خروج زمین از مدار گردش خود


خروج زمین از مدار گردش خود

نوشتهاز سوی تارخ در يكشنبه 8 مهر 1397 - 11:27

با سلام خدمت دوستان و سروران گرامی .

اگر زمین ناگهان از مسیر چرخش خود بدور خورشید رها شود. ( بهر دلیلی که منظورم نیست). از حرکت دایره ای میدانیم که مماس بر دایره در ان نقطه ای که رها شده است در یک خط مستقیم شروع به حرکت میکند.

سوالم اینهاست. که اگر روزی این اتقاف بیافتد. زمین با همان سرعتی که در گردش دایره ای شکل هست . مسیر خود را عوض میکند و بطور مستقیم مجددا به مسیر خودش ادامه میدهد.؟ در این حالت ایا هنوز گردش به دور خودش را خواهد داشت یا نه؟. این حرکت تا ابد ادامه خواهد داشت. یا از حرکت میایستد؟.( اگر فرض کنیم به جایی یا چیزی اصابت نکند یا بدام جاذبه یک ستاره یا سیاره دیگه نیافتد.) ممنون.
نماد کاربر
 
سپـاس : 14

ارسـال : 49


نام: تارخ
نام نویسی: 95/9/7

ذکر نشده

Re: خروج زمین از مدار گردش خود

نوشتهاز سوی paradoxy در يكشنبه 8 مهر 1397 - 12:03

دلیلش که مهم هست. اگر خورشید سر جاش بمونه کره زمین در یک مدار بیضی وار به حرکتش ادامه میده و خط مستقیم نمیشه به خاطر قانون کپلر، پس لزوما سوالتون بر میگرده به حالتی که خورشید غیب میشه.
خورشید که غیب شد زمین پرت میشه تو خط مستقیم قانون لختی که از قوانین نیوتون هست میگه زمین تا الی الابد به حرکتش ادامه میده در خط مستقیم. چرخش زمین به دور خودش هم یک لختی دورانی داره، به واسطه همین لختی دورانی زمین چرخش به دور خودش رو تا ابد حفظ میکنه اگه تحت عوامل خارجی قرار نگیره.
نماد کاربر
 
سپـاس : 1020

ارسـال : 1921


نام: داود حاجي تقي تهراني
سن: 16 سال
نام نویسی: 93/10/22

ذکر نشده


بازگشت به پرسش و پاسخ های فیزیکی

چه کسی هم اکنون اینجاست ؟

کاربرانی که در این تالار هستند: بدون کاربران عضو شده و 18 مهمان