زمین تخت گرایان

Re: زمین تخت گرایان

نوشتهاز سوی عبدالرضا علي پور در دوشنبه 13 خرداد 1398 - 22:11

عبدالرضا علي پور نوشته است:
assarzadeh نوشته است:
عبدالرضا علي پور نوشته است:شما این طور فرض کن که گرانش بر اثر جرم کرات و ستاره ایجاد نشده بلکه تحت تاثیر انرژی تاریک و ماده تاریک (فضا ) داره اعمال میشه فضایی که در لایه های بین سطح خورشید و بین سطح کرات هست و فضای خارج از منظومه که داره به کل منظومه از لبه های عالم اعمال میشه بر سطح کرات با این طور نگاه کردن مساله حرکت بیضوی و گرانش و تغییرات میزان گرانش با گردش اجرام و کرات دور خودشون دستت میاد گرانش از جرم نمیاد بلکه از تاثیر فضا بر سطح کرات حاصل میشود
اگه بنا براین باشه که فضا دارای وزن باشه (انرژی و ماده تاریک) اونوقت هم راستایی باعث تغییر نیروی گرانش باید باشه

من جواب سؤال خودمو گرفته بودم و نیازی به در نظر گرفتن یک توضیح عجیب و غریب برای گرانش نبود. مسئله بسیار ساده بود. تنها عاملی که باعث کم و زیاد شدن جزئی قطر زاویه‌ای ماه و سرعت زاویه‌ای حرکتش در زمینه ستارگان در طول یک شبانه‌روز میشه، حرکت وضعی زمین و قابل چشم‌پوشی نبودن ابعاد زمین در مقایسه با فاصله ماه تا زمینه که چنین پدیده‌ای برای ناظری که در یکی از قطبین باشه مشاهده نمیشه.
در ثانی: گرانشی که بر مبنای داشتن نسبت مستقیم با جرم اجسام و نسبت عکس با مجذور فاصله اونا از همدیگه است - یعنی گرانش نیوتنی - هم توسط آزمایش‌های تکرارپذیری مثل آزمایش هِنری کاوندیش پشتیبانی و فرمول‌بندی میشه و هم میتونه پیش‌بینی مکان و سرعت ماهواره‌ها و سیارات و اقمار منظومه شمسی رو با دقت بسیار بالایی انجام بده. حال شما بر چه اساس ادعا میکنید که گرانش ناشی از جرم مواد نیست و ناشی از تأثیر فضا بر سطح اجرام آسمانیه؟ آیا میتونید این ادعای خودتونو فرمول‌بندی و مدلسازی کنید؟ چه آزمایش یا آزمایش‌هایی این ادعای شما و چگونگی اونو تأیید میکنن؟ چطور میتونید با چنین فرض مبهمی مشاهداتی رو که گفتم توضیح بدید؟

با کشف انرژی و ماده تاریک (فضا) اون محاسبات کنار میره و اشتباه فاحشی داره اگر جرم به تنهایی مسبب این گرانش و جاذبه بود تا حالا همه اجرام یکی شده بودند مساله مهم در نظر نداشتن فضا هس شما فضا را هیچ یا خلا در نظر گرفتی در صورتی که انرژی و ماده تاریک چیز دیگه ای میگه و فضا هیچ نیست برای روابط ریاضیش کار بنده نیست ولی اینطور خواهد شد

دز ضمن سطح کره در فضا میتونه یک نسبت مستقیمی با جرمش هم داشته داشته باشه و احتمال برداشت اشتباه با فرض وزن دار شدن فضا که داره ثابت میشه زیاده

سپـاس : 80

ارسـال : 428

نام: عبدالرضا علي پور
نام نویسی: 94/7/18

ذکر نشده

نوشتهاز سوی assarzadeh در دوشنبه 13 خرداد 1398 - 22:49

آقای علی‌پور
تا زمانی که نتونید ادعاها و فرضیات خودتونو مدلسازی و به زبان ریاضی بیان کنید این ادعاها و فرضیات از نظر علمی بی پایه و اساس خواهند بود. شما وقتی نمیتونید با تکیه بر فرضیاتتون حتی یه ماهواره به فضا بفرستید و وضعیت مکانی و سرعتی اونو در هر لحظه به درستی پیش‌بینی کنید، این فرضیات چه ارزش علمی میتونه داشته باشه؟
نماد کاربر

سپـاس : 45

ارسـال : 92

نام: امیر عصارزاده
نام نویسی: 93/10/12

مرد

نوشتهاز سوی عبدالرضا علي پور در دوشنبه 13 خرداد 1398 - 23:00

assarzadeh نوشته است:آقای علی‌پور
تا زمانی که نتونید ادعاها و فرضیات خودتونو مدلسازی و به زبان ریاضی بیان کنید این ادعاها و فرضیات از نظر علمی بی پایه و اساس خواهند بود. شما وقتی نمیتونید با تکیه بر فرضیاتتون حتی یه ماهواره به فضا بفرستید و وضعیت مکانی و سرعتی اونو در هر لحظه به درستی پیش‌بینی کنید، این فرضیات چه ارزش علمی میتونه داشته باشه؟

اینها فرضیات بنده نیست شمادر جریان معروف ترین فرضیات روز دنیا نیستید انسان های بزرگی این فرض یات را دادند و به شدت پیگیرش هستند یک کمی تحقیق کنید متوجه میشید ایا شما از جدید ترین مدل ها بی اطلاع هستید؟ من فیزیکدان و دانشمند نیستم ولی این نظر بزرگترین نظریه پردازهای فیزیک نظری هست و علم داره دنبال میکنه

ذکر نشده

نوشتهاز سوی عبدالرضا علي پور در دوشنبه 13 خرداد 1398 - 23:41

من ادعا نکردم که این فرضیه من هست شما نمیخوای بدونی فضا چی هست من مقصرم ؟
مطابق اخرین اندازه گیریها بیش از 95 درصد عالم را فضا تشکیل داده و همین فضا را در اخرین نظرات و محاسبات یک طرف رابطه تعادل و موازنه عالم قرار دادند و براش انرژی و ماده قایل هستند که باعث تعادل عالم میشود و اگر غیر از این هم میبود عالم دچار واپاشی میشد بنا به نظر دانشمندان این فضا در بین خورشید منظومه و خارج از اونها در حال اعمال انرژی هست و به همه اجزا عالم داره نیرو وارد میکنه فعلا این اخرین پیشرفت های جامعه فیزیک هست و تا کامل شدن راه زیادی نمونده

ذکر نشده

قبلی

بازگشت به کیهانشناسی و اختر فیزیک

چه کسی هم اکنون اینجاست ؟

کاربرانی که در این تالار هستند: بدون کاربران عضو شده و 1 مهمان