يه طرح خوب دارم كسي مي خواد همكاري كنه؟

مدیران انجمن: parse, javad123javad

hupta

Re:

پست توسط hupta »

محسن بيگي نوشته شده:به نظر مياد طرحشون سر كار گذاشتن شما دوستان بوده باشد !

نمایه کاربر
black holes

محل اقامت: تهران

تماس:

Re: يه طرح خوب دارم كسي مي خواد همكاري كنه؟

پست توسط black holes »

منم دوست دارم تو طرح شما شركت كنم ولي طرحتون درباره چي هست؟؟؟؟؟؟؟؟؟
smile018
sepide behrad

نمایه کاربر
bek

تماس:

پست توسط bek »

سلام
با عرض معذرت به خاطر تاخیر
MAANعزیز
خوب من در مورد این قضیه فکر کردم اما به نظر نمی رسه که اون بدبخت بشه بزرگترین آرزوی خود من اینه که یه روز یه دانشمند بزرگ بشم و واسه مردم دنیا فایده داشته باشم
در ضمن اون موش نیست که اینطوری بهش می گی موجود اون یه انسان درست مثل بقیه فقط مثل بقیه کند رشد نمی کنه(ذهنا) و از مغزش بهترین استفاده رو می کنه!
ببینید خانواده ای رو در نظر بگیرید که نسل در نسل فیزیک دان بودن و تا حالا هیچ کس بینشون پیدا نشده که حداقل علاقه رو به فیزیک نداشته باشه! حالا اگه ما 2تا از این خانواده ها رو پیدا کنیم و 2نفر از این خانواده یه جورایی با هم ازدواج کنن ( می گم یه جورایی چون اونا ازدواج نمی کنن توضیحش طولانیه!) از لحاظ علمی امکان اینکه بچه ی اونا علاقه ای به فیزیک نداشته باشه تقریبا منتفیه! این ژنتیک شماست که علایقتون رو می سازه یعنی اون بچه بر اساس علایقش بهترین می شه
اگه شما به اون چیزی که دوست دارین برسین و درش بهترین بشید احساس بد بختی می کنید؟
Shirin2007عزیز
می شه لطف کنی و به من بگی تو چه رشته ای درس می خونی و واسه آینده قراره چی کار کنی؟
"درد من حصار برکه نیست درد من زیستن با ماهیانی است که فکر دریا به ذهنشان خطور نکرده است"

نمایه کاربر
MAAAN

محل اقامت: اخترکم

پست توسط MAAAN »

Haldirtheelf121 نوشته شده:
MAAAN نوشته شده:من جزئیات طرحتون را نمیدانم ولی تنها چیزی که میخواهم بگم انه که آن آدم جدید خیلی بدبخت خواهد بود و بهتر نیست کمی به اینده آن موجود هم توجه بشه .
چرا بدبخت بشه؟ مگه انیشتن و موتزارت و فروید بدبخت بودن؟ به نظر من اون آدم نه تنها بدبخت نمیشه بلکه وجودش باعث پیشرفت بیشتر و در نتیجه زندگی بهتر برای بقیه افراد هم میشه.یه آدم وقتی بدونه اینقد برای دیگران فایده داره هیچوقت احساس ناراحتی نمی کنه. smile023

آدمی که از قبل با یک هدف معین از سوی آدمی ساخته بشه به نظر من واقعا بدبخته.
البته من گفتم جزئیات رو نمی دونم و نمیتونم قاطعانه قضاوت کنم ولی آدم باید خودش دنبال هدفش بره . اصلا شاید اون خواست که قاچاقچی بشه یا هر چیز دیگه ای.
واقعا مثل یک روبات هست.

محمد نيك

سپاس: 6

پست توسط محمد نيك »

[[quote="MAAAN

آدمی که از قبل با یک هدف معین از سوی آدمی ساخته بشه به نظر من واقعا بدبخته.
البته من گفتم جزئیات رو نمی دونم و نمیتونم قاطعانه قضاوت کنم ولی آدم باید خودش دنبال هدفش بره . اصلا شاید اون خواست که قاچاقچی بشه یا هر چیز دیگه ای.
واقعا مثل یک روبات هست.[/quote]
به شدت تایید میشه!
I don't know the key to success ,but the key to failure is trying to please every body

نمایه کاربر
bek

تماس:

پست توسط bek »

سلام دوستان
اول از همه باید بگم ممنون به خاطر اینکه راجع به این طرح نظر می دین smile041
انگار هر وقت من از ادامه دادن این طرح نا امید می شم یه میل واسم می رسه که شما راجع به این طرح نظر دادین اونوقت دوباره حالم خوب می شه انگار یه چیز تو وجودم رشد می کنه که بهم می گه مقاومت کنم و تسلیم نشم smile039 smile043
حالا در مورد حرف بچه ها توضیح بدم
من توی مطلب قبلی که نوشته بودم توضیح دادم که علایق شما چطور به وجود می آن
یکی تربیت و دیگری ژنتیک
اگر پدر و مادرتون طوری شما رو تربیت کنن که هیچ گرایشی به مواد مخدر نداشته باشید و از طرفی شما در طول 7 نسل گذشته تون هیچ کسی رو(چه از طرف پدری و چه از طرف مادری) نداشته باشین که به مواد مخدر معتاد بوده یا فروشنده بوده و... امکان اینکه شما به این نتیجه برسید که می خواین قاچاقچی بشین تقریبا غیر ممکنه (می گم تقریبا چون غیر ممکن غیر ممکنه)
این قضیه در مورد بقیه ی مشاغل هم صدق می کنه
اما حالا اگر فرض رو بر این قرار بدیم که در مورد ژنتیک اشتباهی پیش اومد و بچه ی مورد نظر ما به سیاست یا هر شغل دیگه ای علاقه پیدا کرد اون توی اون شغل بهترین می شه چون با کارهایی که تو بچگی روی اون انجام دادیم(الان نگین موش آزمایشگاهی!! smile033 این جزو پروژه است در ضمن کار خاصی نیست بهش چیز خاص تزریق نمی کنیم smile045 فقط یه سری روش های تربیتی خاصه که با بازی واینجور چیز هاست اما باعث می شه توانایی هوشی بچه چندین برابر حالت عادی بشه)اونقدر هوش داره که بهترین بشه و ما برای پیشرفت بهترین ها رو لازم داریم
این Id ی منه اگه کسی خواست خوشحال می شم با هم در این مورد بحث کنیم :
bek_koochooloo
موفق باشید
"درد من حصار برکه نیست درد من زیستن با ماهیانی است که فکر دریا به ذهنشان خطور نکرده است"

نمایه کاربر
mahboobeh

محل اقامت: رامسر

سپاس: 381

تماس:

Re:

پست توسط mahboobeh »

«راجع به يه بچه است كه با روش هاي اصلاح ژنتيكي و تربيتي به يه نابغه تبديل مي شه »
گفتيد با اصلاح ژنتيكي بچه نابغه مي شود.
طرح جاليه smile008 smile008
اما بايد اين رو هم در نظر بگيريد كه وقتي مي خواهيدكاري كنيد كه بچه ها نابغه بشن بايد روشون جهش انجام بدي
و اين جهش تقريبا بيشتر مضرر هستش و امكان نابودي بچه وجود داره smile005
پس اين يك ريسك فوق العاده خطرناكه smile025
اما اگر امكانش هست كه اتفاقي بعد واسه بچه بوجود نياد من حاضرم همكاري كنم smile040 smile040

نمایه کاربر
bek

تماس:

پست توسط bek »

سلام
منظور من از اصلاحات ژنتیکی این نبود که روی اون بد بخت آزمایش های غیر مجاز انجام بدیم که بابا smile023
می دونید که یه سری قوانین هست که نمی ذاره جهش روی حیوونا انجام بدیم چه برسه انسانها smile001
منظورم این بودکه. . .
بذارین اینطوری توضیح بدم:
شما وقتی دارید ازدواج می کنید احتمال اینکه به ژنتیک و وراثت فرد مورد نظرتون توجه کنید خیلی کمه! اکثرا به خود طرف اخلاقیاتش و یا بار مالیش توجه می کنن در حالی که تاثیری که وراثت روی زندگی آینده ی شما و همسرتون و بچه هایی که احتمالا خواهید داشت غیر قابل انکاره
یعنی اگه شما از خانواده ای همسرتون رو انتخاب کنید که از لحاظ اخلاقی در خانوادشون کمترین مشکل وجود داشته باشه و یا هیچ گونه بیماری در طی چند نسل اخیر نداشته باشن مطمئن باشید که بچه ها مشکلی نخواهند داشت اگر شما مراقب باشید تا مراحل رشدشون طبیعی طی بشه
این طور انتخاب ها همون چیز هاییه که قدیمی ها انجام می دادن منتهانه در قالب ژنتیک بلکه در قالب کلماتی مثل شان اجتماعی یا خانواده ی استخون دار و. . .
حالا اگر شماروی پدر و مادر بچه ای که می خواین داشته باشین دقت کنید نتیجتا شما یه جور اصلاح ژنتیکی انجام دادین
بابت این مثال معذرت می خوام اما فعلا چیز بهتری به ذهنم نمی رسه:
توی علوم راهنمایی یه چیز در مورد اصلاح ژنتیکی خوندیم، اونجا دو نوع گاو رو مثال می زنه! یه نوع چرم خوبی داره و اون یکی شیر فراوونی داره. حالا مهندسای ژنتیک به جای اینکه بیان اینارو جهش بدن smile038 میان این دو نوع رو با هم جفت می کنن و نتیجه یه گاوه با چرم خوب و شیر دهی بالا!! smile015
امیدوارم متوجه شده باشید smile033
سوالی هست در خدمتم smile018

نمایه کاربر
mahboobeh

تماس:

پست توسط mahboobeh »

گفتيد منظور از اصلاح ژنتيك اينه كه كاري كنيد فكر مردم در مورد ازدواج تغيير كنه!!!!!!!!!!!!!!!!!!
حالا هرچي................
smile012 smile012 درسته كه اين جوري مي شه بچه هاي سالم داشت اما نه تيزهوش و نابغه smile001

نمایه کاربر
mahboobeh

تماس:

پست توسط mahboobeh »

شما نمي تونيد با تغيير فكر مردم كاري كنيد كه بچشون نابغه بشه smile014 smile014 smile019 smile019

mehdi.7777

پست توسط mehdi.7777 »

نمی دونم منظورتون رو درست فهمیدم یا نه؟ اما اگه شما می خواین از این طریق نابغه فیزیک درست کنین باید بگم بعیده موفق بشین .
حداقل در مورد فیزیک درصد اطمینان من خیلی بالاست . چندین مورد ،نزدیک به ده مورد ، تا حالا از نزدیک دیدم . دو تا فیزیکی ، البته دو نفری که واقعا" فیزیکی باشن و فیزیک بفهمن بعیده بتونن با هم مزدوج بشن تا یه نابغه فیزیکی پدید بیارن . باور کنید اگه من بخوام بر اساس مشاهده های خودم بگم این احتمال صفره . دقیقتر بگم از نه زوج فیزیکی که شدیدا" به هم علاقمند بودن حتی یک موردشون هم به هم نرسیدن smile048 .
حالا من برای این که زیاده روی نکرده باشم نمیگم احتمالش صفره ، میگم بعیده . پس پیشنهاد می کنم از اول طرحتون رو روی غیر فیزیکی ها آزمایش کنین. البته سوء تفاهم نشه ها . من خودم یه فیزیکی اصیلم .

kardo00

پست توسط kardo00 »

smile019

نمایه کاربر
MAAAN

محل اقامت: اخترکم

پست توسط MAAAN »

در جواب beek عزیز.

با عرض معذرت به خاطر تاخیر
MAANعزیز
خوب من در مورد این قضیه فکر کردم اما به نظر نمی رسه که اون بدبخت بشه بزرگترین آرزوی خود من اینه که یه روز یه دانشمند بزرگ بشم و واسه مردم دنیا فایده داشته باشم

شما چنین آرزویی می کنید. خیلی از آدمها یک زندگی عادی رو ترجیح میدهند. شاید نه خیلی از آدمها .شاید اون آدم جز اون دصد خیلی کم از مردم باشد.

در ضمن اون موش نیست که اینطوری بهش می گی موجود اون یه انسان درست مثل بقیه فقط مثل بقیه کند رشد نمی کنه(ذهنا) و از مغزش بهترین استفاده رو می کنه!

مغزش! مغز ساخته دسته شما .
هیچ چیر به اون تعلق ندارد.

ببینید خانواده ای رو در نظر بگیرید که نسل در نسل فیزیک دان بودن و تا حالا هیچ کس بینشون پیدا نشده که حداقل علاقه رو به فیزیک نداشته باشه!

همین طور که علامت تعجب گذاشتید غیرممکنه.

حالا اگه ما 2تا از این خانواده ها رو پیدا کنیم و 2نفر از این خانواده یه جورایی با هم ازدواج کنن ( می گم یه جورایی چون اونا ازدواج نمی کنن توضیحش طولانیه!) از لحاظ علمی امکان اینکه بچه ی اونا علاقه ای به فیزیک نداشته باشه تقریبا منتفیه! این ژنتیک شماست که علایقتون رو می سازه یعنی اون بچه بر اساس علایقش بهترین می شه

فکر نمی کم حرف شما از نظر علم ژنتیک مرود قبول واقع بشه.
اگه شما به اون چیزی که دوست دارین برسین و درش بهترین بشید احساس بد بختی می کنید؟
Shirin2007عزیز

اگه خودم برسم نه. ولی اگه دیگران منو برسونن من فقط یک وسیله ام .

نمایه کاربر
bek

تماس:

پست توسط bek »

سلام
من نگفتم قراره اون 2تا با هم ازدواج کنن! smile024
مطمئنا اینکه 2تا فیزیکی بخوان با هم ازدواج کنن خیلی بعیده واسه همین ما قصد نداریم اونا با هم ازدواج کنن اونافقط لطف می کنن و سلول های منتقل کننده ی ژنتیکشون رو به ما میدن همین! smile039
اون بچه از اول هم قرار نبود که یه پدر و مادر فیزیکی داشته باشه چون اصولا مجبور کردن یه همچین پدر و مادری به تربیت خاص بچه خیلی سخته و اصلا نمی شه تضمین کرد که اونا حاضر بشن حتی در صورت ازدواج چنین بچه ای رو داشته باشه smile023
در ضمن من نمی خوام فکر مردم راجع به ازدواج عوض بشه چون اصلا به من ربطی نداره که ملت راجع به ازدواج چه نظری دارن یا چطور می خوان ازدواج کنن من فقط قصدم این بود که با این مثال شما منظورم رو متوجه بشید smile026
نبوغ فقط تربیت نیست بلکه استعدا و ژنتیک هم هست و محبوبه شما درست می گی من نمی تونم با تغیر فکر مردم کاری کنم که بچه هاشون نابغه بشن چون همه اون پتانسیل و استعداد لازم برای نابغه شدن رو ندارن smile023
MAAANعزیز
نبوغ چیزی نیست که شما بخواید ازش فرار کنید نبوغ یک هدیه ی ناخاسته از طرف خدا به وسیله شما و برای بشریته
می تونم بگم که تمامی نوابغ دنیا حتما در طول عمرشون شده یک بار، آرزو کردن که ای کاش یه آدم معمولی بودن
حالا اگه شما نابغه باشید و از نبوغتون استفاده نکنید بیشتر اذیت می شین تا اینکه یاد بگیرین از نبوغتون در جهت اهداف درست استفاده کنید و از پیروزیتون بر مشکلات لذت ببرین اون بچه به خاطر ژنتیکش نابغه است نه اینکه فکر کنید من کار شاقی کردم که اون بچه به خاطر ژنتیکش نابغه شده خیلی از بچه های دنیا نابغه هستند اما چون استعدادشون در جهت درست پرورش پیدا نمی کنه یا اصلا پرورش پیدا نمی کنه ما انقدر کم نابغه می بینیم
پس تا اینجا من کاری نکردم کار اصلی من بعد از تولدش شروع می شه که اون زمان تکلیفش از لحاظ نابغه بودن روشنه تنها کاری که من می کنم اینه که زندگی رو براش شیرین تر می کنم
کار من پرورش درست استعداه نه دست کاری روی علایق کسی یا دست کاری رو مغزش
من اجازه می دم که اون علاقه اش رو خودش انتخاب کنه این ژنتیکشه که اون رو جذب می کنه که به چه چیز علاقه داشته باشه نه من
در ضمن منم تصور نمی کنم که مهندس های ژنتیک با این قضیه مشکلی داشته باشن چون من با یکی شون صحبت کردم اما خوب چیزی نیست که همشون قبول داشته باشن smile023

maryam ghaffari

پست توسط maryam ghaffari »

khob begoo bebinim chiye? shayad 2nestim ye komaki bokonim. smile015

ارسال پست