چت روم فیزیک

مدیران انجمن: parse, javad123javad

نمایه کاربر
pianist73

محل اقامت: tabriz

سپاس: 1

تماس:

Re: چت روم فیزیک

پست توسط pianist73 »

Cartouche نوشته شده:
rafat نوشته شده:الان دقیقا دارین روی " چرا ریاضی " بحث میکنین، نه روی " چرا فیزیک " !!!!!!
بله دقیقا
چون دنیا یعنی ریاضی.نجوم یعنی ریاضی.فیزیک یعنی ریاضی.کامپیوتر یعنی ریاضی.الکترونیک یعنی ریاضی.نوترینو یعنی ریاضی.ماهواره یعنی ریاضی.
الآن دارن کم کم خودم به این تنیجه میرسم که 3 سال از عمرمو به بطالت گذروندم.فیزیک بدون ریاضی (که خیلی هم کمه)و تجربی یعنی بطالت.فیزیک تجربی یعنی ،تفریح برای حوصله سر نرفتن.یعنی بازی بچگونه.

دنیا یعنی فیزیک.نجوم یعنی فیزیک.ریاضی یعنی فیزیک.کامپیوتر یعنی فیزیک.الکترونیک یعنی فیزیک.نوتیرینو یعنی فیزیک.ماهواره یعنی فیزیک
تمام عمر من در جست و جوی عشق در دنیای بیرون تباه شد.افسوس که نمی دانستم او از رگ گردن به من نزدیک تر است.

نمایه کاربر
pianist73

محل اقامت: tabriz

تماس:

پست توسط pianist73 »

f.sd نوشته شده:
ریاضی خودش کاملا سرد و بیروحه.
این فیزیکه که به ریاضی جون میده.
خیلی از چیزایی هم که تو ریاضی هست بخاطر وجود فیزیکه که هستن اصلن ریاضی بدون فیزیک به چه دردی میخوره
به نظر من بر عکسه ریاضی خیلی هیجان انگیزه و پر از راه های جدید و مسائل حل نشدنیه
اما فیزیک پر از فرمول های خسته کننده و بیروحه

پ.ن:هر کس نظری داره...

این ریاضیه که فیزیکو شاید خسته کننده بکنه.

ریاضی خیلی جاها مدیونه فیزیکه. حدهای بینهایت و دستگاه قطبی و خیلی چیزای دیگه از فیزیک نشات گرفته.
درواقع ریاضیات در خدمت فیزیکه.هروقت فیزیک احساس نیاز کنه چیزی بوجود میاد
تمام عمر من در جست و جوی عشق در دنیای بیرون تباه شد.افسوس که نمی دانستم او از رگ گردن به من نزدیک تر است.

نمایه کاربر
TopNotch

سپاس: 322

پست توسط TopNotch »

کسی که ریاضی یاد داره نمیتونه فیزیک یاد بگیره
اما کسی که فیزیک یاد داره میتونه ریاضی هم یاد بگیره
it is a tale told by an idiot, full of sound and fury, signifying nothing.

نمایه کاربر
metis441

سپاس: 121

پست توسط metis441 »

این تاپیک چه زمانی فعاله؟؟
an astronomer بودم -_-

msep

پست توسط msep »

سلام به همه عزیزان
من دوست دارم راجع به فیزیک و فلسفه بحث کنیم چون وقتی که دیگه نمیشه با تجربه چیزی را اثبات کرد این دو مقوله به هم گره می خورن (مثل نظریه ریسمانها یا بیگ بنگ یا آغاز و پایان جهان یا ابعاد جهان یا ماهیت فضا و زمان یا کوانتم). وقتی هم که به فیزیک و به جهان اطرافمون با دید فلسفی نگاه کنیم هم می تونیم ساز وکار واقعی طبیعت را بهتر درک کنیم و هم بینشمون نسبت به جهان اطراف و خودمون و خدای بزرگ عوض می شه.
در مورد بحث ریاضی و فیزیک هم باید بگم ریاضی فقط یک ابزار در فیزیک است مثل آچار تو دست تعمیر کار. البته دنیای ریاضی هم خیلی جالبه چرا که هیچ حد و مرزی نداره مثلا می تونی توش ابعاد بی نهایت رو درنظر بگیری... (اینم برای اونایی که عاشق ریاضی اند)

نمایه کاربر
*شارش*

نام: فاطمه غمكده

محل اقامت: بلبلان

سپاس: 595

پست توسط *شارش* »

ماشین زمان حس میکنم به زودی به واقعیت تبدیل میشه
تو مستند شبکه 4 داشت میگفت تونل زمان رو پیدا کردن متاسفانه اسم تونل دقیقا یادم نیست.......
به نظر شما ایا ماشین زمان با ولقعیت بپیونده ایا زندگی مفهومی خواهد داشت؟ smile042

نمایه کاربر
ehsan.helli1

نام: احسان

محل اقامت: تهران

سپاس: 624

تماس:

پست توسط ehsan.helli1 »

girl. نوشته شده:ماشین زمان حس میکنم به زودی به واقعیت تبدیل میشه
تو مستند شبکه 4 داشت میگفت تونل زمان رو پیدا کردن متاسفانه اسم تونل دقیقا یادم نیست.......
به نظر شما ایا ماشین زمان با ولقعیت بپیونده ایا زندگی مفهومی خواهد داشت؟ smile042
من اسم تونل یادمه..تونل توحید توی نواب هم پیدا کردن تونل رو!

msep

پست توسط msep »

به نظر من سفر در زمان امکان پذیر نیست لا اقل اونطور که ما تصور می کنیم نیست یعنی بعید است که حضور فیزیکی در زمانهای متفاوت امکان پذیر باشد زیرا اگر چنین باشد بدون شک انسان در آینده روزی به آن دست پیدا می کنه و می تواند در سایر زمانها تاثیر بگذارد یا حضور پیدا کند و دلیلی ندارد که این کار را نکند. به نظر من سفر در زمان تنها بوسیله مشاهده امکان پذیر است و این از لحاظ علمی نیز امکان پذیر است چرا که اگر همین الان در سیاره ای چند میلیارد سال نوری دورتر از زمین باشیم و به زمین نگاه کنیم گذشته آن را می بینیم چنین سفری در زمان نیازمند سفری در مکان است که بدون استفاده از میانبرهای فضایی (سیاهچاله ها و کرم چاله ها) از مدت زمان عمر انسان بیشتر می شود.

Extreme Zero

نام: هما سعادتمند

پست توسط Extreme Zero »

راستش رو بخواین اصلا دلیلی را مبنی بر ایجاد تفاوت بین فیزیک و ریاضی می بینم علوم اصولا با هم تفاوت ندارن همون اعتقاد ابو علی سینا و ... الان مه می بینین می گن فیزیک . ریاضی و شیمی به این دلیله که علم اینقدر گسترده شده یا ذهن انسانها- مطابق با دید محدود و شهودی خودشون- گسترشش دادن که محدودیت عمر انسانها اجازه ی ورود به همه ی رموزش را نمیده.

حالا از اینها گذشته به نظر من نور جرمی است که به علت داشتن سرعت خیلی بالا اجرام دیگه را جذب خودش می کنه و در نتیجه در مجموع دارای جرم بالایی می شه ما می تونیم طبق این فرض تمام تعاریف نور را توجیه کنیم -بیایید به دنیای کوچکتر ها برویم-یعنی وجود جاذبه به واسطه نوسان ذرات و 1.میدان نیرو و در نتیجه موجی بودن نور 2.اگر رمین را ناگهان متوقف کنید تمام اجسام واقع بر روی آن به اطراف پرتاب می شوند , همانند همین انفجار را در توقف ناگهاتی یک ذره ی نور در نظر بگیرید که تمام ذرات به اطراف پرت می شوند -حال دوباره به دنیای خودمان برگردید-این ذرات خیلی ریز همراه با سرعت انفجار در حال حرکت اند به نظر شما آیا باز هم ما آنها را به صورت ذره - جسم- می بینیم و یا آنها را انرژی می خوانیم ؟ E=MC2 تبدیل جرم به انرژی و انرژی به جرم است و یا تغییر بعد یک جسم از یک بعد به بعدی دیگر؟
(نظریه ریسمان خیلی به این مسئله ای که الان گفتم نزدیکه , نظرتون چیه؟ آیا می توان در مورد دو جهان 4 بعدی -کوچکتر ها- و 6 بعدی -جایی که خودمان الان هستیم- حرف زد ؟)

smile048

Libra71

محل اقامت: کرج

تماس:

پست توسط Libra71 »

سلام دوستان گفته شده که در این بخش هر هفته یه موضوع جدید مطرح میشه ولی خیلی وقته خبری نیست.چرا؟

امیرعلی 145

پست توسط امیرعلی 145 »

یک موضوع خوب:کوانتوم.

Libra71

تماس:

پست توسط Libra71 »

دقیقا درباره چه چیز کوانتم باید بحث بشه؟اینکه خود انشتین کمک کرد کوانتم به دنیا بیاد ولی به دلیل ابهاماتش ازش متنفر بود یا شک شرودینگر به کوانتم با مثال معروف گربش؟ smile042

امیرعلی 145

پست توسط امیرعلی 145 »

دررابطه باپارادوکس EPRمثلا یاهرچیزدیگه ایش که شما مایل بودید.
هدف کسب آگاهی بیشتراست.
Libra71 نوشته شده:دقیقا درباره چه چیز کوانتم باید بحث بشه؟اینکه خود انشتین کمک کرد کوانتم به دنیا بیاد ولی به دلیل ابهاماتش ازش متنفر بود یا شک شرودینگر به کوانتم با مثال معروف گربش؟ smile042

Libra71

تماس:

پست توسط Libra71 »

خوب یه آزمایش فکری از سوی انشتین پودولسکی وروزن برای نشون دادن نقص مکانیک کوانتمی بود و بر میگرده به همون آزمایش گسیل دو الکترون از یک چشمه.وباعث شد که حتی انشتین نظریه متغیر های نهانی موضعی رو جایگزینش کنه در کل بحث طولانی هست ونمیشه در چند سطر گنجاند ولی تا همین جا میدونم که نظریه کوانتمی توسط نامساوی بل پیروز شد. smile031

Dr.HyB0

نام: Mohammad Mahdi Ebrahimi

سپاس: 2

پست توسط Dr.HyB0 »

msep نوشته شده:به نظر من سفر در زمان امکان پذیر نیست لا اقل اونطور که ما تصور می کنیم نیست یعنی بعید است که حضور فیزیکی در زمانهای متفاوت امکان پذیر باشد زیرا اگر چنین باشد بدون شک انسان در آینده روزی به آن دست پیدا می کنه و می تواند در سایر زمانها تاثیر بگذارد یا حضور پیدا کند و دلیلی ندارد که این کار را نکند. به نظر من سفر در زمان تنها بوسیله مشاهده امکان پذیر است و این از لحاظ علمی نیز امکان پذیر است چرا که اگر همین الان در سیاره ای چند میلیارد سال نوری دورتر از زمین باشیم و به زمین نگاه کنیم گذشته آن را می بینیم چنین سفری در زمان نیازمند سفری در مکان است که بدون استفاده از میانبرهای فضایی (سیاهچاله ها و کرم چاله ها) از مدت زمان عمر انسان بیشتر می شود.

من توی مصاحبه ای که فکر کنم هوپا با دکتر کامران وفا انجام داده بود خوندم که سفر به گذشته از لحاظ فیزیکی امکان پذیر نیست اما در مورد سفر به آینده این امکان پذیره.پس سفر در زمان امکان پذیره اما سفر به گذشته امکان پذیر نیست. راهی هم که الان به ذهنم میرسه استفاده از اتساع زمانه که همونطور که می دونید زمان شما رو نسبت به زمان مردم دیگه کند تر میکنه. اما کسی که به اینگونه سفر کنه دیگه راه بازگشتی نداره که برای دیگران تعریف کنه چی دیده. /:

ارسال پست