مقدار سرعت نور در هزار سال

مدیران انجمن: parse, javad123javad

ارسال پست
tsasan

سپاس: 6

مقدار سرعت نور در هزار سال

پست توسط tsasan »

ببخشید دوستان میشه یکی بگه ما اگر با سرعت نور بخواهیم به هزار سال اینده سفر کنیم چقدر طول می کشد؟

نمایه کاربر
candle

سپاس: 935

Re: مقدار سرعت نور در هزار سال

پست توسط candle »

tsasan نوشته شده:ببخشید دوستان میشه یکی بگه ما اگر با سرعت نور بخواهیم به هزار سال اینده سفر کنیم چقدر طول می کشد؟

برای چندمین بار تکرار می کنیم که:

به دلیل محدودیتهای ذاتی که قوانین نسبیت بر اجسام دارای جرم سکون غیر صفر تحمیل می کنند، ما هیچگاه و به هیچ وجه و در هیچ صورتی نمی توانیم با سرعت نور سفر کنیم، حتی اگر قبول کنیم به صورت پودر شده به مقصد برسیم!

tsasan

سپاس: 6

پست توسط tsasan »

candle نوشته شده:
tsasan نوشته شده:ببخشید دوستان میشه یکی بگه ما اگر با سرعت نور بخواهیم به هزار سال اینده سفر کنیم چقدر طول می کشد؟

برای چندمین بار تکرار می کنیم که:

به دلیل محدودیتهای ذاتی که قوانین نسبیت بر اجسام دارای جرم سکون غیر صفر تحمیل می کنند، ما هیچگاه و به هیچ وجه و در هیچ صورتی نمی توانیم با سرعت نور سفر کنیم، حتی اگر قبول کنیم به صورت پودر شده به مقصد برسیم!

با سپاس از شما.....ببخشید منظور من سفر در زمان نیست ....ان بحث جداگانه است فقط اگر ممکن است دوست دارم بدانم چقدر زمان لازم است ...؟ برای همین فرض میکنیم با این رویگرد که _ فرض محال محال نیست _ و یا اینطور هم میتونم بگم با سرعتی نزدیک به نور .....با تشکر

نمایه کاربر
candle

سپاس: 935

پست توسط candle »

tsasan نوشته شده: با سپاس از شما.....ببخشید منظور من سفر در زمان نیست ....ان بحث جداگانه است فقط اگر ممکن است دوست دارم بدانم چقدر زمان لازم است ...؟ برای همین فرض میکنیم با این رویگرد که _ فرض محال محال نیست _ و یا اینطور هم میتونم بگم با سرعتی نزدیک به نور .....با تشکر

با در نظر گرفتن این فرض محال؛ باید گفت برای یک ناظر خارجی، این سفر همان هزار سال طول می کشد اما برای خود شخص، ساعتها چنان کند می شوند که در تمام این مدت، وی گذر زمان را حس نمی کند و همچنان جوان باقی می ماند.

نمایه کاربر
You-See

نام: U30

محل اقامت: تهران

سپاس: 787

تماس:

پست توسط You-See »

با اجازه از کندل عزیز.
از نظر کسی که با سرعت نور سفر می کند همه زمانها با هم برابرند. پس برای او چیزی طول نمی کشد!
دوستای گلم حمایت کنید : https://cafebazaar.ir/app/com.nikanmehr.marmarxword/

ارسال پست