خروج زمین از مدار گردش خود

مدیران انجمن: parse, javad123javad

ارسال پست
نمایه کاربر
تارخ

نام: تارخ

عضویت : یک‌شنبه ۱۳۹۵/۹/۷ - ۰۷:۲۵


پست: 49

سپاس: 14

خروج زمین از مدار گردش خود

پست توسط تارخ »

با سلام خدمت دوستان و سروران گرامی .

اگر زمین ناگهان از مسیر چرخش خود بدور خورشید رها شود. ( بهر دلیلی که منظورم نیست). از حرکت دایره ای میدانیم که مماس بر دایره در ان نقطه ای که رها شده است در یک خط مستقیم شروع به حرکت میکند.

سوالم اینهاست. که اگر روزی این اتقاف بیافتد. زمین با همان سرعتی که در گردش دایره ای شکل هست . مسیر خود را عوض میکند و بطور مستقیم مجددا به مسیر خودش ادامه میدهد.؟ در این حالت ایا هنوز گردش به دور خودش را خواهد داشت یا نه؟. این حرکت تا ابد ادامه خواهد داشت. یا از حرکت میایستد؟.( اگر فرض کنیم به جایی یا چیزی اصابت نکند یا بدام جاذبه یک ستاره یا سیاره دیگه نیافتد.) ممنون.

نمایه کاربر
paradoxy

نام: داود حاجي تقي تهراني

عضویت : دوشنبه ۱۳۹۳/۱۰/۲۲ - ۲۲:۱۷


پست: 2015

سپاس: 1081

Re: خروج زمین از مدار گردش خود

پست توسط paradoxy »

دلیلش که مهم هست. اگر خورشید سر جاش بمونه کره زمین در یک مدار بیضی وار به حرکتش ادامه میده و خط مستقیم نمیشه به خاطر قانون کپلر، پس لزوما سوالتون بر میگرده به حالتی که خورشید غیب میشه.
خورشید که غیب شد زمین پرت میشه تو خط مستقیم قانون لختی که از قوانین نیوتون هست میگه زمین تا الی الابد به حرکتش ادامه میده در خط مستقیم. چرخش زمین به دور خودش هم یک لختی دورانی داره، به واسطه همین لختی دورانی زمین چرخش به دور خودش رو تا ابد حفظ میکنه اگه تحت عوامل خارجی قرار نگیره.

ارسال پست