گفتگو

مدیران انجمن: parse, javad123javad

نمایه کاربر
rohamavation

نام: roham hesami radرهام حسامی راد

محل اقامت: فعلا تهران قیطریه بلوار کتابی 8 متری صبا City of Leicester Area of Leicestershire LE7

سپاس: 3833

تماس:

Re: گفتگو

پست توسط rohamavation »

اصلا این قضیه ها مهم نیست پریسا گفت برات هدیه گرفتم هی گفتم چیه آخرش گفت به گوشیت مربوطه بعد گفت حالا اومدی میبینی گفتم اپل واچ گرفتی گفت اره اخه اونم نداشتم واقعا لازم داشتم منم براش یک چیز میگیرم
تصویر

matrix

نام: علیرضا

سپاس: 31

تماس:

پست توسط matrix »

rohamavation نوشته شده:
سه‌شنبه ۱۴۰۱/۹/۱ - ۱۹:۴۲
اصلا این قضیه ها مهم نیست پریسا گفت برات هدیه گرفتم هی گفتم چیه آخرش گفت به گوشیت مربوطه بعد گفت حالا اومدی میبینی گفتم اپل واچ گرفتی گفت اره اخه اونم نداشتم واقعا لازم داشتم منم براش یک چیز میگیرم
بسه دیگه روزمره‌نویسی. چی میشه هر اتفاقی میوفته میای اینجا مینویسی. اونم با نوشتار داغون. دیگه اعصاب نذاشتی برام. به قول این دوستمون انگار هرچی میگی یاسین میخونی. اَه
Sad but true

کارنبر

پست توسط کارنبر »

matrix نوشته شده:
دوشنبه ۱۴۰۱/۸/۳۰ - ۲۲:۰۳
این دوستمون غیر مستقیم داشت خودت رو به خودت نشون میداد...
در واقع "کردار" و "گفتارِ" هر کس نمایشگر و نمودِ پندارِ اوست...

و او به درک درست و "کاملی" از "پندارِ" خویش نخواهد رسید، مگر اینکه آن را با "کرده" و "گفته ی" خود به جهانِ خارج از ذهنش عرضه کند و "بازتاب" آن را ببیند؛ همچنان که اگر آینه یا آبی نباشد یک نفر در طول عمر خود همه چیز را می بیند الاّ چهره ی خودش را! با این حال او بازتاب مناسبی از پندار خویش دریافت نخواهد کرد، اگر آن را به روشنی و یکپارچه به جهان عرضه نکرده باشد. نکته ی اصلی اما این است که آیینه ها نیز با هم متفاوتند؛ برخی بزرگنمایی می کنند، برخی کوچکنمایی، برخی کج و کوله بازتاب می دهند و حالت های دیگر.

نمایه کاربر
rohamavation

محل اقامت: فعلا تهران قیطریه بلوار کتابی 8 متری صبا City of Leicester Area of Leicestershire LE7

تماس:

پست توسط rohamavation »

Mr. alireza and anonymous user. i myself received a message from the site administration. one day i will send a post, i will not write you my memories. only and only if it is attractive. that anonymous friend does not want to talk ironically and with the laws of optics and mirrors. i am somewhat familiar with fresnel's equations, descartes and snell's law, and reflection and refraction of light. they want me to understand that i am wrong. i am much younger than you in terms of age, so as an elder, your respect is obligatory. i have never spoken rudely to anyone. so don't accuse me of talking bad to girls. i smile165 joked and mocked, but i don't mean it badly. why don't they tell me privately? my written literature in high school and only my specialized subjects have been excellent. it is the same in university. and this is the only general english lesson that interests me. but i understand well the technical and iaboratory and specialized courses related to aerospace engineering. i understand the concepts of thermodynamics, aerodynamics and dynamics much easier than persian poetry.
please bring me the farsi text of hafez's book. i can't understand it and how can i even explain to you what it means. i can't help at all from the writings of ancient literature. but bring me a physics question related to my field. to some extent i can understand and even answer. now forgive me for the trouble i caused. i don't like anyone to be upset with me. my morals are like this, sometimes i joke and even mock and I don't say bad things to god. i'm leaving forever in
march. i already said that i will go to england to continue my studies. and you will get rid of me ( smile141 )In the end, i
wish health, success and victory to all my friends who tolerated me for 2 years.your friend roham hesami rad smile260 smile072 smile016
تصویر

کارنبر

پست توسط کارنبر »

بسیار شیوا نوشتید. ظاهرا انگلیسی را بهتر از فارسی بلدید...

هر فرد به عنوان آینه ی رفتارِ ما، ما را به گونه ای متفاوت بازتاب می دهد؛ اما باید در نظر داشت که آن تصویر صرفاً بازتابی از ما نیست، بلکه ریشه در پندارِ خود او نیز دارد و ما نباید هر تصویری از خود را خیلی جدی بگیریم.

تنها آینه های صیقلی هستند که ما را آنچنان که هستیم نشان می دهند و آب زلال است که حتی آنچه می توانیم باشیم را هم بر ما آشکار می کند.

به هر روی شایسته تر آن است که اینچنین بازتاب هایی را همواره به عنوان فرصتی برای "شناختنِ بهترِ خود و پیراستن خویش" در نظر بگیریم و نه یک بازیِ پوچ بر سر اثبات برتری خود یا کهتریِ دیگری.

matrix

تماس:

پست توسط matrix »

he's leaving. hallelujah
Sad but true

نمایه کاربر
rohamavation

تماس:

گفتگو

پست توسط rohamavation »

yes you are right my english is much better than farsi even though my main language is farsi but I dont understand the words that I dont know the meaning of so I dont know the meaning of them in english and the same goes from english to farsi and this is a weakness. i understood . and it is strange that when one goes he is happy, instead of wishing me happiness i post in london. Just kidding . im not posting anything. good luck
as a person younger than you never wish anyone ill. your success depends on the success of the group. If someone makes a mistake guide him and dont speak sarcastically and speak eloquently. so that he doesnt get upset. i didnt say it for myself. our friends said it but they said it in the language of optical physics i understood. everyone has their own language of understanding. smile058 smile017 smile1061
تصویر

matrix

تماس:

پست توسط matrix »

یکی از نواقص بزرگ این فروم اینه که گزینه block یا mute نداره که اگه من از نوشته های کسی خوشم نیومد یا دیدم مطالبش بی ارزشه بلاکش کنم که اصلا نوشته هاش رو نبینم انگار اون کاربر اصلا وجود نداره ولی چنین امکانی نیست و آدم مجبوره پست های اون شخص رو ببینه و اعصابش خورد بشه و فقط مدیریت میتونه تصمیم بگیره اونو بن کنه و خود شخص نمیتونه لیست بن هارو شخصی سازی کنه. البته یک لیست دشمنان داره ولی اونم بدرد بخور نیست و آخرش در قسمت جدیدترین مطالب یا ریپلای بقیه کاربران میاد. این یعنی اینکه الان همه کاربران چه کسی که مطالب خیلی ارزشمند مینویسه چه کسی که مطالب بی ارزش مینویسه در موضع برابر هستند در صورتی که واقعا برابر نیستن.
در کل اینکه چون خود شخص، دسترسی برای بلاک یا بن کردن نداره، به خاطر اعصاب خوردی که براش اتفاق افتاده ول میکنه میره یا باید با مدیریت مکاتبه کنه که اونم معلوم نیست بن بشه یا نشه. اینطوری میشه که کلی کاربر باید خسته بشن از کاربری که مدام مطالب کم ارزش یا حتی چرت یا بی ادبانه یا اسپم مینویسه ولی کاری هم نمیتونن بکنن جز اینکه خودشون از فروم برن. اگر بشه این گزینه رو به هوپا اضافه کرد خیلی مشکلات حل میشه و کاربرانی بیشتری رو میتونه جذب کنه. خودم رفتم ببینم چنین امکانی هست که بشه اضافه کرد اما چیزی پیدا نکردم. اما شاید آقای عارفی بتونه کاری بکنه.
@ADMIN
Sad but true

نمایه کاربر
ADMIN

سپاس: 552

تماس:

پست توسط ADMIN »

matrix نوشته شده:
جمعه ۱۴۰۱/۹/۴ - ۱۱:۱۳
یکی از نواقص بزرگ این فروم اینه که گزینه block یا mute نداره که اگه من از نوشته های کسی خوشم نیومد یا دیدم مطالبش بی ارزشه بلاکش کنم که اصلا نوشته هاش رو نبینم انگار اون کاربر اصلا وجود نداره ولی چنین امکانی نیست و آدم مجبوره پست های اون شخص رو ببینه و اعصابش خورد بشه و فقط مدیریت میتونه تصمیم بگیره اونو بن کنه و خود شخص نمیتونه لیست بن هارو شخصی سازی کنه. البته یک لیست دشمنان داره ولی اونم بدرد بخور نیست و آخرش در قسمت جدیدترین مطالب یا ریپلای بقیه کاربران میاد. این یعنی اینکه الان همه کاربران چه کسی که مطالب خیلی ارزشمند مینویسه چه کسی که مطالب بی ارزش مینویسه در موضع برابر هستند در صورتی که واقعا برابر نیستن.
در کل اینکه چون خود شخص، دسترسی برای بلاک یا بن کردن نداره، به خاطر اعصاب خوردی که براش اتفاق افتاده ول میکنه میره یا باید با مدیریت مکاتبه کنه که اونم معلوم نیست بن بشه یا نشه. اینطوری میشه که کلی کاربر باید خسته بشن از کاربری که مدام مطالب کم ارزش یا حتی چرت یا بی ادبانه یا اسپم مینویسه ولی کاری هم نمیتونن بکنن جز اینکه خودشون از فروم برن. اگر بشه این گزینه رو به هوپا اضافه کرد خیلی مشکلات حل میشه و کاربرانی بیشتری رو میتونه جذب کنه. خودم رفتم ببینم چنین امکانی هست که بشه اضافه کرد اما چیزی پیدا نکردم. اما شاید آقای عارفی بتونه کاری بکنه.
@ADMIN
اگر همچین آپشنی رو بتونید به تالار اضافه کنید عالی میشه.
موجیم که آسودگی ما عدم ماست ... ما زنده به آنیم که آرام نگیریم ...

matrix

تماس:

پست توسط matrix »

ADMIN نوشته شده:
جمعه ۱۴۰۱/۹/۴ - ۱۲:۰۵
یک مقدار بیشتر گشتم اما همچین آپشنی پیدا نکردم. ظاهرا فروم ها فقط گزینه اضافه به لیست دوستان و دشمنان داره اما شبکه های اجتماعی گزینه فالو آنفالو و بلاک داره.
اگر بشه دو تا کار کرد که فکر هم نکنم کار سختی باشه اینه که وقتی یک کاربر رو به لیست دشمنان اضافه میکنیم smile227
اولا پستهاش به هیچ عنوان نمایش داده نشه یعنی الان که من یک کاربر رو به لیست دشمنان اضافه کردم آخرش پستهاش رو میاره و مینویسه «فلانی در لیست دشمنان شما وجود دارد که پستی ارسال کرده است. نمایش این پست.» اما همینم نیاره تا آدم نتونه دکمه نمایش این پست رو بزنه و حتی کوت کنه.
ثانیا تاپیکها و پستهاشون در صفحه اول قسمت جدیدترین ارسالها نیاد. حتی داخل تاپیکهای ایجاد شده توسط اونها هم در لیست هر تالار نشون داده نشه.
اگه بشه این دو تا کار رو کرد تقریبا میشه شبیه گزینه بلاک. یه طوری که انگار اصلا اون کاربر تو فروم وجود خارجی نداره.
Sad but true

نمایه کاربر
rohamavation

تماس:

پست توسط rohamavation »

i am not in (free discussion group and forum). i dont post because my posts are considered nonsense. apparently the group does not decide here the individual does. but i understand that they have a problem with me not the type of post and writing. you dont need options software and updates.
تصویر

کارنبر

پست توسط کارنبر »

matrix نوشته شده:
جمعه ۱۴۰۱/۹/۴ - ۱۵:۱۲
ADMIN نوشته شده:
جمعه ۱۴۰۱/۹/۴ - ۱۲:۰۵
یک مقدار بیشتر گشتم اما همچین آپشنی پیدا نکردم. ظاهرا فروم ها فقط گزینه اضافه به لیست دوستان و دشمنان داره اما شبکه های اجتماعی گزینه فالو آنفالو و بلاک داره.
اگر بشه دو تا کار کرد که فکر هم نکنم کار سختی باشه اینه که وقتی یک کاربر رو به لیست دشمنان اضافه میکنیم smile227
اولا پستهاش به هیچ عنوان نمایش داده نشه یعنی الان که من یک کاربر رو به لیست دشمنان اضافه کردم آخرش پستهاش رو میاره و مینویسه «فلانی در لیست دشمنان شما وجود دارد که پستی ارسال کرده است. نمایش این پست.» اما همینم نیاره تا آدم نتونه دکمه نمایش این پست رو بزنه و حتی کوت کنه.
ثانیا تاپیکها و پستهاشون در صفحه اول قسمت جدیدترین ارسالها نیاد. حتی داخل تاپیکهای ایجاد شده توسط اونها هم در لیست هر تالار نشون داده نشه.
اگه بشه این دو تا کار رو کرد تقریبا میشه شبیه گزینه بلاک. یه طوری که انگار اصلا اون کاربر تو فروم وجود خارجی نداره.
دیو ز دیوانگی ات می گریخت!

آینه داری ها تازه داشت به ثمر می نشست و دوستمان هم خلاصه و هم شیوا می نوشت؛ به غیر از این چه خرده ای می شد بر او گرفت؟ مگر نه اینکه این جستار " گفتگوی آزاد" نام دارد و بسیاری از افراد در مورد زندگی شخصی خود در اینجا می نویسند؟
(منظور من از شوخی های زننده با دختران همان نقشه ای بود که برای هم کلاسی اش کشیده بود...).

روشن است که تمام آنچه از علم روانشناسی آموخته اید در نهایت شما را به بن بست کشانده... و راهی جز حذف و سرکوبِ صدای مخالفِ میلتان برایتان باقی نگذاشته است...در این صورت می توان گفت تمام عمری که در این راه سپری کرده اید بر باد است؛ چراکه بسیاری از افراد جامعه، از جمله شاخص ترین آنها، بدون صرف چنین زمانی به همین راه حل رسیده اند، و عجیب است که شما قبلاً در موضع منتقد آنان ظاهر شده اید.

همچنان که پیشتر هم اشاره کردم روانشناسی در بسیاری از موارد هیچ کمکی به فرد نمی کند، و خود روانشناسان اگر بیشتر از سایرین از مشکلات روانی رنج نبرند کمتر از آنها نیز دچار این مسائل نیستند. برای سودمند واقع شدن این علم ابتدا باید بجای دیگران به خودتان بنگرید.

نمایه کاربر
Akband

سپاس: 6

پست توسط Akband »

rohamavation نوشته شده:
شنبه ۱۴۰۱/۹/۵ - ۱۰:۵۱
i am not in (free discussion group and forum). i dont post because my posts are considered nonsense. apparently the group does not decide here the individual does. but i understand that they have a problem with me not the type of post and writing. you dont need options software and updates.
.Even with all the flaws, we enjoyed some of your posts. It was not as nonsense as you think

نمایه کاربر
You-See

نام: U30

محل اقامت: تهران

سپاس: 777

تماس:

پست توسط You-See »

رهام اسمت رو اشتباه نوشتی که
avation
aviation
دوستای گلم حمایت کنید : https://cafebazaar.ir/app/com.nikanmehr.marmarxword/

matrix

تماس:

پست توسط matrix »

کارنبر نوشته شده:
شنبه ۱۴۰۱/۹/۵ - ۱۲:۲۱
دیو ز دیوانگی ات می گریخت!

آینه داری ها تازه داشت به ثمر می نشست و دوستمان هم خلاصه و هم شیوا می نوشت؛ به غیر از این چه خرده ای می شد بر او گرفت؟ مگر نه اینکه این جستار " گفتگوی آزاد" نام دارد و بسیاری از افراد در مورد زندگی شخصی خود در اینجا می نویسند؟
(منظور من از شوخی های زننده با دختران همان نقشه ای بود که برای هم کلاسی اش کشیده بود...).

روشن است که تمام آنچه از علم روانشناسی آموخته اید در نهایت شما را به بن بست کشانده... و راهی جز حذف و سرکوبِ صدای مخالفِ میلتان برایتان باقی نگذاشته است...در این صورت می توان گفت تمام عمری که در این راه سپری کرده اید بر باد است؛ چراکه بسیاری از افراد جامعه، از جمله شاخص ترین آنها، بدون صرف چنین زمانی به همین راه حل رسیده اند، و عجیب است که شما قبلاً در موضع منتقد آنان ظاهر شده اید.

همچنان که پیشتر هم اشاره کردم روانشناسی در بسیاری از موارد هیچ کمکی به فرد نمی کند، و خود روانشناسان اگر بیشتر از سایرین از مشکلات روانی رنج نبرند کمتر از آنها نیز دچار این مسائل نیستند. برای سودمند واقع شدن این علم ابتدا باید بجای دیگران به خودتان بنگرید.
اهریمن سازی نکنید. دیو چیه دیگه.
بازم حرفای کلیشه‌ای. روانشناسان همشون دیوونه‌اند. منم رشته‌ام کامپیوتر هست اما به روانشناسی و فلسفه هم علاقه دارم و مطلب میخونم. هرچند دیگه علاقه‌ای هم به نوشتن درباره روانشناسی ندارم مگر اینکه احتمال بدم ممکنه مفید باشه برای طرف.
به آزادی بیان اعتقاد زیادی دارم اما مسئله اصلی اینجاست که من خودم با یک اکانت دیگه اینجا مدیر هستم و سعی دارم اینجا رو به بهترین شکل ممکنش کنم حالا چه از نظر کارکرد چه جذب کاربران فعال و... بنابراین دیگه موضوع شخصی نیست و مجبورم نظر بقیه کاربران رو هم در نظر بگیرم. مثلا فرض کنید یک کاربری به هر دلیلی از یک کاربر دیگه یا از مطالبی که میگذاره خوشش نمیاد. طبیعتا باید امکانی وجود داشته باشه تا دیگه اکانت اون شخص یا مطالبش رو نبینه. این مشکل با گزینه بلاک یا میوت در شبکه‌های اجتماعی عملی شده اما در فروم‌ها این قابلیت وجود نداره. قبلا کاربرانی اینجا بودن که کارشون اذیت کردن و اسپم دادن بوده و مدیریت هم مدام با اینها مشکل داشته. اگر گزینه بلاک یا میوت بود، دیگه مدیریت لازم نبود مدام با این افراد درگیر باشه و راه حل ساده تری هم وجود داشت. پس موضوع رو شخصی در نظر نگیرید.

درباره این دوستمون رهام هم باز مشکل شخصی نیست. کاربران دیگه هم با ایشون مشکل دارن و فقط من نیستم. حتی مدیر کل هوپا هم به ایشون تذکر داده که اینجا برای پرسش و پاسخ هست و سایت خبری نیست که هزاران تاپیک درست بشه و یک مطلب داخلش قرار داده بشه و هیچ کسی هم نظری دربارش نداده باشه. حالا اینجا بحث کمیت بود اما بحث کیفیت هم هست و این دوستمون مطالبی که میگذاره حالت کپی پیست داره یا انگار با مترجم گوگل ترجمه کرده یا یکی از دوستان قدیمی که در موضوع مربوطه وارد بود میگفت بعضی مطالب کلا اشتباهه. از نظر ویرایش و دستور زبان هم شکل جالبی نداره و ایشون حتی یک اینتر هم تو مطالبش نمیزنه که پاراگراف بندی بشه و کلی کلمه رو پشت سر هم مینویسه و هیچ تلاشی هم برای یاد گرفتن درست نوشتن نمیکنه. حتی فکر نمیکنم خودش هم کاملا مطالب خودش رو متوجه بشه.
طبیعتا این موضوعات روی جذب مخاطب تاثیر منفی داره و بازدید رو کم میکنه.
در آخر باید بگم هنوز نفهمیدم چرا یه نفر اینقدر باید علاقه به مطلب نویسی داشته باشه و حتی اگه به قول بعضی دوستان مطلب فاخر هم نداشته باشه بالاخره دوست داره یه چیزی بنویسه حتی اگر بی کیفیت باشه.
Sad but true

ارسال پست