حقيقت كجاست؟

مدیران انجمن: parse, javad123javad

ارسال پست
نمایه کاربر
هامون

محل اقامت: ا ر د بيل

عضویت : چهارشنبه ۱۳۸۵/۱/۳۰ - ۱۲:۲۰


پست: 26حقيقت كجاست؟

پست توسط هامون »

اگر بتوانيم درون سياهچاله راه پيدا كنيم چه چيز هايي مي بينيم ؟
آيا تمام گذشته و آينده ي دنيا در سيا هچاله ها هستند؟
دنیا از صفر ویک ها به سوی منطق فازی پیش می رودسي

پست توسط سي »

بايد از تخيلت استفاده كني . :lol: چون بارفتن در يك سياهچاله مرگ خودت رو رقم زدي. :lol:نويد قاءمي

پست توسط نويد قاءمي »

سلام
اين هم جواب شما :::

1) فیزیکدانان به یاری تجهیزات کوچک، توصیف نسبتاً جامعی از سیاهچاله‌ها به دست داده اند. به باور دکتر جان ویلر و دکتر رئو روفینی از دانشگاه پرینستون سیاهچاله‌ها اندازه و شکلی به مفهوم قراردادی آن ندارند اما آنها در محدوده یک قطر 15 کیلومتری عمل می کنند. سیاهچاله‌ها جرمهای متفاوتی بین جرم خورشید و صد میلیون برابر جرم خورشید دارند. سیاهچاله‌ها مثل گرداب عمل می کنند. هر جرم با انرژی سرگردانی که به یک سیاهچاله‌ نزدیک شود (در داخل فاصله معینی که افق آن خوانده می شود) بطور مقاومت ناپدیری به درون گرداب، که همان سیاهچاله‌، است کشیده می شود. نیروهای کشندی شدید درون سیاهچاله‌ها ماده را در یک سمت می کشد و منبسط می کند و در سمت دیگر می فشرد و خرد می کند . تا آن که آن ماده به کلی تجزیه و جزء فضای خمیده و سیاهچاله‌ شود.

خواص دیگر سیاهچاله‌ها از این هم عجیب تر است. زمان و مکان خصوصیات خود را در درون ستاره کاملاً فرو پاشیده ردو بدل می کنند. هر شی در شرایط عادی اندازه خود را نگه می دارد ولی نمی تواند از عمر فیزیکی بگریزد. در درون سیاهچاله‌ بر اشیا عمری نمی گذرد، ولی مداوماً کوچکتر می شوند. مشاهده گران سیاهچاله‌ از فاصله مطمئن و ایمنی نمی توانند واقعاً آن را ببیند، زیرا نور مانند شکلهای دیگر انرژی، تحت تاثیر مکش سیاهچاله‌ است. همچنانکه نور به درون آن کشیده می شود، به طور بی پایانی به انتهای قرمز طیف رنگها تغییر مکان می دهد و سیاهچاله‌ را سیاه و بنابراین نامرئی می کند. اگر سیاهچاله‌ها اندکی مرئی بودند، مشاهده گران، این ستارگان را درست آن گونه که پیش از فروپاشی هزاران میلیون سال پیش رخ داده بود می دیدند. علت آن است که وقتی ستاره به سیاهچاله‌ تبدیل می شود، نسبت به ناظران خارج بی درنگ گذشت زمان در آن متوقف می شود. به عقیده دکتر ویلر و دکتر روفینی (علائم و اطلاعات مربوط به مرحله های بعدی فرو پاشی هرگز نمی گریزند، بلکه در فرو پاشی خود هندسه (زمانی و مکانی) درگیر می شوند.)

منبع===>> ويكي پديا داءرتالمعارف آزاد


2)وقتي وارد يك سياهچاله ميشويد متوانيد از طريق عبوراز كرم چاله (محل اتصال سياهچاله و سفيد چاله) به جهان هاي موازي برسيد و با رسيدن به جهان هاي موازي مي توان به هر زماني سفر كرد ..

ارسال پست