مسابقه پل ماکارونی

مدیران انجمن: parse, javad123javad

ارسال پست
نمایه کاربر
Lida

سپاس: 2

مسابقه پل ماکارونی

پست توسط Lida »

سلام.
من این ترم استاتیک دارم و حدود 10خرداد تو دانشکدمون مسابقات پل ماکارونی برگزار می شه.
قبلا هیچ تجربه ای در این زمینه نداشتم.می شه کمکم کنید؟
تا حالا تو استاتیک فقط خرپای آماده رو تحلیل می کردیم.و الان مهم ترین سوال من اینه که چه جوری باید خودمون یه پل طراحی کنیم؟
چه نکاتی مهمن؟چه جور چسب و ماکارونی خوبه؟درسته که اگه پخته ماکارونی باشه مقاومتش بیشتر می شه؟
خیلی لطف می کنید اگه راهنماییم کنید.واقعا تجربیاتتون برام مهمه.
ممنون. smile072 smile072 smile072
آخرین ویرایش توسط Lida دوشنبه ۱۳۸۹/۲/۲۰ - ۱۱:۲۲, ویرایش شده کلا 1 بار
نه آن دريا كه شعرش جاودانه است،نه آن دريا كه لبريز از ترانه ست .به چشمانت بگو بسپار ما را،به آن دريا كه ناپيدا كرانه ست !

نمایه کاربر
metra70

نام: مصطفی

محل اقامت: تهران

سپاس: 96

Re: مسابقه پل ماکارونی...کمک!!!!!!.....

پست توسط metra70 »

درود فراوان
Lida نوشته شده:من این ترم استاتیک دارم و حدود 3 خرداد تو دانشکدمون مسابقات پل ماکارونی برگزار می شه
به سلامتي
Lida نوشته شده:قبلا هیچ تجربه ای در این زمینه نداشتم.می شه کمکم کنید؟
بله مي شود بنده كه سعي مي كنم در حد توانم به شما كمكك كنم smile020
Lida نوشته شده:الان مهم ترین سوال من اینه که چه جوری باید خودمون یه پل طراحی کنیم؟
به سختي ! شوخي كردم كار سختي نيست اول يك محور كه نيروي وزن بر آن وارد مي شود را طراحي كنسعي كن جوري طراحي كه از چند طبقه تشكيل شده باشدو بر اصل گشتاور ماكاروني استوار نباشد بلكه بر اصل نيروي كشساني ويا فشره اي ماكاروني استوار باشد براي درك بيشتر اين مهم به مثال خوب توجه كن دو سر ما كاروني را بگير ويك دست ثابت و دست ديگر حركت بده (گشتاور) در اين صورت ماكاروني تو با كمترين نيرويي مي شكند و يا اگر آن سر ثابت به جاي دست تو در چسب باشد به راحتي از چسب در مي‌آيد ! حال دوباره دوسر ما كاروني را بگير و بكش در اين صورت خودت مقايسه كن ببين نيروي مولكلوي چقدر قوي تر است ! مسلما متعجب خواهي شد! كه ماكاروني مي تواند همچين نيرويي راتحمل كند در فشرده شدن هم اگر جلو شكم شدن ما كاروني بگيري نيروي بسيار زيادي را تحمل مي تواند بكند مثلا در شكل زير پايه خاكستري يك محور قوي براي تحمل نيرو مي تواند باشد و......
saze.JPG
اينهايي كه عرض كردم مقداري خيلي جزئي از نكات بود و مقدار زيادي اين سازه ها نكات دارند !اينها را جايي ننوشته و همه را خودم پيدا كرده ام smile041 كه اينجا نه جا هست ونه وقت ،اميدوارم با نبوغ خودت بتواني از پس اين موضوع خوب بر بيايي
Lida نوشته شده:چه جور چسب و ماکارونی خوبه؟درسته که اگه پخته ماکارونی باشه مقاومتش بیشتر می شه؟
چه جور چسبي كه بستگي به قوانين مسابقه دارد و تجربه شخصي خودت و جنس چسب هاي بقالي كوچه شما !
اگه ماكاروني يك چهارم پخته باشه (خيلي كم) در اين صورت به علت و جود آب شكننده گي آن بسيار كم مي شود ! ولي بدان تقلب كار زشت وهيجان انگيزي است smile021 سعي كن در تقلبت ابتكار به كار ببري
شما دسترسی جهت مشاهده فایل پیوست این پست را ندارید.
تصویر

ضعيف‌الاراده كسي است كه با هر شكستي بينش او نيز عوض شود. (ادگار‌ آلن‌پو)

میترا از ایزدان باستانی ایرانیان پیش از روزگار زرتشت است، که معنی عهد و پیمان و محبت و خورشید نیز می‌دهد. نماد او خورشید می‌باشد،انتخاب نام کاربری بنده هم به همین سبب است،با عرض معذرت؛ خواهشمند است عده ای از دوستان پیغام های بیهوده نگذارند
درباره خدایان باستانی بیشتر بخوانید

نمایه کاربر
Lida

سپاس: 2

پست توسط Lida »

مرسی از پاسختون.البته پختن ماکارونی تقلب نیست,پرسیدیم.حالا فقط باید بخار داده بشه یا واقعا بجوشه؟(اگه بجوشه که شکلش به هم می خوره.)...مدتش چه قدر باشه مفیده؟
باید از ماکارونی توپر استفاده کنیم که تا جایی که من دیدم خیلییییییی نازکن.با وجود این محل مفصل ها رو باید سمباده بزنیم؟

با توجه به این که پل های نیم دایره ای اغلب یا از کف می شکنن یا از اعضای بلندی که از کف به نیم دایره بالا وصل شده ن,کسی ایده ای برای افزایش مقاومت پل داره؟

منتظر بقیه دوستان هم هستم. smile072
نه آن دريا كه شعرش جاودانه است،نه آن دريا كه لبريز از ترانه ست .به چشمانت بگو بسپار ما را،به آن دريا كه ناپيدا كرانه ست !

مهرداد کریمی 20

نام: مهرداد کریمی

سپاس: 1

پست توسط مهرداد کریمی 20 »

سلام خدمت لیدا

من داشتم تو سایت های مختلف میگشتم که نوشته های شما را دیدم

من چند دوره هست که در مسابقات پل ماکارونی شرکت میکنم

به نظر من این دوستمون که داشت شما را راهنمایی میکرد تاحالا خودش پل نساخته باشه

اگه کمکی از دست من بر میاد بگید تا جایی که بلد باشم کمک میکنم

نمایه کاربر
هرمز پگاه

محل اقامت: پاريس

سپاس: 978

تماس:

پست توسط هرمز پگاه »

اگر پـُل آویزان باشد، (دو) برج آن بهتر است با ماکارونی میان تـُهی باشد( مقاومت مصالح)
ولی رشته هایی که پل از آنها آویزان است، میتواند از ماکارونی(اسپاگتی = میان پر) پخته
با اندکی سرکه باشد که کشسان بشود.
(اسپاگتی های سفید چینی شاید بیشتر بدرد "کابل" ها بخورند چون سخت کـِش ترند.)

تصویر
تصویر
خرد، زنده ی جــاودانی شنــاس
خرد، مايه ی زنــدگانی شنــاس
چنان دان هر آنكس كه دارد خرد
بــدانــش روان را هــمی پــرورد

مهرداد کریمی 20

نام: مهرداد کریمی

سپاس: 1

پست توسط مهرداد کریمی 20 »

این پلی که شما الان گذاشتید پل با بار گسترده است