~ ~ ~ - اخبار كنكور - ~ ~ ~

مدیران انجمن: parse, javad123javad

ارسال پست
نمایه کاربر
COSMOLOGIST

نام: محمد میرزایی

محل اقامت: تهران - شیراز

عضویت : سه‌شنبه ۱۳۸۵/۷/۱۸ - ۱۵:۳۷


پست: 4983

سپاس: 148

جنسیت:

تماس:

~ ~ ~ - اخبار كنكور - ~ ~ ~

پست توسط COSMOLOGIST »

فارس: رئيس سازمان سنجش آموزش كشور، كنكور سال 86 را تشريح كرد.
عبدالرسول پورعباس در نشستي خبري با اشاره به اين‌كه ثبت‌نام امسال به دو صورت اينترنتي و كاغذي صورت ‌پذيرفت، گفت: 200 هزار داوطلب به صورت اينترنتي و يك ميليون داوطلب به صورت دستي در كنكور 86 ثبت‌نام كردند.
وي درباره دلايل توجه كمتر داوطلبان به ثبت‌نام اينترنتي اظهار كرد: مشاوران، معلمان و مراكز خصوصي داوطلبان را به سوي ثبت نام دستي هدايت كردند، در حالي‌كه ثبت نام دستي آمار اشتباهات داوطلبان را بالا مي‌برد به طوري‌كه سال گذشته در كارشناسي ارشد هزار نفر و در كارشناسي 3 هزار داوطلب دچار اشتباه در انتخاب رشته شدند.
رئيس سازمان سنجش با تاكيد بر اينكه در كنكور سال آينده ثبت‌نام دستي نخواهد بود و فقط اينترنتي است درباره دفترچه شماره 2 گفت: دفترچه شماره 2 به صورت كامپيوتري و توسط دانشگاه‌ها به روز مي‌شود به همين دليل احتمال خطا در اين‌ دفترچه كاهش مي‌يابد.
وي با بيان اينكه امسال تمهيدات ويژه امنيتي در نظر گرفته شده است، اظهار كرد: فضاي قرنطينه سوالات امسال افزايش يافته است ضمن اينكه دفترچه‌ها كوچك‌تر شده و پلمپ آخر آنها جلوي داوطلبان باز مي‌شود.
پورعباس با اشاره به اينكه امسال 5 دقيقه پس از آغاز آزمون سوالات روي سايت سازمان سجش قرار مي‌گيرد، افزود: كليد اوليه كنكور ، 2 ساعت پس از آزمون روي سايت سازمان سنجش قرار مي‌گيرد.
وي با تاكيد بر اينكه هيچكس زودتر از مردم در جريان نتايج كنكور 86 قرار نمي‌گيرد، گفت: امسال بر اساس آيين‌‌نامه تخلفات كنكور همراه داشتن تلفن همراه و ماشين حساب تخلف است و مشمول اخطار كتبي، درج در پرونده، اعلام به مراجع ذي‌ربط و محروميت از گزينش در همان سال مي‌شود. همچنين استفاده از تلفن همراه و ماشين حساب از يك تا 10 سال محروم شدن از آزمون‌هاي بعدي را دربر دارد.

* نت برداري در كنكور تقلب است
رئيس سازمان سنجش با اشاره به اينكه نت برداري چه براي خود و چه به منظور كمك به ديگران تقلب محسوب مي‌شود و سبب محروميت از كنكور تا 3 سال مي‌شود، ادامه داد: در كنكور سال گذشته 50 داوطلب نت داشتند و در حال حاضر حدود 100 پرونده تقلب در سازمان سنجش وجود دارد كه منجر به محروميت داوطلبانه از كنكور شده است.
وي گفت: اگر تقلبي از غير داوطلبان ديده شود 1 تا 5 ميليون تومان جريمه و 1 تا 10 سال محروم شدن از كنكور و معرفي به مراجع قضايي را به همراه دارد.
پورعباس گفت: امسال در پايان هر درس يك سوال با اين مضمون كه " نظر شما درباره وضع علميتان در اين درس چيست؟" به داوطلبان داده مي‌شود، داوطلبي كه اين سوال را پاسخ دهد يك نمره مثبت مي‌گيرد اما براي داوطلبي كه اين سوال را پاسخ ندهد سوال حذف مي‌شود.
وي با تاكيد بر اين‌كه داوطلبان بايد توجه داشته باشند كه معدل آنها روي كارت ورود به آزمونشان ثبت مي شود و بايد اين معدل درست باشد، اظهار كرد: در صورتي كه معدل درست نباشد داوطلب مي‌تواند با گرفتن كپي از كارت معدل صحيح خود را براي سازمان سنجش ارسال كند در غير اين صورت پس از قبول شدن داوطلب در كنكور قبولي وي منتفي است.
رئيس سازمان سنجش با بيان اين‌كه 100 سوال عمومي براي داوطلبان كنكور درنظر گرفته شده است، گفت: اعلام اوليه نتايج كه سه برابر ظرفيت است در هفته اول مرداد ماه به صورت اينترنتي صورت مي‌پذيرد و همزمان با اعلام نتايج پاسخنامه 10 هزار نفر اول گروه هاي آزمايشي رياضي و فني، تجربي و انساني و 5 هزار نفر اول گروه هاي آزمايشي زبان و هنر روي سايت سازمان سنجش قرار مي‌گيرد.

* داوطلبان براي انتخاب رشته نيازي به مراكز انتخاب رشته ندارند
وي تاكيد كرد: داوطلبان به هيچ وجه براي انتخاب رشته نيازي به مراجعه به مراكز انتخاب رشته ندارند چرا كه انتخاب رشته فقط بر اساس سليقه و علاقه‌مندي داوطلبان صورت مي‌پذيرد.
رئيس سازمان سنجش گفت: مراكز انتخاب رشته انتخابي براي داوطلب مي‌كنند كه مطمئن هستند وي قبول مي شود، سال گذشته حدود 5 هزار داوطلب به سازمان سنجش مراجعه كرده بودند كه بر اساس راهنمايي مراكز انتخاب رشته انتخاب رشته نادرست داشتند اين افراد با رتبه‌هاي خوب به سمت رشته‌هايي كه مورد علاقه‌شان نبود راهنمايي شده بودند در حالي كه مي توانستند در رشته مورد علاقه خود پذيرش شوند. وي همچنين گفت: در حال حاضر سازمان سنجش با سازمان ثبت احوال جلساتي دارد تا از اين پس داوطلبان با وارد كردن كد ملي خود اطلاعات شخصي خود را مانند عكس و مشخصات را دريافت كنند و فقط اطلاعات مربوط به انتخاب رشته را وارد كنند كه در اين صورت احتمال خطا بسيار كاهش مي‌يابد ضمن اينكه زمان ثبت‌نام نيز از 20 دقيقه به 10 دقيقه كاهش مي‌يابد.

* 450 هزار داوطلب در كنكور 86 پذيرش مي‌شوند
رئيس سازمان سنجش با اشاره به اينكه امسال 450 هزار داوطلب در دانشگاه هاي روزانه و شبانه و پيام نور پذيرش مي‌شوند، گفت: در كنكور 86 حدود 60 هزار نفر بيشتر از كنكور 85 پذيرش مي‌شوند.
وي افزود: در كنكور 86 حدود 75 هزار دانشجو در دانشگاه‌هاي روزانه پذيرش مي‌شوند.


منبع : جام جم آنلاين .
آخرین ویرایش توسط COSMOLOGIST یک‌شنبه ۱۳۸۶/۱۱/۱۴ - ۲۰:۵۴, ویرایش شده کلا 3 بار

نمایه کاربر
COSMOLOGIST

نام: محمد میرزایی

محل اقامت: تهران - شیراز

عضویت : سه‌شنبه ۱۳۸۵/۷/۱۸ - ۱۵:۳۷


پست: 4983

سپاس: 148

جنسیت:

تماس:

پست توسط COSMOLOGIST »

اضطراب ناشي از كنكور باعث بي‌اشتهايي و پرخوري عصبي در دواطلبان مي‌شود


عضوهيات علمي دانشگاه علوم‌پزشكي‌قزوين گفت: اضطراب ناشي از آزمون كنكور باعث بي‌اشتهايي و پرخوري عصبي در برخي داوطلبان مي‌شود.

مريم جوادي روز چهارشنبه در گفت وگو با ايرنا افزود: داوطلبان شركت در آزمون سراسري كنكور بايد همانند برنامه مطالعه درسي، براي تغذيه خود نيز برنامه‌ريزي كنند.

وي اظهارداشت: داوطلبان بايد در فرصت باقيمانده در رعايت تنوع و تعادل مواد غذايي و حفظ ميزان انرژي لازم بدن خود تلاش كنند.

جوادي گفت: كمبود انرژي مانع تمركز در مطالعه و پاسخ دادن به‌پرسش‌هاي آزمون مي‌شود، بنابراين تغذيه مناسب در روزهاي امتحان تاثير بسزايي در تقويت قدرت فكري و آرامش پيش از امتحان دارد.

اين كارشناس تغذيه به دواطلبان كنكور توصيه كرد، مصرف پنج تا شش وعده غذاي سبك را جايگزين سه‌وعده غذاي سنگين و پرحجم كنند، زيرا خوردن غذاهاي پرحجم و سنگين خواب آلودگي و كسالت را بدنبال دارد.

جوادي افزود: استرس موجب بروز مشكلات گوارشي مثل يبوست، درد و نفخ شكم مي‌شود و مصرف سبزي و ميوه تازه در رفع اين مشكل نقش بسزايي دارد و از سوي ديگر، خوردن اين مواد تمايل به مصرف مواد غذايي شيرين مانند شكلات را تا ميزان زيادي كاهش مي‌دهد.

وي اظهار داشت: بعضي به اشتباه تصور مي‌كنند در روزهاي نزديك به كنكور به دليل نياز بدن بايد از مواد قندي بيشتري استفاده كنند، به همين دليل شيريني و تنقلات بيشتري مصرف مي‌كنند، درصورتي كه اين مواد غذايي تنها انرژي‌زا بوده و نيازهاي غذايي بدن را تامين نمي‌كند.

اين كارشناس گفت: زياده‌روي در خوردن شيريني و تنقلات بعد از مدتي احساس خستگي براي داوطلبان كنكور درپي دارد و ازسوي ديگر عادت به‌مصرف مواد قندي زياد موجب افت قند خون در سر جلسه كنكور مي‌شود.

جوادي به دواطلبان كنكور توصيه كرد، درصورت احساس استرس شديد به جاي استفاده از داروهاي خواب‌آور و آرام‌بخش از جوشانده‌هاي ليمو اماني، گل گاو زبان و سنبل‌الطيب مصرف كنند و در صورت بروز سردرد بجز استامينوفن ساده از هيچ مسكن ديگري استفاده نكنند.

عضو هيات علمي دانشگاه علوم پزشكي قزوين، مصرف روزانه يك ليوان شير را براي ايجاد آرامش دوران آمادگي براي امتحان موثر دانست و گفت: به افرادي كه تجربه‌هاي ناخوشايندي از شير دارند، توصيه مي‌شود يك روز قبل از آزمون شير نخورند.

جوادي با بيان اين كه فقر آهن قدرت تمركز و يادگيري را كاهش مي‌دهد، افزود: گوشت قرمز، جگر، عدس، سوياو انواع آبميوه وسبزيجات تازه نظير گوجه فرنگي و مركبات همچون ليمو شيرين و ترش براي تامين و افزايش جذب اين ماده موثر است.

وي ادامه داد: مغز فندق و گردو از تقويت كنندهاي حافظه محسوب مي‌شوند و بويژه گردو حاوي ويتامين ‪ A‬و ‪ B‬و املاح معدني نظير كلسيم، فسفر و آهن است كه به‌علت داشتن ويتامين‌هاي گروه "ب" منجر به تقويت اعصاب، رفع بي‌حالي، سستي واضطراب مي‌شود.

اين كارشناس تغذيه گفت: خوردن صبحانه در افزايش قدرت يادگيري، تقويت حافظه كوتاه‌مدت، افزايش تمركز و كاهش خواب آلودگي موثر است.

جوادي خاطرنشان كرد:مصرف هفته‌اي دوبار ماهي نيز درافزايش قدرت يادگيري تاثير بسزايي دارد.

وي به داوطلبان آزمون سراسري كنكور توصيه كرد، از خوردن غذاهاي شور و چرب در اين ايام پرهيز كنند، زيرا اين مواد غذايي توان ذهني را كاهش داده و منجر به نتيجه‌گيري نامطلوب در آزمون مي‌شود.


منبع : ايرنامرضيه نقوي

پست توسط مرضيه نقوي »

من كارت اعتباري مربوط به ثبت نام اوليه آزمون كارداني به كارشناسي نا پيوسته را گم كردم و نمي دانم براي انتخاب رشته جه بايد بكنم آيا به اطلاعات آن كارت نيازي هست اگر هست مرا راهنمايي كنيد .نتايج كنكور ر

پست توسط نتايج كنكور ر »

نتيجهي كنكور را از چه سايتي ميتوانم بدون شماره داوطلبي گير بيارم؟مرتضيي

پست توسط مرتضيي »

نتيجهي كنكور را از چه سايتي ميتوانم بدون شماره داوطلبي گير بيارم؟ثابتم

پست توسط ثابتم »

سلام
من منابع كارشناسي ارشد فيزيك مي خوام
مي تونيد برام بفرستيد
ممنون :?:مهمان

پست توسط مهمان »

مرتضيي, نتايج كنكور ر؛/b], نتايج كنكور ر؛/b], نتايج كنكور ر؛/b],سونياش

پست توسط سونياش »

ديدن نتايج بدون شماره داوطلبيسونياش

ديدن نتايج كنكور بدون شماره داوطلبي

پست توسط سونياش »

ديدن نتايج كنكور بدون شماره داوطلبيمهمان

پست توسط مهمان »

مرتضيي نوشته شده:نتيجهي كنكور را از چه سايتي ميتوانم بدون شماره داوطلبي گير بيارم؟مهمان

Re: ديدن نتايج كنكور بدون شماره داوطلبي

پست توسط مهمان »

سونياش نوشته شده:ديدن نتايج كنكور بدون شماره داوطلبياسا بالا

پست توسط اسا بالا »

من شماره داوطلبي رو نمي دونم چيكار كنم؟؟؟!!زودياك

پست توسط زودياك »

20000 تومان مي گيرم و نتيجه كنكور هر كسي را كه بخواهيد مي گويمسش

پست توسط سش »

نتايج كنكور رو بدون شماره داوطلبي مي خوام

نمایه کاربر
COSMOLOGIST

نام: محمد میرزایی

محل اقامت: تهران - شیراز

عضویت : سه‌شنبه ۱۳۸۵/۷/۱۸ - ۱۵:۳۷


پست: 4983

سپاس: 148

جنسیت:

تماس:

پست توسط COSMOLOGIST »

زودياك نوشته شده:20000 تومان مي گيرم و نتيجه كنكور هر كسي را كه بخواهيد مي گويم
:lol: :lol: :lol:

ارسال پست