آخرین کتاب انیشتین / موضوع : نامه نگاری انیشتین با آیت الله

مدیران انجمن: parse, javad123javad

erfan.s

نام: عرفان سلیم زاده

سپاس: 65

تماس:

Re: آخرین کتاب انیشتین / موضوع : نامه نگاری انیشتین با آیت ا

پست توسط erfan.s »

میدونی کم اولش فکر کردم اینم جزو مقالاتی هستند که از نا کجا آباد تو اینترنت اومدند.
اما الان بیشتر تاسف می خورم که این مقاله از صفحه خود ایت الله بروجردی بزرگ نقل شده:http://broujerdi.org/content/blogsection/17/137/
تو خود مقاله منبع رو این وبلاگ معرفی کرده:http://einstein2007.blogfa.com/
تو صفحه 12 مقاله به نقل از خود انیشتن آورده که دکتر محمود حسابی دانشجوش بوده smile023
تو صفحه 16 مقاله بازم به نقل خود انیشتن قضیه استفاده از 3 درصدی از مغز رو آورده smile024
مقاله
حتما از 17 تا 19 رو بخونید برای پی بردن به نویسنده میزان وسواس فکری نویسنده کافیه smile020 تو این رنج نویسنده حتما ایرانی بوده smile018
تو صفحه 23 دقیقا نظریه اتمی بور رو کپی کرده:| هر آدم عاقلی میدونه که نیلز بور برای اتم هیدروژن این مدل رو داده بود smile018

آقا در صفحه 24 این نویسنده گرامی اومده قانون علت معلول رو از زبان خود انیشتن نقض کرده smile037
در همان صفحه قضیه تاس اندازی هم برای گربه شرودینگر بوده خاک تو سر نویسنده اش.
در حالی که خود نظریه نسبیت خاص صراحتا میفرماید که با توجه به منتهایی بودن سرعت نور ما هیچ گاه زمان حال رو نمی بینیم.
همیشه نوری که از اجسام منتشر یا تابیده میشه حتی اگر در فاصله 1 میلیمتری چشم ما هم باشن از گذشته به ما میرسند.
بنابراین هیچ وقت علت بر معلول سبقت نمیگیره.

انقدر این مقاله بچگانه و بی شرمانه است که موندم چطور گذاشتن تو خود سایت smile033
آخرین ویرایش توسط DARKENERGY جمعه ۱۳۹۲/۱۰/۲۷ - ۱۹:۳۲, ویرایش شده کلا 1 بار
دلیل: لینک مقاله
همیشه آرزوم این بوده که یک محقق بشم... دانشمند شدن چیزی رو حل نمیکنه!
کار اصلی رو برای حل مشکلات محققان انجام میدن.

erfan.s

نام: عرفان سلیم زاده

سپاس: 65

تماس:

پست توسط erfan.s »

همیشه آرزوم این بوده که یک محقق بشم... دانشمند شدن چیزی رو حل نمیکنه!
کار اصلی رو برای حل مشکلات محققان انجام میدن.

نمایه کاربر
نوآور

محل اقامت: اصفهان

سپاس: 1323

پست توسط نوآور »

این قصه، کمی شبیه تراشیدن قضیه «یا علی گفتن آن نوزاد در حین تولد» است که توسط وابستگان، حقوق بگیران و یا مریدان کم خرد، به زعم خودشان، برای خرید توجه عوام، ساخته و پرداخته می شود؛ غافل از آنکه سبب آسیب دیدن وجهه طرف، به ویژه نزد خواص و نخبگان جامعه می شود. دیگر قرن بیست و یکم است و نسل جدید، کمابیش، آگاه تر از گذشتگان خود هستند.
آخرین ویرایش توسط نوآور یک‌شنبه ۱۳۹۲/۱۰/۲۹ - ۱۷:۱۲, ویرایش شده کلا 1 بار
ایران تبدیل شده به واحه ای دانشگاهی در میان یک برهوت صنعتی

نمایه کاربر
غلامعلی نوری

سپاس: 885

تماس:

پست توسط غلامعلی نوری »

نوآور نوشته شده:این قصه، کمی شبیه تراشیدن قضیه «یا علی گفتن آن نوزاد در حین تولد» است که توسط وابستگان، حقوق بگیران و یا مریدان کم خرد، به زعم خودشان، برای خرید توجه عوام است، غافل از آنکه سبب آسیب دیدن وجهه طرف، به ویژه نزد خواص و نخبگان جامعه می شود. دیگر قرن بیست و یکم است و نسل جدید، کمابیش، آگاه تر از گذشتگان خود هستند.
دوش لعلش عشوه‌ای می‌داد حافظ را ولی ------------------ من نه آنم کز وی این افسانه‌ها باور کنم
هاتف شيرازي

نمایه کاربر
نوترينو0

محل اقامت: san andreas

سپاس: 11

پست توسط نوترينو0 »

Dariush350 نوشته شده:کسی که این خضعبلات رو سر هم کرده نسبیت رو عوضی فهمیده. ببین در نسبیت اومده که اگه مسافری با سرعتی نزدیک به سرعت نور از زمین دور بشه و پس از مدتی برگرده خواهد دید که در زمین زمانی طولانی‌تر گذشته. در این روایت از کتاب بحارالانوار به نظر میاد عکس ایم واقعه اتفاق افتاده و این کاملاً غلطه. چرا بعضی ها برای اثبات عقاید خودشون به دروغ و دغل متوسل میشن من نمی‌دونم.
البته خزعبلات هست اساسی!
طرف رفته و برگشته دیده هنوز اب داره میریزه، مث نیوتون که سیب بر فرق سرش خورد! گفته عجب! پس زمان برای من نگذشته، پس به زبان ریاضی چی میشه؟! آهان! زمان نسبی هست! حالا فرمول بنویسم: e=mc2 !!!
- برای بار صدم: طرف وقتی برگرده نه کوزه ای هست نه آبی! شاید دیگه زمینی هم نباشه! نه اینکه هنوز اب بریزه!
- اتمهای بدن ما چند میلیارد ساله دارن همینکارو انجام میدن! (عمرشون دراز باد!) چون ذره های زیر اتمی زمان ماکروسکوپی ندارن نیمه عمر دارن.
- جالبه که این موضوع به عنوان مقاله برتر توی دانشگاه های معتبر تهران چرخیده!
- حالا اینشتین هم شیعه! که چی؟ بزرگترین نظریه فیزیک روی چند جمله کتاب مذهبی بنا شده؟! هر کسی ازاده که باور کنه!
آنكس كه نداند و بداند كه نداند

نمایه کاربر
خروش

سپاس: 2067

پست توسط خروش »

گفتم به شیخ شهر كه كارت ریاست، گفت
آنكس كه شیخ هست و ریاكار نیست، كیست

نمایه کاربر
نواختر

نام: محمد رضا

محل اقامت: خراسان رضوي

سپاس: 31

تماس:

پست توسط نواختر »

آقا همه علما و دانشمندای مسلمون دارن داد و فریاد می کنن این قدر دروغ به اسلام نبندید که آبروی اسلام میره. نتیجش چیه؟ خب همین دو سه تا پست که دوستان جواب دادن. همین تازگی شنیدم توی قرآن بُعد چهارم رو پیدا کردن. اولین بار نمی دونستم باید بخندم یا گریه کنم. یعنی واقعا این قدر بعضی مسلمون ها سطح فکرشون پایینه؟ حالا یه چنتا آدم بی اطلاع (خدا کنه بی اطلاع باشن) اومدن یه سری حرف درست کردن. ازون بدتر افرادی هستن که این حرف ها رو قبول می کنن.

اگه میخواید واقعا بفهمید اسلام چیه برید نظریات فلسفی فیلسوفانی مثل بو علی و ملاصدرا و خواجه نصیر و ... رو بخونید. بعضی چیز ها که الان در اروپا اندیشه مدرن محسوب میشن توسط این افراد همون زمان ها مطرح شده و خودشون اون ها رو رد کردن!!!! مثلا جمله معروف دکارت که همه دیوونش شدن. «من شک می کنم پس هستم.» بوعلی رد این نظر رو توی کتاب اشاراتش داره!!!!

حالا شما هی بیاید بگید انفجار بزرگ توی قرآن داریم.سرعت نور داریم.بعد چهارم داریم. فلان داریم. خب اینا چه دردی از جامعه دوا می کنه؟ برید از قرآن (حتی عزیزانی که قبولش ندارن) یه چیزی یاد بگیرید و توی زندگی به کار ببرید. الان دیگه علوم تجربی هم داره کم کم از رونق می افته و علوم انسانی پر رونق میشه. قبول ندارید؟ برید تحقیق کنید توی اروپا نظر هاوکینگ خریدار داره یا یه فیلسوف ها و جامعه شناسایی که تا حالا اسمشون رو هم نشنیدید؟
آنكه به يافتن آب اطمينان‏دارد، هرگز،از تشنگى هلاك نمى‏شود.
آن‌ كه‌ درخت‌ شخصيت‌اش‌ نرم‌ و بي‌عيب‌ باشد، شاخ‌ و برگش‌ فراوان‌است‌.

گوهر هایی از نهج البلاغه

نمایه کاربر
نوترينو0

پست توسط نوترينو0 »

برید از قرآن (حتی عزیزانی که قبولش ندارن) یه چیزی یاد بگیرید و توی زندگی به کار ببرید.
امیدوارم مثل "ادب از که اموختی ..." نباشه

ehsan mehdipour

نام: احسان مهدی پور

سپاس: 7

پست توسط ehsan mehdipour »

Dariush350 نوشته شده:کسی که این خضعبلات رو سر هم کرده نسبیت رو عوضی فهمیده. ببین در نسبیت اومده که اگه مسافری با سرعتی نزدیک به سرعت نور از زمین دور بشه و پس از مدتی برگرده خواهد دید که در زمین زمانی طولانی‌تر گذشته. در این روایت از کتاب بحارالانوار به نظر میاد عکس ایم واقعه اتفاق افتاده و این کاملاً غلطه. چرا بعضی ها برای اثبات عقاید خودشون به دروغ و دغل متوسل میشن من نمی‌دونم.

آفرین! تمام حرف انیشتین همینه که اتفاقاتی نظیر اون روایت نمی تونه اتفاق بیوفته.
حالا این که اتفاق افتاده یا نه من نمی دونم. من زیاد گیر نمیدم چون ممکنه رعد و برقی چیزی بیاد خدای نکرده جزغاله ام کنه.

نمایه کاربر
نوترينو0

پست توسط نوترينو0 »

رعد و برقی چیزی بیاد خدای نکرده جزغاله ام کنه.

smile055 smile055 smile055
نگران نباش مثل داستان " .... خورد پهلوش !!!" میشه
برای تخریب یک چیز هیچی مثل بد دفاع کردن ازش نیست

سعید فروزش

نام: دکتر سعید فروزش

محل اقامت: تهران / ایران

تماس:

پست توسط سعید فروزش »

من وقتی این مطالب رو خوندم، چنان دود از کله ام بلند شد که به یاد چالش سطل آب یخ افتادم و دو سه بار این چالش رو انجام دادم.

من اول و آخر موضوع رو درست نفهمیدم.
در ابتدا بیان کردید که حضرت آیت‌الله به انیشتین در فرمول E=MC^2 کمک کرده و یا در استفاده از آن؟
و در انتها گفته آید که انیشتین می خواسته رئیس‌جمهور اسرائیل بشه، آنوقت با جناب آیت‌الله مشورت کرده و ایشان فرموده اند که رئیس‌جمهور إسرائيل شدن در مذهب شیعه جایی ندارد و چون شما یک شیعه دوازده امامی هستید، نباید کاندیدای ریاست جمهوری شوید. انیشتین هم در نامه ای پاسخ داده که "چشم. پس من رئیس جمهور نمیشم. " !!!

در آخر هم، مطابق قانون نسبیت اگر پیامبر در هنگام معراج پای مبارکشان موجب ریختن آب روی زمین شده، هنگام مراجعت باید زمان بسیار طولانی گذشته باشد، نه اینکه آب هنوز در حال ریختن باشد. (مثال برادران دو قلو را به یاد بیاورید و قبل از ارتباط دادن معجزات به فیزیک، اندکی فکر کنید تا انشتین و آیت‌الله بروجردی و پروفسور حسابی و جان اف کندی و علیرضا پهلوی و نازک و ترومن و ... رو مثل داستان های ژول ورن به هم وصل نکنید. )
smile016 smile1056 smile1045 smile156 smile232

نمایه کاربر
You-See

نام: U30

محل اقامت: تهران

سپاس: 787

تماس:

پست توسط You-See »

هنوزم از این بحثا می شه؟
واقعا که
دوستای گلم حمایت کنید : https://cafebazaar.ir/app/com.nikanmehr.marmarxword/