سوال در باره ی مهندسی فیزیک در دانشگاه ها

مدیران انجمن: parse, javad123javad

asemoun

Re: سوال در باره ی مهندسی فیزیک در دانشگاهها

پست توسط asemoun »

رشته فیزیک مهندسی رو دانشگاه صنعتی قم,دانشگاه کاشان ,دانشگاه الزهرا تهران (البته مخصوص دختر ها هست) و دانشگاه خوارزمی تهران داره البته تا الان و احتمالا سال های آینده دانشگاه های دیگه هم این رشته رو ارائه میدن
من یه سوال دارم!!!!!! برای قبول شدن توی رشته ی فیزیک مهندسی دانشگاه کاشان یا دانشگاه الزهرا چه رتبه ای لازمه؟؟؟؟؟؟؟ تو رو خدا هرکی اطلاعات داره جواب بده .... یا حتی اگر حدودش رو بگید ممنون میشم

نمایه کاربر
MA.Emadi

سپاس: 110

پست توسط MA.Emadi »

دوست عزیز از اینجا میتونی قبولی های قلمچی رو ببینی! مهندسی فیزیک رو هم در بر داره صفحه 270
http://www.kanoon.ir/Public/ShowDetails ... lOD1l0rg==
STS-135

mamash

نام: mamash

محل اقامت: مشهد

سپاس: 3

پست توسط mamash »

سلام. من ترم اولم رشته فیزیک مهندسی دانشگاه خیام مشهد!!!!!!!! پس فقط اون دوتا دانشگا این رشترو ندارن smile015

mohamad94

پست توسط mohamad94 »

salam daneshgahe khayyame mashhad ham in reshte ro dare ke manam daneshjooye in reshte hastam

نمایه کاربر
کاوه

نام: (radical) سابق

محل اقامت: تهران

سپاس: 102

تماس:

پست توسط کاوه »

mohamad94 نوشته شده:salam daneshgahe khayyame mashhad ham in reshte ro dare ke manam daneshjooye in reshte hastam
لطفا فینگلیش ننویسید
[center]کاربر گرامی در صورت مشاهده پستهای ناقض قوانین آن را توسط کلید ! به مدیریت اطلاع دهید

s.4172

پست توسط s.4172 »

سلام دانشگاه صنعتی قم و دانشگاه کاشان رشته ی فیزیک مهندسی دارن که سه تا گرایش اپتیک و لیزر،پلاسماو حالت جامد دارن گرایش سال آخر مشخص می شه. اگه علاقه داشته باشی رشته ی خوبیه یه جورایی می شه گفت فیزیک کاربردیه .صص

فرزانه حکیم جوادی

نام: فرزانه حکیم جوادی

سپاس: 5

پست توسط فرزانه حکیم جوادی »

سلام.
فیزیک مهندسی برای اولین بار در دانشگاه علوم و تحقیقات با کمک های دکتر سبط و قرآن نویس شروع شد...این رشته مادر علوم مهندسی است...به طوری که در اروپا برای وررووود به رشته های برق و مکانیک ردوس رشته ی مهندسی فیزیکابتدا باد گذرونده بشه...
بازار کار رشته فوق العاده داغ...این رشته به 3 گرایش 1-حالت جامد
2-اپتیکک و لیزر
3-پلاسما
تقسیم میشه...
اگه یه سرچ تو اینترمت راجع به این 3 شاخه بزنید خودتون متوجه اهمیت و بازار کار این رشته می شید...

نمایه کاربر
AIRA-physics

نام: علیرضا

سپاس: 1

پست توسط AIRA-physics »

سلام من دانشجوی فیزیک مهندسی هستم .
این رشته تازه چندساله که وارد دانشگاه های کشورمان شده و کاملا جدید محسوب میشه به همین خاطر دانشگاه های زیادی این رشته را ندارند.
ازجمله دانشگاه های دولتی دارای این رشته میتوان به دانشگاه های " تهران " ، "خوارزمی"،"صنعتی قم"،"کاشان"،"ارومیه"،"ولی عصر رفسنجان" و... اشاره کرد که در سه گرایش "اپتیک و لیزر" ، " پلاسما" و "حالت جامد" ارائه میشود . البته از آنجایی که گرایش اپتیک و لیزر به آزمایشگاه های مجهز و پیشرفته ای نیاز دارد هنوز در برخی از اینها از جمله کاشان وجود ندارد ولی تهران و ولی عصر رفسنجان آنرا دارند در مورد بقیه هم مطمئن نیستم.
البته مهندسی اپتیک و لیزر هم به صورت رشته ای مجزا دربرخی از دانشگاه ها از جمله "مالک اشتر شاهین شهر" ، " شهیدباهنرکرمان" و " مجتمع فنی بناب " دانشجو می پذیرد.
این رشته در خارج از کشور با نام "Engineering physics"، مادر رشته های مهندسی محسوب میشود و رشته هایی مانند مهندسی برق و مکانیک از زیر شاخه های آن است.
بازارکار ( به نقل از ویکی پدیا) :
در اکثر وسائل دقیق اندازه‌گیری از روش های فیزیکی یا حسگرها استفاده می شود که طراحی و ساخت آنها در حوزه فیزیک جدید است و همچنین است قطعاتی که در الکترونیک و کامپیوتر به کار می روند و تهیه و توزیع خواص نانومواد. ارائه ایده و طرح و آزمایش در این موارد و موارد مشابه از قابلیتهای دانش آموختگان فیزیک مهندسی است.
دانش آموختگان این رشته می توانند در صنایع قطعات الکترونیک، صنایع اپتیک و لیزر، قطعات و اجزای کامپیوتر در مؤسسات دولتی و خصوصی مانند وزارت نیرو، مخابرات، انرژی اتمی، صنایع الکترونیک، صنایع اتومبیل سازی به کار مشغول شوند. همچنین ساخت و بررسی تارهای اپتیکی که در مخابرات به کار می روند، تخصص در کاربردهای مختلف پلاسما و لیزر در صنعت و پزشکی، طراحی و ساخت لوازم اپتیکیف طراحی و ساخت لامپهای مختلف دشارپ الکتریکی، طراحی و ساخت آهنرباهای لازم در سیستمهای الکترومغناطیسی و کلیدهای خودکار از ضروریات صنعت کشورند که در حوزه تخصصی این رشته می باشند.
برای آشنایی بیشتر با این رشته میتوانید در گوگل و ویکی پدیا آن را جست و جو کنید.

mohamad94

پست توسط mohamad94 »

این رشته در دانشگاه خیام مشهد هم هست.سطح فیزیک این دانشگاه هم خوبه و دکتر جمشید قنبری هم در این دانشگاه تدریس میکنند.

نمایه کاربر
f.physiclover

سپاس: 1

پست توسط f.physiclover »

دانشگاه دامغان هم این رشته رو از بهمن 91 آورده... ولی پیشنهاد می کنم بدون علاقه وارد این رشته نشید و اگه این رشته رو قبول شدید پشتکار داشته باشید و با فیزیک ارتباط دوستانه برقرار کنین... که برای موفق شدن در چنین رشته هایی تلاش های مضاعفی را می طلبد .... ضمنا اینو بگم که اگه جزو افرادی هستید که خیلی براتون مهندسی و غیر مهندسی مهمه بدونید در حال حاظر زیر نظر دانشکده ی فیزیک( علوم پایه) هست .... smile034 سربلند باشید

mehrnami

Re: سوال در باره ی مهندسی فیزیک در دانشگاه ها

پست توسط mehrnami »

این رشته در دانشگاه الزهرا گرایش حالت جامد تدریس میشود

MHTT

Re: سوال در باره ی مهندسی فیزیک در دانشگاه ها

پست توسط MHTT »

سلام.من دانشجوی رشته فیزیک مهندسی دانشگاه شهید باهنر کرمان ورودی 92 هستم.
اسم رشته ما فیزیک مهندسیه و مهندسی فیزیک رو من هم تاحالا نشنیدم.
این رشته 3 تا گرایش داره:پلاسما"حالت جامد"اپتیک و لیزر.
الان تعداد دانشگاه هایی که این رشته رو دارن خیلی زیاد شده.
میتونید از سایت فیزیک مهندسی دانشگاه ولی عصر رفسنجان هم دیدن کنید.
همون طور که گفتن این رشته زیاد جا افتاده نیست ولی بزودی طرفدارهای زیادی رو خواهد داشت.
واسه ارشدش هم برنامه هایی در راهه به زودی معلوم میشه.
دروس این رشته تفاوتهای زیادی با رشته فیزیک محض داره.
در کل رشته خوبیه نه به دلیل اینکه رشته ی خودمه چون واقعا سطحش بالاس.
پلاسما علمیه که بعدها جای علم هسته ای رو میگیره.
رشته ی بسیار سختیه و باید خیلی تلاش کنید تا موفق بشید.
امکان ادامه تحصیلش در خارج هم هست فرانسه مهمترین جاشه
ببخشید طولانی شد

ارسال پست