ترکیب نورها


ترکیب نورها

نوشتهاز سوی sasan444 در شنبه 9 تير 1397 - 06:31

سلام - همه ما میدانیم که قوانینی که در ترکیب رنگهای نقاشی( که بعضا شیمیایی هستند) وجود دارد ، در مورد ترکیب نورهای رنگی به شکل دیگری است و با هم تفاوت دارند.و همینطور میدانیم که از ترکیب سه نور اصلی (سبز و آبی و قرمز ) ، نورهای ثانویه ای به رنگ (آبی آسمانی و زرد و بنفش )بوجود می آید.من جدولی را نیاز دارم که حاصل ترکیب نورهای ثانویه با هم و همینطور ترکیب آنها با نورهای اصلی مشخص شده باشد. بطور مثال نور نارنجی یا قهوه ای از ترکیب چه نورهایی بوجود می آیند ؟مثلا در تلویزیون رنگی ، رنگهای نارنجی و قهوه ای و زیتونی و صورتی ، از ترکیب چه نورهایی بوجود می آیند؟ با تشکر از دوستان
 
سپـاس : 1

ارسـال : 4


نام: ساسان رادمنش
نام نویسی: 97/2/1

ذکر نشده

Re: ترکیب نورها

نوشتهاز سوی ADMIN در شنبه 9 تير 1397 - 21:17

از اونجا که سیستم رنگی صفحه‌ی نمایش کامپیوتر و موبایل بر اساس همین سیستم RGB ساخته شده، میتونید یکی از برنامه‌های گرافیکی مثل فوتوشاپ یا paint رو اجرا کنید و در بخش پالت رنگی برنامه، رنگ موردنظر خودتون (مثل قهوه‌ای و زیتونی و ...) رو بسازید و بعد به مقادیر دستگیره‌های RGB نگاه کنید تا میزان ترکیب هر کدوم از این سه نور اصلی رو متوجه بشید. برای مثال برای ساخت رنگ قهوه‌ای:

۱۰۰ واحد قرمز از مجموع ۲۵۶ واحد
۵۰ واحد سبز از مجموع ۲۵۶ واحد
۰ واحد آبی از مجموع ۲۵۶ واحد

باید استفاده بشه و به همین ترتیب برای رنگهای دیگه هم پالت‌هایی وجود داره. درنظر داشته باشید که ما یک طیف گسترده از هر نور اصلی رو در اختیار داریم. یعنی طیف قرمز خودش از سیاه شروع میشه و به قرمز خالص میرسه و به همین ترتیب برای آبی و سبز هم این طیف‌ها وجود داره و رنگهای متنوع فقط با ترکیب پله‌های مختلف از این نورها ایجاد میشن.
موجیم که آسودگی ما عدم ماست

ما زنده به آنیم که آرام نگیریم ...
نماد کاربر
مدير کل

مدير کل
 
سپـاس : 1085

ارسـال : 2307


سن: 36 سال
نام نویسی: 84/2/24

مرد


بازگشت به پرسش و پاسخ های فیزیکی

چه کسی هم اکنون اینجاست ؟

کاربرانی که در این تالار هستند: بدون کاربران عضو شده و 6 مهمان