زمین تخت گرایان


Re: زمین تخت گرایان

نوشتهاز سوی ADMIN در چهارشنبه 16 خرداد 1397 - 17:20

pic.jpg
pic.jpg (47.53 KIB) بازدید 1792 بار


در حقیقت ارتفاع خط آبی رو باید محاسبه کنیم.
موجیم که آسودگی ما عدم ماست

ما زنده به آنیم که آرام نگیریم ...
نماد کاربر
مدير کل

مدير کل
 
سپـاس : 1085 times

ارسـال : 2307


سن: 36 سال
نام نویسی: 84/2/24

مرد

Re: زمین تخت گرایان

نوشتهاز سوی assarzadeh در يكشنبه 29 مهر 1397 - 00:41

دوستان سلام
به نظر شما کلک به کار رفته در این ویدئو چیست؟
نماد کاربر
 
سپـاس : 40 times

ارسـال : 74


نام: امیر عصارزاده
سن: 30 سال
نام نویسی: 93/10/12

مرد

Re: زمین تخت گرایان

نوشتهاز سوی اماتور در يكشنبه 29 مهر 1397 - 22:56

یعنی واقعا هلال ماه ( سایه خمیده ) برای اثبات تخت نبودن زمین کفایت نمیکنه ؟!!!! یا صرفا اثباتی برای کروی بودن ماه ؟!!!
نماد کاربر
 
سپـاس : 2401 times

ارسـال : 2910


نام نویسی: 90/12/25

مرد

Re: زمین تخت گرایان

نوشتهاز سوی assarzadeh در دوشنبه 30 مهر 1397 - 11:00

اماتور نوشته است:یعنی واقعا هلال ماه ( سایه خمیده ) برای اثبات تخت نبودن زمین کفایت نمیکنه ؟!!!! یا صرفا اثباتی برای کروی بودن ماه ؟!!!

البته که کفایت میکنه. منم اتفاقاً نمیخوام در کرویت زمین ایجاد شک کنم. دقت کنید که من گفتم کلک این ویدئو چیه. این یعنی اینکه من میدونم این ویدئو و ویدئوهای مشابه به هیچ وجه نمیتونن اثباتی برای تخت بودن زمین باشن. فقط میخوام بدونم چه حقه ای در این ویدئو بکار رفته.
نماد کاربر
 
سپـاس : 40 times

ارسـال : 74


نام: امیر عصارزاده
سن: 30 سال
نام نویسی: 93/10/12

مرد

Re: زمین تخت گرایان

نوشتهاز سوی assarzadeh در چهارشنبه 9 آبان 1397 - 22:51

در این ویدئو و از لحظه 11:32 به بعد که مربوط به جزر و مده، ارتفاع آب دریا که در نتیجه جزر و مد کم و زیاد میشه و مقدارش در جداول نوشته شده، نسبت به چه چیزی اندازه گرفته شده؟ نسبت به میانگین دراز مدت سطح آب دریا یا نسبت به شاخصی که پایینتر از سطح آب دریا در حالت جزره؟
نماد کاربر
 
سپـاس : 40 times

ارسـال : 74


نام: امیر عصارزاده
سن: 30 سال
نام نویسی: 93/10/12

مرد

Re: زمین تخت گرایان

نوشتهاز سوی assarzadeh در يكشنبه 13 آبان 1397 - 00:32

فکر کنم متوجه شدم چه حقه‌ای تو این ویدئو بکار رفته.

آزمایشگر عمداً یا سهواً مرتکب سه اشتباه شده:
1- ارتفاع دوربین به جای اینکه از سطح دریا اندازه گیری بشه از سطح سنگهای بستر دریا منظور شده.
2- ارتفاع چراغهای راهنمای ساحل برایتون (Brighton) نسبت به سطح دریا درست محاسبه نشده.
3- دما و گرادیان دمایی هوا اندازه گیری و در نظر گرفته نشده.
همونطور که آزمایشگر با استناد به Google Earth ادعا میکنه، ارتفاع نور سبز چراغهای راهنمای خیابونای ساحلی برایتون از سطح میانگین دریا (Mean Sea Level) 13.5 متره. سطح میانگین دریا از میانگین بلند مدت ارتفاع سطح آب دریا نسبت به یک شاخص ثابت به دست میاد. طبق قرارداد ارتفاع سطح میانگین دریا صفر در نظر گرفته میشه. در مناطق ساحلی دریاهای آزاد (مانند منطقه مورد آزمایش) تقریباً در هر شبانه روز دو بار جزر و دو بار مد اتفاق میفته. میانگین تمام ارتفاعات آب دریا در حالات اوج جزر و اوج مد در طول یک دوره کامل جزر و مد (کمی بیش از یک شبانه روز) بسیار به میانگین بلند مدت ارتفاع سطح آب دریا که همون ارتفاع قراردادی صفره، نزدیکه. این یعنی اگه ارتفاع آب دریا در زمانهای اوج جزر و مد که توسط تقویمهای جزر و مد (از جمله تقویمی که ویدئو بهش استناد کرده) ارائه میشن نسبت به سطح میانگین دریا باشه، بایستی اعداد نسبت داده شده به ارتفاع اوج جزر، قرینه اعداد نسبت داده شده به ارتفاع اوج مد دریا باشه؛ تا با گرفتن میانگین از این اعداد به عدد صفر برسیم. اما چون اعداد ارائه شده در تقویم مورد استناد ویدئو همگی مثبتن، پس ارتفاعهای اعلامی توسط این تقویم نسبت به سطح میانگین دریا نیستن؛ بلکه نسبت به شاخصی اندازه گرفته شدن که صفرش پایینتر از سطح میانگین دریا و حتی پایینتر از سطح اوج جزر واقع شده. از اونجا که در زمان آزمایش سطح آب دریا تقریباً در حالت جزر کامل یعنی دو متر پایینتر از سطح میانگین بوده، پس در اون موقع ارتفاع چراغهای سبز از سطح دریا دو متر بیشتر از ارتفاع اون نسبت به سطح میانگین دریا یعنی 15.5 متر بوده. از طرفی میتوان پذیرفت که دوربین ده سانتی‌متر بالاتر از سنگهای زیرش قرار داشته، اما چون آب دریا با چند متر فاصله نسبت به محل دوربین متوقف میشه، پس سنگهای زیر دوربین حداقل نیم متر بالاتر از سطح دریا هستن و نمیشه گفت ارتفاع دوربین از سطح دریا تنها ده سانتی‌متره؛ بلکه عقلانیست بگیم دوربین هنگام آزمایش در ارتفاع نیم متری از سطح دریا بوده. بدین ترتیب 13 متر از ساحل برایتون در پشت افق مخفی میشه و بنابراین طبیعیست که نور سبز چراغهای راهنما و تا حدودی افراد و خودروهای داخل خیابونا رو بشه دید. اگه بخوایم اثر دما و گرادیان دمایی هوا رم در نظر بگیریم، در این صورت میزان اختفای ساحل برایتون کاهش یافته و دید ناظر به اون ساحل افزایش خواهد یافت. طبق تقویمهای هواشناسی بیشینه دمای هوا در زمان و منطقه مورد آزمایش 22 درجه سلسیوس بوده. گرادیان دمایی هوا هم که معمولاً 0.0065- درجه سلسیوس بر متره. در نتیجه شعاع مؤثر زمین از 6,371 به 7,608 کیلومتر (طبق این لینک) افزایش و به تبع اون میزان اختفای مورد نظر از 13 متر به 10.5 متر کاهش خواهد یافت. در این شرایط میتونیم تا 2.5 متر پایینتر از خیابونای ساحلی رو هم مشاهده کنیم. لذا این ویدئو اتفاقاً تخت بودن زمینو زیر سؤال میبره. چرا که اگه دقت کنیم خواهیم دید که بخشی از ساحل برایتون به زیر آب رفته و قابل مشاهده نیست.
از دوستان صاحبنظر میخوام تا اگه این تحلیل نیاز به اصلاحاتی داره، منو راهنمایی کنن.

با تشکر
نماد کاربر
 
سپـاس : 40 times

ارسـال : 74


نام: امیر عصارزاده
سن: 30 سال
نام نویسی: 93/10/12

مرد

قبلی

بازگشت به کیهانشناسی و اختر فیزیک

چه کسی هم اکنون اینجاست ؟

کاربرانی که در این تالار هستند: بدون کاربران عضو شده و 5 مهمان