد من بلافاصه رفتم کد بورسی گرفتم در واقع اون موقع هم تجربه آنچنانی نداشتم اما مجبور بودم برای از بین نرفتن ارزش پولم هر چه سریع تر انتخاب کنم :) و انتخابمم بورس بود...

اما من یک اشتباه استراتژیک کردم...که بعد از دو سال که تو بورس بودم :) تازه الان بهش رسیدم بعضی از مسائل آدم دیر بهشون میرسه اما باز آذر ششم داره اونم اینه:

هر وقت خواستید توی تورم 40 یا 50 درصد توی بازار بورس سرمایه گذاری کنید...اینو یادتون باشه اگه سرمایه دار بزرگی هستید(یعنی نهنگ هستید)
بهترین کار براتون هولد کردن و نگه داشتن سهمه و اگه سرمایه گذار خرد هستید بهترین کار برای شما نوسانگیری و موج سوار یه...بخاطر اینکه مورد سوءاستفاده نهنگ ها قرار نگیرید...و کمترین ضرر رو بکنید...
چرا میگم نوسانگیری کنید...چون هیچ اعتمادی به بازاری که 40 درصد تورم داره...نیست..چون هر آن ممکنه حبابش بترکه و منهدم بشه نمونشو تو بورس ایران دیدیم که چه بلایی سر سرمایه گذاران خرد اومد...
در واقع گول دولت خبیسو خوردند که مردمو تشویق به هولد کردن و نگه داشتن سهم می کردند...

منم با تمام آگاهیم این اشتباه رو کردم و سهم هولد کردم که نه تنها ارزش پولم حفظ نشد بلکه...
اما تجربه مفیدی بود برام...
درواقع بورس ایران بورسه بی در و پیکریه هیچ کدوم از قوانین بورس برای سهامدار بیچاره اجرا نمیشه...و قوانینی رو که به نفع خودشونه همیشه اجرا میکنن...بخاطر اینکه میگم هر بازاری سبک خودشو داره برای سهامداری...

مثلا سهم من نزدیک 4 ماهه بکوب منفیه...اما هیچوقت قانون توقف نماد به علت نوسان منفی پنجاه درصد براش اجرا نشده...
خب اگه تو ااسم اینو باند بازی و مافیا نمیذاری پس چی میگی بهش؟؟!! بگذریم...

باید همه چی و سنجید...
این که شاخص در چه وضعیه
چقدر پول وارد بازار شده
چقدر حقیقی معامله کرده
چقدر حقوقی معامله کرده
حجم معاملات چقدر بوده...از مهم ترین فاکتورهایی..
یا پی بر ایی شرکت ها چقدره که نشون میده وضعیت اقتصادی و تولید در مملکت چطوره
و شرکت های بورسی چقدر سودده بودند و...

بورس یعنی همینا...

اما اگه نهنگ باشی همیشه برنده ای...چه اقتصاد تورمی باشه چه نباشه فرقی به حالت نمیکنه چون فشاری بهت نمیاد...
هم میتونی هولد کنی هم میتونی نوسانگیری کنی... به حال تو هیچ فرقی نداره در هر صورت برنده ای...و سود میکنی.

بخاطر همین مسئولان هیچی رو احساس نمی کنن چون فشاری روشون نیست تازه گردن کل فت تر هم شدند..
عشق صیدیست که تیرت به خطا هم برود
لذتش کنج دلت تا به ابد خواهد ماند...

نمایه کاربر
You-See

نام: U30

محل اقامت: تهران

سپاس: 751

تماس:

پست توسط You-See »

هولد نه، الان فقط نوسان، اونم تو روز سه بار
وگرنه نمی شه فعلا هیچ حسابی رو هیچ کدوم خصوصا بیت داشت، اتریوم چون خیلی ریخته الان اوضاع خوبی داره
ریپل هم خوراک نوسانه بهش فکر کن
دوستای گلم حمایت کنید : https://cafebazaar.ir/app/com.nikanmehr.marmarxword/

Vahed75

سپاس: 9

پست توسط Vahed75 »

You-See نوشته شده:
پنج‌شنبه ۱۴۰۰/۳/۶ - ۰۰:۴۹
هولد نه، الان فقط نوسان، اونم تو روز سه بار
وگرنه نمی شه فعلا هیچ حسابی رو هیچ کدوم خصوصا بیت داشت، اتریوم چون خیلی ریخته الان اوضاع خوبی داره
ریپل هم خوراک نوسانه بهش فکر کن
یوسف جان خیلی حرفه ای شدی ناقلا روزی سه بار نوسان میگیری ایول!
خیلی مهارت میخواد
این دوستم که خدای نوسانگیری هست به زور روزی یکبار نوسان میگیره اونم تو صرافی باینانس که کلی رمز ارز داره نه مثل نوبیتکس که کلا ۱۱ رمز ارز داره
ولی یک پیشنهاد جالبی بهم داد گفت از صرافی نوبیتکس از هر رمز ارز حداقلش رو بخر فک کنم الان کمتر از ۳۰۰ هزار تومن نشه بخری ولی خب اینا رو نگه دار و مثلا با دید ۱۰ ساله بهشون نگاه کن و از صرافی خارجی چندتا شت کوین با حداقل خرید مثلا ۲۰ نوع شت کوین
اینا رو بگیر و دیگه اصلا بهشون توجه نکن و فرض کن پولتو دور ریختی
ولی احتمالا با دید ده ساله حداقل یکی از اینا حرکات و پامپ های باور نکردنی خواهند زد اونوقت خودت از نتیجه کارت شگفت زده خواهی شد.
حسرت نبرم به خواب آن مرداب
کارام درون دشت شب خفته است

دریایم و نیست باکم از طوفان
دریا همه عمر خوابش آشفته است.

نمایه کاربر
You-See

نام: U30

سپاس: 751

تماس:

پست توسط You-See »

حرف بسیار درست و قشنگی زده
حرفه ای نیستم ولی بازی بازی یه کارایی می کنم
ضرر هم زیاد دادم
امیدوارم موفق باشی
دوستای گلم حمایت کنید : https://cafebazaar.ir/app/com.nikanmehr.marmarxword/

نمایه کاربر
matrix

نام: علیرضا

سپاس: 29

پست توسط matrix »

فروهر نوشته شده:
پنج‌شنبه ۱۴۰۰/۳/۶ - ۰۰:۰۸
په این تاپیک زبانت کو؟
یه تاپیک زدم دیگه ولی کلمات مربوط به موضوع رو میذارم که برای افراد مبتدی یا متوسط و پیشرفته مفیده. اون تاپیک کلمات فیلم و سریال هم میزنم ولی کلمات سخت و پیشرفته رو میذارم چون اون ساده ها رو هم بخوام بنویسم کلمات زیاد میشن بیچاره میشم
---------------------------------
درباره بورس بگم از همون اولم که بورس همش مثبت میدونستم اینا دستشونو کردن تو جیب ملت که پول جمع کنن و نرفتم سمتش. خیلی ها بهم گفتن برو ولی من نرفتم. بیت کوین هم اون موقع که قیمتش به 6000 دلار رسیده بود اگه پول داشتم میگرفتم ولی...
Rise from the Ashes

نمایه کاربر
M_J1364@yahoo.com

نام: م. ج. معروف به سیاه گوش

سپاس: 465

تماس:

پست توسط M_J1364@yahoo.com »

...
آخرین ویرایش توسط M_J1364@yahoo.com دوشنبه ۱۴۰۰/۳/۱۰ - ۲۱:۲۱, ویرایش شده کلا 1 بار

نمایه کاربر
matrix

پست توسط matrix »

M_J1364@yahoo.com نوشته شده:
پنج‌شنبه ۱۴۰۰/۳/۶ - ۱۴:۰۴
علیرضا، یادم میاد یه سِری مواردو به عنوان دلالیلی که چندان تمایلی نداری به دختر نزدیک بشی عنوان کردی. بعضیاشو یادمه ولی گفتی که نمی دونی دقیقاً کودومشون دلیل اصلی برای دور شدن از جنس مخالفه. نمی خوام بگم اون موارد مثل شکل ظاهری خود آدم یا وضعیت مالیش بی تأثیرن ولی این احتمال رو هم بده که یه دلیل ساده ای مثل "خجالت" می تونه دلیل اصلی باشه. هر چند این قضیه شاید برای من یه خرده پیچیده تر باشه چون من به نوعی آدمی مذهبیم و دغدغه های دینی دارم ولی الآن می مینم که شاید اون خجالته هم داشت نقش پر رنگیو برام بازی می کرد که باعث می شد منم مثل تو دخترا رو پس بزنم.

یه توصیه ای که می تونم بهت بکنم اینه که سعی کن بر این خجالت به شکل منطقی و اصولی فایق بیای. یکی از راهاش اینه که تلاش کنی توی شرایط مناسب (مثلاً وقتی که می بینی از دختری خوشت میادو پسری هم باهاش نیست) به چشم دختر خیره بشی! لازمم نیست که اصلن چیزی بگی. اولش ممکنه تپشِ قلب بگیری مخصوصاً وقتی که اونم بخواد به تو نیگا کنه ولی وقتی چندبار این کارو بکنی هم اعتماد به نفست فارغ از اینکه پولداری یا فقیری، خوشتیپی یا معمولیی می ره بالا و هم ترسِت از دختر می ریزه. نمی خواد کار دیگه ای بکنی یا حرفی بزنی، زیاد هم به واکنش های دختر توجه نکن اصلاً ممکنه بهت فحش بده یا کارایی بکنه که بهت بر بخوره، مثلاً شیشه ی ماشینو بده بالا یا روشو از تو برگردونه و غیره. ولی اگه بتونی این عواقبو هضم کنی و باهاشون کنار بیای، خیلی می تونه توی رفتارای بعدیت در قبال دخترا تأثیر داشته باشه. اینکه در حین نگاه کردن، بهشون لبخند بزنی یا به شکل شیطنت آمیزی اخم کنی یا چشمک بزنیو غیره بستگی به شرایط داره ولی برای آغاز کار، بهتره یه چهره ی خنثی به خودت بگیری. اگه این کار روت جواب بده، راحت تر می تونی در آینده به دخترایی که واقعاً بهشون علاقه داری نزدیک بشی و ابراز احساسات کنی.

بازم میگم فقط گوشاتو تیز کن که پسری باهاشون نیست یا دختره منتظرِ کسی نیست. چون دخترا حالتای نمایشی زیاد دارنو برای خودنمایی ممکنه به دوستپسرشون بگن که تو داری بهشون زیادی نیگا می کنی و بعد پسره بیاد برات دردسر درست کنه یا ممکنه خود پسره متوجه نگاهات بشه.
ببین چند تا مشکل هست. یکی از مهم هاش اینه که افراد انتظارات بالایی از من دارن و اگه (از نظر خودشون) یه اشتباه کوچیک هم بکنم ول میکنن میرن چون از اول انتظارشون بالا بوده و منم ممکنه اشتباه کنم.
درباره شکل ظاهری گفتی اینم مسلما فاکتور مهمیه. خودتون میدونید فرق میکنه بین چهره دی کاپریو با اون چشماش که باهوش و با اعتماد به نفس میزنه یا جرج کلونی که جنتلمن میزنه با کسی مثل نجم الدین شریعتی که خیلی بچه مثبت و مذهبی به نظر میاد. حالا فرض کن نجم الدین با یه دختر شیطون چشم تو چشم بشه خودت تصور کن دختره چکار میکنه smile058 . منم یه نفر میگفت چشمات یه جوریه که انگار هیچی برات مهم نیست smile021 ولی هست. بعد کم حرف هم که هستم یه سری فکر میکنن خجالتی ام اما واقعا اینطور نیست.

اون قرصه که بهت یه بار گفتم میخورم اون خیلی برام مفید بود و یک اثر زیادش بالا بردن اعتماد به نفس بود و اینقدر که برای اعتماد به نفس تاثیر داشت برای وسواس فکری تاثیر نداشت. ولی هنوزم جا داره تا بیشتر بشه و وقتی بیشتر میشه که نسبت به دنیای اطرافم قطعیت و پایدارتری بیشتری پیدا کنم که شاید از اثرات روانی فلسفه یا فیزیک روی ذهنم باشه و مسلما جهان بینی و پیچیدگی روابط کسی که به فلسفه و فیزیک علاقه داره با کسی که نداره متفاوته. تو در نظر بگیر کسی که فیلم ماتریکس رو دوست داره چقدر به دنیای دوروبرش به چشم غیر قطعی یا توهم گونه نگاه میکنه. اعتماد به نفس هم یک ریشه قطعیت لازم داره. مثلا کسی که قطعیت داره خیلی صریح و بدون شک به چشم افراد نگاه میکنه یا با صدای بلند تری حرف میزنه یا محکم دست میده که اینا همه نشانه های اعتماد به نفس هم هست. پس بین قطعیت نسبت به جهان پیرامون و روابط بین فردی رابطه هست که نمیشه نادیده گرفت.
حالا تو هم که به فیزیک علاقه داری ببین مشکل منو داری یا یه جور دیگه ست.

پ.ن: نمیخوام یه دختر به چشم یه آدم هَوَل یا هیز یا حتی متجاوز بهم نگاه کنه و از طرف دیگه یه ادم سرد که کلا علاقه به ارتباط با دخترا نداره. پس یک بالانسی باید به وجود آورد.
Rise from the Ashes

نمایه کاربر
matrix

پست توسط matrix »

ملینا پبام خصوصیت بسته ست
Rise from the Ashes

نمایه کاربر
DARKENERGY

نام: Melina

سپاس: 4123

تماس:

پست توسط DARKENERGY »

matrix نوشته شده:
پنج‌شنبه ۱۴۰۰/۳/۶ - ۱۹:۱۳
ملینا پبام خصوصیت بسته ست
ببخشید حواسم نبود باز کردم

تصویر

من ندانستم از اول که تو بی مهر و وفایی
عهد نابستن از آن بِه که ببندی و نپایی
دوستان عیب کنندم که چرا دل به تو دادم
باید اول به تو گفتن که چنین خوب چرایی
گفته بودم چو بیایی غم دل با تو بگویم
چه بگویم که غم از دل برود چون تو بیایی
ای که گفتی مرو اندر پی خوبان زمانه
ما کجاییم در این بحر تفکر تو کجایی

amiko

پست توسط amiko »

matrix نوشته شده:
دوشنبه ۱۴۰۰/۳/۳ - ۲۲:۲۷
amiko نوشته شده:
دوشنبه ۱۴۰۰/۳/۳ - ۱۹:۵۱
از خودتون بپرسید «من چرا اینجوری ام؟»، «چرا این رفتار یا نیازه بخصوص رو دارم؟»
خودتون رو روانکاوی کنید تا ریشه مسائلتون رو بفهمید. شاید اینکه یه مسئله تون سالهاست حل نمیشه بخاطر اینه که مسئله رو درست متوجه نشدین و دارین اشتباهی مسائل دیگه ای رو حل میکنین؛ مثل کسیکه ایراد ماشینش از موتوره و هی خرج الکی برای تعمیر و تعویض قطعه های دیگه میکنه.

به شادی
اگر ریشه مسائل قراره در نظر گرفته بشه یک حالت فلسفی هم داره که تحلیل رو پیچیده تر میکنه. وگرنه زیاد در این موردا صحبت کردیم.
کاربریت قبلا تو هوپا چی بود؟
صد البته؛ هر که طاووس میخواد جور هندوستان باید بکشه. زیاد صحبت کردن خوب که نیست، بدم هست. پرسیدن سوالای درست هم از دادن جوابای درست بهتره.

موفق باشی

نمایه کاربر
M_J1364@yahoo.com

تماس:

...
آخرین ویرایش توسط M_J1364@yahoo.com دوشنبه ۱۴۰۰/۳/۱۰ - ۲۱:۲۲, ویرایش شده کلا 2 بار

نمایه کاربر
M_J1364@yahoo.com

تماس:

...
آخرین ویرایش توسط M_J1364@yahoo.com دوشنبه ۱۴۰۰/۳/۱۰ - ۲۱:۱۱, ویرایش شده کلا 1 بار

نمایه کاربر
*شارش*

نام: فاطمه غمكده

محل اقامت: بلبلان

سپاس: 593

پست توسط *شارش* »

اول اینکه دوتا ویدیو یه لینکو میدن اشتباه بارگذاری کردی..
دوم اینکه صداتون قشنگه:)
سوم اینکه شما یه راه صاف که چند تا شن هست نمیتونی راه بری؛ رفتین کوه؟! نگین با کفش غیر اسپورت رفتین کوه چون داشتین لیز میخوردین
چهارم این اقا هاشم خیلی خاله زنک بازه با اون سنش:)

نمایه کاربر
M_J1364@yahoo.com

تماس:

*شارش* نوشته شده:
شنبه ۱۴۰۰/۳/۸ - ۰۱:۴۲
اول اینکه دوتا ویدیو یه لینکو میدن اشتباه بارگذاری کردی..
نه فاطمه جان الآن دوباره چک کردم لینکاشون متفاوته، فکر کنم دومی رو هنوز ندیدی smile499
*شارش* نوشته شده:
دوم اینکه صداتون قشنگه :)
ممنون. ولی نمی دونم این فرنیای ذلیل مُرده چرا از صدام خوشش نیومد، آخه چند سال پیش هم یه کلیپ از همین کوه گذاشتم که فرنیا اومد دیدو گفت: "جوانشیری از صدات خوشم نیومد" بعد از یه مدتی هم فلنگو بست رفت! smile499
*شارش* نوشته شده:
سوم اینکه شما یه راه صاف که چند تا شن هست نمیتونی راه بری؛ رفتین کوه؟! نگین با کفش غیر اسپورت رفتین کوه چون داشتین لیز میخوردین
ندیده بودم کسی شن رو بشمره! smile015 نه کفشام ورزشی بود ولی اونجا بجز قسمتای کوچیکیش که شنو خاکه اونقدر سنگلاخه که بدجوری به کف کفش فشار میاره و ممکنه کف کفشو پاره کنه، منم چون وزنم یه خرده زیاده به کفشم فشار میاد.
*شارش* نوشته شده:
چهارم این اقا هاشم خیلی خاله زنک بازه با اون سنش :)
آره یه خرده خاله زنکه ولی منم دیگه کم کم دارم هم سنِ اون میشم. باید بجنبم قبل از اینکه کار از کار بگذره برای خودم آستین بالا بزنم smile015

نمایه کاربر
matrix

پست توسط matrix »

جوانشیری این لینکا رو ببین. ببین کدومشونی و کدوم رو میخوای. شخصیت شناسی کهن الگو ها شناخت خوبی به ادم میده. کتابشم دارم اگه خواستی بگو pdf بدم
https://zehnemovafagh.com/شخصیت-شناسی-کهن-الگوها/
https://zehnemovafagh.com/category/carl-jung/page/2/
Rise from the Ashes

ارسال پست