صفحه 1 از 1

تصویری جدید از چهره مهربان خورشید

نوشتهنوشته شده در: جمعه 20 اسفند 1389 - 18:02
از سوی einstein313
عکاس نجومی با استفاده از فیلتری که تنها به پرتوهای ناشی از گاز هیدروژن اجازه عبور را می دهد موفق به ثبت تصویری مهربان و غیر خشن از چهره خورشید شد.

عکاس نجومی به نام "آلن فریدمن" خورشید را با چهره ای جدید که تا به حال دیده نشده است در قالب عکسی متفاوت به نمایش گذاشته است.

تصاویری که از خورشید به ثبت می رسند معمولا مملو از شعله های تند و تیز و درخشان هستند اما در تصویر فریدمن، سطح خورشید به اندازه ای صاف و نرم به تصویر کشیده شده است که می توان به راحتی و بدون ترس از قدرت بالای خورشید، آن را لمس کرد.

تصویر

این فرد برای ثبت چنین چهره مهربانی از خورشید از فیلتر عکاسی استفاده کرده است که تنها اجازه ورود طیف نوری بسیار محدودی را به داخل دوربین صادر می کند و این طیف نوری نیز به پرتوهایی تعلق دارد که از هیدروژن به وجود می آیند. وی همچنین برای افزایش کنتراست تصویر صفحه خورشیدی را وارونه نمایش داده است.

توده بخاری که در سمت چپ خورشید دیده می شود در اصل بقایای موادی هستند که از شعله خورشیدی به جا مانده اند. با دیدن خورشید در فاصله ای به این نزدیکی می توان برای چند لحظه فراموش کرد ستاره بزرگ سامانه خورشیدی که زمین در برابر آن نقطه ای ناچیز به شمار می رود، به چه اندازه غول پیکر و عظیم است. smile043 smile043 smile043

منبع :مهر

Re: تصویری جدید از چهره مهربان خورشید

نوشتهنوشته شده در: يكشنبه 22 اسفند 1389 - 10:24
از سوی UBUNTU
خیلی کار عکاسه درسته smile096 و همچنین کار شما که این مطلبو گذاشتین smile072

Re: تصویری جدید از چهره مهربان خورشید

نوشتهنوشته شده در: يكشنبه 22 اسفند 1389 - 14:48
از سوی adrina
الان این عکسو کجا گرفته تو فضا بوده از پشت پنجره ی خونه گرفته یا از پشت بوم خونه یا .......؟ smile001