راهنمایی برای انتخاب کتاب ریاضی و فیزیک

مدیران انجمن: parse, javad123javad

ارسال پست
ALI. m

نام: علی محرابی 14 ساله

راهنمایی برای انتخاب کتاب ریاضی و فیزیک

پست توسط ALI. m »

سلام دوستان یک سوال داشتم
من علاقه زیادی به ریاضیات و فیزیک دارم. اگه میشه کتاب های که مناسب من که 14 سالم هست رو معرفی کنید. من مفهوم های مثل تابع و معادلات درجه رو می دونم و می تونم تمرین های مربوط به انها را حل کنم. لطفا کتاب های رو معرفی کنید که منو کمک کنه

Paradoxy

سپاس: 1012

Re: راهنمایی برای انتخاب کتاب ریاضی و فیزیک

پست توسط Paradoxy »

با بردارا بلدید کار کنید؟ میدونید میدان ها (توی ریاضی) چی هستند؟ با ماتریسا سر و کله زدید؟ مشتق و انتگرال بلدید؟ مقدار چشم داشتی، کار کردن با توزیع های احتمال و اینا رو میدونید؟

ALI. m

پست توسط ALI. m »

سلام عیدتون مبارک
من از بردار ها چیز کمی می دونم و هنوز به انتگرال و ماتریس نرسیدم
و احتمال هم در حد کتاب خودم می دونم که چیز زیادی نیست

Paradoxy

پست توسط Paradoxy »

ALI. m نوشته شده:سلام عیدتون مبارک
من از بردار ها چیز کمی می دونم و هنوز به انتگرال و ماتریس نرسیدم
و احتمال هم در حد کتاب خودم می دونم که چیز زیادی نیست

سلام. عید شما هم پیشاپیش مبارک. پس اگه خیلی کنجکاوید، کتابای درسی سال های بعد رو بخونید. نه تنها سال های دیگه این کتابا میشه برای شما مثل جوک، بلکه این سر فصل هایی که نام بردم در دانشگاه هم به کارتون میاد و باید بلد باشیدشون. اگه حوصله خوندن کل کتاب درسیم ندارید (راستش من اصلا کتابای درسی رو دوست ندارم smile065) بگردید دستکم این بخشا رو توش پیدا کنید بخونید، قشنگ با توابع مثلثاتی مثل سینوس اینا هم آشنا بشید که عین نقل و نبات کاربرد داره.
سرعت، شتاب، جا به جایی، نیرو و ... همه با بردار توصیف میشن. مشتق و انتگرالم که رسما همه جا استفاده میشه همه جا مثلا سرعت مشتق زمانی مکانه، یا نیرو مشتق زمانی تکانه هست. عین ضرب و تقسیم میمونن از لحاظ کاربرد. میدان های برداری هم برای الکترومغناطیس و اینجور مباحث به کار میاد. راجب احتمال و مقدار چشم داشتی اینا، کوانتوم، مکانیک آماری و ... کاربردهاش رو میبینید. در حد همینا وارد بشید تقریبا نصف ریاضیات لازم برای مقطع لیسانس خواهید داشت. آهان و ماتریس ها هم کاربرد زیاد دارند علی الخصوص برای حل انواع معادلات ویژه مقداری.

ALI. m

پست توسط ALI. m »

سلام بر شما
بسیار متشکرم ممنون از شما

ALI. m

پست توسط ALI. m »

سلام سال نو مبارک
اقا این سیگما چیسته؟

Paradoxy

پست توسط Paradoxy »

سیگمای بزرگ رو برای جمع زدن یک مشت عبارت به کار میبرند. برای واریانس یا همون انحراف معیار داده ها هم به کار میره سیگمای کوچک.
ویرایش: من به اشتباه نوشتم برای مشتق جزئی سیگمای کوچک به کار میبرند، نه برای مشتق جزئی دلتای کوچک به کار میبرند که خیلی شبیه به سیگمای کوچک.

نمایه کاربر
New Astronomer

محل اقامت: اصفهان

سپاس: 50

پست توسط New Astronomer »

سلام و عرض تبریک برای فرارسیدن نوروز.

بر عکس من فکر میکنم کتابهای درسی فیزیک دبیرستان در این زمینه برای نوجونی در سن شما بسیار مناسبه . چون دقیقاً سلسله مراتب پیش نیاز برای سنین مورد نظر در اون به خوبی رعایت شده.

اصل مطلب اینه که شما پله به پله متناسب با دانش قبلی پیش برید تا توی ذوقتون نخوره و متوقف نشید، که اونم در کتب دبیرستانی به بهترین شکل ممکن رعایت شده است.

به علاوه در انتهای هریک از کتابهای این دوره، بخش منابع یا مراجع وجود داره که بهترین کتابهایی را که مطالب از اون اقتباس شده، آورده شده است.

smile072

ALI. m

پست توسط ALI. m »

سلام
یعنی چی رابطهr از aدرa دارای ویرگی ضد تقارن هست؟
جدول ارزش ش چه شکلی هست؟

ارسال پست