زمین تخت گرایان

Re: زمین تخت گرایان

نوشتهاز سوی You-See در شنبه 10 اسفند 1398 - 18:41

من مودبانه درخواست نقشه با اسکیل کردم، دارید بگذارید؟
برام سواله و می خوام از روی مستنداتی که بهش معتقدید اعتقادات خودم رو محک بزنم.
من ارتباطی به لینک شما نمی بینم.
نقشه ای می شه از زمین تخت تهیه کرد آیا؟ اگر بله، خب دوست دارم ببینم، و ببینم فرضیات شما درسته یا فرضیات من.
فکر می کنم این روش علمیه، شما نه توهینی توش می بینی، نه لفاظی بی خودی.
اگر دارید نقشه رو همراه با اسکیل بگذارید.
دوستای گلم حمایت کنید : https://cafebazaar.ir/app/com.nikanmehr.marmarxword/

تصویر
نرم افزارهای مالی، بازرگانی، پخش و فروش مویرگی، .. "نیکان مهر مهان"
نرم افزار پخش مويرگي
نماد کاربر

سپـاس : 742

ارسـال : 992

نام: U30
شهر: تهران
نام نویسی: 93/5/19

مرد

نوشتهاز سوی paradoxy در شنبه 10 اسفند 1398 - 19:42

شعر قشنگی بود.. خُب بعدش؟

شعر قشنگی که هست؛ ولی نه برای قشنگیش فرستادم و نه برای گرفتن لایکش. واسه این فرستادم که در لفافه بگم آقای "صاحب سبک فلسفه" (فلسفه هم سبک داشت و من نمیدونستم؟) آدم اگر هزاری هم کتاب خونده باشه و سواد جمع کرده باشه؛ آخرش وقتی با غرور و با این شکل صحبت میکنه با دیگران؛ نشون میده که حتی یک لغت ازون کتابایی که خونده بارش نشده. چه بهتر که آدم سکوت کنه و دانشش رو به رخ دیگران نکشه.
جناب محترم؛ شما "هیچی" نیستی. همونطور که من هم "هیچی" نیستم؛ آدم چندتا کتاب میخونه و "سبک" فلسفی در میکنه یه وقت توهم برش نداره که آی؛ از جای خاصی افتاده... نه هیچی نیستش هیچی. دوست نداشتم انقدر عیان به رو بیارم ولی الان لازم دیدم که بازش کنم. بین فلاسفه هم نگاه میکنیم، بجز معدود موارد نایابی مثل نیچه، تقریبا هیچ فیلسوفی رو نمیبینیم که همچین خودشو دست بالا بگیره. چون هر انسانی؛ چه با سواد چه بی سواد به این اصل ساده واقفه که خود...پنداری نتیجه ای بجز تنها شدن؛ و مضحکه عام و خاص شدن و ... رو براش در بر نداره. یه وقت اشتباه نکنید که چون زمین تخت گرایید اینو بهتون میگم ها؛ کاربرای دیگه ای هم بودن مثل کیانا و ... که اینجا اومدن؛ صحبت کردیم و خب من هیچ وقت به خودم اجازه ندادم اینطوری باهاشون صحبت کنم. منتهی شما مورد خاصی هستی که لازم دیدم این نکات رو بهتون یاد آوری کنم.

ولی همین که هنوز درگیر معادلات مدرسه هستید تایید حرف ماست که نگاه ابزاری به معادلات و کلآ به فیزیک دارید و چون نمیدانید این نگاه چگونه است جایی که بحث پیچیده میشود فکر میکنید بحث فلسفی شده است! در حالی که دقیقآ بحث روز بزرگان فیزیک است!

خب شما که معادلات مدرسه رو پشت سر گذاشتید، و الان وارد درجه جدیدی از سواد و فلسفه و ... شدید میتونید همین مسائل مدرسه ای سطح پایین و به قول خودتون نادرست رو حل کنید؟ مایلید یه سوال از فیزیک دبیرستان بهتون بدم برام حلش کنید؛ و بعد گوشزد کنید که کجاهاش نادرسته و شیوه درستش چی هستش؟
نماد کاربر

سپـاس : 1052

ارسـال : 1948

نام: داود حاجي تقي تهراني
نام نویسی: 93/10/22

ذکر نشده

نوشتهاز سوی غلامعلی نوری در شنبه 10 اسفند 1398 - 23:18

jjjjjjjjjjjjjjjjj نوشته است:"]

پس شما باید خوشحال باشید که با یک زمین تخت باور بحث میکنید

درود
یک پرسش برای بنده پیش آمده

زمین تخت گرایان چه پدیده یا نکته ی فیزیکی را با استفاده از باورشان توانسته اند از دیدگاه دانش توجیه کنند که زمین توپ باوران نتوانسته اند آن نکته یا پدیده را توجیه نمایند ؟

باور به زمین تخت چه پدیده های علمی را روشنگری کرده که زمین توپ گرایان نتوانسته اند آن پدیده را توجیه کنند ؟

مزیت زمین تخت گرایی بر زمین توپ گرایی از نگر فیزیکی و دانش چیست ؟
نماد کاربر

سپـاس : 1102

ارسـال : 1056

نام نویسی: 91/4/20

مرد

نوشتهاز سوی عبدالرضا علي پور در دوشنبه 19 اسفند 1398 - 11:25

جناب تخت گرا -- لا اقل توپ گرایان با همین دانش و قوانینی که پذیرفتن دارند کارمیکنند - هوایماها و صفینه ها و موشک ها را به پرواز در می اورند - ماهواره را در مدار زمین قرار میدهند - با اثر کوپلر منظومه های دیگر را رصد میکنند و از این قوانین در هر جایی بهره میگیرند و استفاده میکنند --- شما حتا یک قانون هم برای چنین استفاده هایی نمی توانید پیشنهاد دهید - حتا یک نقشه که قابل قبول بقیه باشه از زمین تخت نمی توانید اراییه دهید که اشتباهی نداشته باشه - شما فقط منتقد هستید ولی راه کار ندارید - نوعی فریبکاری میکنید - تا واقعییت ذهنی خودتان را به کرسی بنشانید - حد اقل یک نقشه و 4 تا قانون و فرضیه هم ندارید که مورد قبول اهالی علم جهانی قرار بگیره پس بهتره بگذارید دیگران به راه خودشان بروند و چوب لای چرخ اذهان عمومی نباشید -- این راه به ترکستان میرود

سپـاس : 93

ارسـال : 471

نام: عبدالرضا علي پور
نام نویسی: 94/7/18

ذکر نشده

نوشتهاز سوی jjjjjjjjjjjjjjjjj در سه شنبه 5 فروردين 1399 - 12:18

You-See نوشته است:من مودبانه درخواست نقشه با اسکیل کردم، دارید بگذارید؟
برام سواله و می خوام از روی مستنداتی که بهش معتقدید اعتقادات خودم رو محک بزنم.
من ارتباطی به لینک شما نمی بینم.
نقشه ای می شه از زمین تخت تهیه کرد آیا؟ اگر بله، خب دوست دارم ببینم، و ببینم فرضیات شما درسته یا فرضیات من.
فکر می کنم این روش علمیه، شما نه توهینی توش می بینی، نه لفاظی بی خودی.
اگر دارید نقشه رو همراه با اسکیل بگذارید.

اصولآ ادب و بی ادبی تا وقتی موجب ناراحتی کسی نشود چندان با هم تفاوتی ندارند!
من چون کلآ از میزان درک اعضای این انجمن قطع امید کردم هر لحنی از سوی شما برای بنده بی اهمیت خواهد بود!
در همون پست دوشنبه 14 بهمن 98 جوابتون داده شده!
چیزی به اسم نقشه وجود ندارد چون ساختاز جهان اینگونه نیست که واقعیتی قبل از مشاهده وجود خارجی داشته باشد. نقشه ی پارادایم زمین کروی بر منبای primacy of existence است که فاقد اعتبار علمی است و با فیزیک مدرن همخوانی ندارد و به همین دلیل بایستی به دنبال یک تفسیر جدید فلسفی برای پارادایم فیزیک کلاسیک بود!
https://en.wikipedia.org/wiki/Philosoph ... al_physics
به بیان دیگر نیاز به یک ریاضیات انتزاعی است که بتواند فیزیک کلاسیک را به صورت primacy of observation توضیح دهد و برای یک نقشه ی تخت قابل استفاده این کار صرفآ هندسی نیست بلکه توپولوژیک هم هست و میشود با مفروضاتی مثل همسان و یکسان نبودن متر در مدارهای شمالی و جنوبی و یا خلق ریاضیاتی جدید فواصل، اشکال و تناسب ها را بر روی صفحه مدل کرد! البته تا کنون نشده ولی مانعی هم بر سر راهش نیست!!
paradoxy نوشته است:شعر قشنگی که هست؛ ولی نه برای قشنگیش فرستادم و نه برای گرفتن لایکش. واسه این فرستادم که در لفافه بگم آقای "صاحب سبک فلسفه" (فلسفه هم سبک داشت و من نمیدونستم؟) آدم اگر هزاری هم کتاب خونده باشه و سواد جمع کرده باشه؛ آخرش وقتی با غرور و با این شکل صحبت میکنه با دیگران؛ نشون میده که حتی یک لغت ازون کتابایی که خونده بارش نشده. چه بهتر که آدم سکوت کنه و دانشش رو به رخ دیگران نکشه.

جناب محترم؛ شما هیچی نیستی. همونطور که من هم هیچی نیستم؛ آدم چندتا کتاب میخونه و "سبک" فلسفی در میکنه یه وقت توهم برش نداره که آی؛ از جای خاصی افتاده... نه هیچی نیستش هیچی. دوست نداشتم انقدر عیان به رو بیارم ولی الان لازم دیدم که بازش کنم. بین فلاسفه هم نگاه میکنیم، بجز معدود موارد نایابی مثل نیچه، تقریبا هیچ فیلسوفی رو نمیبینیم که همچین خودشو دست بالا بگیره. چون هر انسانی؛ چه با سواد چه بی سواد به این اصل ساده واقفه که خود...پنداری نتیجه ای بجز تنها شدن؛ و مضحکه عام و خاص شدن و ... رو براش در بر نداره. یه وقت اشتباه نکنید که چون زمین تخت گرایید اینو بهتون میگم ها؛ کاربرای دیگه ای هم بودن مثل کیانا و ... که اینجا اومدن؛ صحبت کردیم و خب من هیچ وقت به خودم اجازه ندادم اینطوری باهاشون صحبت کنم. منتهی شما مورد خاصی هستی که لازم دیدم این نکات رو بهتون یاد آوری کنم.

خب شما که معادلات مدرسه رو پشت سر گذاشتید، و الان وارد درجه جدیدی از سواد و فلسفه و ... شدید میتونید همین مسائل مدرسه ای سطح پایین و به قول خودتون نادرست رو حل کنید؟ مایلید یه سوال از فیزیک دبیرستان بهتون بدم برام حلش کنید؛ و بعد گوشزد کنید که کجاهاش نادرسته و شیوه درستش چی هستش؟

بله فلسفه هم سبک دارد مثلآ نیچه اولین کسی است که ادبی نوشتن را وارد فلسفه کرده است!
من اگر با غرور صحبت میکنم برعکس شما در خودم چیزی میبینم و خودم را هیچ نمی پندارم!
حل کردن مسائل فیزیک از من گذشته! من اینجا باید مثل استاد نشسته و به حل کردن بقیه اعضاء نمره دهم!
فلسفه هم قرار نیست پیشبینی انجام دهد و مسئله ریاضی یا فیزیکی حل کند!
حالا به جای اینکه با چیزهایی که ازش سر در نمی آورید مغز ما رو تیلیت کنید بروید سر اصل مطلب! بعدش چی؟ بعدش را توضیح دهید.
غلامعلی نوری نوشته است: درود
یک پرسش برای بنده پیش آمده

زمین تخت گرایان چه پدیده یا نکته ی فیزیکی را با استفاده از باورشان توانسته اند از دیدگاه دانش توجیه کنند که زمین توپ باوران نتوانسته اند آن نکته یا پدیده را توجیه نمایند ؟

باور به زمین تخت چه پدیده های علمی را روشنگری کرده که زمین توپ گرایان نتوانسته اند آن پدیده را توجیه کنند ؟

مزیت زمین تخت گرایی بر زمین توپ گرایی از نگر فیزیکی و دانش چیست ؟

درود
اگر چشمتان را باز میکردید در چند صفحه گذشته پارادایم زمین کروی در هم مچاله شد که مجال دوباره گویی نیست! آنقدر بخوانید تا سیم کشی مغزتان تازه شود!
عبدالرضا علي پور نوشته است:جناب تخت گرا -- لا اقل توپ گرایان با همین دانش و قوانینی که پذیرفتن دارند کارمیکنند - هوایماها و صفینه ها و موشک ها را به پرواز در می اورند - ماهواره را در مدار زمین قرار میدهند - با اثر کوپلر منظومه های دیگر را رصد میکنند و از این قوانین در هر جایی بهره میگیرند و استفاده میکنند --- شما حتا یک قانون هم برای چنین استفاده هایی نمی توانید پیشنهاد دهید - حتا یک نقشه که قابل قبول بقیه باشه از زمین تخت نمی توانید اراییه دهید که اشتباهی نداشته باشه

بله تئوری کروی باوران کار میکند! مثل بسیاری از تئوری های ابطال شده دیگر که کار میکند ولی فاقد اعتبار علمی است!
البته جای خوشحالی دارد شما اولین نفری هستید که فهمیدید این قوانین پذیرفتنی هستند و نه واقعیتِ محضِ خارج از پذیرش تعدادی آدم!
عبدالرضا علي پور نوشته است:شما فقط منتقد هستید ولی راه کار ندارید - نوعی فریبکاری میکنید - تا واقعییت ذهنی خودتان را به کرسی بنشانید - حد اقل یک نقشه و 4 تا قانون و فرضیه هم ندارید که مورد قبول اهالی علم جهانی قرار بگیره پس بهتره بگذارید دیگران به راه خودشان بروند و چوب لای چرخ اذهان عمومی نباشید -- این راه به ترکستان میرود

واقعیت مگر عینی هم هست؟ تا جایی که میدانم همین فیزیک مدرن فعلآ به ما یاد داده ساختار جهان ذهنی است!

سپـاس : 1

ارسـال : 12

نام: jjjjjjjjjjjjjjjjj
نام نویسی: 98/9/24

ذکر نشده

نوشتهاز سوی عبدالرضا علي پور در سه شنبه 5 فروردين 1399 - 13:04

بحث سر این نیست که قوانین را باید در نهایت ذهنی پذیرفت --- بحث سر این است که این قوانینی که اذهان پذیرفته تا چه اندازه به حقیقت نزدیک است --- من باذهنم میتوانم هر قانونی برای خودم وضع کنم ولی دانش قانون ذهنی را میپذیره که در عمل با ازمایش های چندین و چند باره به حقیت یک خروجی بدهد --- که این خروجی با رها و بارها در بوته امتحان موفق خارج میشود -- حالا ممکن است با گذشت زمان در یک برهه ای از زمان معلوم شود که یک قانونی در جاهایی دچار تناقض یا دو گانگی میشود که باید اصلاح شود و قانون بهتری که کارا تر باشد جای ان بنشیند - ولی اصول پایه ای را نمی توان به سادگی رد کرد مثل این می ماند که ما در ابتدا پذیرفتیم که 2 با 2 میشود 4 و بعد از گذشت مدتها یک نفر بیاید بگوید که این درست نیست و اگر ما بپذیریم که 1 با 2 میشود 4 به این دلایل بهتر است ---خوب مانعی ندارد دلایل را بررسی میکنند -- اگر دلایل قانع کننده بود چرا پذیرفته نشود ؟ مثلا من الان پذیرفتم که زمین با جو خودش دارد با سرعت فرضا 1716 کیلومتر برساعت دور خودش میچرخد و وقتی شهاب سنگی میخواد با سرعت وارد جو شود میسوزد بر اثر استحکاک و بقای ریز ان که زمین برخورد میکند را میروم و میبینم چطوری باید بیام باور کنم که این شهاب سنگ از گنبد اسمان رد شد و گنبد را سوراخ نکرد و همه ابهای بالای گنبد فرو نریخت
smile048 smile055

ذکر نشده

نوشتهاز سوی You-See در چهارشنبه 6 فروردين 1399 - 00:51

مطمئن شدم علاوه بر بی سوادی، متاسفانه از چیزای دیگه هم لذت می برید.
ترول.
دیگه حتی خوندن جواب شما هم برام اهمیتی نداره.
آره زمین صافه، آره
دوستای گلم حمایت کنید : https://cafebazaar.ir/app/com.nikanmehr.marmarxword/

تصویر
نرم افزارهای مالی، بازرگانی، پخش و فروش مویرگی، .. "نیکان مهر مهان"
نرم افزار پخش مويرگي
نماد کاربر

سپـاس : 742

ارسـال : 992

نام: U30
شهر: تهران
نام نویسی: 93/5/19

مرد

نوشتهاز سوی aalireza در چهارشنبه 6 فروردين 1399 - 08:50

jjjjjjjjjjjjjjjjj نوشته است:چیزی به اسم نقشه وجود ندارد چون ساختاز جهان اینگونه نیست که واقعیتی قبل از مشاهده وجود خارجی داشته باشد. نقشه ی پارادایم زمین کروی بر منبای primacy of existence است که فاقد اعتبار علمی است و با فیزیک مدرن همخوانی ندارد و به همین دلیل بایستی به دنبال یک تفسیر جدید فلسفی برای پارادایم فیزیک کلاسیک بود!
https://en.wikipedia.org/wiki/Philosoph ... al_physics
به بیان دیگر نیاز به یک ریاضیات انتزاعی است که بتواند فیزیک کلاسیک را به صورت primacy of observation توضیح دهد و برای یک نقشه ی تخت قابل استفاده این کار صرفآ هندسی نیست بلکه توپولوژیک هم هست و میشود با مفروضاتی مثل همسان و یکسان نبودن متر در مدارهای شمالی و جنوبی و یا خلق ریاضیاتی جدید فواصل، اشکال و تناسب ها را بر روی صفحه مدل کرد! البته تا کنون نشده ولی مانعی هم بر سر راهش نیست!!

۱. این اوّلین باره که می‌شنوم «چیزی به‌نامِ نقشه وجود ندارد». بسیار عالی!

۲. منظورت primacy of consciousness هست جای primacy of observation. این مدل قرتی‌بازیام مالِ این‌رانده. اگه مثلِ آدم بخوایی به‌بحثا/لغاتِ مرسومِ فلسفه ربطش بدی، می‌تونی این دوگانگی رو ترجمه کنی به این‌که یا جهانِ خارج وجود داره، یا همه‌چی sensory experienceته، یا تو همون همسایگی‌ش می‌شه Myth of the given.

۳. همین ایده رو هم تو کج و کوله فهمیدی. مثلاً من الان «مشاهده» نکردم که یه‌‌آدم اومده پستات رو تایپ کرده. الان باید بگم که چیزی به‌نامِ تو وجود نداره؟! ... یه‌مثالِ دیگه (از Chisholm): یه کلید رویِ میز رو در نظر بگیر. این ایده به‌تفاوتِ جملاتِ «یه‌کلید رویِ میزه» و «من دارم می‌بینم که یه‌کلید رویِ میزه» و «من دارم می‌بینم که یه‌چیزی شبیه به‌کلید رویِ میزه» ربط داره. این که بگی «چیزی به نامِ‌ نقشه وجود نداره» مثلِ اینه که بگی «منی که کور نیستم و می‌دونم که می‌تونم ببینم، دارم یه‌چی می‌بینم که کلاً هیچ چیزی رو راجع بهش نمی‌تونم توصیف کنم!».

۴. اون قسمتی که گفتی «به‌بیانِ دیگر، نیاز به‌یک ریاضیاتِ ...» همین پروژه‌یِ حضرتِ Rudolf Carnap بود. جالبیِ قضیه این‌جاست که تو هر مسئله‌ای رو تو بگیری، یا منطقاً نمی‌تونی اون‌ور ترجمه‌ش کنی، یا این‌که خروجی‌ت عملاً یکیه(*). حتی خودِ فلاسفه هم دیگه بعد از مثلاً کارناپ (که البته کارش خیلی درسته) از این زاویه چیزهایِ فلسفی‌شون تلاوت نمی‌کنن، چیزهایِ فیزیکی پیش‌کش.

۵. اون‌قسمتِ توپولوژیِ و فرضِ یکسان نبودنِ متر و اینام بی‌خوده. منتهی از یه‌زاویه دیگه که یخده از حوصله‌یِ‌ این پست خارجه. برو بشین هوموتوپی بخون که حتی واسهِ همین فرضِ یکسان بودن یا نبودنِ متر در دو نقطه هم صادقه (یه خط‌کشِ ۱۰سانتی بگیر و از یه‌نقظه برو یه‌نقطه‌یِ دیگه. اگه کلاً تعریفِ بنیادیِ «متر» در اون دو نقطه عوض شه، بازم به‌صورتِ‌ پیوسته‌ست و تا زمانی که تو ببینی که خط‌کشت ۱۰ سانت باقی می‌مونه، هر جمله‌ای که توی یه‌نقطه بگی، می‌تونی اون‌ور ترجمه کنی)

(*) یکی از مثالایِ خودِ‌ کارناپم عملاً‌ تبدیلِ مختصاته: من این میز رو وسطِ اتاق دارم می‌بینم نقطه‌یِ وسطش رو بگیر نقطه‌یِ الف. چهار قدم می‌رم اون‌ور. دوباره ‌میز رو می‌بینم. نقطه‌یِ وسطش رو بگیر نقطه‌یِ ب. از کجا می‌تونم بگم نقطه‌یِ الف و نقطه‌یِ ب یکی هستند؟...
نماد کاربر

سپـاس : 524

ارسـال : 818

نام نویسی: 88/5/8

مرد

نوشتهاز سوی عبدالرضا علي پور در پنجشنبه 7 فروردين 1399 - 10:41

smile055 حاضرم شرط ببندم تخت گرایان - تنها ترین افراد روی زمین هستند -که نه به کار و قوانین جمعی تمکین میکنند - نه برای حرفاشون مدرک و دلیل محکمه پسند اراییه میکنند - نه کوچک نفسی دارند - و پر از غرور و تکبر هستند - تو هر موضوعی هم گیر میکنند فرار به جلو میکنند - و هر موردی را تا به عینه نبینند قبول ندارند - حتا بعید نیست که جریان الکتریکی تو سیم برق را هم قبول نداشته باشند زیرا دیده نمیشود - الان هزینه اقامت 10 روزه در ایستگاه فضایی 50 میلیون دلار است - تا الان یک نفر اسم نویسی کرده فرصت خوبیه پول جمع کنید یک نفر نماینده با دوربین بفرستید اونجا تا باور کنید زمین گرد و قلقلی است و دور خودش میچرخه smile055

ذکر نشده

نوشتهاز سوی عبدالرضا علي پور در پنجشنبه 7 فروردين 1399 - 12:12

اگر میدونستید که تخت گرا بودن یعنی چه از خودتان باید خجالت میکشدید که پشت این نوع تفکر پوسیده را گرفته اید ----در زمان کلیسا دانشمندانی را شهید کردند --ادگار برنو - های پرشیای مصری - به خاطر اینکه با ازمایش برایشان ثابت شده بود که زمین گرد است - این عزیزان را به جرم ارتداد و عنوان کردن موضوعی خلاف انچه کتاب مقدس میگفت - در میدان شهر اتش زدند - بعد از 400 سال پاپ به عنوان نماینده کلیسا امد و رسما از این عمل نادرست کلیسا در ان زمان ابراز پشیمانی کرد و از همه عذرخواهی کرد - شما دارید اینچنین افکار پوسیده ای را رواج میدهید - برای شما مهم باور غلط خودتان است نه تخت بودن یا کروی بودن زمین - پشت این قضایا را روشنفکران بدرستی میدانند که از کجا نشات میگیرد و چه منافع غیر انسانی را دنبال میکند -- زنده کردن مجدد این بلغورهای ذهنی چه هدفی را دنبال میکند -- حالا به خودت بگو عالم -دانشمند - استاد

ذکر نشده

نوشتهاز سوی غلامعلی نوری در پنجشنبه 7 فروردين 1399 - 13:12

عبدالرضا علي پور نوشته است:اگر میدونستید که تخت گرا بودن یعنی چه از خودتان باید خجالت میکشدید که پشت این نوع تفکر پوسیده را گرفته اید ----در زمان کلیسا دانشمندانی را شهید کردند --ادگار برنو - های پرشیای مصری - به خاطر اینکه با ازمایش برایشان ثابت شده بود که زمین گرد است - این عزیزان را به جرم ارتداد و عنوان کردن موضوعی خلاف انچه کتاب مقدس میگفت - در میدان شهر اتش زدند - بعد از 400 سال پاپ به عنوان نماینده کلیسا امد و رسما از این عمل نادرست کلیسا در ان زمان ابراز پشیمانی کرد و از همه عذرخواهی کرد - شما دارید اینچنین افکار پوسیده ای را رواج میدهید - برای شما مهم باور غلط خودتان است نه تخت بودن یا کروی بودن زمین - پشت این قضایا را روشنفکران بدرستی میدانند که از کجا نشات میگیرد و چه منافع غیر انسانی را دنبال میکند -- زنده کردن مجدد این بلغورهای ذهنی چه هدفی را دنبال میکند -- حالا به خودت بگو عالم -دانشمند - استاد

درود عبدالرضا جان

من سالهاست که با سرو سدای اینگونه طبل های میان تهی آشنا هستم بگذار بر طبل تو خالی خود آنچنان بزنند که پاره پوره شود
شرط نخست یک دانشمند و پزوهشگر راستجو ادب و فروتنی است نه کاه بودن خود را کوه نمایاندن

اخرش دیرر یا زود سرش به سنگ می خورد

گفتگو با اینگونه کسان توهمات آنا را تحریک می کند بهترین پاسخ به اینان بی محل کردن آنان است و اینکه سرب سکوت را در چشمشان بریزیم تا توهمات انان بیدار نشود
نماد کاربر

سپـاس : 1102

ارسـال : 1056

نام نویسی: 91/4/20

مرد

قبلی

بازگشت به کیهانشناسی و اختر فیزیک

چه کسی هم اکنون اینجاست ؟

کاربرانی که در این تالار هستند: عبدالرضا علي پور و 30 مهمان