اثبات قضيه خم جردن

مدیران انجمن: parse, javad123javad

Ati joon

اثبات قضيه خم جردن

پست توسط Ati joon »

اثبات قضيه خم جردن مي خوام لطفا كمكم كنيد

نمایه کاربر
rrkh

محل اقامت: اتاق

سپاس: 14

پست توسط rrkh »

نياز به رياضيات قوي داره(توپولوژي).
شما رياضياتتون در چه حده؟
تصویر
خدا در محیط استبداد پرستیده نمی شود.استبداد از کفر هم بدتر است
(مهندس مهدی بازرگان)

Ati joon

پست توسط Ati joon »

من ساله 2دبيرستان هستم و خيلي دوست دارم تمامه رياضياتو با اثبات ياد بگيرم

بهنام ايتي

اثبات قضيه ي خم جردن

پست توسط بهنام ايتي »

smile048 smile040 smile031

نمایه کاربر
porfosor

محل اقامت: مشهد مقدس

تماس:

پست توسط porfosor »

اثباتش 20000 خطه (طبق سايت riazi center) و تو اينترنت هم سرچ نكن من كه فكر نميكنم بيكاري به منثور كردن 20000 خط تن دردهد در درجه ي بعد اگر شما هم به ان دست يابيد هيچ از ان سر در نمي اوريد مگر توپولوژي بسيار قوي داشته باشيد
با احترام
هزاران سال می گذرد و همچنان ماه بر فراز تخت جمشید ، گوشه ای از شکوه ایرانیان ، طلوع می کند.......

venus ...

پست توسط venus ... »

اگر درباره ي اثبات قضيه فيثاغورس اظلاعاتي بخواين در اختيارتون مي ذارم ولي اين يكي رو نپرس......... smile106
smile112

Ati joon

پست توسط Ati joon »

پس بي خيالش ممنون و شما هم لطفا اگه ظلاعاتي درباره ي اثبات قضيه فيثاغورس دارين ممنون ميشم كه در اختيارم بزارين

با تشكر از همه ي شما دوستان عزيز

مهمان

پست توسط مهمان »

تاچند روز دیگه پیداش می کنم بات

jholioos

محل اقامت: شيراز

اثبات قضيه فيثاغورس

پست توسط jholioos »

اثبات قضيه فيثاغورس
POUYAN

jholioos

محل اقامت: شيراز

پست توسط jholioos »

تصویر

Ati joon

پست توسط Ati joon »

فكر ميكنم اثبات قضيه فيثاغورس مي خواستم نه اثبات هويت smile031

نمایه کاربر
آزادفراز

Re:

پست توسط آزادفراز »

porfosor نوشته شده:اثباتش 20000 خطه (طبق سايت riazi center) و تو اينترنت هم سرچ نكن من كه فكر نميكنم بيكاري به منثور كردن 20000 خط تن دردهد در درجه ي بعد اگر شما هم به ان دست يابيد هيچ از ان سر در نمي اوريد مگر توپولوژي بسيار قوي داشته باشيد
با احترام

مثله اینکه شما این قضیه رو با قضیه ی آخر فرما اشتباه گرفتید!؟
در ابتدا اثباتهای پیچیده ای برای این قضیه مطرح شده ولی حالا اثباتهای نسبتا راحتی هم هست.
اثبات این قضیه در حالت خاص برای چهار ضلعی ها توی کتاب "ریاضیات چیست" هست.
اگه شد می نوسیمش.

آهان راستی بد نیست اول بگیم قضیه چیه!
قضیه ی خم ژوردان می گه که یه خم بسته که خودشو قطع نمی کنه صفحه رو به دو ناحیه ی درون و بیرون خم تقسیم می کنه. به دلیل سادگی و کلی بودن این قضیه هم هست که خیلی اثباتش مشکل شده!

نمایه کاربر
porfosor

تماس:

Re: اثبات قضيه خم جردن

پست توسط porfosor »

به نام خدا
[quote][porfosor نوشته است:
اثباتش 20000 خطه (طبق سايت riazi center) و تو اينترنت هم سرچ نكن من كه فكر نميكنم بيكاري به منثور كردن 20000 خط تن دردهد در درجه ي بعد اگر شما هم به ان دست يابيد هيچ از ان سر در نمي اوريد مگر توپولوژي بسيار قوي داشته باشيد
با احترام

مثله اینکه شما این قضیه رو با قضیه ی آخر فرما اشتباه گرفتید!؟
در ابتدا اثباتهای پیچیده ای برای این قضیه مطرح شده ولی حالا اثباتهای نسبتا راحتی هم هست.
اثبات این قضیه در حالت خاص برای چهار ضلعی ها توی کتاب "ریاضیات چیست" هست.
اگه شد می نوسیمش.
/quote]
در یکی از فروم های اینجا خواندم قضیه ی اخر فرما هنوز اثبات نشده(من قاطی نکردم و همان چیزی که در ریاضی سنتر بود نوشتم)
یا علی(ع)
هزاران سال می گذرد و همچنان ماه بر فراز تخت جمشید ، گوشه ای از شکوه ایرانیان ، طلوع می کند.......

نمایه کاربر
آزادفراز

پست توسط آزادفراز »

porfosor نوشته شده: /quote]
در یکی از فروم های اینجا خواندم قضیه ی اخر فرما هنوز اثبات نشده(من قاطی نکردم و همان چیزی که در ریاضی سنتر بود نوشتم)
یا علی(ع)

قضیه ی آخر فرما 14-15 سال پیش بوسیله ی اندرو وایلز اثبات شده.اثباتش هم 200 صفحه یا تقریبا همون 2000 خطه که فرمودین!

کلیت اثبات قضیه ی خم ژوردن به این صورته که می گه اگه ما یه چند ضلعی بسته توی صفحه داشته باشیم نقاطی رو که روی چندضلعی نیستن می تونیم به دو دسته افراز کنیم.به این صورت دسته ها رو تعریف می کنیم:
اول یه راستا رو در نظر می گیریم به طوریکه این راستا موازی هیچ کدام از اضلاع چندضلعی نباشه.
یک نقطه متعلق به دسته ی اوله(بیرون چهارضلعی) اگه خط گذرنده از آن نقطه و در راستای انتخاب شده در تعداد زوجی نقطه چند صلعی رو قطع کنه.ودسته ی دیگر(درون چهرضلعی) هم به همین صورت برای تعداد فرد نقطه ی تقاطع تعریف می شه.یه نکته هم باید در نظر گرفته بشه که اگه خط ما در یک راس چندضلعی رو قطع کنه اگه دو ضلع متعلق به اون راس در یک طرف خط ما باشه اون رو در نظر نمی گیریم.حالا اثبات می کنیم که نقاطی که روی یک خطی که چند ضلعی رو قطع نمی کنه هستن متعلق به یه دسته ن.چون اگه دسته ی یکی از نقاط بخواد تغییر کنه باید روی یه راس اون رو قطع کنه که ما گفتیم اون رو در نظر نمی گیریم.
از یه طرف اگه یک خط یه نقطه از یه دسته رو به یه نقطه از دسته ی دیگه وصل کنه باید چند ضلعی رو قطه کنه.چون اگه قطع نکنه ما ثابت کردیم که نقاطش باید برای یه دسته باشن که این تناقصه.

پس حالا یه قسمته قضیه اثبات شده.قسمت دیگه هم می گه می شه یه جوری دو نقطه از یه دسته رو به هم وصل کرد که چند ضلعی رو قطع نکنه که اون دیگه برای بعد! smile021 smile022

نمایه کاربر
porfosor

تماس:

پست توسط porfosor »

به نام خدا
حق با شماست و من اشتباه کردم عذر خواهی میشود
یا علی(ع)...

ارسال پست