مشتق دوم ضمنی؟؟!!!

مدیران انجمن: parse, javad123javad

نمایه کاربر
Aryan_M

نام: آرین مخدومی

محل اقامت: مشهد

سپاس: 84

Re: مشتق دوم ضمنی؟؟!!!

پست توسط Aryan_M »

من از روش هوپیتال خیلی بدم میاد.
کلا هر چیزی که دلیل و اثباتشو ندونم استفاده نمی کنم.
ولی خیلی از سوالات هم هست که از هوپیتنالی سخت تر حل می شن چون باید هم از صورت و هم از مخرج مشتق بگیری.
در ضمن همه سوالات از هوپیتال حل نمی شن.
من تو کل کتاب درسی 2-3 سوال دیدم که هوپیتال آسون تر برام حل می شن. من از اول به قاعده مندی عادت کردم و دیگه نمی تونم فرمولی حل کنم.
البته هم ارزی ها دلیل منطقی دارند و می شه ازشون استفاده کرد. در واقع هم ارزی ها ساده شده بعضی حد ها هستند. من تا جایی که تونستم هم ارزی ها رو برای خودم ثابت کردم که تو ذهنم بمونه.
مثلا هم ارزی رادکیال یک چند جمله ای درجه 2 در واقع این طوری بوده که اومدن از (x+a)^2 فاکتور گرفتن که بعد دوباره از همین فاکتور می گیرن و |x+a| از زیر قدر مطلق میاد بیرون و داخل رادیکال می مونه 1+ یک جمله اجق وجق که بر (x+a)^2 تقسیم شده و و وقتی x به بینهایت میل کنه اون جمله صفر می شه و رادیکال می شه 1 در نتیجه این هم ارزی مهم از اینجا در اومده.

نمایه کاربر
amishtain

نام: AMIRFARHANG

سپاس: 112

پست توسط amishtain »

من خودم چند تا سوال حل کردم که هم باید از راه هوپیتال حل میکردی و هم باید هم ارزی میگرفتی..

نمایه کاربر
Aryan_M

نام: آرین مخدومی

محل اقامت: مشهد

سپاس: 84

پست توسط Aryan_M »

هپیتال تو رادیکال ها و جملات کسری و ضرب چند جمله ای ها خیلی سخت می شه چون مشتق گیری از اینا کلی زمان می بره.

نمایه کاربر
amishtain

نام: AMIRFARHANG

سپاس: 112

پست توسط amishtain »

Aryan_M نوشته شده:هپیتال تو رادیکال ها و جملات کسری و ضرب چند جمله ای ها خیلی سخت می شه چون مشتق گیری از اینا کلی زمان می بره.
اره خوب..ولی بازم احتمالش کم هست که برای حد گیری رادیکالی بدن...

ارسال پست