عکسی بدون شرح....

مدیران انجمن: parse, javad123javad

نمایه کاربر
f-f

سپاس: 24

Re: .... چی بگم......

پست توسط f-f »

من نمیفهمم یعنی فقط سمپادی ها شاخ و تیزهوش و عجیبن و فقط اونا از عقلشون در سطح جن استفاده میکنن؟ smile024 smile021
خیلی از دانش آموزای مدارس دولتی هم باهوشن اما خب شرایط بر وفق مرادشون نبوده smile042
درسته سمپادی ها خیلی تیزهوشن و قبول دارم و کسی رو زیر سوال نمیبرم
اما خب بقیه هم آدمن !! smile032
یه بار بچه های تیزهوشان مارو تو المپیاد دست انداختن smile024
راستی راستی داشت باورم میشد که خیلی خنگم اما بعدش یکیشون اعتراف کرد smile039
زندگی همین لحظه هاست....
شاد باشید.

نمایه کاربر
هیپاتی

سپاس: 195

پست توسط هیپاتی »

من طرف کسی نیستم طرف اخلاقیاتم. این حرف مثل اینه که مغازه های اطراف خیابون شما یا اصلا نصف مغازه های کشور گرون فروش باشن بعد ما بگیم همه ی مغازه دار ها دزد هستن! اون وقت در حد افراد درستکار این صنف داریم اجحاف میکنیم. ویستا جان من پست های شما رو دیدم.میدونم که علاوه بر اینکه سطح علمیتون بالاست به کسی توهین نمیکنید به خاطر همین انتظار اون حرف هارو نداشتم.
گرچه مدارسی که امروز بهش میگیم تیزهوشان دیگه اون سمپاد افتخار آفرین گذشته ها نیست اما نمیشه انکار کرد که بیشتر المپیادی ها و تعداد زیادی از رتبه های خوب کنکور رو داره.
اعضای تیم المپیادجهانی ریاضی:
الک بدرویا انرژِی اتمی تهران
مینا دلیرروی فرد فرزانگان تهران
علیرضا فلاح علامه حلی تهران
پدرام صفایی علامه حلی شهریار
امیر علی معین فر علامه حلی تهران
گودرز مهر علامه طباطبایی تهران
خانوم دلیرروی فرد در دوره قبل المپیاد هم حضور داشتند و سوال 4 المپیاد که سخت ترین سوال بود رو فقط 6 نفر در بین تمام تیم های جهان حل کردند که یکیش ایشون بودند.

این فقط یه مثال بود.میتونید بقیه المپیاد هارو هم تو اینترنت سرچ کنید و تعداد بسیار زیاد المپیادی های سمپاد رو ببینید.این رو گفتم واسه اینکه بدونید گرچه مدارسی با بهترین امکانات مثل انرژی اتمی، مفید، تلاش،سلام،خرد،طباطبایی و.... وجود دارند اما هیچ کدوم چنین خروجی هایی ندارند.
هرچند در هر مدرسه ای از سمپاد کسانی هستند که فقط اسم این مدرسه رو به یدک میکشن و با غرور و خودخواهی شون آبروی مدرسه مونو میبرن اما اکثریتشون بچه های خوبین.اینو بدونید که هر کدومشون که مغرور ترن سطح علمی پایین تری هم دارن.
f-f نوشته شده: یه بار بچه های تیزهوشان مارو تو المپیاد دست انداختن smile024
smile039
من به جای اونا از شما معذرت میخوام. smile072 ولی خواهش میکنم این رفتار زشتشون رو به حساب همه نذارید.

Townsend

سپاس: 18

پست توسط Townsend »

parastu2000 نوشته شده:من خودم جزو بچه های سمپادی هستم!(همون تیزهوشان) smile057

راس میگه ! ما سمپادیا کلا کارای عجیب غریبو دوس داریم! حالا چه درسی باشن چه غیر درسی! smile039
همین حرفا رو میزنید که براتون حرف درمیارن.

راستش سمپادیا اون چیزی نیستن که همه فکر میکنند.
گرچه کاراشون متفاوت با مردم عادی هست ولی راستش خیلی باحالن.
متسفانه کردم به این دلیل سمپادیارو آدمای غیرعادی میدونن که تو کاراشون از مخشون استفاده میکنن که به عقل جنم نمیرسه.برای همین مردم غیر عادی میدونن در حالی که واقعا سمپادیا بهترین ملتند.
کارای غیرعادی یعنی چی ؟ رو دست راه میرن ؟ شاتل میفرستن فضا ؟

حقتونه براتون جو درست کنن تو جامعه .
دخترها و پسرهای فامیل ما اکثرا سمپادی هستند!بله بودم یکیش شما!
کدوم فرق؟!شما طرف کی هستی؟!نه گلم ببین سیستم آموزشی اینظوری بارشون میاره دست خودشون ک نیست!
دوستی میگفت کلا ی نفر مشاور اونجا هست کارش اینه فقط به ما میگه شما بهترینید!منظور منو متوجه نمیشید!
منظور من این نیست که اونها بدند منظور من اشتباه بودن سیستم اموزشیه!
ببین وقتی تو فکرکنی از همه بهتری بد نیست ولی وقتی نشون بدی ازهمه بهتری بده!نباید دانش اموزای فوق العاده ی تیزهوشان رو به سمت خودنمایی سوق بدیم اونها باید بفهمند ارزشمندی به تواضعه که من تا حالا تو هیجکدوم این اصل رو ندیدم!(لاقل ازکسانی که میشناسم!)
واقعیتش اینه که این امکانات و ... که در موردش حرف میزنن اغلبش توی مدارس سمپاد تهران و چند تا شهر محدود دیگه ست. بقیه ی مدرسه های سمپاد توش ازین خبرا نیست. بچه ها درس میخونن مثل بقیه ... تلاش میکنن و خر میزنن برای امتحانات و کنکورشون مثل بقیه ... هیچکس هم بدون تلاش نتیجه نمیگیره ...
قبول دارم هستن تو تیزهوشان یه عده که توهم خود بزرگ بینی دارن ... ولی مقصر خودشون فقط نیستن ... جوی که تو جامعه ایجاد شده تأثیر داره روی این که چنین رفتاری نشون بدن.
من نمیفهمم یعنی فقط سمپادی ها شاخ و تیزهوش و عجیبن و فقط اونا از عقلشون در سطح جن استفاده میکنن؟
خیلی از دانش آموزای مدارس دولتی هم باهوشن اما خب شرایط بر وفق مرادشون نبوده
اما خب بقیه هم آدمن !!
یه بار بچه های تیزهوشان مارو تو المپیاد دست انداختن
راستی راستی داشت باورم میشد که خیلی خنگم اما بعدش یکیشون اعتراف کرد
این طوریا نیست ... خیلیا با کتاب و کلاس و ... قبول شدن و حقشون نیست تو سمپاد باشن ... ولی این کلا" مشکل کشور ماست ... تا یه رقابتی ایجاد میشه سریع یه سری آدم سوء استفاده چی هم پیدا میشن که همه جور کلاس و ... براش درست میکنن ... درست مثل بلایی که سر کنکور و المپیاد اومده.

من طرف کسی نیستم طرف اخلاقیاتم. این حرف مثل اینه که مغازه های اطراف خیابون شما یا اصلا نصف مغازه های کشور گرون فروش باشن بعد ما بگیم همه ی مغازه دار ها دزد هستن! اون وقت در حد افراد درستکار این صنف داریم اجحاف میکنیم. ویستا جان من پست های شما رو دیدم.میدونم که علاوه بر اینکه سطح علمیتون بالاست به کسی توهین نمیکنید به خاطر همین انتظار اون حرف هارو نداشتم.
گرچه مدارسی که امروز بهش میگیم تیزهوشان دیگه اون سمپاد افتخار آفرین گذشته ها نیست اما نمیشه انکار کرد که بیشتر المپیادی ها و تعداد زیادی از رتبه های خوب کنکور رو داره.
اعضای تیم المپیادجهانی ریاضی:
الک بدرویا انرژِی اتمی تهران
مینا دلیرروی فرد فرزانگان تهران
علیرضا فلاح علامه حلی تهران
پدرام صفایی علامه حلی شهریار
امیر علی معین فر علامه حلی تهران
گودرز مهر علامه طباطبایی تهران
خانوم دلیرروی فرد در دوره قبل المپیاد هم حضور داشتند و سوال 4 المپیاد که سخت ترین سوال بود رو فقط 6 نفر در بین تمام تیم های جهان حل کردند که یکیش ایشون بودند.

این فقط یه مثال بود.میتونید بقیه المپیاد هارو هم تو اینترنت سرچ کنید و تعداد بسیار زیاد المپیادی های سمپاد رو ببینید.این رو گفتم واسه اینکه بدونید گرچه مدارسی با بهترین امکانات مثل انرژی اتمی، مفید، تلاش،سلام،خرد،طباطبایی و.... وجود دارند اما هیچ کدوم چنین خروجی هایی ندارند.
هرچند در هر مدرسه ای از سمپاد کسانی هستند که فقط اسم این مدرسه رو به یدک میکشن و با غرور و خودخواهی شون آبروی مدرسه مونو میبرن اما اکثریتشون بچه های خوبین.اینو بدونید که هر کدومشون که مغرور ترن سطح علمی پایین تری هم دارن.
لیست معلم های المپیاد این افراد هم لیست بلند و بالاییه (به جز پدرام صفایی) . المپیاد دیگه معیار مناسبی برای سنجش نیست ... خیلی وقته که نیست ...

این تعریف و تمجید ها هم فایده ای نداره ... با مدال آوردن این افراد چیزی نصیب سمپاد نمیشه ... طرفداری کردن هم کار راحتیه ... افتخار آور بودن ارزش داره.

نمایه کاربر
m77m

سپاس: 78

پست توسط m77m »

این راسته که تیزهوشا طمع زیادی دارن ولی قرار نیست که مردم بدی باشند
دوما این هم قرار نیست که فقط سمپادیا ایران باهوش باشن خیلی مردمن که لیاقت ایشون بیشتر از بعضی سمپادیا است.
بهترین ملت از نظر هوش منظورم بود اصلا واقعا بعضی سمپادیا عذاب آورند.
خود بزرگ بینی کار زشتیه و من قبول دارم که بسیاری اینگونه اند ولی نه همه.قبول باید داشت که حتما تفاوتی در میان هوش یا تلاش بین سمپادیا و غیر ایشون وجود داشته که یکی سمپادی و دیگری سمپادی نیست این غرور نیست یک واقعیت است.
تنها تفاوت میان ندارس سمپاد و غیر سمپاد اینکه تو سمپاد مجبور به درس خوندن میکنن و در غیر سمپاد مجبور نمیکنن.
این گوی و میذان چرا در المپیاد جهانی ریاضی همه دانش آموزان از مدارس خاص هستند؟حتما از 100 نفر دانش آموز سمپاد یکی واقعا سمپاده و این توهم نیست.
در مورد سرکار گذاشتن جناب دوتا بالاتر:
خب یکی از مدرسه معمولی دوست منو که اتفاقا تو سمپاده پای فوتبال سرکار گذاشته بود.خب این دلیلی نمیشه که سمپادی بد باشد تمام سمپادا بدن.
دلا خو کن به تنهایی که از تنها بلا خیزد سعادت آن کسی دارد که از تنها بپرهیزد
درد عشقی کشیده‌ام که مپرس زهر هجری کشیده‌ام که مپرس

نمایه کاربر
m77m

پست توسط m77m »

کار غیر عادی.
مثلا تا به حال تفاوت کارای یه سمپاد و یه فرد معمولی(نه از مدرسه دیگر) رو ندیدید؟
مثلا رک بودن تو سمپاد خیلی وتا دانش آموز از معلم نمیترسه و خیلی راحت بحث میکنه بدون هیچ ترسی در حالی که شاید بقیه اینگونه نباشند.
من یک سالی مجبور شدم در مدرسه عادی درس بخونم.وقتی میآمدم و مطلبی خلاقانه از خود میگفتم شاید خیلی ها مرا مسخره میکردند و تنها چند نفر در میافتند که من چه میگویم.
گالیله در دوران خود عجیب بود و انشتین و نیوتون و........

نمایه کاربر
هیپاتی

پست توسط هیپاتی »

آیا این لیست بلند بالای معلمین در مدارسی که نام بردم وجود نداره؟؟؟؟جالبه بدونید که اتفاقا اونها امکانات بیشتری دارند و خروجی های کمتری.
من خودم هم فرزانگان تهران نیستم.مدرسمون از نظر امکانات از یه مدرسه ی متوسط تهران هم کمتره.ولی هرسال حداقل یک رتبه یک رقمی کنکور و چندین المپیادی داریم در حالی که هیچکدوم از مدارس دیگه ی کل استانمون که امکاناتشون از ما بیشتره این ها رو ندارند.
رتبه های اول لیگ های علمی هرسال از مدرسه ماست.
اینها که هیچ حتی در مسابقات ورزشی،هنری و قرآنی هم از نظر کسب رتبه اولین مدرسه استانیم.
قرار نیست تمام کسانی که سمپادی هستند تیزهوش و انیشتین و مخ باشند!مگه ما در یک استان چند تیزهوش واقعی داریم؟ چیزی که مهمه اینه که تلاشت اونقدر بالا باشه که کاستی های هوشتو جبران کنه.گرچه بچه های تیزهوش واقعی هم داریم.
هیچ کس بدون تلاش رتبه ی المپیاد نمیاره ولی باید هوشی باشه برای المپیاد هایی مانند فیزیک،ریاضی و خصوصا کامپیوتر...
شما سولات مسابقات دانش آموزی شریف رو که هر دورش نفرات برترش رو بچه های سمپاد تشکیل میدن دیدید؟سوالاتی که هیچ ربطی به خرخونی و معلم ندارند؟؟؟
آیا این که یکی از بچه های مدرسه ما یک نظریه میده که در سطح بین المللی پذیرفته میشه و از تمام دانشگاه های معتبر دنیا براش بورسیه میاد به هوش ربطی ندارند؟؟؟؟
آیا میدونید که اکثریت بچه های مدرسه ما برای امتحان ورودی هیچی نخونده بودن وقبول شدن درحالی که کسانی از بهترین مدارس با کلی معلم خصوصی و هزینه نتونستن قبول بشن؟؟؟؟
آیا میدونید اکثر ما قبل اینکه بیایم اینجا در مدارس ساده دولتی درس میخوندیم؟؟؟؟
آیا میدونید چند نفر از مدرسه ی خالی از امکانات ما با هزینه شخصی،بدون هیچ معلمی چه طرح هایی در خوارزمی داشتند؟؟؟
آیا میدونید که ما در مدرسمون نه معلم رباتیک داریم نه نجوم و نه خیلی از چیزهایی که مدارس دیگه دارن؟؟؟؟
و هزاران آیا دیگه...
آیا هایی که هیچ کس نمیبینه. smile072

نمایه کاربر
چوچولو

سپاس: 2

پست توسط چوچولو »

m77m نوشته شده:راستش سمپادیا اون چیزی نیستن که همه فکر میکنند. smile039
گرچه کاراشون متفاوت با مردم عادی هست ولی راستش خیلی باحالن. smile015
متسفانه کردم به این دلیل سمپادیارو آدمای غیرعادی میدونن که تو کاراشون از مخشون استفاده میکنن که به عقل جنم نمیرسه.برای همین مردم غیر عادی میدونن در حالی که واقعا سمپادیا بهترین ملتند.
بهترنیست کسی بیاد از شما ها دفاع کنه که خودش دچار توهم نباشه ؟؟ smile058
یعنی چی بهترین ملتن ؟
بد نیست یه وقتایی این موضوع رو هم بررسی کنید که بعضیاشون (البته بعضیاشونم واقعا خوبن مثل بقیه ی خوبا تو بقیه جاها)وقتی از این بهترین کشور به قول شما میان بیرون چقدر تو جامعه دچار مشکل میشن چون دیگران واقعانمیتونن تحملشون کنن!!!!!!!! smile049
انقلاب ستمدیدگان را آزاد نمیکند تنها استثمارگران را عوض میکند "برنارد شاو"
تجربه نامی است که تمامی افراد بر اشتباهاتشان میگذارند"اسکاروایلد"
هرگز مگذار خنده تو باعث گریه دیگری شود "حسین بهزاد "

نمایه کاربر
m77m

پست توسط m77m »

آقا من منظورمو اشتباه بیان کردم منظورم سمپادایه واقعی هستند که واقعا عقل تو کلشون و طمع کار نیستن و آدمن نه کسایی که توسمپادن.
اگه شما کسی رو پیدا کردید که رد غیر از سمپاد درس میخونه و این ویژگی هارو داره اون بهترین ملته.
من هیچ وقت قصد توهین ندارم و شاید منظور خود را اشتباه بیان کردم .

White

سپاس: 211

پست توسط White »

بابا ما به این مظلومی ونحیفی ! چرا انقد از ما بد میگین آخه؟؟!!! smile134

zahra78

نام: فیزیک دوست

سپاس: 15

پست توسط zahra78 »

حتی تو مدارس دولتی هم معلم ها توقع دارن همه بچه های زرنگشون برن تیزهوشان. اما واقعا از این تبعیضی که در آموزش ما هست نمیشه چشم پوشی کرد. توی مدرسه ما همه اونایی که میخوان برن تیزهوشان سر و کله میشکونن. انگار دشمن هم هستند تو هیچ درسی به هم کمک نمیکنند و برای قبول شدن همینطور کلاس میرن. من واقعا از این سمپادیا دل پری دارم. smile097 smile097

نمایه کاربر
ویستاM

سپاس: 351

پست توسط ویستاM »

f-f نوشته شده:من نمیفهمم یعنی فقط سمپادی ها شاخ و تیزهوش و عجیبن و فقط اونا از عقلشون در سطح جن استفاده میکنن؟ smile024 smile021
خیلی از دانش آموزای مدارس دولتی هم باهوشن اما خب شرایط بر وفق مرادشون نبوده smile042
اما خب بقیه هم آدمن !! smile032
یه بار بچه های تیزهوشان مارو تو المپیاد دست انداختن smile024
راستی راستی داشت باورم میشد که خیلی خنگم اما بعدش یکیشون اعتراف کرد smile039
smile072
proksima نوشته شده:من طرف کسی نیستم طرف اخلاقیاتم. این حرف مثل اینه که مغازه های اطراف خیابون شما یا اصلا نصف مغازه های کشور گرون فروش باشن بعد ما بگیم همه ی مغازه دار ها دزد هستن! اون وقت در حد افراد درستکار این صنف داریم اجحاف میکنیم. ویستا جان من پست های شما رو دیدم.میدونم که علاوه بر اینکه سطح علمیتون بالاست به کسی توهین نمیکنید به خاطر همین انتظار اون حرف هارو نداشتم.
منم منظورم این نبود ولی واقعا اکثرا اینطورن...مثلا اگه 90% تاکسی رانها 30%به بهای هرکورس به طور نا عادلانه اضافه کنند میگیم همشون!
بازهم میگم شما منظور منو نفهمیدید قصد من توهینو ایراد به خود بچه ها نیست نظام اموزشی غلطه!
نباید بچه های خوبو از بد جداکرد و اصولا مدارسی تحت عنوان سمپاد نباید باشه...اما چون ما کارامون بر اصول نیست(!)الان هست!
دانش اموزا باید یاد بگیرند در یک فضا درس بخونند که ادم ضعیف متوسط قوی و فوق العاده هم هست!اینجوری فقط تعلیم نمیبینند که امروز شده همه ی اموزش ما!بلکه تربیت هم میشن
اینکه یک سری ادم رو به صرف 1 ازمون تحت یک اموزش خاص با بهترین امکانات بذاریم و اون موفق شه که هنر نکرده!درواقع ازبین اونها کسانی که واقعا تیزهوشن میرن توو المپیادهای جهانی و عرض اندام میکنند و بقیه؟!
Townsend نوشته شده:قبول دارم هستن تو تیزهوشان یه عده که توهم خود بزرگ بینی دارن ... ولی مقصر خودشون فقط نیستن ... جوی که تو جامعه ایجاد شده تأثیر داره روی این که چنین رفتاری نشون بدن.
بله بندم همین اعتقادو دارم
m77m نوشته شده:این راسته که تیزهوشا طمع زیادی دارن ولی قرار نیست که مردم بدی باشند
اونها هم وطنهای با استعداد ما هستند کی گفته بدن؟!من اگر همچین چیزی گفتم عذر میخوام smile072
m77m نوشته شده:مثلا رک بودن تو سمپاد خیلی وتا دانش آموز از معلم نمیترسه و خیلی راحت بحث میکنه بدون هیچ ترسی در حالی که شاید بقیه اینگونه نباشند
این ویژگی بدلیل تلقین و اموزش نادرسته...عزیزان هیچ کس نباید به بقیه نشون بده بهترینه!
سعی نکنید انسانهای موفقی باشید،سعی کنید انسانهای ارزشمندی باشید
جهان به حق مدیون ملت و ملیت ایرانی است
با افتخار و غرور ایرانی ام بر سر جهانیان فریاد میزنم که:
من نواده ی کوروش کبیرم

White

سپاس: 211

پست توسط White »

zahra78 نوشته شده:حتی تو مدارس دولتی هم معلم ها توقع دارن همه بچه های زرنگشون برن تیزهوشان. اما واقعا از این تبعیضی که در آموزش ما هست نمیشه چشم پوشی کرد. توی مدرسه ما همه اونایی که میخوان برن تیزهوشان سر و کله میشکونن. انگار دشمن هم هستند تو هیچ درسی به هم کمک نمیکنند و برای قبول شدن همینطور کلاس میرن. من واقعا از این سمپادیا دل پری دارم. smile097 smile097

دوست عزیز مدارس ما فقط دورنمای خوبی داره smile012
تو اکثر مدارس ما درست مث اینه که به یه مرغ(بلا نسبت همه) بگی تو عقابی تو عقابی !
smile014 ببریش بالا تیر چراغ برق بگی بپر ! بعدم اون با اعتماد بنفس فراوان بپره و با مخ بیاد زمین و کتلت شه!
smile106
به ما میگن دولت کلی خرجتون میکنه پ کو نتیجه؟ smile049
تا میگیم فلان امکاناتو میخوایم میگن:
نه دیگه ه ه ه! از این حرفا نزنید زشته!
smile060
معلمای شاسگول میارن واسمون که خودشون هنو تو متن کتاب مشکل دارن!
smile086
اونوقت میاد با ما کمپبل کار میکنه کمبریج درس میده چه میدونم برنامه نویسی و هزار تا کوفت و زهرمار دیگه.
والا ما خودمون دلمون پر تر از شما هاس.. منتهی بعضی وقتا یه جورایی تعصب نمیذاره بحرفیم دیگه میدونین ک... smile078

نمایه کاربر
f-f

سپاس: 24

پست توسط f-f »

من خودم شخصا بنا به دلایلی خیلی عجیب راهنمایی و یک سال از دبیرستانمو مدرسه ی دولتی میرفتم smile024
یکی از دلایلش این بود که وقتی به چندتا از مدرسه های شاخ مراجعه کردم دیدم اونجا امتیاز بندیه !! من هنگ کردم !!! یعنی چی ؟؟؟!!!!
توی اون مدرسه معدل 19 رو قبول کرده بودن اما منو با معدل 20 قبول نکردن !! عین همین احمق ها تا دو روز توی تعجب بودم و تا یک ساعت گریه میکردم !!! smile024 smile024 smile054 smile054
نظام آموزشی ما واقعا مشکل داره smile032
این درسته و من قبول دارم که بچه های تیزهوشان واقعا تیزهوشن اما خب دبیر های اونا هم واقعا دبیرن !!
وقتی من از تدریس دبیر فیزیکمون اشکال گرفتم تا پنج جلسه بعدش بهم میگفتن کلاسو منحرف نکن مثه همین تاپیک های شما !!! smile024
آخه مگه سوال نباید پرسیده شه ؟
بچه های تیزهوشان چندتاشون که اومده بودن مدرسه ی ما میگفتن که دبیراشون از سالهای دیگه هم شکسته بسته بهشون یاد میدن
اما ما چی؟ کتاب خودمونم به زور درس میدن !! smile024
چرا باید المپیاد از سطح کتاب بالاتر باشه که تدریس مدارس خاص هم فرق کنه ؟؟؟
یه دفعه بگن که فقط اونا برن المپیادو ما فقط سیاهی لشکریم !!
من واقعا دلم برای بچه های تیزهوشان و المپیادی و کلا دانش آموزای سخت کوشو باهوش میسوزه چون جز اینکه از بقیه جداشون کنند و همش تمجیدشون کننو یه جایزو مدالم آویزون گردنشون هیچکار براشون نمیکنن هیچکار
اصلا از طرحها حمایت نمیشه از استعداد ها حمایت نمیشه
اصلا استعداد یابی یعنی چی ؟
اصلا استعداد یابی به چه درد میخوره در آخر که هیچکس به هیج جا نمیرسه
به قول اون ضرب المثله اونایی که میچریدن ، اونایی که میدویدند آخر بهم رسیدند !! smile024
شرمنده خیلی رک حرف زدم چون خیلی دلم پر بود smile054 smile054 smile052
زندگی همین لحظه هاست....
شاد باشید.

نمایه کاربر
هیپاتی

پست توسط هیپاتی »

نظام آموزشی ما؟؟؟؟!!!!!
در تمام دنیا چنین مدارسی وجود دارند.میتونید به انگلیسی یا هر زبان دیگه ای که بلدید بهترین دبیرستان های هر کشور رو سرچ کنید(البته باید فیلترشکن داشته باشید،اکثرش فیلتره)
معلمای ما همون معلمای شما هستن فاطمه جون.معلم فیزیک ما توی دو تا مدرسه دیگه به جز ما هم درس میده.ولی فرقش اینه که ما از معللمامون خیلی کار میکشیم.مثلا زنگای تفریح هم گاهی باهاشون سر نظریات علمی جدید بحث میکنیم.راهنمایی که بودیم یه معلم داشتیم اصن نمیذشتیم بره خونشون بیچاره! تا دم در ماشینش ولش نمیکردیم.حتما توی مدارس شما هم نامه نویسی سر کلاس هست!مال ماهم هست اما بحثش علمیه.(یه بار یه برگه برداشتم نظر یکی از دوستامو درمورد یه قضیه توی جهان های موازی پرسیدم!تا برسه به دستش یه عالمه از بچه ها توش نظر داده بودن،خلاصه تا آخر کلاس بحثمون ادامه داشت بعد که زنگ خورد برگه رو بردیم پیش معلم تا اونم نظر بده! smile024
گاهی باید روحیه علمی بچه های مدرسمونو ببینید تا متوجه بشید که چی میگم.(البته همشونم روحیه علمی ندارنا!!)روحیه ای که من توی هیچ مدرسه ای ندیدم.
امکانات هم که چه عرض کنم؟اصلا امکانات چی هست؟ smile037 فقط ما یه ورزشگاه داشتیم تو مدرسمون که توش نمایشگاه برگزار میکردیم و طرحامونو اونجا میبردیم که اونم آموزش پرورش دید به دردش میخوره،برداشت واسه خودش!حالا اجارش میده به ادارات و گروه های برگذاری مسابقات و اینا بعدشم پولشو میذاره تو جیبشو یه آبم روش...
سه تا آزمایشگاه داریم توش تار عنکبوت بسته.هیچ تجهیزاتی نداره فقط دست ساخته های خود بچه ها توشه.
همه ی هماهنگی ها و کارارو خود بچه ها انجام میدن.یکی از بچه هامون المپیاد نانو رتبه آورده بود اصن مدرسه نمیدونست! smile024
اصن نمیدونست بچه ها شرکت کردن تو المپیاد! smile024
یه روز یکی از بچه های سال بالایی دلش سوخت اومد بهمون آموزش نجوم بده!
یه روز یکی از فارق التحصیلان مدرسمون اومد انجمن فیزیکو راه انداخت.انجمن فیزیکی که راه افتاد و هیچ کس جز اعضاش از وجودش اطلاع نداشت.
یه روز یکی از بچه های بزرگتر مدرسه برامون آموزش نانو راه انداخت.هرجمعه میومد و وقت میذاشت تا به ما یاد بده.بدون اینکه کسی ازش خواسته باشه.
یه روز یکی از رتبه داران المپیاد نجوم فارق التحصیل از مدرسه گفت هر جمعه میام تا کمک کنم بهتون.
یه روز(یه ماه تمام) واسه راه انداختن نمایشگاهمون حمالی میکردیم،میزهارو از تو کتابخونه بلند میکردیم میبردیم تو ورزشگاه،پارتیشن هارو جابه جا میکردیم،دیوار رو با تینر میشستیم(یه بار نزدیک بود منفجر شیم).شب بچه ها تو مدرسه میخوابیدن تا صبح زود پاشن کار کنن. یادمه اونشب تمام دست ها و کمرم درد میکرد.
یه روز(چند روز)تاشب تو مدرسه میموندیم رو طرحامون کار میکردیم بدون ناهار و صبحانه و حتی آب.وقتی برمیگشتیم خونه جنازه بودیم.
اون روزا شما کجا بودید اینارو ببینید؟دوست دارم بدونم اون موقع میتونستید بگید امکانات؟روزهایی که هیچ کس پشتمون نبود.
روزایی که مدرسه با دستای بچه ها پیشرفت میکرد و بقیه فقط میدیدن.
جالبه.توپست قبلیم چیزهایی گفتم و آخرش نوشتم: آیا هایی که هیچ کس نمیبینه. و هیچ کس هم ندید و جوابی نداد...
جالبه که هرکی هرچیز که دوست داره ببینه رو میبینه....

نمایه کاربر
Unline

سپاس: 48

پست توسط Unline »

دوستان اول از همه من یه صحبت کلی بکنم با شما

اول اینکه اینجا شعار زیاد دادید - من سمپادیم - ما عجیبیم ما غریبیم و ... دوستانی که 1 وانت کلمه دنبال اسمتون می کشید - سازمان ملی پرورش ... مهم ترین چیز اینه که بتونید استدلال کنید که متاسفانه اینجا به جای هر استدلالی حرف زدید

اولا این تاپیک یه موضوع طنز داشت که دوستان اومدند و ربطش دادند به "تیزهوشان" و بحث های خنده دار دیگه - فقط یک شوخی به نظر میومد !

این واژه رو توی ایران حداقل , نباید زیاد جدی گرفت چون شرایط خیلی مهمه - ضمنا آزمون ورودی این مدارس بسیار سطحش اومده پایین و امسال آزمونش با مدارس و هنرستان های نمونه یکی بود و از سمت آموزش و پرورش برگزار شد

این یعنی دیگه همچین اقتداری تداره این سازمان - تیزهوشان یه زمانی تیزهوشان بود - زمانی که تهران فقط 2 تا مدرسه ی تیزهوشان داشت - علامه حلی و شهید بهشتی
- زمان امید امینی ها - ایمان افتخاری ها - حامد علیخانی ها و ...

زمانی که قبول شدن داخلش سخت بود و این رو میشه از آماری که این مدارس در اون زمان توی المپیادها و کنکورها داشتند متوجه شد ! نه الان - خیلی بی رودربایستی بگم - الان خییییییلی از مدارس غیر انتفاعی شاخ این غول قدیمی رو شکستن و "تیزهوشان" دیگه حرفی برای گفتن نداره - به جز یک سری از مدارس خاص و قدیمی که سعی کردند اصالت خودشون رو حفظ کنند و اونها هم کاملا موفق نبودند

ضمنا فکر نکنید بنده می خوام نام این مدارس رو خراب کنم - من خودم دوران راهنمایی و دبیرستانم توی همین مدارس گذشته و میتونم بگم بهترین دوستانم هم مربوط به همون زمان هستند
و حس می کنم اگر چیزی شدیم یا نشدیم کار خودمون بوده و مدرسه و فضای محدودش خیلی جاها مانع کارامون هم بود چون مدیریت این مدارس "تیزهوش" نیستند و طبیعیه که نتونند خیلی مسائل رو درک کنند و فضای ایده آلی بسازند

یکی از دوستان گفتند در این مدارس میان به دانش آموزا میگن که شما بهترینید و ... - عزیزم این حرف ها نیست - اتفاقا بهترین و نخبه ترین دانش آموزانی که گول اسم این مدارس رو می خورند و جذبشون میشن ممکنه بعد از یه مدت به خاطر فضای غیر استاندارد و خشکی که بر اونجا حاکمه کاملا نا امید بشن و بارها و بارها دیده شده که بسیاری از دانش آموزای واقعا تیزهوش به علت فضای مسموم این مدارس عملکردشون بسیار ضعیف شده و در آینده حتی از دانش آموزان معمولی هم وضعیتشون بدتر شده و این ضغف فضای آموزشیه
از طرفی دیده شده بسیاری از دانش آموزان بسیار باهوش اصلا درس خون نیستند - و این اشتباهه که واژه ی باهوش و درسخون رو یکی کنیم

نمونه اش هم در تاریخ بسیاره - اینشتین - فرما - ادیسون - و ... رو که حتما قبول دارید

دوستان این توضیحاتی که دادم جز اسپم چیزی نیستند و هیچ ربطی به این تاپیک و اون عکس ندارند - به اون عکس فقط باید به عنوان یه عکس جالب و اغراق آمیز نگاه می کردید و بس و دیگه این هم توضیح و تفسیر به جز خودنمایی و جلب توجه و بحث های بیهوده به نظر من چیزی نبود

من آرزو می کنم همه ی عزیزانی که استعداد دارند و شرایط درخشش در وجودشون هست - بدرخشند و قربانی شرایط آموزشی مسموم و موانع مسخره ای که به خاطر تفاوتشون با بقیه سر راهشون قرار می گیره نشن

باز هم میگم عزیزان

اون فقط یه عکس بود ! اگر هم بحثی دارید - بهتره در تاپیک خودش بررسی بشه و اینجا یه مقدار دنبال کردن این موضوع بچگونه به نظر میاد

موفق باشید
تصویر

In The Name Of Difference

My Name Is Method

ارسال پست