اختراعات , اكتشافات و كارآفريني

مدیران انجمن: parse, javad123javad

نمایه کاربر
نوآور

محل اقامت: اصفهان

سپاس: 1323

Re: اگه علاقه به اختراعات و اكتشافات و يا كارآفريني داريد بف

پست توسط نوآور »

.

یک تاپیک، اختصاصا برای بحث ارزیابی ، تکمیل و توسعه ایده های نو دوستان ایجاد کرده ام تا احتمالا بهتر نتیجه بگیریم. این هم نشانی:

http://www.hupaa.com/forum/viewtopic.php?f=15&t=29098
ایران تبدیل شده به واحه ای دانشگاهی در میان یک برهوت صنعتی

امير ـ مخترع

سپاس: 5

پست توسط امير ـ مخترع »

بسم الله ارحمن الرحيم
ضمن ارزوي موفقيت براي همه دوستان
نوآور جان سلام
من فقط توي همين تاپيك نامه ميدم چون فرصت بيشتري ندارم
واسه اون عزيزاني كه نامه ي قبلي رو نخونده باشن يه بار ديگه اونو ارسال ميكنم
لطفا اگه در رابطه با اين موضوع چيزي واسه گفتن داريد نامه بديد
و از حرفاي بيهوده خودداري كنيد
ببينم جنبشو نداشته باشيد ديگه ادامه نميدم، ميل خودتونه.
اين نامه در جمعه 17 آذر 1391 ارسال شده بود، و براي اينكه دوباره موضوع اصلي مطرح شده دز اين تاپيك دنبال بشه اونو دوباره ارسال ميكنم.

بسم الله الرحمن الرحيم
سلام بر همه دوستان عزيزي كه با مشكلات سازش ندارند و هميشه در جهت رفع مشكلات هستند
چند تا ايده ساده به ذهنم رسيد روش فكر كنيم
دوستاني كه دوست دارن اونو عملا پيگير بشن و اونو در جامعه عملي كنن با چند ميليون سرمايه گذاري ميتونن صاحب يه شغل و در آمد نسبتا خوبي بشن
هزينش دو تا چيزه
يكي 3 تا صلوات واسه سلامتي و خشنودي آقا امام زمان عج الله تعالي فرجه الشريف باشه
دوم هفت بار لعنت بر عمر و ابوبكر و عثمان لعنت الله عليهم و همينطور تمام حكام و رهبران ظالم دنيا از صدر اسلام تا كنون به خصوص سگهاي كثيفي كه توي لباس دين ظلم كرده و مي كنند، باشه.

ايده اول:
اكثر پاركينگهايي كه امروزه ساخته ميشه زير ساختمانها طراحي ميشه
اين باعث ميشه كه سكنه ي ساختمانها وقتي ميخان اتومبيلهاشونو توي پاركينها پارك كنن، اصطحلاك زيادي به موتور(در هنگام بالا اومدن)، و همينطور به لنت ترمزها در هنگام پايين رفتن، و همينطور به لاستيكها(به خصوص هنگام بالا اومدن) وارد كنند.
شما ميدونيد كه جاذبه ي زمين خودش يه جور انر‍‍‌‍ژي است
ايده ي من استفاده از اين انرژي در مواردي خاص براي اولين بار در دنياست كه ميخام بهتون هديه بدم
اين ايده ميتونه خيلي از جاهاي ديگه هم بكار گرفته بشه
مثلا در بالابرها
و مهمتر از اون در آسانسورها
و خيلي از جاهاي ديگه اي كه اگه بشينيد روش فكر كنيد شايد از اين ايده بتونيد بيش از صد اختراع در اداره مالكيتهاي صنعتي تهران به اسم خودتون به ثبت برسونيد
اگه بتونيد كاري كه ميگم انجام بديد ميتونيد تا حدود بيش از 50 درصد از هزينه ي برق آسانسوراي خيلي پيشرفته ي امروزي رو كاهش بديد
اين معنيش اين ميشه كه شما ميتونيد آسانسوري طراحي كنيد كه حرف اولو توي تمام آسانسوراي دنيا بزنه
و دليلشم همونطور كه گفتم اينه كه تا حالا كسي كاري رو كه ميخام بگم نكرده (لااقل تا الان كه اينا رو دارم واستون تايپ ميكنم)
راه حلمون براي برطرف كردن مشكلاتي كه واسه اين پاركينگها هست اينه كه ما ميخايم با استفاده از جاذبه ي زمين و انر‍ژي اي كه اتومبيل شما هنگام سقوط به پايين به هدر ميره رو مهار كنيم، و اون انرژي رو ذخيره كنيم تا بتونيم هنگام بالااومدن اتومبيل ازش استفاده كنيم
من فكر ميكنم اكثر بچه هاي تحصيل كرده و فني منظور منو گرفته باشن
از اينجا به بعدش مال گلايي هست كه ممكنه يكم اطلاعاتشون كمتر باشه
راههاي زيادي واسه كاري كه بالا گفتم وجود داره
اما من فعلا يه راه حل بهتون ميدم
من قبلا در فهرست اختراعاتم كاملا در مورد عملي بودن اين طرح مطمئن شده ام و اونو جزو كاراي صددرصد عملي فهرست كرده ام
خب البته ممكنه شما بگيد هزينش ممكنه باعث بشه كه نصرفه
اما من به شما ميگم اون ديگه بستگي به هنر سازندش داره
شما ميتونيد يا همينو ارتقاء‌بديد
و يا ميتونيد خودتون بهترشو انجام بديد
اما اوني كه الان ميگم اينه
راه حل اين حقير اينه كه ماشين شما وقتي در حال سقوط به طرف پايينه، سر راهش بايد گيره هاي فنري قرار بديد
اين كار باعث ميشه ماشين شما در هر لحظه ، گيره اي رو ببنده و در واقع فنري رو فشرده كنه.
فنر فشرده شده به همين صورت باقي مي مونه تا ماشين شما در هنگام بالا اومدن خار فنر رو آزاد كنه و انرژي فنر فشرده شده كمك به بالا رفتن ماشين شما كنه
دقت كنيد در هنگام طراحي، ضربه هايي كه به گيره هاي فنري وارد ميشه نبايد باعث اصطحلاك لاستيك بشه
هميطور هنگام بكار گيري انرژي ذخيره شده نبايد تماسي با لاستيك بطور فيزيكي به صورتي باشه كه لاستيكو فرسايش بده
موارد ديگه اي هم هست كه چون فرصت ندارم بيشتر بهش بپردازم ميذارم خودتون بهش فكر كنيد و كاملش كنيد
همين كارو ميتونيد واسه ي آسانسورا استفاده كنيد
به اين ترتيب انرژي سقوط آسانسور ذخيره ميشه و به هنگام سعود بكار برده ميشه

راستي
لزومي نداره كه حتما كساني كه اينا رو خوندند دنبال ثبت اختراع باشن
اگه شماي خواننده واسه ساختمان مسكوني خودتون هم بخاين يه همچين چيزي رو طراحي كنيد خب آزاديد بكنيد
منم اگه فرصت و انگيزه داشته باشم مشاوره ميدم

ايده دوم:
يكي از ايده هاي بنده ساخت بخاري همراهه
البته نمونه هاي زيادي تا حالا ساخته شده
خب منم يكيشو ايده دارم
بخاري من ميتونه تا دماي 400 درجه سانتيگراد دما رو در خودش ذخيره كنه
و اونو تا حدود يك هفته حفظ كنه و به صورت تدريجي اونو به بيرون منتقل كنه
اين باعث ميشه لااقل شما واسه گرم شدن دستاتون وقتي توي خيابون مجبور ميشيد راه بريد دستتونو بزاريد جايي كه بتونه تا مدت زمان نسبتا خوبي گرمش كنه
بخاري بنده انرژي خودشو ميتونه از نور خورشيد، گرماي بخار، گرماي اجاق گاز، و همينطور از برق شهر تأمين كنه.
ماده اي كه بتونه اين كارو بكنه و نسبت وزن و حجمش هم زياد نباشه رو من بدست آوردم
اين يكي رو عمومي نميدم و اگه كسي مشتاق باشه و علاقه مند باشه كه روش كار كنه به اهلش ميدم اونم توافقي.

ايده سوم:
ايده سوم من در مورد آب هستش
شايد ندونيد كه آب شگفتيهاي بسيار زيادي رو در خودش داره
خواص منحصر به فرد
اونقدر عجيبه كه مثل ابوعلي سيناهايي رو در خودش قوطه ور كرده
و قرآن حيات همه چيزو به واسطه ي آب معرفي فرموده(كل شيء بماء حي)
البته امروزه چيزاي زيادي در موردش كشف شده
اما هنوزم راه واسه پيشرفت بسيار زياده
آب ميتونه احساس انسانها رو درك كنه
و حالتهاي مختلف مكاني رو درك كنه
بايد تحقيقات محقق ژاپني جناب آقاي masaru-emoto رو در مورد آب قبلا مطالعه كرده باشيد تا بفهمين من چي دارم ميگم چون فرصت ندارم همه چيزايي كه در مورد آب ميدونمو اينجا بتايپم
پس فايلي كه واستون گذاشتمو دانلود كنيد و بخونيد
البته اين فايل مختصره
بايد بيشتر تحقيق كنيد
الان ديگه پيشرفتهاي بسيار زيادي در اين مورد حاصل شده
خيلي از ايرانيا هم تحقيقات جالبي در مورد آب داشته اند
من ايدم در مورد استفاده از آب به عنوان ابزاري واسه شناخت حالات دروني انسانهاست
البته نه به اين سادگي كه گفتم
اين ايدمو هم عمومي به همه نميگم
و اگه كسي علاقه مند باشه به صورت جمعي يا انفرادي اگه اهليت داشته باشيد با همكاري همديگه انجامش ميديم
چون خودم خيلي به اين يكي علاقه مند هستم
ضمنا فعلا در اين مورد هيچ طمع مالي و يا اعتباري ندارم
فقط حس كنجكاوي و خدمت. همين و بس

در ضمن
ايميل بنده تغيير كرده
پس به ايميلي كه قبلا داده بودم ايميل نزنيد چون نميتونم بخونمش
يه ايميل درست ميكنم بعدا تقديم ميكنم

اميدوارم موفق باشيد
با تشكر از اينكه تحمل كرديد
تا فرصتي دوباره خدانگهدار
امير
من طلب شيء و جدّه ، و جده.

نمایه کاربر
هرمز پگاه

محل اقامت: پاريس

سپاس: 978

تماس:

پست توسط هرمز پگاه »

smile054 smile054 smile054
خرد، زنده ی جــاودانی شنــاس
خرد، مايه ی زنــدگانی شنــاس
چنان دان هر آنكس كه دارد خرد
بــدانــش روان را هــمی پــرورد

نمایه کاربر
نوآور

پست توسط نوآور »

.

سلام آقای امير ـ مخترع عزیز، ایده های شما را خواندم و ممنون که آنها را برای همه بازگو کردید. سعی می کنم در حد داشته های دانشیک خودم، آنها را داوری کنم.
به نظر من، اولا این ایده ها ، فعلا در حد ایده های خام هستند یعنی برای عملی کردن آنها و تولید نمونه اولیه (یا ساخت مدل و نمونک) راه درازی در پیش رو دارند. برای عملیاتی شدن ایده اول در مورد پارکینگها و آسان سر، به همان صورت که بیان فرموده اید، قطعا بایستی بر مشکلات فنی و تکنیکی قابل پیش بینی زیادی فائق بیائید. مثلا در اولین گام، لازم است با ارائه محاسبات دقیق مهندسی، اثبات نمائید که به فرض در بهترین کیفیت ساخت، هزینه-فایده اجرای چنین سامانه ای در آپارتمانهای در حال ساخت فعلی، به نفع سود دهی- دست کم در درازمدت- است (در اینجا فایده یعنی، پیش گیری از آن چند سی سی مصرف سوخت در هنگام حرکت در پارکینگ+ تولید مقداری آلودگی + گردزائی لاستیکها و اندک استهلاک موتور به ازاء هر خودرو و هزینه هم، همان سرمایه گذاری اولیه+ هزینه های نگهداری و تعمیرات سیستم هستند). لذا فکر می کنم اینکه اظهار داشته اید «اگه بتونيد كاري كه ميگم انجام بديد، ميتونيد تا حدود بيش از 50 درصد از هزينه ي برق آسانسوراي خيلي پيشرفته ي امروزي رو كاهش بديد»، از روی محاسبات فنی نبوده و یک برآورد ذهنی است.
گام بعدی؛ ارائه طرح اولیه از آن ضربه گیرهای فنری مورد اشاره است برای ابعاد، مکانیسم و طرز عمل،نشان دادن اینکه برخورد خودرو با آنها ، آسیبی به خودرو وارد نمی آورد و تعیین اینکه قرار است ساز و کار آن، چگونه نیروی ذخیره خود را، به هنگام ، موثر و بهینه آزاد کرده و هدف اصلی را برآورد کند. این تازه، ایده اولیه می شود که شامل جرقه اولیه، به اضافه رسانیدن ایده به یک درجه ای قابل قبول از پختگی است.
در مورد ایده دوم، البته عملا چیزی از کلیات ایده خود ، به جز عنوان، ارائه نفرموده اید تا قضاوت علمی و تجاری کنم، ولی این را می دانم قبلا راه حلهائی تا حدی مشابه، به بازار آمده بودند مانند استفاده از برخی واکنشهای شیمیائی گرمازای برگشت پذیر مثلا در برند آتروپات ،
ولی اول یک نکته را متذکر می شوم؛ این جمله به لحاظ علمی غلط است که «بخاري من ميتونه تا دماي 400 درجه سانتيگراد دما رو در خودش ذخيره كنه» چون دما با «گرما» به لحاظ تعریف فیزیکی، تفاوت دارد و مثلا برای ذکر مشخصات فنی هدفگذاری شده سیستم ابداعی مورد نظر، باید می فرمودید «سامانه گرمازائی من می تواند با نرخ 1000 کیلوکالری برساعت، با بیشینه دمای 400 درجه سانتیگراد، انرژی را ذخیره (یا آزاد) کند با مداومت 7 شبانه روز و راندمان تقریبی X درصد ». (راستی محاسبه کرده اید حفظ یک هفته ای چنین بروندادی نیاز مند ذخیره چه مقدار انرژی است؟ آنهم در جیب! ، قطعا من نمی خوام چنین منبع حرارتی 400 درجه ای را در جیب یا حتی کیسه خواب خود داشته باشم، این درست همان گرمای شعله اجاق گازهای خانگی است که با گاز متان کار می کنند!)
البته اصل به دست آوردن ماده ای که سبک، ارزان و غیر سمی بوده و توانائی ذخیره میزان زیادی گرما را داشته باشد، در صورت صحت، جای تبریک بسیار دارد.
در مورد ایده سوم، فقط یک اشاره مبهم داشته اید و لذا متاسفانه نتوانستم درک درستی از آن داشته باشم و بنابراین نمی توانم داوری و ارزیابی نسبت به آن داشته باشم.
راستی بد نبود مواردی عمومی از اطلاعات شخصی خودتان، همچون سن، پیشینه تحصیلی و احیانا سوابق ثبت رسمی اختراع را اعلام می داشتید.

با پیشکش سپاس و احترام بسیار smile072

_____________________________________________________________________________________________
یکی از ترمزهای خلاقیت، خود شیفتگی است!

نمایه کاربر
reza azadi

سپاس: 14

پست توسط reza azadi »

امير ـ مخترع نوشته شده:اكثر پاركينگهايي كه امروزه ساخته ميشه زير ساختمانها طراحي ميشه
با اجازه smile072
علم تریز رو اینطور بیان میکنم! smile001 که برای اختراع و... باید بهترین حالت رو در نظر بگیریم بعد نسبت به علم روز در اون زمینه بیایم ایده بدیم
بهترین حالت یعنی چه؟؟؟
یعنی به صورت خلاصه: میخواهیم عمل ( این و ان کار ) را انجام بدیم بدون اینکه به دستگاه یا مکانیزم جدیدی فکر کنیم!!!
مثال: به جای دهها نوع اختراع و ابتکار در مورد شستشوی شیشه می اییم شیشه ای اختراع میکنیم که کثیف نشه! ( در اینجا عمل شستشو انجام میشه بدون اینکه دستگاهی در کار باشه یا میشه اینطور گفت : شیشه کثیف نمیشه که بخواد شستشو داده بشه)
ادعا نمیکنم که بهترین ایده در ان مثال رو زدم شاید بهترین حالت در ان مثال حذف کامل شیشه باشه ! یا ... ( دور از ذهن نیست چون همانطور که با استفاده از علم ایده میدیم اگر خود علم رو هم پیشرفت بدیم به چنین سطحی میرسیم )
پس در بهترین حالت در کنار ایده پردازی باید روی علوم بنیادی هم به هر صورتی که میتونیم کار کنیم تا تکنولوژی جهت بستر دادن و گسترش علم تریز مهیا بشه
در نتیجه هر روز راه برای در نظر گرفتن بهترین حالت و نزدیک شدن به بی نیازی باز میشه smile041
.
.
=====================
http://www.hupaa.com/forum/viewtopic.php?f=12&t=27851
smile003
تصویر

meaning

سپاس: 223

تماس:

پست توسط meaning »

هرمز پگاه نوشته شده:smile054 smile054 smile054
smile072
ميان گريه ميخندم كه چون شمع اندر اين مجلس
زبان ِ آتشـــــــــــــــينم هست ليكن در نمي گيرد

smile054

نمایه کاربر
sheBalBa

سپاس: 97

پست توسط sheBalBa »

reza azadi نوشته شده:
امير ـ مخترع نوشته شده:اكثر پاركينگهايي كه امروزه ساخته ميشه زير ساختمانها طراحي ميشه
با اجازه smile072
علم تریز رو اینطور بیان میکنم! smile001 که برای اختراع و... باید بهترین حالت رو در نظر بگیریم بعد نسبت به علم روز در اون زمینه بیایم ایده بدیم
بهترین حالت یعنی چه؟؟؟
یعنی به صورت خلاصه: میخواهیم عمل ( این و ان کار ) را انجام بدیم بدون اینکه به دستگاه یا مکانیزم جدیدی فکر کنیم!!!
مثال: به جای دهها نوع اختراع و ابتکار در مورد شستشوی شیشه می اییم شیشه ای اختراع میکنیم که کثیف نشه! ( در اینجا عمل شستشو انجام میشه بدون اینکه دستگاهی در کار باشه یا میشه اینطور گفت : شیشه کثیف نمیشه که بخواد شستشو داده بشه)
ادعا نمیکنم که بهترین ایده در ان مثال رو زدم شاید بهترین حالت در ان مثال حذف کامل شیشه باشه ! یا ... ( دور از ذهن نیست چون همانطور که با استفاده از علم ایده میدیم اگر خود علم رو هم پیشرفت بدیم به چنین سطحی میرسیم )
پس در بهترین حالت در کنار ایده پردازی باید روی علوم بنیادی هم به هر صورتی که میتونیم کار کنیم تا تکنولوژی جهت بستر دادن و گسترش علم تریز مهیا بشه
در نتیجه هر روز راه برای در نظر گرفتن بهترین حالت و نزدیک شدن به بی نیازی باز میشه smile041
.
.
=====================
http://www.hupaa.com/forum/viewtopic.php?f=12&t=27851
smile003
smile072
+ شیشه هایی با فناوری نانو تهیه شدن که این قابلیت رو دارن . ( فقط یادمه که سطحشون خیلی خیلی لیزه و هرچیزی با برخورد روش حتما سر میخوره و میافته . عمرشم 2 تا 5 ساله )
جایی که همه چیز غلطه
درست بودن هم غلطه . . .

نمایه کاربر
H-I-G-G-S

پست توسط H-I-G-G-S »

سلام.شما انسان فوق العاده مرموزی هستی!قبول داری که امروزه به کسی نمی توان اعتماد کرد؟؟پس به جای تیکه انداختن باید هم نوعانتو درک کنی!!ممنون می شم اگه راجع به aerogel به من اطلاعات بدی!!!
پر باز کن... پرواز کن تا اوج، تا عشق، تا خدا...

می دانم که می رسی.. در طالع تو نیک بختی است پس نهراس پرواز کن...

نمایه کاربر
نوآور

پست توسط نوآور »

يك خبر:

ربات نمازخوان!
جمشید شهرکی در سال 88 یک ربات نمازخوان اختراع و آن را به ثبت رساند.به گزارش گروه وبگردی باشگاه خبرنگاران
مخترع سیستانی، ربات نمازخوان خود را به منظور توسعه انرژی هسته‌ای وقف می‌کند.

جمشید شهرکی در سال 88 یک ربات نمازخوان اختراع و آن را به ثبت رساند. این ربات با هدف آموزش و آشنایی کودکان با نماز، طراحی شده است و می‌تواند تمام ارکان نماز را با قرائت صحیح اجرا کند.

شهرکی تاکنون 20 اختراع دیگر نیز به ثبت رسانده است و هدف خود را از وقف کردن این ربات، کمک به رشد و توسعه انرژی هسته‌ای، سرعت بخشیدن به ترویج نماز و امر به معروف و کمک به توسعه علم و فناوری و جوانان مخترع عنوان کرد.

به گفته این مخترع سیستانی، اگر تولید انبوه ربات نمازخوان آغاز و ارگان‌های مربوطه در این راه ما را یاری کنند، شاهد حرکت جدید و نوینی در زمینه امر به معروف خواهیم بود.

جمشید شهرکی عواید به دست آمده از تولید و فروش این ربات را با کمک اداره‌کل اوقاف و امور خیریه سیستان و بلوچستان برای کمک به رشد و توسعه انرژی هسته‌ای، سرعت بخشیدن به ترویج نماز و امر به معروف و کمک به توسعه علم و فناوری و جوانان مخترع صرف خواهد کرد

منبع: خبرگزاري فارس
http://www.yjc.ir/fa/news/4205867/ربات-نمازخوان-عکس

نمایه کاربر
sheBalBa

سپاس: 97

پست توسط sheBalBa »

پس با این اوصاف باید منتظر باشیم فردا پس فردا ربات پیامبر و اماما رو هم سرهم کنن و اسمشو بزارن اختراع دیگه
(منبعت هم به هوا رفت smile021 )
جایی که همه چیز غلطه
درست بودن هم غلطه . . .

نمایه کاربر
نوآور

پست توسط نوآور »

sheBalBa نوشته شده:پس با این اوصاف باید منتظر باشیم فردا پس فردا ربات پیامبر و اماما رو هم سرهم کنن و اسمشو بزارن اختراع دیگه
ممكنه ولي فكر كنم اختراع ربات روضه خان، از نظر مالي خيلي به نفع كشورمان باشه!

نمایه کاربر
reza azadi

پست توسط reza azadi »

.
.
دوستان مخترع درست نبود اینطوری موضوع رباتها رو ربط دادین به پیغمبر و امام، در همچین تاپیکی اخه ؟!! smile047 smile057
به هر حال هر چیزی یه تعریفی داره

========================================================
این داستانی رو که چند سال پیش نوشته بودم برای شرکت در مسابقه، اینجا میارم تا نظری هم از این طرف باشه! ( پیشنهاد میکنم اگر مطلبی در مورد این قسمت مونده در این تاپیک ادامه بدیم smile072 http://www.hupaa.com/forum/viewtopic.ph ... &start=285 )

«به نام خدا»
عنوان داستان : عشق رباتيكي؟ نه ...

سارا مدتها بود روي طرحش فكر مي‌كرد و حال زمان آن فرا رسيده بود تا آن را به نمايش بگذارد چون مهندسان به روشهای دست يافته بودند كه مي‌توانستند روباتهاي كاملاً انسان نما توليد كنند با هر درجه از خصوصيات رواني و فيزيكي بدون اينكه يكفرد معمولي بدون آزمايشات بتواند متوجه اين موضوع شود.
در آزمايشات قبلي بود كه هنوز روباتها به طرح ايده‌آل نرسيده بودند و پس از راه اندازی، چون در آزادي محدوديتهايي داشتند براي كسب تجربه‌هاي جديد قوانين را زير پا مي‌گذاشتند كه در صورت توليد انبوه امكان داشت سرنوشت بسياري از داستانهاي علمي تخيلي كه به جنگ بين انسانها و روباتها مي‌انجاميد به واقعيت بپيوندد.
تحقيقات و نمونه سازي روباتها به دليل مسائل موجود، زير نظر تدابير امنيتي بود امكان داشت علم توليد آن به دست يك فرد يا حكومت فاسد بيفتد و آن وقت بشر با تهديد جدي و جديدي رو به رو مي‌شد.
سارا به تقويمش نگاه كرد سال 5/5/2501 بود جمعيت جهان نسبت به پانصد سال قبل دو برابر شده بود خشكسالي‌هاي پي در پي، جنگهاي داخلي و خارجي، فقر و ثروت ناهماهنگ و... بشر را به لبه تيغ كشانده بود.
به خودش ميگفت اگر جاه طلبي عده‌اي براي كسب ثروت و قدرت نبرد الان به جاي جهنم بر روي زمين، بهشت برقرار بود من مي‌دانم چگونه بايد بشر را نجات داد و قوانين روباتها را اينطوري گفت :روباتها احساسات و رفتارهاي به نام خشم، نفرت، حسد و دروغ را ندارند، انسانها نيز بايد اينگونه باشند.
سارا ميخواست جدا از روباتها كه در داستانهاي علمي تخيلي تغيير داده مي‌شوند انسانها را نيز تغيير دهد در همین لحظه به یاد تاریخ افتاد و گفت :پس من مي‌خواهم نوعي ديكتاتور باشم ولی نه، اصلاً اينطور نيست،در باطن طرح هيچ اجباري در کار نیست بلكه برعكس. smile041
تا آن زمان هزاران داستان كوتاه و بلند علمي تخيلي در مورد روباتها، موجودات فضاي و ... نوشته شده بود سارا با نيشخندي اين فكر را هم از سرش گذراند که شايد زندگي و موقعيت فعلي من هم به صورت داستان نوشته شده باشد smile015 و از ان بی خبر باشم او بسياري از داستانهاي علمي تخيلي را خوانده بود با خواندن هر داستان كه در قالب صلح و دوستي پيش مي‌رفت قوت قلب مي‌گرفت و هر داستان با مضمون جنگ طلب او را محتاط مي‌كرد به زندگي خودش فكر كرد آيا كسي را مي‌شناخت كه در طول حياتش يكبار هم حق كسي را پايمال نكرده باشد.؟
با دو شكست در زندگي مشتركش، تصميم گرفته بود براي هميشه مجرد بماند هنوز باورش نمي‌شد چطور ان خواستگاران مي‌توانستند تا اين درجه پست باشند بدون اينكه بتواند در همان دوران چند ماهه نامزدی، آنها را بشناسد. smile031
البته ارزشمندترين چيزها را در اين دو تجربه يافته بود فهميده بود كه با عاشق بودن مي‌توان خود را به ايده‌آل شدن رساند و همين عشق بدون گناهش بود كه او را خشنود مي‌ساخت و برايش از هر پست و مقامي بهتر بود او مدتها بود كه عاشق بود و خودش را در اين حالت نگه مي‌داشت يك عشق مجازي!، او هيچ وقت اين موضوع و روش رسيدن به آن را به كسي نگفته بود و حتي مي‌ترسيد آن را در قالب يك داستان ارائه دهد!... smile001 چون امكان داشت عده‌اي به صورت اتفاقي آن را آزمايش كنند كه در صوت همه گير شدن خود تهديدي جديدي بود براي انقراض نسل بشر!
شايد اگر كسي سرگذشتش را مي‌دانست او را متهم به شكست در زندگي مشترك مي‌كرد به هر حال اين براي يك روانشناس حرفه‌اي نقطه ضعف بزرگي بود که چطور... smile080

سارا عضو تيم طراحي مغز روباتها بود كساني مي‌توانستند به اين بخش وارد شوند كه جدا از سر رشته داشتن در طراحی مغز ربات، باید در ديگر زمينه‌ها نيز عالم‌ باشند مثل روانشناسي، تاريخ، جامعه شناسي و... هر چقدر به سنش اضافه مي‌شد سعي مي‌كرد به ايده‌آل شدن نزديكتر شود.
از وقتي آن عشق را پرورش داده بود كوچكترين ضرري به جامعه و طبيعت نزده بود كوچكترين اشتباهاتش را جبران مي‌كرد تا جايي كه اگر به كسي سودي نمي‌رساند ضرري در كار نبود سارا مي‌دانست چرا پليس جامعه را از افراد بد پاكسازي نمي‌كند بسياري از روشها بود كه پليس با آن مي‌توانست اين افراد را به تله بيندازد ولي آمار چنان بالا مي‌رفت كه زندانها گنجايش آن را نداشت.
به ياد يكي از جمله‌هاي كتابهاي خليل جبران افتاد "خيلي از آدمها هستند كه دزد هستند ولي دزدي نكرده‌اند خيلي از آدمها قاتلند ولي قتلي انجام نداده‌اند"! خوشبختانه او در كشوري زندگي مي‌كرد كه رهبرانش بيشتر به فكر نجات بشر بودند تا به فكر خود. خدا را شكر مي‌كرد كه علم ساخت روباتها در دست چنين كشوري است مطمئناً با چنين شرايطي امكان پذيرفتن طرحش بالا بود ديگر وقت آن بود تا به جاي اينكه همانند خيلي از داستانها، روباتها، کارگر انسانها باشند يا با همنوعانشان زندگي كنند و يا عاملي جهت نابودي بشر باشند بیایند جامعه بشري را از گرداب رفتارهاي ناهنجار تصفيه كنند. smile041
بدون شك با وارد شدن هر يك عدد از اين روباتها كه در ذهنش تفكرات منفي يافت نمي‌شود بلكه بر عكس، احساسات دوستانه و عاشقانه ناب آنها چند برابر باشد جامعة يك قدم به طرف آرماني شدن پيش مي‌رود اين روباتها با طرز رفتارهاي خود و تحت تأثير قرار دادن عميق، انسانهاي در ارتباط با خود را از هر نوع رفتار ناهنجار پاكسازي مي‌كردند روباتهاي كه عشق‌هاي ناب را ارائه مي‌‌دانند انگار كه بازتاب خصوصيات انسانهاي آرماني را دارند مثل محمد(ص)، مسيح (ع)، بودا، اوشو و... بايد هزاران از اين نوع روباتها بدون اطلاع توليد مي‌شد و در شهرها قرار مي‌گرفت تا با اعمال خود حال و آينده را نجات مي‌دادند.
سارا روز قبل از اين كه طرحش را ارائه دهد آن را براي صادق‌ترين دوستش ساناز تعريف كرد.
ساناز: چه طرح زيبايي پس براي نجات بشر معلوم شد پاي چي در ميان است عشق رباتيكي (؟)
سارا: نه، هرگز، عشق آرماني
smile041

==============================
استفاده از جنس موئنث به عنوان شخصیتهای اصلی داستان بی دلیل نبوده ، البته چون امکان داره اون دلیل اشتباه باشه چیزی نمیگم.

======================
http://www.hupaa.com/forum/viewtopic.ph ... 0&start=15
smile003
.
.
تصویر

esfenaj

سپاس: 2

پست توسط esfenaj »

كسي ميتونه در مورد نرم افزار جديدي كه اشكال مكانيكي رو بازسازي ميكنه راهنماييم كنه؟

superman123

نام: amirali

سپاس: 48

پست توسط superman123 »

من یک ایده داشتم به نام هواپیمای مغناطیسی که توسط میدان مغناطیسی زمین کنترل می شود و همین طور بی سرنشین است گفتم و کسی همکاری نکرد

نمایه کاربر
candle

سپاس: 935

پست توسط candle »

superman123 نوشته شده:من یک ایده داشتم به نام هواپیمای مغناطیسی که توسط میدان مغناطیسی زمین کنترل می شود و همین طور بی سرنشین است گفتم و کسی همکاری نکرد
ببینید؛ آنچه بدین صورت بیان می فرمائید تنها یک ایده مبهم، خام و ابتدائی است. برای به ثمر نشستن یک اندیشواره (ایده)؛ باید ابتدا توضیح دقیق بدهید که اهداف ایده شما چیست و بر مبنای کدام اصول و قوانین فیزیک و مهندسی بنا شده است، Base علمی آن چیست. ملاحظات فنی و الزامات تکنیکی آن چیست، قرار است از فن آوریهای موجود استفاده کند و یا باید برای تکمیل آن، تکنولوژی جدیدی کسب شود. اگر بشود، آزمایش ساده ای برای تست عملیاتی نمونه پایلوت پیشنهاد کنید. محاسبات مربوطه را به همراه طرحها و نمودارهای اولیه ارائه دهید. محدودیتهای وزنی و ابعادی سیستم را روشن کنید. برآورد اولیه ای از زمان، نیروی انسانی متخصص و بودجه لازم برای تکمیل و تست نمونه کوچک مقیاس و همچنین نمونه مفهومی اولیه مقیاس واقعی به دست بدهید. مشکلات تکنیکی در حین طراحی و ساخت پروژه را پیش بینی کنید. باید به وضوح اثبات کنید که سیستم مد نظر شما، دست کم یک مزیت و یا برتری، نسبت به سایر سیستمهای مشابه موجود ارائه می دهد.
وقتی از یافتن پاسخ این پرسشهای اولیه مطمئن شدید و این مستندات گفته شده هم آماده شد، شما یک ایده پخته و فکر شده در اختیار دارید؛ حالا تازه وقت آن است که از دوستان و کاربران آگاه، در زمینه امکان پذیر بودن یا نبودن آن نظر بخواهید!.
smile072
آخرین ویرایش توسط candle دوشنبه ۱۳۹۳/۴/۹ - ۱۳:۰۲, ویرایش شده کلا 4 بار
اگر دانش را به خاطر کسب درآمد فرا می‌گیرید؛ به حق آنهایی که به خاطر خود، علم و دانش اندوخته‌اند تجاوز کرده‌اید - آندره ژید

ارسال پست