خواص نانو سلیسیوم چیست؟


خواص نانو سلیسیوم چیست؟

نوشتهاز سوی morteza koshki در چهارشنبه 15 بهمن 1393 - 14:04

سلام .
خواص نانو سلیسیوم چیست؟
 
سپـاس : 0

ارسـال : 2


نام: morteza koshki
نام نویسی: 93/11/15

ذکر نشده

Re: خواص نانو سلیسیوم چیست؟

نوشتهاز سوی babaknano در پنجشنبه 2 مهر 1394 - 19:10

نانو سیلیس شامل مجموعه‌ای از ذرات کوچک SiO2 است که از طریق پیوندهای شیمیایی به یکدیگر متصل شده و ذرات بزرگتری را تشکیل می‌دهند. مزیت اصلی نانو سیلیس در مقایسه با سیلیس، گستره سطح بالای این ماده است که باعث می‌شود در بستر مورد استفاده بر همکنش بیشتری از خود نشان دهد.

نانو سیلیس کاربردهای متنوعی دارد، از جمله در صنایع رنگ به عنوان مات کننده، افزایش دهنده غلظت و افزایش دهنده مقاومت محیطی و خواص سایشی استفاده می‌شود.

نانو سیلیس، کاملا شفاف است و می‌تواند در پوشش‌های شفاف مورد استفاده قرار گیرد.

همچنین نانو سیلیس می تواند در صنعت لاستیک به عنوان پرکننده استفاده شده و استحکام و طول عمر لاستیک را افزایش دهد. این جایگزینی علاوه بر حذف مشکلات زیست محیطی دوده، مصرف انرژی جهت حرکت و میزان صدای ناشی از حرکت را کاهش می‌دهد.

نانو سیلیس در سازه‌های بتنی و ترکیبات سیمانی، مقاومت محیطی بتن نهایی حاصل را افزایش می‌دهد. استفاده از این ماده همچنین باعث بهبود خواص سایشی و استحکام ترکیب در کنار کاهش نفوذپذیری و کاهش حجم خشک سیمان می‌شود.

این ژل و پودر نانوسیلیس برای اولین بار در کشور در مقیاس صنعتی تولید می‌شود، در حال حاضر ظرفیت تولید ژل و پودر نانو سیلیس ۲۰۰ تن در سال است که می‌توان این میزان را به ۳۰۰۰ تن در سال افزایش داد. این در حالی است که هم اکنون نیاز صنایع لاستیک، رنگ و سیمان به این پودر پنج هزار تن در سال است که از طریق واردات از کشورهای اروپایی تامین می‌شود.

قیمت هر کیلوگرم نمونه خارجی ژل ۳ دلار و نمونه خارجی پودر ۱۱ دلار است که نمونه داخلی با یک چهارم قیمت نمونه مشابه خارجی عرضه می‌شود.

بازار بالقوه مصرف نانوسیلیس در صنعت لاستیک حدود ۶۳۰ تن در سال، صنعت رنگ حدود ۵۰۰ تن در سال و سیمان برابر با ۵۲ هزار و ۵۰۰ تن در سال است. کل بازار نانوسیلیس در کشور در صورت تحقق ۵۰ درصد پیش‌بینی‌ها، ۱۸۹ میلیارد تومان در سال برآورد می‌شود.
به جهان خرم از آنم که جهان خرم از اوست ....... عاشقم بر همه عالم که همه عالم از اوست
]چسب چوب نانو
]کوپلیمر وینیل استات با تکنولوژی نانو
نماد کاربر
 
سپـاس : 2

ارسـال : 2


نام: بابک خانی
سن: 38 سال
نام نویسی: 94/7/2

مرد


بازگشت به نانوتکنولوژی

چه کسی هم اکنون اینجاست ؟

کاربرانی که در این تالار هستند: بدون کاربران عضو شده و 3 مهمان