صفحه 1 از 1

مشاوره برای انتخاب رشته

ارسال شده: پنج‌شنبه ۱۳۹۵/۵/۲۱ - ۲۳:۰۴
توسط ahmadn.hak
سلام. من الان دارم انتخاب رشته می کنم و به شدت عاشق فیزیکم ولی نمیدونم که کدوم رشته فیزیک محض یا فیزیک مهندسی آینده شغلی بهتری داره لطفاً کمکم کنید .
راستی من تو اختراع استعداد نسبتاً زیادی دارم آیا این به کسب درامد کمک میکنه ؟ اگه اره تو کدوم رشته فیزیک محض یا مهندسی؟

Re: لطفاً کمکم کنید وسطانتخاب رشته ام.

ارسال شده: جمعه ۱۳۹۵/۵/۲۲ - ۰۰:۰۵
توسط سمیرا عطابخش
سلام
عزیزم، کسی که وارد رشته فیزیک میشه، باید علاقه داشته باشه
درسته که در این وسط، بحث کسب درامد و پول هم مهم و مدنظر هست، اما اولین و اساسی ترین عامل موفقیت در این رشته، فقط و فقط علاقه است.
با استعدادی که شما خودتون گفتین، جای امیدواری هست که بتونین موفق بشین
در اینکه کدوم گرایش رو انتخاب کنی، نظرها متفاوته و هرکی نظر خاص خودش رو داره.
اما به نظر من، میتونین تو فیزیک مهندسی موفق تر باشین


موفق و موید باشین

Re: مشاوره برای انتخاب رشته

ارسال شده: شنبه ۱۳۹۵/۵/۲۳ - ۱۹:۴۶
توسط paradoxy
فیزیک مهندسی اسمن کاربردیه و واحد هایی که درش هست که شما رو با کاربرد های دانشیکی که به دست آوردید آشنا می کنه. اما خب همونطور که میدونید اینجا ایران هست و چندان در علوم پایه، ما لابراتوار و آزمایشگاه نداریم. بنابرین در عمل نتیجش یکسان هست. اما در مورد فیزیک، حداقل در سطح لیسانس من میتونم با 90% اطمینان به شما بگم، آیندش معلمی هست. (مگه اینکه معجزه ای رخ بده!)

Re: مشاوره برای انتخاب رشته

ارسال شده: چهارشنبه ۱۳۹۵/۱۱/۶ - ۱۴:۳۹
توسط masi--ah
سلام روزتون بخیر... میخواستم اگه اطلاعاتی در رابطه با رشته ی فوتونیک وفیزیک پزشکی ارشد دارید راهنماییم کنید..در کل برای ادامه تحصیل با یه دید منطقی چطور رشته ای هستند----از لحاظ اشتغال چطور ؟

Re: مشاوره برای انتخاب رشته

ارسال شده: چهارشنبه ۱۳۹۵/۱۱/۶ - ۱۴:۵۰
توسط masi--ah
سلام دوست عزیزی که میخوایید درمورد فیزیک کوانتومی بدونید ...این رشته به طور مجزا وجود نداره ولی همین درس نامبرده شما جز واحد های رشته فیزیک تحت عنوان فیزیک کوانتومی یا مکانیک کوانتوم 1و2 گاسیویچ یا زیتلی هست که اگه به این درس علاقه دارید باید رشته ی فیزیک نظری با گرایش ذرات بنیادی رو ادامه تحصیل بدید و از لحاظ موقعیت شغلی متاسفانه مثل فیزیک هست و بستگی ب نبوغ و دانشکده شما داره که کجا بخوایین این رشته رو بخونید ولی در کل به طور کاملا خوشبینانه هیت علمی یا حق تدریس مشید و در رابطه با رشته فیزیک مهندسی باید بهتون بگم " کاملا شبیه رشته فیزیک هست ولی توی چند واحد محدود با هم فرق دارن ب خاطر اسمش دچار اشتباه نشید...موفق باشی..