ترکیب نورها

مدیران انجمن: parse, javad123javad

ارسال پست
sasan444

نام: ساسان رادمنش

عضویت : شنبه ۱۳۹۷/۲/۱ - ۰۷:۲۹


پست: 4

سپاس: 1

ترکیب نورها

پست توسط sasan444 »

سلام - همه ما میدانیم که قوانینی که در ترکیب رنگهای نقاشی( که بعضا شیمیایی هستند) وجود دارد ، در مورد ترکیب نورهای رنگی به شکل دیگری است و با هم تفاوت دارند.و همینطور میدانیم که از ترکیب سه نور اصلی (سبز و آبی و قرمز ) ، نورهای ثانویه ای به رنگ (آبی آسمانی و زرد و بنفش )بوجود می آید.من جدولی را نیاز دارم که حاصل ترکیب نورهای ثانویه با هم و همینطور ترکیب آنها با نورهای اصلی مشخص شده باشد. بطور مثال نور نارنجی یا قهوه ای از ترکیب چه نورهایی بوجود می آیند ؟مثلا در تلویزیون رنگی ، رنگهای نارنجی و قهوه ای و زیتونی و صورتی ، از ترکیب چه نورهایی بوجود می آیند؟ با تشکر از دوستان

نمایه کاربر
ADMIN

عضویت : شنبه ۱۳۸۴/۲/۲۴ - ۱۹:۱۷


پست: 2347

سپاس: 573

جنسیت:

تماس:

Re: ترکیب نورها

پست توسط ADMIN »

از اونجا که سیستم رنگی صفحه‌ی نمایش کامپیوتر و موبایل بر اساس همین سیستم RGB ساخته شده، میتونید یکی از برنامه‌های گرافیکی مثل فوتوشاپ یا paint رو اجرا کنید و در بخش پالت رنگی برنامه، رنگ موردنظر خودتون (مثل قهوه‌ای و زیتونی و ...) رو بسازید و بعد به مقادیر دستگیره‌های RGB نگاه کنید تا میزان ترکیب هر کدوم از این سه نور اصلی رو متوجه بشید. برای مثال برای ساخت رنگ قهوه‌ای:

۱۰۰ واحد قرمز از مجموع ۲۵۶ واحد
۵۰ واحد سبز از مجموع ۲۵۶ واحد
۰ واحد آبی از مجموع ۲۵۶ واحد

باید استفاده بشه و به همین ترتیب برای رنگهای دیگه هم پالت‌هایی وجود داره. درنظر داشته باشید که ما یک طیف گسترده از هر نور اصلی رو در اختیار داریم. یعنی طیف قرمز خودش از سیاه شروع میشه و به قرمز خالص میرسه و به همین ترتیب برای آبی و سبز هم این طیف‌ها وجود داره و رنگهای متنوع فقط با ترکیب پله‌های مختلف از این نورها ایجاد میشن.
موجیم که آسودگی ما عدم ماست ... ما زنده به آنیم که آرام نگیریم ...

ارسال پست