عدم درک خانواده

مدیران انجمن: parse, javad123javad

ارسال پست
نمایه کاربر
rohamavation

نام: roham hesami radرهام حسامی راد

محل اقامت: 100 مایلی شمال لندن جاده آیلستون، لستر، لسترشر. LE2

سپاس: 5492

تماس:

عدم درک خانواده

پست توسط rohamavation »

یاد مطلبی افتادم جالبه برای همه اتفاق میافته .گاهی سر سفره نشستین یک چیزی نمیخورین یا غذا اضافه هست یا میکشن میگن زورکی بخور تهش چی میشه میگن بچه کفر نعمت میکنی .حالا تو مهمونی اشنا که خیلی میدونن عادت شما چیه اما خیلی هم نمیدونن اونجا حرفها شروع میشه چطور تحمل میکنی .حیف کیلویی فلان قیمته ناز میکنه .من خودم بامجون خوشم نمیاد حالا میگن چرا نمیخوری بابا دوست نداریم .شما میری مهمونی چند نوع غذا سلف میشه خوب میری اونایی که میخوای میخوری .پس مورد پسندت هست .حالا از این پیرهای فامیل باشند مهمونی یا مسافرت پیک نیک دیگه کوفتون میشه .عرض میکنم .همین مادربزرگم رهام مادر جون تو خیلی نازک خور هستی کفر نعمت میکنی خدا قهرش میاد بابا دوست ندارم .خوب اگه بده چرا رویا که دکتره میخوره .چه ربطی داری مگه به ایناست .ذاعقه من میگه نمیخوام .بعد میره سر بحث مدل شلوار و مو و تی شرت .بچه چرا اینطور نمیپوشی بابا پسر خاله زن بچه داره سی و خورده سال هستش .کارمند هست .من نمیتونم مثل اون کفش چرمی یا کت شلوار تنم کنم .بدم میاد .میریم سر زمین کشاورزی اگه تراکتور خراب باشه این رهام موتور هواپیما میخونه که خیلی سختره موتور تراکتور که چیزی نیست .یک چیزی شنیدن بعضی درسا مشترکه بعدش هوافضا مگه من موتور جت باز کردم تعمیر کردم ولا فقط نشونمون دادن این موتور جت هست ما بیشتر به برسی اجسام پرنده می پردازیم علل پرواز نیروهای وارده تعادل و کنترل مگه من گرایش گرفتم یک دید کلی در مورد گرایشها گفتند حالا میگن مهارت در حل مسایل و نمیدونم تحلیل و قدرت تفکیک و... ولله اینطوریها نیست منم مثل بقیه وقتی تجربه نداری حالا بگن موتور جت ولی باور کنید همین ماها موتور از نزدیک ببینم بخدا بتونیم قطعاتشو بگیم این چیه یا کجا بسته میشه وتئوری یک چیزی گفتن .مگه دانشگاهها همه امکاناتو دارن بیان برات کل تشریح کنن خیر نه کاملا تخصصی .بیا درستش کن در مورد تراکتور سر زمین کشاورزی .حالا من بعضی قطعات میدونم کجاست .همین راننده تراکتور میگه خانم دکتر سر پلوس شفت شکسته .من گرفتم با اقا رهام عوض کنیم .هر چی میگم بابا من کارم چیز دیگه هست راننده میگه موتور هواپیما که نیست /بعدش مادر بزرگم میگه بچه پس تو اونجا چی یادت دادن /موتوره دیگه .با اقا مهدی کمک کن بازش کنید . مادرم میگه اقا میترسه روغنی بشن /منم نه بترسم کلا تنم کثیف شد /دو ساعت حموم طول کشید .اخه تو عوض کن اصلا ببر تعمیر گاه .اخه ابجی من چه میدونه پلوس چیه وانتقال قدرت چیه من فقط تئوری میدونم کارش چیه .عملی که ندیدم فقط درس طراحی اجزا ماشین شیگلی خوندم اونم فقط در مورد تنش خستگی اتصالات بارگذاری روانکاری اونم نه مثل بچه های مکانیک اونجا این زبون بیصاحب باز شد خواستم خودی نشون بدم هی .این مهدی اقا میگفت منم تئوری جوابشو میدادم مثل پمپ .و انتقال قدرت و شفت و گیربکس و گاردان و... هم گفتم مثل انتقال نیرو گردشی از مجموعه گیربکس و دیفرانسیل به چرخ ها اونم سریع به مادربزرگم و مادرم گفت این جیز جیگر حاج خانم از منم بهتر بلده فقط نمیخوان دست کمکی برسونن .حالا بیا ودرستش کن. گفتم مادر جون فقط تئوری یک چیزهایی گفتن .گفت خفه شو .اینم جوابم . ابجیم هم ارز طرفی میگفت بجم رهام نمیخوای تا خودم دست به کار بشم خلاصه اون هم بعضی اچارها را داد و تنها کاری که خانم کرد استارت زدن تراکتور همین خلاصه درست شد . تراکتور روشن شد اون موقع خوشحالی اوم تو وجودم اصلا خسته نبودم اخه یک چیزی ثمره داد ولی مهدی اقا نه رفت نه اورد خانم دکتر ممنون کمک کردین این که فقط حرف میزد(منم از ادمهایی نیستم بگم خوب بچه صاحب زمین هستم پس جوابشو بدم بگم وظیفه شماست ابدا اونم حق داره دست تنهاست چون مهدی اقا از بچگی میشناسم اونم من مثل بچش میدونه و بزرگتره تازه مادرم گفته این رهام میاد خوب ازش کار بکش ابجیم هم بدتر اصلا نمیزاره استراحت کنی ) .رفتم حموم اومدم بیرون .میوه ای خوردم .یهو ابجیم گفت بریم تهران تازه داشتم حال میکردم .که مادر بزرگم گفت کجا دختر .شب هستی فردابرین هنوز کارداریم .بعدازظهر هم کمی رفتم سر زمین لانس برداشتیم سم پاشی کردیم وهوا خنک بود لذا سم پاشی کردیم .بعدش باز حموم رفتم . اومدم شام هم جاتون خالی بقیه کباب بود منم سبزی و ماست و البته فلفل چون واقعا ویتامین c داره سه برابر پرتقال .اون موقع مادر بزرگم گیر سه پیچ نداد چرا نمیخوری .ولی واقعا خسته کننده بود .دیدم وقعا زحمت داره من که زیر کولر لم میدم قدر مادر و خواهر مو میدونم که هر هفته میرن سر زمین .درسته زن هستند ولی خوب باید کسی باشه من که از نعمت داشتن پدر محروم هستم واقعا سخته لذا باید کسی باشه .منم به قول خواهرم بوق هستم .این که هیچی .ولی قدراونها را میدونم واقعا چون خودم وقتی زحمت میکشم میدونم .
تصویر

نمایه کاربر
rohamavation

تماس:

Re: عدم درک خانواده

پست توسط rohamavation »

خیلی تاثیر دارد .Self-esteem and self-confidence اعتماد به نفس داشتن میدونم عزت نفس ارزش وجودی و اعتماد باور توانایی ادم هست .من مثلا تو درسهای مکانیک و دینامیک پرواز و ترمودینامیک اعتماد به نفس دارم اما تو درس مبانی مدار یا بعضی دیگه نه و بعضی کلا هیچی ولی عزت نفس داشتن یعنی برای خودت ارزش قائل شدن .تو دوستانت میری بیرون اونا ماشین گرون دارن نباید جلوشون کم بیاری خوب منم یکسری توانایی دارم اونا ندارن .ارزش و شخصیت ادم با پول خریدنی نیست .منظورم اینطور بگم ولی خودشیفتگی بد هست میگی جلب توجه کنیم این خیلی بد هست اما عزت نفس خیلی خوبه خودتو نمیگیری از بالا به پایین نگاه نمیکنی .نظر من این هست .البته تو خونه خودتو لوس کنی یا قهر کنی هر دلیلی که به خواستت برسی نمیدونم چیه . .من گاهی اینطور میشم تا به خواستم برسم یعنی با قهر و زور و فشار .عزت نفس نحوه ارزش گذاری و درک ما از خود است. این بر اساس عقاید و باورهای ما در مورد خودمان است که تغییر آنها ممکن است دشوار باشد. ما همچنین ممکن است این را به عنوان اعتماد به نفس بدانیم. عزت نفس شما می تواند بر اینکه آیا شما: خودتان را به عنوان یک شخص دوست دارید و برای خود ارزش قائل هستید، تأثیر می گذارد.عزت نفس و اعتماد به نفس با هم همپوشانی دارند، اما متفاوت هستند. عزت نفس به این اشاره دارد که آیا برای خود ارزش قائل هستید یا خیر. عزت نفس شما در نتیجه تجارب زندگی و تعامل با افراد دیگر رشد می کند و تغییر می کند. اعتماد به نفس اعتقاد شما به خود و توانایی هایتان است.
تصویر

نمایه کاربر
rohamavation

تماس:

پست توسط rohamavation »

خانواده گاها نمیخوان درکت کنند .من هم از نظر عاطفی به داشتن دوست دختر نیاز دارم .دختره هم خوب و شناخته شده و هم اهل چیزی نیست .غیر من هم با کسی دوست نیست .از نظر مالی هم خوبه منم نمیخوام باهاش زندگی کنم .فقط دوستیم .از وقتی خانواده فهمیدند من به قول معروف زیر فشارم تو منگنه و چهار شنبه که کلاسم تو انشگاه تموم میشه تا صبح شنبه برم خونه عمه.نه که بد بگذره یا اونجا کمبودی داشته باشم ولله از خونه خودمون بهم بهتر میرسن .ولی خودم نمیخوام .مادر و ابجیم ی من زنگ میزنم یا اونا .چه خبر رهام تو تو دانشگاه قاطی اینا نشی .نری خیابون تو شلوغی ها .اخه بچه نیستم ناسلامتی 21 سالمه من ترم هفتم هوافضا هستم .خیر سرم بچه نیستم .خیر نمیرم .اون دختره از درست تورو میندازه .نمدونم منحرف میشی .اخه چرا بشم اگه میخواستم تو این سه سال شده بودم خودم نمیخوام بخدا اگه طرفش رفتم .او همه دختر خوشگل هست منم نمیگم زشتم قیافه ام خوب هست .ولی طرفش نمیرم .سرم تو درسم هست خیلی کار کنم سر به سر دوستام میزارم شوخی میکنیم .نمیگم من ادم گوشه نشین هستم خیر با دوستام گردش میرم .کافه میرم اهنگ گوش میدم اما تا حدش .یعنی دنبال کثافت کاری نمیرم .خانواده هم میدونن ولی باز عمه من شده بپای من .منم حتی سر فروش زمین به عمه ام گفتم سر به سرم بزارن من سهم خودمو نمیفروشم .فقط رویا بفروشه .بازم عمه ام خرم کرد که نه رهام من خودم هستم درکت میکنم دختره حالا باهاش دوست باش ولی کم کم ازش و شو تا موقع رفتن از ایران نمیدوم دپرس نشی .گفتم باشه .همین که امضا کردم باز خانواده فشار میارن .حتی به پریسا زنگ زدن دیدنش که جواب رهامو نده .یک کلام نمیزارن مستقل باشم .من در مجموع خونوادمو و مامان ابجیمو دوست دارم .حتی یک روز بهشون زنگ نزنم میمیرم .با وجود خواهرم خودشو بزرگتر و قیم من میدونه .همه کارهای ویزای منو داره درست میکنه .بازم میخوام در بعضی کارها مستقل عمل کنم .تا زمین کشاورزی بود قبل فروش من تنها کاری میکردم به کارگر ها کمک میکردم یا اگه جایی خراب بود تا جایی که بلد بودم از نظر علم مکانیک کمک میکردم .چک فروش محصولات میگرفتم میزاشتم حساب ابجی ومادرم و نهایت سم و بذر من میگرفتم .ولی اینکه خودم بگم اینطور باشه یا اینجا اینطور باشه . خیر .فقط ابجیم میگفت .میخواستم نظر منم اعمال بشه .خوب من با بچه های مهندسی کشاورزی حرف میزدم تو اینترنت میگشتم ولی حرف اخر با مادر و ابجیم بود لذا منم دیگه دخالتی نمیکردم .من فقط میخواستم نظر منم مهم باشه براشون .وگرنه نمیخواستم نه تحمیل کنم نه زور بگم .من اخلاقم طوری هست با کارگرها اصلا بد رفتاری نمیکردم یعنی نظرشون برام محترم بود .کاری انجام نمیشد .زور نمیکردم چرا نشد میگفتم قانون مورفیهمیشه فرض کنید بدترین اتفاقی که می‌تواند بیفتد، خواهد افتاد.هر خطای ممکن رخ خواهد داد عرض میکنم یک روز جهت ابیاری زمین رفتم .کارگره میخواست زمین پایین را اول ابیاری کنه من گفتم شیب به اون سمته شما از این طرف بالا بگیر .اونم همین کارو کرد شیر لوله رو باز کرد .ابجیم اومد بهش بد بیراه گفت .و گفت خانم دکتر میدونید اقا رهام گفته .گفت حقوقتو مگه رهام میده .گفتم رویا از اون طرف شیب داره .هیچی حرف خودشو عملی کرد .خوب اینطور بهم برخورد کرد منم ناراحت شدم .من بهش گفتم ناراحت نشو ابجیم هر گفته ولش کن مهم اینه که زمین کلا ابیاری بشه .بزار بره . ابجیم رفت وقتی روز بعد رفت هیچی گفت رهام گفتم شیب از اون طرفه .گفتم اره راست میگی و بهش گفتم نظر منم بوق هست گفت اره به تو باشه کسی انجا تره خورد نمیکنه .تو اصلا مدیریت بلد نیستی از این چرندیات .گفتم من مدیریت نمیدونم ولی از نظر فنی خوب بعضی چیزا رو میفهمم. دعوا شد یعنی تو الف بچه از من بهتر میفهمی من چند ساله میرم سر زمین و... گفتم تو فقط 5-6 سال بزرگتری همین .گفت کلا رهام تو کار زمین دخالت نکن .
تصویر

matrix

نام: علیرضا

سپاس: 31

پست توسط matrix »

خانواده که هیچی، ما هم درکت نمیکنیم
Sad but true

نمایه کاربر
rohamavation

تماس:

پست توسط rohamavation »

خوب درسته درکم سخته ولی پریسا منو‌میفهمه خانواده درکم می‌کنند اما نمیخوان واقعا درکم کنند چطور بگم اونا اونچه میخوان میخوان تحمیل کنند من اینو نمیخوام چیزی روم تحمیل بشه من زیر حرف زور و‌بدون دلیل و‌منطق نمیرم باید دلیل هرچی رو‌بدونم یک طور رفتار نشه انگار من نمیفهمم اونا میفهمند به نظرم اهمیت بدن همینطور که من میدم 😥😤 من کسی حرفی بزنه خوب نظرش محترمه اگه اشتباه باشه با دلیل میگم اشتباهه اگه ندونم هم بدون دلیل قبولش نمیکنم مثال رانش باعث لیفت میشه خوب درسته قبولش دارم اما بگن کشش انگل فقط کشش فرم هست قبول نمیکنم باید دلیل بیاره ن میدونم 3 نوع کشش انگلی داریم اجزای اصلی اونها Parasite Drag دراگ پاراستیک دقت کنیدForm Drag، Friction Drag و Interference Drag.هستش.
تصویر

Alborz Omidi sh

نام: Alborz Omidi sh

محل اقامت: In milky way galaxy

سپاس: 42

پست توسط Alborz Omidi sh »

rohamavation نوشته شده:
چهارشنبه ۱۴۰۱/۸/۱۱ - ۲۲:۴۹
خوب درسته درکم سخته ولی پریسا منو‌میفهمه خانواده درکم می‌کنند اما نمیخوان واقعا درکم کنند چطور بگم اونا اونچه میخوان میخوان تحمیل کنند من اینو نمیخوام چیزی روم تحمیل بشه من زیر حرف زور و‌بدون دلیل و‌منطق نمیرم باید دلیل هرچی رو‌بدونم یک طور رفتار نشه انگار من نمیفهمم اونا میفهمند به نظرم اهمیت بدن همینطور که من میدم 😥😤 من کسی حرفی بزنه خوب نظرش محترمه اگه اشتباه باشه با دلیل میگم اشتباهه اگه ندونم هم بدون دلیل قبولش نمیکنم مثال رانش باعث لیفت میشه خوب درسته قبولش دارم اما بگن کشش انگل فقط کشش فرم هست قبول نمیکنم باید دلیل بیاره ن میدونم 3 نوع کشش انگلی داریم اجزای اصلی اونها Parasite Drag دراگ پاراستیک دقت کنیدForm Drag، Friction Drag و Interference Drag.هستش.
داداش گلم فکر نمیکنی اینقدر درموردش میگی فردا پس فردا مادرت میاد تو همین سایت این مطالبت رو میخونه و دیگه بیا و درستش کن؟
🦖❤️🦕

نمایه کاربر
rohamavation

تماس:

پست توسط rohamavation »

اینو درست گفتید اره ابجیم یک سرچ بزنه میفهمه دیگه همه مشخصات منه .یا دوستاش ببینند .البته تالار کفتگو اگه ریست بشه بهتره .یعنی بفهمن زندم نمیزارن .ولی خوب اون خیلی گرفتاره زیاد نمیره تو این مطلب فقط چندتا سایت پزشکی رو میره .ازم احتیاط شرط عقله
تصویر

ارسال پست