يادگيري رياضيات در فيزيك

مدیران انجمن: parse, javad123javad

ارسال پست
فرزند كعبه

سپاس: 17

يادگيري رياضيات در فيزيك

پست توسط فرزند كعبه »

سلام به همه

دوستان اهل فن چطور ميشه رياضيات فيزيك رو در حد قوي و حتي عالي فرا گرفت؟

من رشتم فيزيك نبوده و تو اين چندسالم رياضي كم خوندمو كار كردم ولي ذهنيت رياضي رو دارم

بايد حتما رشته فيزيك باشه يا نه؟ آيا آموزشگاهي ؟ منبع قوي اي براي اين هست؟ يا از طريق كتاب و ...

اينهايي ميتونن يه نظريه رو فرمول بندي كنن چطور؟ يعني چطور ميشه در اين حد رياضي رو قوي كرد؟ آيا خيلي سخته و يا ....؟؟؟

لطفا هركي ميتونه راهنماييم كنه ممنون ميشم

dusty

سپاس: 327

Re: يادگيري رياضيات در فيزيك

پست توسط dusty »

سلام
فرزند كعبه نوشته شده:دوستان اهل فن چطور ميشه رياضيات فيزيك رو در حد قوي و حتي عالي فرا گرفت؟

فیزیک و کلا رشته های علوم پایه از جهت یادگیری حد و مرز به خصوصی نداره.
در کل برای یه دانشجو کارشناسی فیزیک، ریاضی در حد کتاب "آرفکن" و تا حدی پیشرفته تر "حسنی" کفایت می کنه.
ریاضی رو هم باید در کنار فیزیک بخونی تا نتیجه درستی بگیری.
فرزند كعبه نوشته شده:بايد حتما رشته فيزيك باشه يا نه؟ آيا آموزشگاهي ؟ منبع قوي اي براي اين هست؟ يا از طريق كتاب و ...

برای حرفه ای دنبال کردن فیزیک تحصیل در فیزیک تقریبا الزامه، مگر اینکه جز نوابغ باشی.
آموزشگاه خاصی نداریم مگر برای کنکور!،
البته ویدو لکچر خیلی از کلاسها رو اینترنته ولی چیزی که مهمه تلاش برای یادگیری و تسلط به منابعه، خیلی از فیزیکی های خوب یه جورایی کلاس ایندیپنت هستند.
فیزیک ممارست بالایی لازم داره، این برای تازه کارا شرایطو سخت تر میکنه، یعنی باید وقت زیادی رو باید صرف کنی.
این نیاز به وقت زیاد و گستردگی مطالب و پیشرفته بودن هدفت، احتیاج به برنامه ریزی توسط یه کاربلد رو برات الزمامی می کنه.

منبع هم که زیاده و اکثرشون استاندارد ولی به نظر من بهتره بین چند رفرنس از هر درس فقط یکی رو انتخاب کنی، اصلا سمت چند مرجعی نرو.
فرزند كعبه نوشته شده:اينهايي ميتونن يه نظريه رو فرمول بندي كنن چطور؟ يعني چطور ميشه در اين حد رياضي رو قوي كرد؟ آيا خيلي سخته و يا ....؟؟؟

اینا معمولا خودشون یه ریاضیدان تراز اول هستن، به این راحتی ها نیست.
بهتره رو کاراها و فعالبت های چند تاشونو مطالعه کنی میفهمی قضیه از چه قراره.
مثلا افرادی مثل انیشتین، دیراک، واینبرگ، بورن و ویتن.
در ضمن روی نظریه کار کردن فقط ریاضی نیست(گرچه الان دیگه خیلی ها اعتقاد دارن که هست!)، تسلط بر فیزیک و بینش فلسفی هم اساس کاره.

ارسال پست