گفتگو

مدیران انجمن: javad123javad, parse

نمایه کاربر
matrix

نام: علیرضا

سپاس: 30

Re: گفتگو

پست توسط matrix »

M_J1364@yahoo.com نوشته شده:
چهارشنبه ۱۴۰۰/۹/۱۰ - ۱۸:۴۹
به این رفتار خاصِ طبیعت میگن بی وفایی روزگار! smile134
البته گذشته از شوخی، فکر کنم یه بخشی از این رفتار توی دخترا به خاطرِ فیس و افادَشونه، یعنی غریزَشون ایجاب می کنه که اگه بیوفتی دنبالشون، سعی می کنن ازت دور شن. از طرفی هم پسرا تنوع طلبن و اگه کِیس بهتری بخوره به پستشون، سعی می کنن مورد یا مواردِ قبلی رو دست به سر کنن. چیزای دیگه ای هم هست که باعث میشه طرفین این رفتارو از خودشون بروز بدن مثل نامناسب بودن شرایط برای دوستی یا ازدواج، یا امتحان کردن طرف مقابل تا ببینن که چقد طرف تو ادعاها، ابرازِ محبتا و روابطش جدّیه.
خیلی ساده اش کردی و ربطی به پسر و دختر بودنش نداره. پسر و دخترایی بودن از من خوششون میومده و دوس داشتن با من حرف بزنن ولی من دوس نداشتم مخصوصا بعد از اینکه بهم گفتن بیا با هم حرف بزنیم و منم رابطمو قطع کردم. طرف هم آدم بدی نبوده که بگم این آدم ناجوریه و باید ازش دور باشم ولی نخواستم باهاش حرف بزنم.

آدما تو دوست داشتن یه نفر چه پسر چه دختر بسته به یک معیاری که خودشون مهمتر از بقیه معیار ها میدونن از یه level بالاتر از خودشون خوششون میاد و level پایینتر از خودشون رو نادیده میگیرن چون ارتباط به نظر خودشون سازنده نیست و بی فایده ست. این معیار هم توسط خود فرد تعیین میشه. مثلا میتونه پول باشه یا اطلاعات یا علم یا... به خاطر همین آدما کلی تست از افراد دیگه میگیرن تا بفهمن طرف مقابل اون معیارشون رو تو سطح بالاتر داره یا نه و این تستا یکسریش هم ناخودآگاهه و طرف اینو نمیفهمه و این کارو دخترا خیلی بهتر بلد تا پسرا. اگر طرف تو این تست ها قبول شد که رابطه ادامه پیدا میکنه ولی اگه قبول نشد میگه you are not my type و اگه بیشتر بخوایم بهش نزدیک بشیم اون شخص مقابل دور میشه.
اول باید فهمید طرف معیارش چیه و دنبال level بالاتر چه چیزی میگرده.
اگه دیدید مثلا یه دختر ثروتمند از یه پسر فقیر خوشش میاد مسلما معیار اون دختر پول نبوده.
این یه چیزیه که به نظر ساده میاد ولی ریزه کاری زیاد داره

حالا این دخترایی که تا حالا سمتشون رفتی رو فهمیدی معیارشون چی بوده؟ یا فکر میکنی معیار فرنیا چی بوده؟
Rise from the Ashes

نمایه کاربر
M_J1364@yahoo.com

نام: م. ج. معروف به سیاه گوش

محل اقامت: تهران

سپاس: 489

تماس:

پست توسط M_J1364@yahoo.com »

matrix نوشته شده:
چهارشنبه ۱۴۰۰/۹/۱۰ - ۲۰:۲۸
حالا این دخترایی که تا حالا سمتشون رفتی رو فهمیدی معیارشون چی بوده؟ یا فکر میکنی معیار فرنیا چی بوده؟
با حرفات موافقم. ولی من هر چی بیشتر با دختر آشنا میشم، دارم بیشتر ازش زده میشم. دخترایی که از نزدیک دیدمشون و باهاشون صحبت کردم، روی هم رفته آش دهن سوزی نبودن. خیلیاشون از نظر زیبایی ظاهری خوب و عالی بودن ولی از نظر منطق و عقل به همون نسبت انگار ضعیف بودن. دقیق نمی تونستم بفهمم که دوستم دارن یا دارن ادای آدمایی رو در میارن که ازم خوششون اومده. زیاد حرف عمیقی برای گفتن نداشتیم. بیشترشون دنبال رابطه و "جا" بودن و انگار تا می فهمیدن که بچه مثبتم ولم می کردن. از وکیل و پزشک توشون بود تا فاحشه های باصطلاح باکلاس که طعمه شونو خودشون از تو خیابون شکار می کردن!

والّا از فرنیا شناختِ زیادی ندارم، فقط یادمه روی "وفاداری" دوست پسر یا همسر آینده ش حسّاس بود.
منم که چقد وفادارم! smile015

نمایه کاربر
matrix

پست توسط matrix »

چهارشنبه ۱۴۰۰/۹/۱۰ - ۲۱:۲۵
با حرفات موافقم. ولی من هر چی بیشتر با دختر آشنا میشم، دارم بیشتر ازش زده میشم. دخترایی که از نزدیک دیدمشون و باهاشون صحبت کردم، روی هم رفته آش دهن سوزی نبودن. خیلیاشون از نظر زیبایی ظاهری خوب و عالی بودن ولی از نظر منطق و عقل به همون نسبت انگار ضعیف بودن. دقیق نمی تونستم بفهمم که دوستم دارن یا دارن ادای آدمایی رو در میارن که ازم خوششون اومده. زیاد حرف عمیقی برای گفتن نداشتیم. بیشترشون دنبال رابطه و "جا" بودن و انگار تا می فهمیدن که بچه مثبتم ولم می کردن. از وکیل و پزشک توشون بود تا فاحشه های باصطلاح باکلاس که طعمه شونو خودشون از تو خیابون شکار می کردن!

والّا از فرنیا شناختِ زیادی ندارم، فقط یادمه روی "وفاداری" دوست پسر یا همسر آینده ش حسّاس بود.
منم که چقد وفادارم! smile015
اون کسایی که تو دوس داری تو کوچه خیابون کم پیداشون میشه و ناپیدا و تا حدودی درون گرا هستن. از طرفی فعالیت افراد کلا توی شبکه های اجتماعی کم شده و کارو سخت میکنه. حالا فیسبوک مخصوص دوست یابیه که اونم محصول این یارو فا.کربرگه و ایرانی ها هم توش نیستن. حالا کجا دیگه میشه پیدا کرد سوال منم هست.
فرنیا هم مثل خودم دنبال معنی زندگی و پر کردن خلا پوچی میگشت ولی نه از طریق خد.اگرایی. حالا خودم تونستم به نتایجی برسم ولی اونو نمیدونم رسیده یا نه و دوسالیه خبری ازش ندارم.
اکثر خانوما گزینه وفاداری براشون مهمه.
خدایی اگه تو وفاداری منم باب اسفنجیم کف دریا همبرگر میپزم smile021
Rise from the Ashes

نمایه کاربر
M_J1364@yahoo.com

تماس:

matrix نوشته شده:
پنج‌شنبه ۱۴۰۰/۹/۱۱ - ۰۲:۲۴
حالا کجا دیگه میشه پیدا کرد سوال منم هست.
پیدا کردن دختر خوب توی خیابون کار سختیه. نمیشه گفت همه ی پسرا و دخترایی که توی دور-دور شماره میدن یا می گیرن، آدمای درستی نیستن یا دنبال رابطن. بعضیاشون فقط برای فان اینکارا رو می کنن. نمونه ش خود من. ولی حس می کنم حدود 80% دخترا توی خیابون برای رابطه و دوستی موقت چرخ می زنن و حدود 20% شون دخترای خوب یا نسبتاً خوبی هستن که واقعاً دنبال یه فرد مناسب برای دوستی ماندگار و ازدواجن. ولی اینکه یه دختر مناسب از این 20% گیرت بیاد کار راحتی نیست و باید صبور باشی و وقت بذاری (ممکنه پیدا کردن یه دختر خوب حتی تا چند سال هم طول بکشه). جاهای دیگه مثل دانشگاه و مراکز علمی و هنری، محل کار، توی کافی شاپ و پارک و غیره شاید راههای بهتری باشن ولی به شرطی که توی این جور جاها فعال باشی که من نیستم (بجز مورد کافی شاپ!).
matrix نوشته شده:
پنج‌شنبه ۱۴۰۰/۹/۱۱ - ۰۲:۲۴
فرنیا هم مثل خودم دنبال معنی زندگی و پر کردن خلا پوچی میگشت ولی نه از طریق خد.اگرایی.
بعید می دونم بجز خدا کسی با چیز دیگه ای بتونه به شکل دائمی یا طولانی مدت از پوچی رهایی پیدا کنه مگر اینکه بخواد به صورت موقّت اون حسّ پوچی توی روحش رو با ابزار دیگه ای "فراموش" کنه.

amiko

پست توسط amiko »

...
آخرین ویرایش توسط amiko سه‌شنبه ۱۴۰۰/۹/۱۶ - ۱۷:۴۴, ویرایش شده کلا 1 بار

نمایه کاربر
M_J1364@yahoo.com

تماس:

وقتی می دونم که اون فرد خودش میراست و یه روزی می میره یا ده تا نقص داره ولی چون منِ نوعی "عاشقشم" نمی تونم اون نقصا رو ببینم یا ممکنه در آینده ی نزدیک یا دور بر اثر یه بیماری جسمی یا مرضِ روانی اون عشقم نسبت بهش متزلزل بشه؛ برای چی باید تمام احساساتم رو معطوف اون فرد کنم؟ شبیهِ همون معنیی که تو رو از مرگ نجات داد، برای یکی دیگه می تونه به راحتی دلیلی برای خودکشی باشه چرا که مثلاً اون دختره بهش جواب منفی داده یا محلش نذاشته یا بعد یه مدتی عشقو عاشقی بی دلیل ولش کرده. باعث خودکشی هم نشه گیرو گورها و عُقده های عجیب غریبی رو می تونه توی اون فرد ایجاد کنه که تا آخر عمر یقه شو می گیره. نمی خوام بگم عشقای زمینی پوچن بلکه باید درست بهشون نگریست تا بشه از اونها به عنوان محرک هایی در راههای متعالی تری استفاده کرد.

اگه خدا برات خیلی غیر واقعیه، لااقل یه خرده برای "تخیل" خودت ارزش قایل شو که محرک نظریه ها و صنایع بزرگ، همین تخیل بوده. این تخیل هم برای افراد کم هوش (اکثر مردم)، یه امر غیر واقعی محسوب میشه ولی اگه هر کس به هر نحوی بتونه تخیلشو شکوفا کنه، راه برای پذیرش چیزای به ظاهر غیر واقعی تری مثل خدا هم باز میشه.

amiko

پست توسط amiko »

...
آخرین ویرایش توسط amiko سه‌شنبه ۱۴۰۰/۹/۱۶ - ۱۷:۴۴, ویرایش شده کلا 1 بار

نمایه کاربر
matrix

پست توسط matrix »

پنج‌شنبه ۱۴۰۰/۹/۱۱ - ۱۵:۰۷
پیدا کردن دختر خوب توی خیابون کار سختیه. نمیشه گفت همه ی پسرا و دخترایی که توی دور-دور شماره میدن یا می گیرن، آدمای درستی نیستن یا دنبال رابطن. بعضیاشون فقط برای فان اینکارا رو می کنن. نمونه ش خود من. ولی حس می کنم حدود 80% دخترا توی خیابون برای رابطه و دوستی موقت چرخ می زنن و حدود 20% شون دخترای خوب یا نسبتاً خوبی هستن که واقعاً دنبال یه فرد مناسب برای دوستی ماندگار و ازدواجن. ولی اینکه یه دختر مناسب از این 20% گیرت بیاد کار راحتی نیست و باید صبور باشی و وقت بذاری (ممکنه پیدا کردن یه دختر خوب حتی تا چند سال هم طول بکشه). جاهای دیگه مثل دانشگاه و مراکز علمی و هنری، محل کار، توی کافی شاپ و پارک و غیره شاید راههای بهتری باشن ولی به شرطی که توی این جور جاها فعال باشی که من نیستم (بجز مورد کافی شاپ!).
کلا مکان های علمی جاهای نسبتا بهتری هستن برای پیدا کردن افراد. دانشگاه و کلاس زبان برای من مکان های خوبی بودن برای آشنایی. مخصوصا کلاس زبان که افراد درباره خودشون شروع میکنن حرف میزنن و میشه یه چیزایی از زندگی افراد فهمید. ولی کافی شاپ یا پارک جزو بدترین جاهاست.

راستی یادم رفت اینو بگم که بعضی خانوما دنبال یه پسری هستن که با استفاده از اون خودشونو به بقیه مخصوصا هم جنس هاشون نمایش بدن و ثابت کنن از بقیه جلوترن و این نمایش میتونه با پولش باشه یا چهره اش و قراره برای دیگران یه نفرو کنارشون داشته باشن. پس یه همچین چیزی هم باید در نظر گرفت.
پنج‌شنبه ۱۴۰۰/۹/۱۱ - ۱۵:۰۷
بعید می دونم بجز خدا کسی با چیز دیگه ای بتونه به شکل دائمی یا طولانی مدت از پوچی رهایی پیدا کنه مگر اینکه بخواد به صورت موقّت اون حسّ پوچی توی روحش رو با ابزار دیگه ای "فراموش" کنه.
ما با پوچی زاده میشیم همونطور با مرگ زاده میشیم و رهایی ازش وجود نداره فقط میشه به نوعی اونو بشناسیم و راه فراری نیست حالا چه با روش خد.اگرایی چه غیر خد.اگرایی. اینم جزو بازی ها و شوخی های خالق هست که گریزی ازش نیست.
Rise from the Ashes

نمایه کاربر
M_J1364@yahoo.com

تماس:

amiko نوشته شده:
جمعه ۱۴۰۰/۹/۱۲ - ۱۰:۲۶
بله خیال خیلی مسکنه خوبیه اما از اون خوبتر خیالیه که به واقعیت بدل بشه؛ خیال یه دراگه و اعتیادآورتر از همه. شاید یه معشوق خیالی داشتن بهتر از عاشق نبودنه ولی ملاقات با اون یا دستکم اطمینان پیدا کردن از واقعی بودنش بهتر از صرف خیاله.

لااقل من به نقطه ای از زندگیم رسیدم که دیگه دست از دراگ خیال کشیدم و میخوام خیالتمو توی بیداری ببینم و اگه نبینم و مطمئن نشم، حاضرم یه زندگی بی روح و بی عشق داشته باشم ولی نه یه رویا و یه معشوق خیالی.
لطفاً با زدنِ انگِ "دراگ"، از اهمیت تخیل کم نکن. بجاش برو روی تخیل، "شناخت" پیدا کن و این نهال نوپا رو توی وجودت تا رسیدن به یه درخت باشکوه و پُر ثمر، آب و نور و کودِ مناسب بده. برو بشین فکر کن ببین برای چی اینشتین گفته:
Imagination is more important than knowledge
تخیل دراگ نیست. دراگ، بخش قابل توجهی از اون واقعیتِ مُضحکیه که داری عمرتو باهاش تلف می کنی. بجای اینکه عاشقِ اینو اونی بشی که صد تا نقص دارن و به عنهای مختلف یا ولت می کنن یا ولشون می کنی، برو یه سرمایه گذاری بلند مدّت بکن و با خلوص نیت و بدون چشمداشتی توی راه علم یا عرفان کمرِ همت ببند بلکه به این "شایستگی" برسی که عشق حقیقی چیه!
matrix نوشته شده:
جمعه ۱۴۰۰/۹/۱۲ - ۱۹:۲۰
ما با پوچی زاده میشیم همونطور با مرگ زاده میشیم و رهایی ازش وجود نداره فقط میشه به نوعی اونو بشناسیم و راه فراری نیست حالا چه با روش خد.اگرایی چه غیر خد.اگرایی. اینم جزو بازی ها و شوخی های خالق هست که گریزی ازش نیست.
نمی دونم منظورت دقیقاً از پوچی چیه. اگه همونیه که یکی از نموداش "افسردگی" های بی سرو تهه، اینو بدونْ که یه سِری آدما هستن که این حس توی وجودشون به شدّت مینیمومه که نمی تونه توی زندگیشون اثر مخرّبی بذاره. حالا اون افراد کیَن و چه ویژگی هایی دارن، من معتقدم که یکیش ایمان به خدائه.

نمایه کاربر
matrix

پست توسط matrix »

amiko نوشته شده:
پنج‌شنبه ۱۴۰۰/۹/۱۱ - ۱۵:۴۵
معنی زندگی یک نفر، اون چیزیه که اون فرد بخاطرش از خودکشی کردن و پایان دادن به زندگیش منصرف بشه و همینطور بخواد بخاطر اون جونش رو فدا کنه (کسایی که میگن فلان چیز یا بهمان کس معنی زندگیه منه ولی بخاطرش حتی حاضر نیستن یه سیلی بخورند، فقط شعر میگن و تولید سردرد میکنن).

معنی زندگی خیلی مهمه، برای همین باید اول از وجودش و واقعیت داشتنش مطمئن شد. خیلی (چیز) ها اصلا "وجود" ندارند؛ یا به اصطلاح عامیانه "بی وجودند". اما بعضی ها "وجود" دارند و وجودشون به زندگی معنی میده. اونها کسایی هستن که بخاطر "وجودشون" دوست داشته میشن نه به صرف ویژگی هاشون؛ اونها هستن که ازشون بخاطر وجود داشتنشون و اینکه "هستند" تشکر میشه. اونها هستن که روز به دنیا اومدنشون یه اتفاق مهمه، چون با اومدنشون یه "معنا" به این دنیا اضافه شده و اونها هستن که هرگز نمیمیرن چون "وجودشون" در یادها باقی میمونه.
شنبه ۱۴۰۰/۹/۱۳ - ۱۰:۴۶
نمی دونم منظورت دقیقاً از پوچی چیه. اگه همونیه که یکی از نموداش "افسردگی" های بی سرو تهه، اینو بدونْ که یه سِری آدما هستن که این حس توی وجودشون به شدّت مینیمومه که نمی تونه توی زندگیشون اثر مخرّبی بذاره. حالا اون افراد کیَن و چه ویژگی هایی دارن، من معتقدم که یکیش ایمان به خدائه.
نه کاری به افسردگی نداشته باش. تو بیا هر کلمه ای که اشیا و افراد رو باهاشون تعریف میکنی از اونا بگیر. مثلا بیا موبایلتو، اسم و رنگ و شکل و فُرمش و کارکردش و سیستمش و بقیه کلماتی که میتونی اونو باهاش تعریف کنی ازش بگیر. خب حالا چی ازش میمونه؟ تبدیل میشه به یه چیز بی معنا و پوچ که حالا باید بگی اون وجود داره یا نداره. آدما هم همینطورن وقتی تو معنایی در اونا نمیبینی و هیچ تعریفی از اونا نداری پوچ و بی معنا میشن. حتی نسبت به خالق هم میشه این حرفو زد و همه صفات و مفاهیم رو ازش گرفت و به یه چیز پوچ تبدیلش کرد طوری که بگیم اصلا وجود نداره. این پوچی همیشه با ما بوده و هست و این ماییم که با تعریف کردن بیشتر یا دادن صفات بیشتر اونو از پوچی دور میکینیم و بهش معنا میبخشیم وگرنه اگر ما این کارو نکنیم و اصلا وجود نداشته باشیم واقعا همه چیز پوچ و بی معناست حتی خالق. ما همین الان در پوچی شناوریم اما ذهنمون اینو با تعریف کردن و معنا دار کردن چیزها پنهان میکنه.

وابستگی که ما به دیگران داریم که این شخص مادر منه یا زن یا شوهر منه ما تعریف کردیم و اگر اینها رو بگیریم ما مطلقا تنهاییم.

افسردگی میاد تعاریف و دادن صفات رو برای ما کم رنگ میکنه و بخاطر همین ما بهتر میتونیم پوچی رو ببینیم یا تنهاتر بشیم و برای همین هم هست که ما مضطرب میشیم و افسردگی یه نوع مشکل روانی میشه.
Rise from the Ashes

نمایه کاربر
فروهر

سپاس: 106

تماس:

پست توسط فروهر »

اقا من در جایگاهی نیستم دخترا رو قضاوت کنم ولی نظرمو میگم...

دختر مثل اقیانوس میمونه هرچی بیشتر بری تو عمقش، بیشتر با شگفتی های خلقت رو به رو میشی...

دختر برای مرد مثل مسکن روحی میمونه یا یه جور قرص روان گردان ...و همین یکی از دلایلیه که دخترا از بعضی پسرا متنفر میشن.‌..چون وقتی از حالت خلسه در بیان دنبال یه روانگردان قوی ترن..

من یکی موقعی که غمگین و کلافم و دوست دارم با یکی درد و دل کنم ترجیح میدم سرم رو شونه یه دختر باشه تا یه مرد سیبیل کلفت و اخمو که وقتی دستای زبرشو به نشونه همدردی میکشه رو سرت پوست سرتو میکنه smile055 smile139

نظر شما دوستان چیه؟
عشق صیدیست که تیرت به خطا هم برود
لذتش کنج دلت تا به ابد خواهد ماند...

نمایه کاربر
matrix

پست توسط matrix »

فروهر نوشته شده:
دوشنبه ۱۴۰۰/۹/۱۵ - ۱۴:۰۷

دختر مثل اقیانوس میمونه هرچی بیشتر بری تو عمقش، بیشتر با شگفتی های خلقت رو به رو میشی...

دختر برای مرد مثل مسکن روحی میمونه یا یه جور قرص روان گردان ...و همین یکی از دلایلیه که دخترا از بعضی پسرا متنفر میشن.‌..چون وقتی از حالت خلسه در بیان دنبال یه روانگردان قوی ترن..

من یکی موقعی که غمگین و کلافم و دوست دارم با یکی درد و دل کنم ترجیح میدم سرم رو شونه یه دختر باشه تا یه مرد سیبیل کلفت و اخمو که وقتی دستای زبرشو به نشونه همدردی میکشه رو سرت پوست سرتو میکنه smile055 smile139

نظر شما دوستان چیه؟
تو مخ زنی پیشرفت کردی آفرین smile200 smile200 smile021
Rise from the Ashes

نمایه کاربر
matrix

پست توسط matrix »

کی میشه از این رهام نجات پیدا کنیم smile176 :?
Rise from the Ashes

نمایه کاربر
فروهر

سپاس: 106

تماس:

پست توسط فروهر »

matrix نوشته شده:
دوشنبه ۱۴۰۰/۹/۱۵ - ۱۷:۱۰
فروهر نوشته شده:
دوشنبه ۱۴۰۰/۹/۱۵ - ۱۴:۰۷

نظر شما دوستان چیه؟
تو مخ زنی پیشرفت کردی آفرین smile200 smile200 smile021
نتیجه همنشینی و هم صحبتی با شما دوستان نابابه smile139
عشق صیدیست که تیرت به خطا هم برود
لذتش کنج دلت تا به ابد خواهد ماند...

نمایه کاربر
matrix

پست توسط matrix »

فروهر نوشته شده: