عملگرها و اپراتورها در ریاضیات و فیزیک

مدیران انجمن: parse, javad123javad

Allisnumber

نام: غلامرضا سلیمانی

سپاس: 7

Re: عملگرها و اپراتورها در ریاضیات و فیزیک

پست توسط Allisnumber »

تنها دلیلی که من بهتون گفتم هیچ نرم افزاری تو دنیا پیدا نمی کنید که بتواند کار این مدل رو انجام بده اینه که, دو سال پیش بسیاری ازدوستانم که متخصص نرم افزار و برنامه نویسی بودن دقیقا شبیه شما بهم میگفتند اینکه کاری نداره با C++ و یا زبان برنامه نویسی دیگر سریع میشه این کار و انجام داد اما وقتی من بهشون میگفتم خوب پس یک نرم افزار بهم معرفی کنید با هر قیمتی شده میخرم, همه سکوت میکردند و غیبشون میزد دیگه حتی به تماس تلفنی هم جواب نمی دادند. امیدوارم شما آخر هفته خوبی داشته باشی و خوب بتونی رو این مسئله فکر کنی. فقط خواهشن مثل بقیه غیب نشی smile038 و با دست پر بیای. ممنون از زحماتتون.
فقط همین دلیل بود.

نمایه کاربر
You-See

نام: U30

محل اقامت: تهران

سپاس: 787

تماس:

پست توسط You-See »

اگر بلد نباشم می گم بلد نبودم.

فیلم و توضیحاتتون برام مفهوم نیست
البته این مشکل همیشگی من با end user هاست. مخصوصا مالی چی ها!

یک سوال،
شما اعدادی در بد دارید، اعدادی هم در بس، مغایرت گیری و مانده گیری اینها تا اینجا که کاری نداره.
متوجه اون اعدادی که در پایین زده بودید نشدم، کلی ردیف بود 2 4 6 8 9 توش بود..

به نظرم یا فایل رو برام بفرستید یا این که توضیحتون رو دقیق تر بگید تا من هم متوجه بشم.
دوستای گلم حمایت کنید : https://cafebazaar.ir/app/com.nikanmehr.marmarxword/

Allisnumber

پست توسط Allisnumber »

همانطور که در فیلم آموزشی فوق می بینیم, من در ستون بستانکار اعداد 1 تا 10 و در ستون بدهکار اعداد 10 تا 100 را جایگزین کردم. سپس در قسمت نتیجه نهایی (Outputs) , پنج جواب حاصل میشود. بطور مثال: در ردیف 20 شیت اکسل و جواب شماره 3 ,برای ستون بستانکار اعداد 2 و 4و 7 و 8 و 9 و 10 بدست آمد که جمع این اعداد 40 میشود از طرفی در قسمت بدهکار فقط یک عدد 40 بدست آمد یعنی مجموع اعداد سل ها روی هر ردیف در سمت چپ با مجموع اعداد سل ها روی همان ردیف در سمت راست برابر شد. یا در ردیف 22 شیت اکسل و جواب شماره 5, برای ستون بستانکار اعداد 2 و 3و 5 و 6 و 7 و 8 و 9 و 10 بدست آمد که جمع این اعداد 50 میشود از طرفی در قسمت بدهکار فقط دو عدد 20 و 30 بدست آمد یعنی مجموع اعداد سل ها روی هر ردیف در سمت چپ با مجموع اعداد سل ها روی همان ردیف در سمت راست برابر شد. حالا من در سل B14 و در قسمت بالانس عدد مغایرت بین دو ستون بدهکار و بستانکار را جایگزین کردم و شما می بینید که در این حالت 6 جواب حاصل شد که با جواب های قبلی کاملا فرق دارد. بطور مثال: در ردیف 20 شیت اکسل و جواب شماره 3 ,برای ستون بستانکار اعداد 2 و 4و 5 و 7 و 8 و 9 بدست آمد که جمع این اعداد 35 میشود از طرفی در قسمت بدهکار اعداد 10 و 30 و 40و 50و 60 و 70 و 80 و 90 و 100 بدست آمد که جمع این اعداد 530 میشود. یعنی مجموع اعداد سل ها روی هر ردیف در سمت چپ منهای مجموع اعداد سل ها روی همان ردیف در سمت راست برابربا عدد مغایرت میشود (530-35=495-). یا در ردیف 22 شیت اکسل و جواب شماره 5, برای ستون بستانکار اعداد 2 و 3 بدست آمد که جمع این اعداد 5 میشود از طرفی در قسمت بدهکار اعداد 20 و 30 و 50و 60 و 70 و 80 و 90 و 100 بدست آمد که جمع این اعداد 500 میشود. یعنی مجموع اعداد سل ها روی هر ردیف در سمت چپ منهای مجموع اعداد سل ها روی همان ردیف در سمت راست برابربا عدد مغایرت میشود (500 –5 = 495 -).
نکته جالب اینجاست که گاهی اوقات تعداد جواب های حاصل شده در قسمت Outputs بسیار زیاد میشود بطور مثال در فیلم آموزشی فوق وقتی من اعداد تصادفی در هر دو ستون جایگزین میکنم ,بطوریکه برای ستون بستانکاراعداد 1 و 2 و 3و23و 5 و 6 و 7 و 78 و 9 و 10 و برای ستون بدهکار اعداد 10 و20و 30 و 40و 12و 60 و 34 و 80 و 90 و 6 جایگزین میکنم, تعداد 62 جواب در قسمت Outputs حاصل میشود.

Allisnumber

پست توسط Allisnumber »

دوست عزیز

امیدوارم با توضیحات بالا, کاملا متوجه عملکرد این مدل شده باشید. اما اگر جهت مطالعه بیشتر نیاز به فایل اصلی این مدل دارید, باید بگم که حجم فایل زیاده در حدود 119 مگابایت هست و ارسال آن با ایمیل امکان پذیر نیست. لذا پیشنهاد میکنم از لینک زیر به آدرس ایمیل و یا تلگرام من پیغام فرستاده و آدرس پستی خود را اعلام کنید تا یک نسخه از مدل را که روی DVD رایت کرده ام به آدرس پستی شما با پیک ارسال کنم. موفق باشید

http://www.emfps.org/2017/10/5.html

نمایه کاربر
You-See

تماس:

پست توسط You-See »

ببینید درست فهمیدم یا نه، شما می خواهید تعداد N عدد سمت بدهکار را جمع کنید، تعداد N عدد سمت بستانکار را هم با هم جمع کنید، این دو را از هم کم کنید، جواب بشود R.
تمام حالاتی را که این اعداد را تولید می کند می خواهید؟
البته اون طور که من فهمیدم اعداد شما همگی روند هستند و خورده ای ندارند. وگرنه بی نهایت حالت می شد.

برای مثال:
10 عدد سمت بدهکار 10 عدد سمت بستانکار
مغایرت مثلا عدد 50
برنامه باید یک سری عدد های 20 تایی تولید کند که مجموع 10 عدد سمت بدهکار آن منهای مجموع 10 عدد سمت بستانکار آن برابر با عدد 50 شود؟
تمام این حالت ها را هم می خواهید درست است؟

در خصوص ارسال فایل، به نظرم وقتی منطق قضیه روشن نشه ارسالش چندان فایده هم نداره، بگذارید روی منطقش بحث کنیم ببینیم به کجا می رسه.

Allisnumber

پست توسط Allisnumber »

نه. فقط اعداد رند نیست بلکه کلیه مجموعه اعداد حقیقی را شامل میشه. بعنوان مثال فیلم آموزشی چهارم را در همان لینک قبلی ببینید.

در حقیقت میشه برای این مدل, یک یا دو یا چند رقم اعشار تعریف کرد (نزدیکترین عدد به صفر یا عدد مغایرت).
آخرین ویرایش توسط Allisnumber دوشنبه ۱۳۹۶/۷/۲۴ - ۱۴:۴۰, ویرایش شده کلا 1 بار

Allisnumber

پست توسط Allisnumber »

دوست عزیز

من گفتم برای 20 عدد زیر هر ستون مدل برای آنالیز ساختم. اگر شما می خواهید این مدل را ارتقاء دهید باید حداقل 30 عدد زیر هر ستون در نظر بگیرید. در حقیقت نرم افزار شما باید بتواند 1073741824معادله را همزمان حل کند.
البته برای من همین 20 عدد زیر هر ستون کفایت میکنه و نیازی فعلا به افزایش اون ندارم. اما چون شما گفتی با زبان برنامه نویسی دیگر هم میتوانید بسادگی این کار را انجام داد. من میگم نه امکان پذیر نیست. چون خیلی جستجو کردم. حالا شما در حقیقت میخواهید ثابت کنید که با زبان برنامه نویسی دیگر هم قادر هستید این کار را بکنید. پس این منطق را باید دنبال کنید.

ضمنا اگر در زمینه نوشتن کد بزبان جاوا اسکریپت تخصص دارید, خواهش میکنم اعلام کنید چون من یک کیس واقعی در این زمینه دارم که با حلش, میتونه تبدیل به یک کسب و کار خیلی بزرگ و موفق بشه.

نمایه کاربر
You-See

تماس:

پست توسط You-See »

ماشاالله شما هم تبتون خیلی تنده.
اول باید روش در بیاد.
من نگفتم 20 تا یا 30 تا. گفتم N تا.
باید برای 2 تا، 3 تا، روش جواب بده، بعد اون رو پارامتری کنیم که به N برسه.
من جاوا اسکریپت بلدم ولی اصلا دوست ندارم باهاش کد بزنم.
صبر کنید کار پیش بره، باید الگوریتمش در بیاد.

تقریبا همه برنامه ها رو می شه با زبان های جنرال ساخت.
صبر داشته باشید.

نمایه کاربر
You-See

تماس:

پست توسط You-See »

توضیحاتتون بسیار گنگه و اصولی نیست.
سوال من رو جواب بدید:

10 عدد سمت بدهکار 10 عدد سمت بستانکار
مغایرت مثلا عدد 50
برنامه باید یک سری عدد های 20 تایی تولید کند که مجموع 10 عدد سمت بدهکار آن منهای مجموع 10 عدد سمت بستانکار آن برابر با عدد 50 شود؟
تمام این حالت ها را هم می خواهید درست است؟
اگر بله، ماکزیمم و می نیمم اعدادی که مجاز به انتخابید کدام ها هستند؟

Allisnumber

پست توسط Allisnumber »

دوست عزیز
من واقعا نمی دونم دیگه چطور توضیح بدم. شما فیلم رو همراه با توضیحات من نگاه کن. شما اصلا مغایرت رو فراموش کن ببین برای هر ستون کلی معادله باید بنویسی بعد باید بگی کدوم معادله از یک ستون با کدوم معادله با ستون دیگه برابر است. همین. نه ماکزیممی وجود داره و نه مینیممی. من فکر کنم مشکل شما این هست که باید اول برای 10 ستون 1024 معادله بنویسی. ببینید یک مجموعه که 10 عضو دارد, چه مجموعه هایی میتوانید از آن استخراج کنید؟ و چند حالت؟بطور مثال:

{A = {1,2,3,4,5,6,7,8,9,10

{A1 = {1,3
{A2 = {4,5,8,2
و.....

در حقیقت اون اعدادی که روی ردیف ها می بینی زیر مجموعه هر ستون هستند. گفتم ماکزیمم و مینیممی وجود نداره چون همانطور که در فیلم می بینی من اعداد تصادفی به ستون ها دادم یکدفعه 62 جواب تحویل داد.

نمایه کاربر
You-See

تماس:

پست توسط You-See »

خدا رفتگانت رو بیامرزه، بعد از کلی دیدن فیلم ها بالاخره متوجه منظورتون شدم.
خداییش خیلی بد توضیح دادید.
شما زیرمجموعه ای از اعداد می خواهید که شرایط مغایرت رو داشته باشند.
یک نمونه براتون می گذارم تست کنید ببینید که با برنامه نویسی به راحتی می شه انجامش داد.
در ضمن، فقط یک معادله است با فضای نمونه دو به توان بیست، و نه 10. یعنی حدود یک میلیون حالت برای بدهکار 10 تایی و بستانکار 10 تایی.
آخرین ویرایش توسط You-See شنبه ۱۳۹۶/۷/۲۹ - ۱۱:۵۴, ویرایش شده کلا 2 بار

نمایه کاربر
You-See

تماس:

پست توسط You-See »

برای حالت اولتون 169 جواب در طول زیر یک ثانیه بدست اومد.
نتیجه رو می ذارم تا کنترل کنید ببینید ردیف ها درست هستند یا نه، اگر نه، با ذکر دلیل بگید.
شما دسترسی جهت مشاهده فایل پیوست این پست را ندارید.

Allisnumber

پست توسط Allisnumber »

با سلام
اینکه مدل و یا نرم افزاری که شما یا من ساخته ایم و بخواهیم روی این سایت کارکرد آنرا تست کنیم خیلی آسان هست. بطور مثال: همانطور که من در مدل (5-1) روی وب سایتم گفتم ( لینک زیر):

این مدل کارکرد های دیگر نیز در مهندسی و مدیریت استراتژیک دارد. بدین معنی که اگر ما در ستون دوم (ستون بدهکار) فقط یک عدد جایگزین کنیم, جواب هایی که روی ردیف های بستانکار به ما میدهد در حقیقت حل یک معادله 10 مجهولی است. در کامنت قبلی من به شما گفتم که این مدل را برای دو ستون 20 تایی نیز ساخته ام. وقتی این مدل 20 تایی را برای یک عدد حل کنیم درست شبیه اینست که ما یک معادله با بیست متغیر مستقل را حل کرده ایم.
فرض کنیم تابع w بشرح زیر تعریف شده است:

(w = f (x,y,z,s,d,f,g,h,j,k,l,i,u,t,r,e,q,n,m,v
x + y + z+ s+ d + f + g + h + j + k + l + i + u + t + r + e + q + n + m+ v=

حالا ما باید با این مدل بتوانیم برای هر عدد c , معادله زیر را برای 20 متغیر حل کنیم:

x + y + z+ s+ d + f + g + h + j + k + l + i + u + t + r + e + q + n + m+ v = c

از آنجایی که لب تاپ من مدل قدیمی میباشد و توانایی پردازش بالایی ندارد جهت جلوگیری از هنگ کردن لب تاپ من معادله فوق را برای c بشرح زیر فیلتر میکنم:

c <7000
c>-800

c = 2k , k = 1, 2, 3, 4, …..

یعنی برای تست برنامه شما و یا مدل من, هر یک از ما پنج عدد تصادفی زوج بین 800- و 7000 برای c انتخاب کنیم و مدل من و برنامه شما باید بتواند حداکثر ظرف یک ساعت از زمانی که آنلاین میشویم, این معادله را برای هر عدد زوج حل کند.و ما باید اعداد بدست آمده بعنوان متغیر های مستقل روی همین سایت پست کنیم. آنموقع همه میتوانند در مورد کارایی مدل یا برنامه شما یا من قضاوت کنند.
اول من از شما سوال می کنم:
معادله زیر را برای :
x + y + z+ s+ d + f + g + h + j + k + l + i + u + t + r + e + q + n + m+ v = c

c = -188,992, 4894, 6824, -46

ظرف یک ساعت از زمانیکه آنلاین میشوید حل کنید.

نمایه کاربر
You-See

تماس:

پست توسط You-See »

عزیزم جنگ که نیست.
من همون طور که گفتم در مورد ادعای شما که گفتید در جهان وجود ندارد حرف زدم و حرف خودم رو هم ثابت کردم.
ولی محض تفریح برنامه رو ران می کنم.
خود اعداد در چه بازه ای هستند؟
مثلا مثل پست قبل 10 20 30 این طور هستند؟
خود اعداد اگر معلوم نباشند، معادله برای هر یک عدد C دارای بینهایت جواب خواهد بود!

از طرفی همون طور که گفتم پیدا کردن جواب های معادله کار نسبتا ساده ای است، مساله اصلی زمان است و فضای نمونه.
خود اعدادی که باید با هم جمع شوند در چه بازه ای هستند؟

راستی، لپ تاپ من هم برای چندین سال پیش است و 2 گیگ رم دارد.

منتظرم ..

Allisnumber

پست توسط Allisnumber »

دوست عزیز درست میگید بین من و شما جنگ نیست اما در دنیا رقابت شدیدی بین مایکروسافت و رقبا در خصوص قدرت آنالیز وجود دارد. در حقیقت من دارم به شما ثابت میکنم که قدرت آنالیز در دنیا هنوز در دست های مایکروسافت هست.
ضمنا شما گفتید: "من همون طور که گفتم در مورد ادعای شما که گفتید در جهان وجود ندارد حرف زدم و حرف خودم رو هم ثابت کردم......" متاسفانه هنوز ادعای خود را ثابت نکرده اید. زمانی میتوانید ادعای خود را ثابت کنید که بطور مثال همین معادله 20 مجهولی بالا رو در عرض چند ثانیه حل کنید و یا مثل من با فیلم آموزشی روی یک وبسایت ادعای خود را ثابت کنید. شما هنوز هیچ کاری انجام نداده اید و فقط سوال پرسیده اید.
سوال شما: خود اعداد در چه بازه ای هستند؟ شما برای متغیر های 20 تایی میتوانید همین بازه بین 800- و 7000 را انتخاب کنید البنه در این حالت هم شما بینهایت جواب خواهید داشت. فقط یکی را اینجا پست کنید.

ارسال پست