معادلات دیفرانسیل

مدیران انجمن: parse, javad123javad

ارسال پست
نمایه کاربر
FRNZKLH

سپاس: 13

معادلات دیفرانسیل

پست توسط FRNZKLH »

چه کتابی سوالای خوبی توی معادلات دیفرانسیل مقدماتی داره؟

نمایه کاربر
Amir75

سپاس: 78

Re: معادلات دیفرانسیل

پست توسط Amir75 »

به نظرمن کتاب نیکوکارکتاب خوبیه smile018
امیدواری به خداوند، ارزشمندترین چیزها و نردبان عزت است. "امام جواد(ع)"

سرگشته بودن در وادی امید، بهتر از بدبینی است. "ویل دورانت"

Vita

سپاس: 288

پست توسط Vita »

معادلات ديفرانسيل بويس چطوره؟

نمایه کاربر
Cartouche

سپاس: 957

پست توسط Cartouche »

Vita نوشته شده:معادلات ديفرانسيل بويس چطوره؟
به عنوان یک کتاب در سطح ِ مقدماتی ِ معادلات، کتاب بسیار خوبی هست.
---------------------
البته من معتقدم نیاز به یک کتاب ِ ملّی برای ِ معادلات ِ دیفرانسیل در ایران هست. کتابی که با فرهنگ ِ
آموزشی ِ ایران همخوانی داشته باشه.
دوای درد عاشق را کسی کو سهل پندارد

ز فکر آنان که در تدبیر درمانند در مانند

علیرضا خسروی

نام: علیرضا خسروی

سپاس: 19

پست توسط علیرضا خسروی »

اگه مثل من دنبال کتاب راحت میگردی کتاب نیکوکار خیلی خوبه
تدریس خصوصی همه دروس دبیرستان در اصفهان
گروه آموزشی آراد
tad-ris.mihanblog.com

حسام بیک

پست توسط حسام بیک »

سلام معادله دیفرانسیل از جنسPDE هست کسی اگه حل کرد 20 تومن میریزم بحسابش
اگه کسی هست به من ایمیل بده
[email protected]

نمایه کاربر
عطر یاس

محل اقامت: ای کاش مشهد بود

سپاس: 300

پست توسط عطر یاس »

FRNZKLH نوشته شده:چه کتابی سوالای خوبی توی معادلات دیفرانسیل مقدماتی داره؟
منم کتاب نیکوکارو معرفی میکنم....خودم هم از همین خوندم. smile026

کتابیه که خیلی راحت و خوب و روان توضیح داده و مثال حل کرده....
جاده جوانی لغزنده است
زنجیر ایمان را ببندید

صلوات شاه کلید همه قفل های بسته است.

آدم بد را هرطور که هست تحمل می کنم
کاسه صبرم از آدم هایی لبریز است که با ادعای خوب بودن بدی می کنند

my physic channel ID : @physicGV

امید سیدیان

سپاس: 565

پست توسط امید سیدیان »

درود و سلام
نیکو کار رویکرد کنکوری داره و خوندن کتابش هیچ حس و ایده ی قابل توجهی به شخص نمی ده.
بویس یک کتاب استاندارد و خوبه، خصوصاً تمرین های بویس خیلی به آدم اعتماد به نفس می ده و طیف غنی ای داره.
سیمونز هم خیلی خوبه (من فقط شنیدم و نخوانده ام!) و گویا که درش از ایده های جالب استفاده شده
Cartouche نوشته شده:البته من معتقدم نیاز به یک کتاب ِ ملّی برای ِ معادلات ِ دیفرانسیل در ایران هست. کتابی که با فرهنگ ِ
آموزشی ِ ایران همخوانی داشته باشه.
عرض ارادت استاد
والا اسم کتاب ملی که می آد یاد حسابان سیاوش شهشهانی می اُفتم دلم ناراضی می شه...
:roll:
بدون مثال ...
بدون تمرین خوب و کافی و بدون اعتماد به نفس و در برابرش فقط یک کم (!) اثبات های نو و قشنگ و البته یک نمره ی ...
یک روز پادشاهی بهتر از چهل سال بندگی است

نمایه کاربر
Cartouche

سپاس: 957

پست توسط Cartouche »

آقای سیدیان نوشته شده:نیکو کار رویکرد کنکوری داره و خوندن کتابش هیچ حس و ایده ی قابل توجهی به شخص نمی ده.
سد در سد موافقم.
آقای سیدیان نوشته شده:بویس یک کتاب استاندارد و خوبه، خصوصاً تمرین های بویس خیلی به آدم اعتماد به نفس می ده و طیف غنی ای داره.
به عنوان یک کتاب معادلات، برای مهندسان، قطعن بهترین کتاب، برای طیف وسیعیست. اما برای یک دانشجو ء ِ علم دوست، چندان چنگی به دلش نخواهد زد.
آقای سیدیان نوشته شده:والا اسم کتاب ملی که می آد یاد حسابان سیاوش شهشهانی می اُفتم دلم ناراضی می شه...
:roll:
بدون مثال ...
بدون تمرین خوب و کافی و بدون اعتماد به نفس و در برابرش فقط یک کم (!) اثبات های نو و قشنگ و البته یک نمره ی ...
دقیقن کتاب ِ ملّی یعنی، کتاب حسابان دکتر شهشهانی که با همین رویکرد نوشته شد. این کتاب، در واقع برآمده از جزوه هایی از دکتر شهشهانی است که سال ها در دانشگاه شریف تدریس می شد و بسیاری لذت می بردند. در حال حاضر هم خیلی دانشگاه نمیشناسم که مرجع درس حسابان ِ آن این کتاب باشه، اما واقعن ناراحت میشم، وقتی که بدبینی های دانشجو های این روز ها را نسبت به این اثر پر ارزش می بینم. قطعن این کتاب هم مثال زیاد داره ( اگر نیاز دارید بشینم آمار تعداد مثال ها بر واحد صفحه رو براتون در بیاورم) و تمرین هایش هم بسیار زیبا و کافیست؛ و مهمتر از همه ی اینها، آموختن ِ فکر کردن به دانشجو های مهندسی که قرار هست سالها با این تصور درس بخوانند که، "هر آنچه که لازم هست، باید، فقط آموخت". تنها چیزی که لازم دارد بیرون رفتن افکار غلط ِ اغلب ِ دانشجویان در آغاز مقطع ِ کارشناسی ( که اغلب تا ابد هم همراه آنان هست) در مورد ِ با سرعت دویدن و یکی پس از دیگری درس ها را پشت سر هم گذاشتن است.

حتمن آن خاطره ی ِ معروف ِ فاینمن از برزیل را شنیده اید ( در کتاب حتمن شوخی می کنید آقای فاینمن)؛ مثال آموزش فعلی ایران*، هم آن آموزش برزیل است و مثال ِ کتاب هایی که دانشجو ها دوست دارند بخوانند و از نظرشان کتاب خوبیست، هم، هم آن کتاب فیزیک عمومی برزیل است. امادر این میان شاید کتاب هایی مثل حسابان دکتر شهشهانی، تلاش هاییست برای بیرون کشیدن وضعیت آموزشی ایران از این ورطه خطرناک، که آثار آن را جز در 20، 30 سال بعد، مردم ایران نخواهند دید.

---------------------------------
* بالاخص در 6،7 سال گذشته.
دوای درد عاشق را کسی کو سهل پندارد

ز فکر آنان که در تدبیر درمانند در مانند

baby_1

سپاس: 34

پست توسط baby_1 »

سلام
منم با نظر آقای سیدیان و Cartouche که فرمودن نیکوکار کتاب کنکوری موافقم.چندین جا و ماه به دنبال یه کتاب خوب که معادلات PDE رو به خوبی از پایه تا پیشرفته توضیح داده باشه می گردم متاسفانه چیز خاصی پیدا نکردم و اکثر کتابها مخصوصا ریاضیات مهندسی این بخش رو در چندین صفحه یا نهایتا یک بخش کوچکی از کتاب توضیح دادن ، کتاب خوبی در زمینه معادلات PDE سراغ دارین؟
ممنونم

امید سیدیان

سپاس: 565

پست توسط امید سیدیان »

البته اگر بخواهيم منصف باشيم بايد بگيم که کتاب شهشهاني* کتاب بکري هست و خيلي جا ها رو هم خيلي نو و زيبا گفته و اثبات هايش هم اثبات هاي روتين ساير کتاب هاي نيست.
خلاصه به نظر من اين کتاب بايد يک ويرايش اساسي بشه و مثال هاش بيش تر بشن و تمرين هاي متنوع تري بهش اضافه بشه و ...

شما فرض کنيد کسي که يکي دو سال فقط نکته خونده و تست زده (دانشجوي ورودي) و خلاصه هيچ درک عميقي از حسابان نداره رو، يک دفعه جلو يش حسابان شهشهاني بزارن؛ خب اين شخص با اين کتاب مَچ نمي شه و آخر دلسرد مي شه و باز يک سال مي دَوه و باز حسابان رو کامل درک نمي کنه.

به نظر من اگر کسي مي خواد خوب حسابان ياد بگيره، بهتره اول با يکي از کتاب هاي آدامز يا استوارت شروع بکنه، بعد بره سراغ اينتروداکشن هاي آناليز رياضي مثل کريتون باک و ...

.......................................................................
* البته استاد شهشهاني در قسمت هاي مختلف رياضي از منابع نا متعارف اما تـوپُر استفاده کردن و اين تبديل به سنت بعد از ايشان شده
نمونه اش هم کتاب لَکس در جبر خطي و پيو توي آناليزه (گويا پيو رفيق گرمابه و گلستان استاد بوده!)
که هر يک به ترتيب جاي هافمن و رودين رو گرفتن.
یک روز پادشاهی بهتر از چهل سال بندگی است

akbar k

پست توسط akbar k »

فکر کنم کتاب اقای اصغر کرایه چیان خوب باشه. سوالاتش نسبت به نیکوکار سخت تره

ارسال پست