حدس گلادباخ

مدیران انجمن: parse, javad123javad

Hooman kh

نام: هومن خدایاری

محل اقامت: تهران

سپاس: 62

تماس:

حدس گلادباخ

پست توسط Hooman kh »

لطفا اثبات های احتمالی برای این قضیه رو بیان کنین هرکی تونست به نتیجه ای برسه حتما حتما اعلام کنه اثبات این قضیه یک میلیارد تومن به پول ایران جایزه از طرف بنیاد ریاضی دانان داره.لطفا مسئله رو به دید مسئله اثبات شده ببینین و همه تلاشتون رو بکنین شاید اولین اثبات از خود شما باشه.اگه عددی پیدا کردین که این حدس رو لغو کنه حتما بیان کنین.
هر عدد زوج بزرگ‌تر از ۲ عدد گلدباخ است و می‌توان آن را به صورت حاصل‌جمع دو عدد اول نوشت.

نمایه کاربر
SAYE

سپاس: 125

Re: حدس گلادباخ

پست توسط SAYE »

پوزش میخوام که ناشیانه بیان میکنم
اثباتش فکر میکنم واسه من سخت باشه!
من ریاضیم خیلی خوب نیست

فقط یه سری چیزا راجع به گلد باخ میدونم
مثلا گلدباخ اين بودكه هر عدد فرد بزرگتر از 5 را مي توان بصورت 3 عدد اول نوشت كه اين مسئله رو شين رلمان دانشمند شوروي سابق 1905-1938 تونست مسير حل مسئله گلد باخ رئ نشون بده.
اون ثابت كرد كه عدد ثابت k وجوداره ب نحوي كه هر عدد طبيعي بزرگتر از واحد را مي توان بصورت مجموعي از عدد هاي اول نوشت كه تعداد انها از k تجاوز نمي كند
N=p1+p2+p3+p4+..+pk
حالا اگه بتوانيم ثابت كنيم k=3 است قضيه گلدباخ ثابت ميشه
البته تا حالا رياضي دانان ثابت كردند كهk=20 خوب ولي كو تا 3.....................

راستي قضيه گلدباخ براي اعداد به اندازه ي كافي بزرگ ثابت شده توسط ونيوگرادوف در سال1397 دانشمند شوروي سابق كه ان عدد بزرگ رو هم يوروزدكين رياضيدان شوروي ثابت كرد كه n0>=e^16.038

حالا یه سوال؟
اصلا به چه دردی میخوره؟ smile039 smile042
following death and life without hesitation that,s love...

...

...

قوي ترين اهرم ها، اراده است
. اسمايلز

...

مهم نیســــت که از بیـــــــرون چه طــــور به نظــــــــر میام ! کسایــــــی که درونم رو می بینند ؛ برام کــــــافیند .... برای اونهـــــــــایی که از روی ظاهــــــرم قضاوت می کنند ، حرفی ندارم ! همون بیرون بمونند ، براشـــــون کافیــــــــه ... !!!

...

به کسانی که پشت سرتان حرف میزنند بی اعتنا باشید، آنها به همانجا تعلق دارند!
دقیقاً پشت سرتان!
smile038

نمایه کاربر
aalireza

سپاس: 346

پست توسط aalireza »

Hooman khodayari نوشته شده:لطفا اثبات های احتمالی برای این قضیه رو بیان کنین هرکی تونست به نتیجه ای برسه حتما حتما اعلام کنه اثبات این قضیه یک میلیارد تومن به پول ایران جایزه از طرف بنیاد ریاضی دانان داره.لطفا مسئله رو به دید مسئله اثبات شده ببینین و همه تلاشتون رو بکنین شاید اولین اثبات از خود شما باشه.اگه عددی پیدا کردین که این حدس رو لغو کنه حتما بیان کنین.
هر عدد زوج بزرگ‌تر از ۲ عدد گلدباخ است و می‌توان آن را به صورت حاصل‌جمع دو عدد اول نوشت.
۱- حدسِ گلدباخ جزوِ هفت مسئله‌‌یِ یه‌میلیون‌دلاری نیست.
۲- قبل از دستِ گلِ حروفِ الفبا این مسئله یه‌میلیارد تومن می‌شد، الان برو سراغ دلار ۱۸۰۰ تومنی...
۳- این حدس تا

درسته.... گشتن دنبالِ مثالِ نقض زیاد جالب نیست.
۴ و از همه‌مهم‌تر- کارایِ مهم‌تری واسه اثبات کردنِ حدسِ گلدباخ یا هر کارِ غیرممکن یا نوابیغ‌پسندِ دیگه‌ای واسه یه‌غیرِ ریاضی‌دان وجود داره... مثلِ ریاضی‌دان شدن! smile031

jhvh

سپاس: 284

پست توسط jhvh »

تازگی ها رو این موضوع کار می کنم و فرمول دکتر هاشمی رو هم نقض که نه یه کاریش کردم هر کی علاقه داره و فرمولشو میشناسه میگم چی کار

Hooman kh

تماس:

پست توسط Hooman kh »

s.fr@nk نوشته شده:پوزش میخوام که ناشیانه بیان میکنم
اثباتش فکر میکنم واسه من سخت باشه!
من ریاضیم خیلی خوب نیست

فقط یه سری چیزا راجع به گلد باخ میدونم
مثلا گلدباخ اين بودكه هر عدد فرد بزرگتر از 5 را مي توان بصورت 3 عدد اول نوشت كه اين مسئله رو شين رلمان دانشمند شوروي سابق 1905-1938 تونست مسير حل مسئله گلد باخ رئ نشون بده.
اون ثابت كرد كه عدد ثابت k وجوداره ب نحوي كه هر عدد طبيعي بزرگتر از واحد را مي توان بصورت مجموعي از عدد هاي اول نوشت كه تعداد انها از k تجاوز نمي كند
N=p1+p2+p3+p4+..+pk
حالا اگه بتوانيم ثابت كنيم k=3 است قضيه گلدباخ ثابت ميشه
البته تا حالا رياضي دانان ثابت كردند كهk=20 خوب ولي كو تا 3.....................

راستي قضيه گلدباخ براي اعداد به اندازه ي كافي بزرگ ثابت شده توسط ونيوگرادوف در سال1397 دانشمند شوروي سابق كه ان عدد بزرگ رو هم يوروزدكين رياضيدان شوروي ثابت كرد كه n0>=e^16.038

حالا یه سوال؟
اصلا به چه دردی میخوره؟ smile039 smile042

راستش نظریه اعداد مبحثی هستش که از اون در رمزگذاری ها و کد گذاری های اینترنتی استفاده.البته شاید این حدس زیاد کاربردی نباشه ولی به هر حال میشه گفت یه چالش ریاضی هستش که باهاش گاهی اوغات سروکله میزنن.اون مسئله بالایی که گفته شده نظریه گلدباخ در اعداد فرد هستش با این جمع این دو قضیه میشه هر عددی رو به صورت اعداد اول نوشت

Hooman kh

تماس:

پست توسط Hooman kh »

aalireza نوشته شده:
Hooman khodayari نوشته شده:لطفا اثبات های احتمالی برای این قضیه رو بیان کنین هرکی تونست به نتیجه ای برسه حتما حتما اعلام کنه اثبات این قضیه یک میلیارد تومن به پول ایران جایزه از طرف بنیاد ریاضی دانان داره.لطفا مسئله رو به دید مسئله اثبات شده ببینین و همه تلاشتون رو بکنین شاید اولین اثبات از خود شما باشه.اگه عددی پیدا کردین که این حدس رو لغو کنه حتما بیان کنین.
۲- قبل از دستِ گلِ حروفِ الفبا این مسئله یه‌میلیارد تومن می‌شد، الان برو سراغ دلار ۱۸۰۰ تومنی...
۳- این حدس تا

۴ و از همه‌مهم‌تر- کارایِ مهم‌تری واسه اثبات کردنِ حدسِ گلدباخ یا هر کارِ غیرممکن یا نوابیغ‌پسندِ دیگه‌ای واسه یه‌غیرِ ریاضی‌دان وجود داره... مثلِ ریاضی‌دان شدن! smile031

راستش من تو لیست هفت مسئله قبلا حدس گلادباخ رو دیدم مطمئن هستین که جزو اونا نیست.

بله گزینه دو کاملا صحیح هستش من معذرت می خوام. smile039
البته من قبول ندارم که نوابیغ پسندباشه این حدس یا غیرممکن.همین حرف در مورد قضیه فرما هم گفته میشد ولی بالاخره اثبات شد

Hooman kh

تماس:

پست توسط Hooman kh »

hadimohammadi نوشته شده:تازگی ها رو این موضوع کار می کنم و فرمول دکتر هاشمی رو هم نقض که نه یه کاریش کردم هر کی علاقه داره و فرمولشو میشناسه میگم چی کار

واقعا تونستید ایرادی در فرمول ایشون برای اعداد اون پیدا کنید؟

نمایه کاربر
aalireza

سپاس: 346

پست توسط aalireza »

Hooman khodayari نوشته شده:
aalireza نوشته شده:
۳- این حدس تا

راستش من تو لیست هفت مسئله قبلا حدس گلادباخ رو دیدم مطمئن هستین که جزو اونا نیست.

بله گزینه دو کاملا صحیح هستش من معذرت می خوام. smile039
البته من قبول ندارم که نوابیغ پسندباشه این حدس یا غیرممکن.همین حرف در مورد قضیه فرما هم گفته میشد ولی بالاخره اثبات شد
آره مطمئن هستم، شک داری گوگل کن خب! مسئله‌ای نوابیغ‌پسنده که بیانش راحت باشه و اثباتش سخت باشه. نوابیغ نمیان حدسِ هاج یا فرضِ ریمان رو اثبات کنن، ولی میان با P و NP ور می‌رن یا با گلدباخ بازی می‌کنن. منم نگفتم اثباتِ حدسش غیرممکنه، بلکه گفتم واسه من و تویِ غیرریاضی‌دان غیرممکنه.
قضیه‌یِ آخرِ فرما هم توسطِ اندرووایلز (و تو ورژنِ دومش با همکاریِ شاگردش تیلور) اثبات شد. قضیه‌یِ آخرِ فرما هم همین‌طوری کشکی با تبادلِ نظرِ امثالِ ما یا مزخرفاتِ یه دانشجویِ پزشکی اثبات نشد. روند کاملاً مشخص و صدالبته شدیداً دشوار بود. اندرو وایلز نیومد بشینه نگاهِ مسئله کنه و بعد بخواد یه برهانِ خلف بزنه واسش. این بابا اومد حدسِ تانیاما-شیمورا رو اثبات کرد که ریاضی‌دانانِ قبلی نشون داده بودند اثباتِ این حدس یعنی اثباتِ قضیه‌یِ آخرِ فرما..... خلاصه این‌که بگذریم.

jhvh

سپاس: 284

پست توسط jhvh »

ایراد نیست
این فرمول همون غربال اراتوستن هستش که نمی دونم 1 ملیون سال قبل (تاریخم افتضاحه) کشف شده اگه بخوایید توضیشم میدم
بدم دیگه چه کاریه
تابع سامی که در این فرمول به کار برده ش ده میگه که از k=1
تا k= radikal N
چند تا عدد بر 2k+1 بخش پذیره (بخش پذیر بودنو از اینجا میشه فهمید که حاصل دو تابع جز صحیح که تو در توه فقط در حالت بخش پذیر بودن 2n+1 بر 2k+1 که همون اعداد فرد تا 2n+1 هست مساوی یک میشه)
حالا اگه مجموع تابع سام که برامون مجموع N=2n+1 هایی که بر اعداد فرد یا کل اعداد قبل از N بخش پذیره نشون میده بیشتر از یک شه عدد اول نیست
اگه سوال دارید بگید
فردا جواب میدم
[[N/2k+1]2k+1/N]

نمایه کاربر
Otherup

سپاس: 23

تماس:

پست توسط Otherup »

به نام خداوند بخشنده مهربان

با سلام و عرض احترام خدمت تمامی کاربران محترم و عزیز؛

دوستان متاسفانه من نمی دانم که اشکال این حدس چه چیزی است و با کدام قسمت ریاضیات در تناقض است ولی من چون که به اعداد اول علاقه ی زیاد ی دارم مطالعات نسبتا زیادی درباره اعداد اول داشتم که از سایت های (wolfram & wikipedia ) و یک ذره خودم به چند نتیجه ی نسبتا مهم رسیدم که برخی از آنها عبارتند از:

1- محال است که بتوانید فرمولی صحیح برای اعداد اول بیابید که در آن بتوان با محاسبات ساده "اعداد اول" را مورد سنجش قرار داد.
(برای مثال به نظر من تا الآن در بیشتر از نصفی از فرمول های نسبتا صحیح اعداد اول ، "فاکتوریل" به کار رفته است که برای مقادیر زیاد استفاده از این فرمول ها حتی با ابر کامپیوتر ها دشوار است...)

2- همه ی اعداد اول از فرمول اصلاح شده ی

پیروی می کنند.
(اطلاعات بیشتر در تاپیک " فرمولی برای تست اعداد اوّل؟ ")

3- به نظر من میانگین توزیع همه ی اعداد اول ، عددی حدودی

است.
(

: ثابت نپر

: ثابت اویلر)

و ...

با تشکر smile072
پیامبراکرم (صلی الله علیه وآله) :
انسانها چه زود فراموش میکنند برای مدتی محدود میهمان دنیایند؛
بنا میکنند آنچه را در آن سکونت نمیکنند
جمع میکنند، آنچه را که نمیخورند.
و آرزو میکنند، آنچه را که به آن نمیرسند.

Hooman kh

تماس:

پست توسط Hooman kh »

Otherup نوشته شده:به نام خداوند بخشنده مهربان

با سلام و عرض احترام خدمت تمامی کاربران محترم و عزیز؛

دوستان متاسفانه من نمی دانم که اشکال این حدس چه چیزی است و با کدام قسمت ریاضیات در تناقض است ولی من چون که به اعداد اول علاقه ی زیاد ی دارم مطالعات نسبتا زیادی درباره اعداد اول داشتم که از سایت های (wolfram & wikipedia ) و یک ذره خودم به چند نتیجه ی نسبتا مهم رسیدم که برخی از آنها عبارتند از:

1- محال است که بتوانید فرمولی صحیح برای اعداد اول بیابید که در آن بتوان با محاسبات ساده "اعداد اول" را مورد سنجش قرار داد.
(برای مثال به نظر من تا الآن در بیشتر از نصفی از فرمول های نسبتا صحیح اعداد اول ، "فاکتوریل" به کار رفته است که برای مقادیر زیاد استفاده از این فرمول ها حتی با ابر کامپیوتر ها دشوار است...)

2- همه ی اعداد اول از فرمول اصلاح شده ی

پیروی می کنند.

3- به نظر من میانگین توزیع همه ی اعداد اول ، عددی حدودی

است.
(

: ثابت نپر

: ثابت اویلر)

و ...

با تشکر smile072

راستش جناب دکتر هاشمی فرمولی صحیح پیدا کردن که کاملا جواب میده من به شخصه امتحان کردم

اینم فرمولشhttp://tabaatabaaee.blogfa.com/post-33.aspx

از غربال اراستوتن هم میشه استفاده کرد تا اعداد اول رو در یک بازه پیدا کرد.ولی حق باشماست محاسبه ی فاکتوریل در فرمول ها بسیار سخت و ازار دهنده هستش.

inkare

سپاس: 5

پست توسط inkare »

اگر پاسخ گویی به این سوال اینقدر ساده بود که امثال ما وشما میتوانستیم آنرا حل کنیم چنین سوالی این همه سال بی جواب نمی ماند حالا هم پرداختن به آن ما را به نتیجه ای نخواهد رساند

Hooman kh

تماس:

پست توسط Hooman kh »

inkare نوشته شده:اگر پاسخ گویی به این سوال اینقدر ساده بود که امثال ما وشما میتوانستیم آنرا حل کنیم چنین سوالی این همه سال بی جواب نمی ماند حالا هم پرداختن به آن ما را به نتیجه ای نخواهد رساند

شاید باور نکنید ولی تعدادی از مسائل تو ریاضی از همین روش حل شدن یعنی جایی مطرح شده و حل شده بعضی اوقات مسائل دشوار پاسخ های اسونی داشتن و ریاضیدانان سعی میکردن مسائل رو از راه های سخت حل کنن ولی جواب تو راه های اسون بود

Hooman kh

تماس:

پست توسط Hooman kh »

راستی من خیلی روی فرمول دکتر هاشمی کار کردم یه ریزه مشکل داره

نمایه کاربر
Otherup

سپاس: 23

تماس:

پست توسط Otherup »

به نام خدا
Hooman khodayari نوشته شده:راستی من خیلی روی فرمول دکتر هاشمی کار کردم یه ریزه مشکل داره
با سلام و عرض ادب و احترام خدمت شما کاربر محترم؛

من روی این فرمول زیاد کار نکردم ، ولی احتمالا باید فرمول پابر جایی باشد که تا الان هنوز مثال نقضی برایش پیدایش نشده است.{فکر میکنم که حدود "بیشتر" از 8 سال از انتشار فرمول می گذرد}

اما منتظر نظر و اشکال شما از این فرمول هستم.
{ همچنین طبق سه نظر قبلی که در پست قبلی داده بودم ، این برای این فرمول نیز از نظر اولی "پیچیدگی زیاد " درست است.یعنی پیچیدگی زیادی در این فرمول وجود دارد.}

همچنین منتظر نظر شما و دیگر کاربران از فرمول اصلاح شده ای که در پست قبل {نظر دوم}داده بودم هستم. یعنی:
Otherup نوشته شده: 2- همه ی اعداد اول از فرمول اصلاح شده ی

پیروی می کنند.
و...
با تشکر smile072
آخرین ویرایش توسط Otherup دوشنبه ۱۳۹۱/۳/۲۲ - ۱۶:۰۲, ویرایش شده کلا 1 بار
پیامبراکرم (صلی الله علیه وآله) :
انسانها چه زود فراموش میکنند برای مدتی محدود میهمان دنیایند؛
بنا میکنند آنچه را در آن سکونت نمیکنند
جمع میکنند، آنچه را که نمیخورند.
و آرزو میکنند، آنچه را که به آن نمیرسند.

ارسال پست