کمک در زمینه ریاضی فیزیک در ارشد

مدیران انجمن: parse, javad123javad

ارسال پست
phoenix123

کمک در زمینه ریاضی فیزیک در ارشد

پست توسط phoenix123 »

با سلام خدمت دوستان عزیز:
من برای ارشد تغییر رشته دادم (عمران خوندم)
برای همین کمتر تو جوم می خوام بدونم برای ارشد غیر از آرفکن که مرجع هست چه کتاب کمک آموزشی که سوال داشته باشه و مباحث خلاصه کرده باشه و کلا به درد ارشد بخوره چی بخونم ممنون میشم چون با نوعی خلا در مورد این درس روبرو شدم چون آرفکن به تنهایی کافی نیست برا کنکور و بعضی وقت ها نیاز به منبع جایگزین پیدا میشه
و آیا انتشاراتی منبهی برا ارشد در این زمینه ارائه داده ممنون smile072

fatemeh_rk

Re: کمک در زمینه ریاضی فیزیک در ارشد

پست توسط fatemeh_rk »

phoenix123 نوشته شده:با سلام خدمت دوستان عزیز:
برای همین کمتر تو جوم می خوام بدونم برای ارشد غیر از آرفکن که مرجع هست چه کتاب کمک آموزشی که سوال داشته باشه و مباحث خلاصه کرده باشه و کلا به درد ارشد بخوره چی بخونم ممنون میشم چون با نوعی خلا در مورد این درس روبرو شدم چون آرفکن به تنهایی کافی نیست برا کنکور و بعضی وقت ها نیاز به منبع جایگزین پیدا میشه
ba salam
man khodam emsal bad az chand sal dobare mikham dars khondano shoro konam
riyazy physic kheyly matalebe mokhtalefy dare yany sarfaslaye mokhtalefy ro shamel mishe
bazy ha ro to baghiyeye reshte ha chandin sale daram kar mikonan ke mitonind az onha estefade konid
mese matris ke bachehaye modiriyat daran
ya antegral mokhtalet ke bachehaye mihandesy mikhonan
moteasefane dar kol charei nist
ye kelass ba y ostade khob komaketon mikone
ba kasy ke mikhad arshad bekhune ve reshtash ham physic bode agar betonid bekhunid khobe
agar chize jadidy peyda kardammigam
shoma ham agar tonestid komake man konid mamnoon misham

movafagh bashid

محمد اخشيك

محل اقامت: كرج

سپاس: 30

پست توسط محمد اخشيك »

phoenix123 نوشته شده:با سلام خدمت دوستان عزیز:
براي دروس ابتداي ارشد (الكتروديناميك، كوانتوم، مكانيك كلاسيك) واقعا تسلط بر كليه مباحث دو جلد اول آرفكن كافي است. اما تسلط به معني خواندن متن و حل تمامي مسائل آخر فصل است. اگر مي‌خواهيد رياضيات بيشتري را در مباحثي مانند آناليز تانسوري و ماتريسها و آناليز برداري و توابع گرين بياموزيد مبابي فيزيك رياضياتي صدري حسني كتاب خوبي است و در دو جلد ترجمه هم شده است. اما راستش را بخواهيد اين ترجمه به نظر ناقص مي‌رسد! بنابراين اگر مي‌خواهيد كتاب صدري حسني را بخوانيد و مباحث ديگري چون نظريه گروه را نيز فرا بگيريد (كه در متن ترجمه شده وجود ندارند) نگاه كنيد به كتاب ذيل:
mathematical physics, a modern introduction to its foundation, Sadri Hassani, (Springer
Our job in physic is to see things simply, To understand a great many complicated phenomena in a unified way, In terms of few simple principles... Steven Weinberg

fatemeh_rk

پست توسط fatemeh_rk »

ممنونم. امیدوارم بتونم کتاب رو پیدا کنم

ارسال پست