آمادگی برای کنکور ارشد 95

مدیران انجمن: parse, javad123javad

amir137

سپاس: 2

Re: آمادگی برای کنکور ارشد 95

پست توسط amir137 »

كساني را ميشناسم كه هيچ دركي ازمفاهيم فيزيك ندارند، براي كنكور روزي 4 تا 5 ساعت بيشتر درس نخوانده و از قضا رتبه بالايي بدست آورده و به بهترين دانشگاهها ميروند چرا؟ چون راه درست درس خواندن و بهترين نتيجه را گرفتن در آزموني به نام كنكور را بلدند. برعكس كساني كه ريز جزئيات مفاهيم فيزيك را درك كه هيچ ،حس ميكنند! ، كلي كتابهاي رفرنس مطالعه ميكنند ( كه البته خواندنشان در طول ترم هاي تحصيلي خيلي هم با ارزش است) اما در كنكور همواره از گروه اول عقبند. چرا؟ دقيقا به علت همين فلسفه شان : بايد همه چيز را بدانم و بر همه چيز مسلط باشم. تمام وقت خود را صرف خواندن كتابهاي رفرنس ( و شايد احتمالا تستي) متعدد و نكته برداري از آنها ميكنند كه به خيال خودشان همه چيز را بلد باشند غافل از آنكه از مهمترين چيز غافلند!. گروه اول وقتشان را روي مطالعه تست ها و سبك هاي مختلف آنها و و به اصطلاح "تست خواندن" به جاي "درس خواندن" ميكنند و بر آنها مسلط شده و آماده پاسخگويي به حداقل 80 درصد تست هاي مشابه آنها در كنكور هستند. 20 درصد جديد باشند، چه اهميتي دارد؟ (سوال : كساني كه شريف قبول مي شوند چند درصد مي زنند؟) اما گروه دوم، كلي مطالب و نكات مختلف در ذهنشان است كه متاسفانه "براي حل سبك هاي مشخص تست طبقه بندي نشده است" و چون روال حل سبك هاي مختلف تست را آنچنان كه بايد مطالعه و مرور نكرده اند و ملكه ذهنشان نشده ، دچار سردرگمي شده و تازه ازصفر مي خواهند در زمان خيلي كم تست ها را با اين همه معلومات پراكنده جواب دهند. نتيجه مشخص است!

من آنچه شرط عقل است با تو ميگويم ، تو خواه پند گير خواه ملال.

sepide1372

نام: سپیده وظیفه

محل اقامت: تهران البرز

پست توسط sepide1372 »

سلام.من ترم 6 فیزیک هستم.هنوز هیچی نخوندم و همونطور که میدونید آخره مهره.به خودم خیلی امیدوارم چون فیزیکم در سطح مطلوبی قرار داره.هرچند چندین ساله به اون روال گذشته درس نمیخونم اما خب بد هم نیستم.میخوام زبانم رو در حده خیلی عالی بخونم.و همینطور فیزیک پایه ها و مکانیک های تحلیلی و کوانتومی و مغناطیس و ریاضی فیزیک و فیزیک جدید.توی این دروس میتونم سوالات رو جواب بدم.البته اینا تصوراتم هس و هنوز شروع نکردم.خخخخخ.نظرتون چیه؟هدفم مهندسی هسته ای امیر کبیره البته اگر شوهرم بزاره.اگه اجازه نده که همون فیزیک خوارزمی.من درصد های سال های قبل رو نگاه کردم.توی رشته ما قبولی خیلی هم سخت نیس.چون شرکت کننده کم هس و البته خیلی ها از روی ترس امتحان نمیدن.و اون دوستی که گفت رتبه اش 2000 بود.خیلی هم رتبه ات خوب بوده.من مورد دیدم همین امسال از دوستانم که با 1700 شبانه الزهرا قبول شد ذرات بنیادین.امید چیزیه که ما رو به هدفمون میرسونه.پس امید وار باشد
ببخشید طولانی شد smile015 smile124 smile072 smile017 smile043 smile039
خدا همین نزدیکیست
صرف فعل بخشیدن کار من نیست.لطفا درخواستت را پس بگیر عزیز از یاد رفته ام

sepidz

سپاس: 3

پست توسط sepidz »

سلام دوستان
من هم تازه میخوام شروع کنم برای کنکور بخونم و قصدم گرایش نجوم و کیهانشناسی روزانه‌‌ی تهرانه (هردانشگاهیش که این گرایشو داره) . زبانم کلا عالیه چون هم کار پاره وقتم ترجمه کردنه و هم زبانمو خیلی ساله تموم کردم از بچگی کلا استعدادم توی یادگیری زبانهای خارجی به قولی زبانزد بوده smile022
فقط نمیدونم سطح زبان کنکور چطوره؟ به نظرتون من که زبانم خوبه چیکار کنم براش؟ روی رتبه‌ تا چقدر تاثیر داره؟ به رتبه‌ی زیر 50 هم نیاز دارم
این رو هم بگم من فیزیکم خوبه یعنی درسم خوبه ولی توی دانشگاه به دلیل تنفر از محیط دانشگاه به درسام اهمیت نمیدادم (منظورم برای امتحاناته) ولی خب همیشه بیشتر از بقیه هم درک و فهم داشتم از فیزیک ولی خب از درس خوندن فراری بودم چون دانشگاهمو دوس نداشتم (علوم و تحقیقات ِ تهران)
روی این دروس هم میخوام تمرکز کنم : کوانتوم - پایه‌ها-مدرن-مغناطیس
به نظرتون کافیه؟
ممنون میشم من رو هم راهنمایی کنید smile020 smile021 smile124 smile072

mohammadreza2015

سپاس: 2

پست توسط mohammadreza2015 »

بله دوست عزیز کافی است ولی سعی کن ترمودینامیک تست بزنی خیلی سخت نیست.سعی کن ازمن های ازمایشی هم بری خیلی خوب میشه برات. smile015 smile015 smile021

sepidz

سپاس: 3

پست توسط sepidz »

mohammadreza2015 نوشته شده:بله دوست عزیز کافی است ولی سعی کن ترمودینامیک تست بزنی خیلی سخت نیست.سعی کن ازمن های ازمایشی هم بری خیلی خوب میشه برات. smile015 smile015 smile021

ممنونم ازتون دوست عزیز :)
به نطزتون زبان چقدر روی رتبه تاثیر داره؟

ارسال پست