المپیاد ریاضی؟!

مدیران انجمن: parse, javad123javad

ارسال پست
نمایه کاربر
آزادفراز

المپیاد ریاضی؟!

پست توسط آزادفراز »

خوب،من قبل از زدن این تاپیک یه نگاهی به تاپیک های دیگه انداختم و دیدم یه مقدار جای یه تاپیک المپیادی کمه.(البته ما مدعی نیستیم که این (المپیاد)چیزه چندان مهمیه!ولی خوب در جریانش می شه با سواد هم شد!) smile024
به هرحال!اینجا می تونیم در مورد مباحث منابع رو معرفی کنیم.ولی مهم تر اینه که در مورد هر مبحث یه مطلبه کوچک اما مفید و به زبان ساده نوشت!بعدش جند تا سوال قابل حل ! هم ارایه کرد که البته فکر هم بخواد!(ولی خواهش می کنم مطالب پیش نیاز خاصی نداشته باشه)

خوب بریم سر اصله مطلب! smile001
یه مبحث خیلی مهم نظریه اعداده. کسانی که خیلی در موردش نمی دونن من پیشنهاد می کنم برن اول کتاب تیوری اعداده انتشارات مبتکرانه سید موسوی رو بخونن ولی توی یه هفته دیگه سرو تهش رو هم بیارین!
بعدش می تونن برن سراغ نظریه ی اعداد انتشاراته فاطمی (نویسنده هم که میرزاخانی).

خوب حالا می ریم سراغ مطلب اصلی تر!

اینجا یه معرفی میذاریم از یه مطلبه مهمه نظریه ی اعداد،همنهشتی!

همنهشتی رو هممون همین طوری می دونیم یعنی چی! ولی اینجوری که جناب گاوس سازمان یافته اش کردن
به شدت به درد بخور شده
.دو عدد a b , رو همنهشت به هنگ یا به پیمانه ی m می گیم اگه m|a-b (می گیم m عاد میکنه a-b
.یعنی a-bبرm بخشپذیره)

ولی خوب مگه ما خلیم که با وجود دنیای فناوری دوباره بنشینیم به معرفی همنهشتی بپردازیم؟!
از آنجاییکه اینگونه نیست دوری در اینترنت زده و چند تا لینک می ذاریم اینجا!اگه خواستین تشریف ببرین مطالعه کنین!(ولی واقعا برین که همنهشتی موضوع مهمی ست!) smile022 smile030

http://daneshnameh.roshd.ir/mavara/mava ... eck&Rand=0

http://fa.wikipedia.org/wiki/%D9%87%D9% ... 8%AA%DB%8C

نمایه کاربر
parinaz25

محل اقامت: TEhran

تماس:

Re: المپیاد ریاضی؟!

پست توسط parinaz25 »

من تصمیم دارم جدی برای المپیاد ریاضی بخونم ولی جدا نمیدونم چیارو بخونم.چون به نظرم مباحثش خیلی بیشتر از نجومه!
به راهنماییتان احتیاج دارم .
ممنون smile020
این یک داستان بود.اما داستانی واقعی از زندگی من.که مانند قهوه ی بدون شکر بود.ولی من ان را سخت نوشیدم.روحم شاد!

نمایه کاربر
آزادفراز

پست توسط آزادفراز »

خوب اولا باید مشخص شه که شما تا حالا چی خوندین؟
ولی فعلا با فرض اینکه تازه کارید باید بگم که برای مرحله اول شمارش لازمه و نظریه اعداد در حد کتابایی که بالا گفتم(یعنی در حد همون سید موسوی و شاید سوالای نظریه اعداد انتشارات خوشخوان)و البته هندسه.برای شمارش همه می گن اگه چیزی نمی دونید کتاب ریاضیات انتخاب نشر دانشگاهی رو بخونید ولی به نظر من که اون به درد راهنمایی می خوره و بهتره شما از مثلن الفبای المپیاد ریاضی و کامپیوتر شروع کنید.هندسه هم که ماله انتشارات خوشخوان رو بگیرید حل کنید.یه چیزی که هست و از همه چیز هم مهم تره اینه که مشخص کنید برای چی دارید المپیاد می خونید.اگه هدفتون مرحله اوله که همین الان بذاریدش کنار و بی خیال المپیاد شید.(این رو جدا از من بپذیرید)حتی نباید فکرتون مرحله دوم باشه!فقط برای طلا.اما اگه کلن می خواید یه چیزی یاد بگیرید که کلن بحث متفاوت می شه.

در ادامه اینکه یه ماه مونده به مرحله اول بشینید سوالای مرحله اولای سالهای پیش رو حل کنید.برای مرحله دوم هم همینجور! اما بعده این چیزا (یعنی دقیقا بعد اینکه این کتابا تموم شد!)باید یه سری کارهای دیگه هم بکنید.مثلن استراتژی رو فصلهای رنگ آمیزی و اکسترمال و ناوردایی ش رو حل کنید.یا اصلن یه کاره بهتر!علیپور بخونید.قورتش بدید!البته یه چیزی که هست اینه که دهها کتاب خیلی به درد بخور دیگه هم هست ولی هیچ کی همه ی اونها رو نمی خونه.بنابراین فعلن وسواسی نشید کتاب بریزید دور خودتون.فعلن همین ها خیلی هم کافی ان.بعدا خودتون می فهمید چه چیزه دیگه ای بخونید!

سوال از المپیاد کامپوتر هم داشتید که چه بهتر!دستم هم درد نکنه! smile039

نمایه کاربر
parinaz25

محل اقامت: TEhran

تماس:

پست توسط parinaz25 »

dooooossssssteee azZZzzziz salam.hamantorr ke gofti ma n daram kheyli jedi ro olampiad fek mikonammmm.va dosst daram bahat bishatr dar ertebat basham ta bishtar rahnamaim koni.chon motaghedam ye rahnamaye khob kheyli az moshkelato hal mikoneeee.hala man ve jozZzz inja che jori mitonam ba shoma dar ertebat bashammmm?????////emailll/iD???? smile020 smile020 smile020 smile020 smile020 smile020
[email protected]..... smile006
moafagh bashiddd
این یک داستان بود.اما داستانی واقعی از زندگی من.که مانند قهوه ی بدون شکر بود.ولی من ان را سخت نوشیدم.روحم شاد!

کهن شار

محل اقامت: توی خونمون

تماس:

پست توسط کهن شار »

می تونین برای کسب اطلاعات در زمینه المپیاد ریاضی به اینجا مراجعه کنین:
http://www.ice-math.blogfa.com
این سخنان که می رود نه در خور فهم و عقل و نه حوصله مردمان این روزگار است زیرا که این مردمان را هنوز چشم از یک تای نان در نگذشته است (شیخ احمد جام)

ارسال پست